Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Полезно за Гмуркането.

Share
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Re: Полезно за Гмуркането.

Писане  Ribarina on Пон Окт 08 2012, 16:39

Я ми кажете какво да правя когато на 5-тия метър маската почва да се пълни с кръв?
    Нещо не ми понася налягането там,а чувствам че мога да сляза и повече
    stonetales

Брой мнения : 821
    Местожителство : Sinemorec

Писане  stonetales on Пон Окт 08 2012, 17:44

Рибарко - това ми бие на доктор, не на съвети........

Единственото правило, което спазвам, понеже по технически причини винаги се гмуркам сам, е:

"При най-малкия признак на дискомфорт излизам!"

Ако ти се играе....играй.....
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пон Окт 08 2012, 19:07

Докторите казват че трябва да ми се горят капиляри. Нямам намерение да се подлагам на такова нещо.
    Надявах се на някой чалъм да избегна лекарите.
    stonetales

Брой мнения : 821
    Местожителство : Sinemorec

Писане  stonetales on Пон Окт 08 2012, 21:38

Току що разговарях с дъртите кучета, комшиите, по тоя проблем.

Казаха ми, че обикновено пролетно време се чистел синузита по този начин, но не било точно кръв а червена течност - лимфа или нещо подобно.
    Демек, нямало нерви и не е опасно.

Ама - аз нямам опит с такива работи и се сещам за Манук - също стара пушка, дето започва темата с него.

0876192088 му е тел. Сега трябва да е в Царево
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Писане  Булти on Пон Окт 08 2012, 23:17

Ribarina написа:Докторите казват че трябва да ми се горят капиляри. Нямам намерение да се подлагам на такова нещо.
    Надявах се на някой чалъм да избегна лекарите.

- изравняваш ли налягането Question ....ако ти се пукат капилярите - няма страшно - и аз съм така ...издухваш се и продължаваш , може и да смръкнеш вода и да издухаш пак - от соленото капилярите се свиват ....и за синузита е вярно - чисти се ...от гмуркането по полезно упражнение няма Exclamation
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Вто Окт 09 2012, 11:48

Рибарино, сигурен ли си, че преди да влезеш имаш нормална проходимост на синусите. Ако си хремав или са запушени, тогава както казаха колегите, ще имаш проблеми с изравняването. Като те напъне външното налягане и всичко от синусите излиза с ряз през носа. Вземи си едно такова чудо http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=2875 и независимо дали гмуркаш или не, си прави промивки. Ще видиш, че има полза дори и да си на сухо. В нет-а има доста информация за ползата от джала нети, вярвам и сам ще се убедиш ако решиш да прилагаш този метод на прочистване.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Окт 09 2012, 14:57

Рибарино , първом потренирай тук :

https://maps.google.com/maps?cbll=-24.115094,152.716921&z=3&layer=c&panoid=8OSpK11Y4NvG0nJCdw-QVg&cbp=13,213.76,,0,12.42
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Мар 29 2013, 13:22

Опасно е гмуркането без буй ...опасно е и карането на джетове и лодки близо до брега с висока скорост , преминаването в непосредствена близост до закотвени плавателни съдове в морето - от тях може да са слезли хора - да се къпят и гмуркат ... а преминаването близо до харпунистки или водолазен буй в морето си е забранено от закона...като гледам на практика , много малко хора се съобразяват с тези неща стрелба ...докато не се случи най лошото :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yLe3jdK2gK0

- аз лично поне десетина пъти съм се разминавал на косъм от подобни ситуации , като в някои от случаите съм бил под водата , но в други в лодката въххх
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Яну 23 2014, 01:09

http://zamunda.net/details.php?id=380273&hit=1

## Резюме : Потопете се дълбоко в океана в търсене на най-опасните хищници. Разкрийте тайните факти, зад митове и легенди за акули, баракуди и змиорки? Заснет в 3D, този документален филм ви запознава с Кралете на океана по безпрецедентен начин.

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Яну 23 2014, 01:11

...можем само да се надяваме , че със затоплянето на климата , да не навлезе Бул  Very Happy Акулата в Черно море ...

scratch 
    Fram

Брой мнения : 160
    Местожителство : Велико Търново

Писане  Fram on Пет Авг 08 2014, 13:16

Как определяте дълбочината на която се гмуркате. Аз миналата година влядох с лодката и пуснах чепарето до дъното на най дълбокото място на което посмях да гмуркам и вързах един възел на повърхноста. После измерих и установих малко под 10м.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Авг 08 2014, 13:52

... когато гмуркам на по дълбоко , обикновено съм с лодка . Първоначално пускам котва и след като скоча от борда ,  оглеждам обстановката . После котвата  я местя на ръка . На оптималната ми дълбочина на гмуркане си имам възел . Така с плуване на маска и шнорхел и дърпайки лодката  ( все пак другия край на котвеното въже е вързан за нея )    " сканирам "  дъното - без да се налага да се гмуркам в повечето случаи , когато  то не се вижда отгоре ... възлите ми са три и различни  Idea ....

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 21:37