Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски риболов

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Морски риболов

Писане  Булти on Пон Май 07 2012, 11:17

uaa

...бахти змиорките

бия се

Браво !!!

Чиърз
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пон Май 07 2012, 12:08

Страшни змейове,бравос надраве
    datajumanji

Брой мнения : 220

Писане  datajumanji on Сря Май 09 2012, 09:04

Извинявам се за некомпетентната намеса, но имам един въпрос, който ме тормози здраво.
    Тъй като както обикновено на 23-то май откриваме морският сезон за седмица искам да питам:

Начални условия:
    Миналата година забелязах, че иларията се доближава на големи пасажи до пясъчният бряг по това време, защото вероятно се размножава. Едни мангали с лодка и грип я ловяха в големи количества през нощта. След няколко дни се включиха още едни немангали.

Въпрос:
    Ще е възможно ли да я ловя от брега с въдижа с онази линия с плуващите топчета?

ПП
    Не ми е голям зор, ама този въпрос ме измъчва.
    Jorestes

Писане  Jorestes on Сря Май 09 2012, 09:35

Бравос на рибарите в Царево, но Тоше нали е забранен риболовът с мрежи до 01.06.12.? много мисля
    datajumanji

Писане  datajumanji on Сря Май 09 2012, 09:56

Винаги започваме от Перла.
    Там ще бъдем през повечето време, но ще отскочим до Синеморец, да видим как се правят скулптори :)))))))))
    Jorestes

Писане  Jorestes on Сря Май 09 2012, 09:59

Дам и от подводните снимки на Бултето се виждат.......
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Май 09 2012, 10:17

...мрежата , която снимах започваше на 2 метра от брега стрелба
    datajumanji

Писане  datajumanji on Чет Май 10 2012, 09:48

Извинявам се, но понеже темата живо ме интересува и затова питам: What the bloody hell is going on here? Чиърз
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Май 10 2012, 09:54

...малко шега от моя страна в Гофишиниг , но явно дългата зима е убила чувството за хумор у някои хора ...

въххх

Последната промяна е направена от Булти на Чет Май 10 2012, 10:04; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Май 10 2012, 10:04

....след вчерашното шоу си направих извода , повече да не давам никакво инфо за движението и улова на рибата , въпреки че , ще прозвучи нескромно , контактувам с няколко от най-добрите , независими един от друг източници в Югоизточна България Exclamation ...инфо вече само на ушенце - на лични Exclamation ...а ти си питай тук - квото мога ще ти помогна - тактиката тук - мястото и времето на лични ...

наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Май 10 2012, 10:13

...вземи си както си казал линия с топчетата - миграцията тепърва започва - в повечето случай рибата не яде , но има и дни с добър улов - та една две въдици на дъно с топчетата - съоръжени със сигнализатори и една пръчка с бомбарда - те могат се сменят - потъваща , полупотъваща или плаваща , платерина се лови рано сутрин или късно следобед - тогава е близо до брега Exclamation...по време на миграцията върви в плитчините , където водата е по топла ......
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Май 10 2012, 10:32

Булти написа:...на Маслен нос много едър сафрид и твърд ...на пръчка за един ден се правят от 10 до 20 кг What a Face ...който не верва да оди да лови - още е там рибата ...аз пък на инат си останах в Бургас ( да са и... в тъпака ) , но доволно си налових лихмус Very Happy ...там зад Краставицата , на площадчето дет се събират въдичарите , всеки втори си разтрива дясното рамо Very Happy

- вече обществена информация от този вид - няма да има Exclamation

опело
    datajumanji

Писане  datajumanji on Чет Май 10 2012, 12:20

Не се ядосвай. В оня форум са тънкообидни.
    Не знам само какво толкова ги кефи да нападат някой, който не споделя всеобщото мнение.
    Аз имах проблем с тях със снимки, на които бях замазал лицето си.
    Като се почна...много смях.
    Всеки се е взел насериозно и изобщо не осъзнава колко е кратък живота, та да си губим времето в разправии и кавги.

Да сме живи и здрави!

Другото са несъществени подробности.

ПП
    Най интересното беше, че направих словесен портрет на няколко човека без да уточнявам за кого говоря.
    О чудоооооооооо...всеки позна себе си...
    И тогава ме изгониха...
    Детски работи.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Май 10 2012, 12:42

....честно казано - в началото не беше така ...
    ...но , да не ги обсъждаме ...
    ...много , ама много си прав - живота е кратък - тва поне го установявам постоянно Very Happy ....

Чиърз
    Varneneca

Брой мнения : 80
    Местожителство : Варна

Писане  Varneneca on Чет Май 10 2012, 22:38

Не знам каква е историята, но добре, че е този форум, че да може човек спокойно да си почете и сподели мнение по така жадуваните морски теми ! Ай наздраве ,че тепърва има какво да се случва по това море !
    datajumanji

Писане  datajumanji on Пет Май 11 2012, 09:12

Varneneca написа:Не знам каква е историята, но добре, че е този форум, че да може човек спокойно да си почете и сподели мнение по така жадуваните морски теми ! Ай наздраве ,че тепърва има какво да се случва по това море !

Историята е следната:
    1.Публикувах пътепис в правилният раздел и според останалите правила.

една от снимките:

2.Изведнъж се започна с нападките. Защо били скрити лицата?

3.Обясних, че могат да изтрият темата или да не четат пътеписа, респ. да не гледат снимките.

4.Нападателите се озвериха напълно и взеха да обиждат, а един дори взе да се заканва с нанасяне на материални вреди и физическа разправа. Наложи се да му обясня, че следствието от такива действия от негова страна спрямо мен или член от семейството ми ще е: "Ще ти взема всичко, което имаш, всичко което ще имаш и всичко, което ще имат твоите деца по съдебен ред."

5.По непонятни причини се изплашиха и ме баннаха.

6.Не, че загубата е голяма, но ми направи впечатление следното:
    - всеки в България е решил, че е овластен да раздава улично правосъдие;
    - всеки в България е най-умен и най-красив;
    - всеки в България, счита себе си за безсмъртен, неуловим, непобедим, ненаказуем и всичко започващо с не-, за което се сетите
    - всеки в Бълария мисли, че морето е до колене и точно на него нищо негативно не може да му се случи.
    -
    .
    .
    .
    - мога да продължа поне до 100...

Бях убеден, че гореизложеното е така много отдавна. По-неприятното беше, че установих едно трайно затвърждаване и задълбочаване на тази негативна за обществото тенденция.

Та понеже спомена, че не знаеш каква е историята и аз затова така се отплеснах.

ПП
    Повечето хора, от категорията на гореописаните, когато попаднат в съдебна зала, се променат коренно. Тогава е най-смешно. Особенно, когато разберат, че връщане назад няма и ще трябва да търпят негативните последици от извършеното, независимо дали е деликт, административно нарушение или престъпление.

ПП2
    Моят съвет към всички е:"Два пъти мери, един път режи!", че после:"Майсторе, 5 пъти го режа и все късо..."

Лека и спорна!

Шморхи

Брой мнения : 14

Писане  Шморхи on Пет Май 11 2012, 10:40

Ти като се регистрира в онзи форум, не обърна ли внимание, че там пише "Приятелски сайт на българските риболовци"? Кой приятел си крие лицето? Явно е, че с мисленето си, просто не си за там. Какво се напъваш да обясняваш сега, какви сме били примати, едва ли не сме те набили, изяли сме ти манджата и сме те натирили.
    Стой си тука щом ти е добре и се радвай на живота!
    Варненец, предполагам не си влизал в Гоуфушинг след като се изказваш така. Какво значи "добре, че е този сайт..."? Мисля, че администратора току що каза, че информация тук, вече няма да се дава. Влез в другия форум и виж колко информация има и за поп, и за сафрид, за Турция, за Гърция...
    Избора кой какво да пише и чете си е личен, в това не мога да упреквам никой. Но не приемам упреците към другия форум, които май са повече на лична основа, отколкото на обективни наблюдения.
    Лек ден!
    datajumanji

Писане  datajumanji on Пет Май 11 2012, 11:03

Шморти,
    извинявай, че се набърках между приятелите ти.
    Разбирам, че добре си спомняш случката.
    Хич не ми дреме дали е приятелски или не, след като е публичен и съм допуснат там, значи мога да споделям мнение.
    Били ме натирили...не ме разсмивай, моля ти се. Ама преди това ми бли изяли манджата...каква манджа, какви пет лева?
    Нищо ценно и важно не може да се научи там. Самохвалства, наглост, кавгаджийство и т.н.
    Аз практикувам риболов на изкуствена муха и правя мухите си сам от много години. Вие ли ще ме учите що е то топла вода? Едва ли...
    Да тук ми е добре, хората не се мислят за всезнаещи и всеоможещи в този форум, отговарят на въпросите ми когато попитам, добронамерени са и всичко, за което се сетиш в благоприятен смисъл.
    Това, че съществуват комплексари-риболовци си е изцяло техен проблем и изобщо нямам намерение да поемам отрицателната им енергия. При при тях неблагоприятните последици от неудовлетвореността от живота са класически пример и трябва да се изучава в началните класове.
    Всеки им е крив за нещо, че са неуспели.
    Ама, аз какво съм виновен, че мислят бавно?

Пожелавам им дълъг живот и много здраве!

Все пак някой трябва да ме развеселява! :)

Шморхи

Писане  Шморхи on Пет Май 11 2012, 11:16

"след като е публичен и съм допуснат там, значи мога да споделям мнение."

Ако се облягаш на юридическата страна, може и да си прав, но обърни внимание на думичката "допуснат". Сам знаеш, че онзи форум е колкото публичен, толкова и с ограничен, контролиран достъп. А освен това, си има и изискване за представяне, активно участие и прочие.
    Другояче казано, като влизаш в нечия къща, от теб се очаква да спазваш реда в тази къща. Какво искаш ти, и какво не искаш, си е твоя работа, но никой не е длъжен да се съобразява с теб. Още по-просто казано, или се адаптираш, или шапката и...кой откъде е. :)
    Това с натирили и манджата го написах защото казаното от теб ми прозвуча много плачливо(без да се обиждаш - не искам да се карам с никой).
    А дали може да се научи нещо ценно... Зависи от типа риболов, но много грешиш, особенно за морския риболов и оборудване за такъв. Няма друг форум в България, където да има толкова МАЙСТОРИ на морето(главните букви не са случайни). И това не е нужно да се доказва на никой, който има поне минимални познания по морски риболов.
    Относно сладководния, там слабо съм запознат, но мисля, че има хора там, от които може много да се научи, както би могло да се научи и от теб.
    За съжаление ти решаваш да следваш твоите си правила и от това губи и форума, както губиш и ти.
    Да ги изкарваш малоумни, комплексирани и неуспели тъпаци е меко казано....разобличаващо за самия теб. Аз познавам лично поне половината от активните членове там, приятел съм с някои от тях и смея да твърдя, че са много свестни, стойностни и весели хора, които са готови винаги да помогнат било с думи, било с друго.
    Разбирам яда ти, той е доста видим, но е хубаво човек да погледне преди всичко себе си, а после да търси вината и в другите.
    За съжаление твърде малко хора го правят. Причините за това са много и не е нужно да го коментираме сега.
    Убеден съм, че и ти би ги споделил на 90% поне.

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Май 11 2012, 11:16

Варненец, предполагам не си влизал в Гоуфушинг след като се изказваш така. Какво значи "добре, че е този сайт..."?

смях смях смях

...беше , но го изгониха , теб още те нямаше там ...ся пък си спомням кви кандърми бяха ти да влезеш в Гофишинг

ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха

...според мен няма нужда да спорим , по добре да си гледаме кефа ...

скок

Шморхи

Писане  Шморхи on Пет Май 11 2012, 11:28

Възможно е. А за мен, няколко човека ме агитираха да вляза, но аз все се дърпах. Сума форуми, няма да остане време да ходя за риба. Един ден се "престраших" и лека-полека заебах другите форуми. Просто там намирам каквото ми е нужно.
    Varneneca

Брой мнения : 80
    Местожителство : Варна

Писане  Varneneca on Пет Май 11 2012, 13:14

Правилно си прочел Шморхи, добре че е това място наистина !
    Както разбираш от Булти посешавал съм гоуфишинг след, като активните членове се прехвърлиха от морксия раздел в НаРиба.Наистина там се обсъждат интересни теми и се събират хора с отлични познания за морето спор няма. Не всеки обаче има такъв опит и теми за споделяне и съответно рано или късно идва гневното съобщение "Само ще четем,а няма да пишем, а ?".Идеята постовете ми да се състоят единствено от празни думи,като "супер", "браво колега", "страхотен излет" само и само да не бъда изгонен не я разбирам. Колегата datajumanji е споделял постове с доста по смислено съдържание и пак не отговаря на правилата.В единия случай, защо не пишеш нищо, а в другия - защо пишеш така? Може да не съм най-активният член на този форум, но знам,че по всяко време мога да прочета приключенията на Булти и приятели и съответно ако пожелая да споделя моето с тях. Нека за всеки има място под слънцето, аз намерих моето тук наздраве
    Jorestes

Писане  Jorestes on Пет Май 11 2012, 13:17

Браво !
    datajumanji

Писане  datajumanji on Пет Май 11 2012, 13:40

Шморхи написа:"след като е публичен и съм допуснат там, значи мога да споделям мнение."

Няма да ти разяснявам от гледна точка на езикознанието глаголът "допуснат", че е в минало свършено време и т.н.
    Само ще спомена, че "допуснат" е действие, което вече е стабилизирано във времето. Извършено е от страна на правоимащият да го стори и по отношение на правоискащият. Но стабилизацията е настъпила.
    Сега ще се задълбочим малко:
    1.От кого съм допуснат? -> От правоимащият да го стори!
    2.Кого са допъснали? -> МЕН!
    3.За какво съм допуснат? -> Да извършвам някакви действия!

Или "допуснат" в случая означава: "Давам възможност, разрешавам на някого да стори, направи нещо и той вече може да го стори."

И когато всичко това е доброволно, е общоприето да се счита, че получилият разрешението е овластен да извърши действия или да не извърши действия, ако не е уговорено друго, например да се въздържи от действие или да е задължен да действа.

Сега разбираш ли колко си объркан? Не се притеснявай, повечето хора не разбират истинският смисъл на думите, които чуват и употребяват, а когато думите се съчетаят в логическа последователност съвсем му губят края.

Примерът ти с влизаненот в чужда къща е неприемливо неудачен. Изобщо не съм нарушил правило, а какво да кажем за правилА! Никъде в условията не пише, че на снимките трябва ясно да се виждат лица!!!

По отношение на "шапката и айде..." си абсолютно прав, но инициативата е при мен. Щах да давам много повече отколкото да получавам. Познай кой изгуби?

Няма вариант да набивам в главите на .... хора качествени идеи, правя го само за пари и то много.
    А човек, колкото е по-неук и необразован, толкова повече мисли, че опознал цялото знание.

За "майсторите" на морският риболов пак си изпаднал в нелепо заблуждение!!!
    Нали ми видя новата лодка?

Така, че...айде малко по-полека с изявленията, умозаключенията и изводите!

Истината е съвсем обикновена...ти си поредният ..., неумело защитаващ каузата на други само, за да им се харесаш!
    Не се притеснявай, пълно е с такива.

Шморхи

Писане  Шморхи on Пет Май 11 2012, 14:00

Всъщност никой ТАМ не знае, че сега пиша ТУК, та няма да изкарам никакъв дивидент. Sad
    А ти имаш прекалено високо самочувствие за да обиждаш хора, които не познаваш и да обясняваш колко глупави са другите, колко умен си ти. Пак ще ти кажа, гледай първо себе си, после категоризирай другите.
    Иначе ще продължаваш да живееш сред точките и законите и да се тресеш от параноя някой да не те познае на снимките. Ще се учудиш колко безмислено е това със замазването на лицата. Не е решил някой, не те е открил(ако въобще се криеш от някой).
    ... Не смея да мисля как виждаш живота и какво ти е причинил той за да си такъв...Не ме дразниш, нито ме обиждаш. ...
    А..."допуснат" е в свършено време. Допуска е в сегашно време. След като там има постоянен контрол, значи би трябвало да е "допуска", а не "допуснат". Прочие, ти сам се убеди в това.
    Така, аз приключвам с това, явно е, че когато човек реши да разбере някой, ще го направи и от две думи. Когато не иска, и роман е излишен.

П.П. Не съм виждал никаква лодка. Нито нова, нито стара. Поне не помня. Няма и значение. Със здраве да си я ползваш и лек ден от мен. :)

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Сеп 23 2017, 21:18