Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Писане  Булти on Пон Юни 10 2013, 20:34

-ХА-ХА-ХА !!!!!

смях смях смях

ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха

бия се

datajumanji

Брой мнения : 220

Писане  datajumanji on Чет Юни 13 2013, 15:21

само между другото:

децата не са виновни!!!

разни пишман експерти изливат жалките си умотворения относно някаква творба (без значение дали е словесна, материална или музикална) и решават, че точно това е целял да разберем авторът...
    други пишман експерти им го набиват в главите, заявявайки смели, че това е пълната и неоспорима истина..

Това е толкова жалко, че дори не може да бъде смешно.

Да не говорим, че гениалните поети, художници, композитори и изобщо творци са на практика с ментални отклонения, ако беше иначе нямаше да видят или прозрят това, което ние останалите не виждаме и не разбираме. И чак когато някой гений ни покаже вярната посока, понякога виждаме и чуваме...едно е да гледаш и слушаш, друго е да виждаш и чуваш...

Ама кой съм аз, че да давам съвети...
    Jorestes

Брой мнения : 3567
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Вто Юли 02 2013, 09:00

Мужские пальцы должны пахнуть смазкой. Либо женской, либо оружейной... или на нафта.......
    Jorestes

Писане  Jorestes on Пон Окт 28 2013, 16:28

Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 28 2013, 21:46

смях
    Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Окт 31 2013, 13:58

И да пукна, аз не ще умра, и ще възкръсна в новата си кожа, а алкохола, който съм изпил, не ще ми позволи да се разложа!!
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Ное 05 2013, 10:48

Група руски учени са открили неизвестен досега повод за пиене. колективно потупване 
    Jorestes

Писане  Jorestes on Сря Ное 06 2013, 09:45

Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...бой 

Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Ное 07 2013, 09:53

"Жената отиде на изложба на отровни змии. Прибра се със златен медал и диплома."
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Ное 08 2013, 09:22

ха-ха-ха
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Пет Ное 22 2013, 01:45

Много тъжно е когато един от нас вече го няма на този свят, но Краси поне остави много писани неща с които да си спомняме за него.
    Ето един бисер изтърколил се от дълбините на богатата му душевност.

ВЪВ БОРОВА
    ИГЛИЧКА
    СЕ ОПЛЕТЕ
    СЛЪНЧЕВ ЛЪЧ

УСУКА СЕ
    И ПАДНА
    НА ЗЕМЯТА

РАЗПРЪСКВАЙКИ СЕ
    КАТО КАПКИ
    ДЪЖД

КУПЧИНКА
    БИСЕРИ
    В ТРЕВАТА

За Краси Камъка наистина Прехода приключи.
    Да се надяваме, че гмурка някъде из Небесните морски простори и ни се усмихва закачливо.
    Почивай в мир приятелю и нека духът ти да е винаги сред нас.
    Ватус

Писане  Ватус on Нед Ное 24 2013, 09:00

Ще постна тук две мнения на Митачето, от един друг форум.

Близките на Баче Краси решиха да "прецакат" физическото, той никога не е бил човек на ограниченията, на догмите, и сега няма да бъде ограничен физически ... Ще бъде кремиран, след което занесен на неговите любими места, където ще остане завинаги! Днес пътува за София, щом бъде готов да остане по любимите си места, ще пиша допълнително ...

Цитирам Димето, приятелката на Баче Краси:

Цитат:
    В събота, 30.11.2013г. към 11 събиране на беседдките под моста на Велека на входа на Синеморец - да хапнем, да пийнем, да си поговорим за Краси и случилото се, да си спомняме за него, да посвирим и попеем даже, ако някой има желание за това и да си го изпратим така, както си живя!

Баче Краси ще се радва да ни види всички нас, неговите хора, по неговите земи, там, дето река, планина и море се сливат в едно ...
    Молбата ми е, който има желание и възможност, да се организираме и да отидем да се сбогуваме с Баче Краси. Вярвам, че можем да се съберем и да идем, пишете (може и на лични) кой ще може, за да направим организацията овреме.

Който има време и желание да отдаде последна почит на Краси, нека го направи.
    Аз и Дидито сме на работа и за съжаление няма да можем да присъстваме на този помен.Crying or Very sad 

Филип

Брой мнения : 29

Писане  Филип on Нед Ное 24 2013, 13:56

Здравейте на всички!
    Аз все още, някак не мога да го приема случилото се... Камъка беше различен, беше своенравен... За някои добър за други лош, но преди всичко изключително гостоприемен, усмихнат и най-вече себе си. А няма по-хубаво от това да бъдеш себе си с всичките си положителни страни с всички кусури, лудории.  И само тогава, когато се приемем един друг такива без да се съдим за това или онова можем да се наречем приятели!
    За мен Камъка беше приятел и ми е много тежко, че така си отиде без време. Сигурен съм че ни гледа от някъде, ухилен до ушите и вървейки бос   към светлината казва:
    - Ай стига сте се тюхкали, ми сипете по една "блага" и огън запалете и попейте и пийнете, не скърбете!

Почивай в мир Краси!!!

П.С. Аз ще тръгна в четвъртък от София в петък имам работа в Бургас и в събота ще отида до Синеморец за през деня. Ще има 2 или 3 места в колата, ако някой има желание да се присъедини.
    нека пише тук или на лични.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 25 2013, 19:48

...не вервайте ....че е умрел ...тва са само трикове ...от Негова страна ....

Чиърз
    Ватус

Писане  Ватус on Вто Ное 26 2013, 03:38

Още едно бисерче от Краси... 

ПРИСЕДНАЛА ТИХО ДО МЕН
    ПОЛОЖИЛА ДЛАН НА ЧЕЛОТО МИ
    СЪНУВА ДУШАТА
    НАДИПЛЕНА ПРИКАЗКА
    ОТ СТАРИ АЛЕНИ НИШКИ
    ФИН ТЮРКОАЗ
    И НАНИЗ ОТ ПЕРЛИ
    ТЪЙ ШАРЕНА ЧЕРГА
    ТЪЧЕ
    И НАД МЕНЕ РАЗСТИЛА
    ...
    Ватус

Писане  Ватус on Съб Ное 30 2013, 04:28

Да си спомним някои откровения и мисли на Краси Камъка:

"Да, силно желаете да имате онази русата фурия с големите гърди или пък красива къща(като на еди кой си). Хвърляте се в играта със всички сили. Борите се, доказвате на околният свят, че втори като вас няма и че само русата и къщата са достойна оценка за вашите способности. Получавате ги – след изобилно и излишно донжуанстване, кредити, похабяване на енергия, труд и емоции.
    На практика обаче получавате силно заядлив субект, за когото например секса е отживелица(за сметка на алкохола) и къща на „мечтите” с луди и непоносими съседи, маащи вечни гюбеци на фона на бясна чалга. Вие сте се борили и отдавали, а сте получили?"

Филип

Писане  Филип on Съб Ное 30 2013, 19:47

Изпратихме го Камъка...  Куце-куце не спираше да играе по поляните. Слънцето се беше усмихнало широко на всички и провираше закачливо лъчи през клоните на старите дървета край реката. Камаъка се канеше да живее 1000 години, но съм сигурен че ще са много повече!!!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Дек 01 2013, 23:06

...Приятелю , ако не те затруднява , дай някоя снимка от събитието , да отидем мислено и ние там ....

@ Камико :  Камъко , Камъко ...пътувай и не преставай , не спирай да пътешестваш между Звездите....един малък Земен Камък , метеорит на мечтите ... загубен някъде далеч ....в безкрайния Млечен Път  ...

Чиърз

Филип

Писане  Филип on Вто Дек 03 2013, 12:56

Здравей Митак !
    Не съм снимал по време на помена, някак беше неуместно... Имам 2-3 снимчици от баира от който се вижда Велека и плажа, може по късно да пусна, сега няма време. Айде до после тогаз :)
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Вто Дек 03 2013, 15:51

Ай сиктир бе!!!
    Чета и не вярвам!
    Последно когато се чухме с Ванката за готвената среща, ми спомена, че Краси имал здравословни проблеми. Оттогава не съм влизал във форума (да ме прощава набора) и сега ми идва като гръм от ясно небе. Ако беше писал само един, щях да помисля, че е неуместна шега. Обаче за нещастие не е така.
    Почивай в мир Краси! Дано има с кого да си сипеш по една "блага".
    Да се таковам в несериозния. Лятото на няколко пъти гмурках в Синеморец и все не намирах време да се отбия да го видя. Пък и така без предупреждение, не исках да ги безпокоя. Оказа се обаче, че Камъка точно така, без предупреждение ни е дал поредния урок. Не отлагайте срещите с приятните ви хора! Може да е необратимо!

Филип

Писане  Филип on Вто Дек 03 2013, 17:54

Ето както обещах качвам няколко снимки.  Не са нищо особено, просто запечатват няколко минути от този слънчев и тъжен 30 ноември...
    За съжаление винаги има нещо, което човек да се подразни, като например оная точка на плажа  на  1-вата снимката. Някой си си спрял джипа  директно на пясъка, въпреки  че е защитена зона... Гранична полиция си седяха в дефендера на баира над плажа и дебнеха за емигранти...

Сенки изскачаха от всякъде ...

А на следващата снимка за момент ми се стори, че в профила на скалата се вижда една усмихната, загледана завинаги в морето позната физиономия... Въображение или не, там си е ...

Последната промяна е направена от Филип на Сря Дек 04 2013, 19:13; мнението е било променяно общо 1 път
    Ватус

Писане  Ватус on Вто Дек 03 2013, 20:53

Мдаааааа, не само сянката, но и духът на Краси завинаги ще броди из крайбрежните синеморски поляни, а морските скали още дълго ще помнят топлината на босите му крака.Crying or Very sad 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 03 2013, 22:01

Първият път , когато се видяхме на живо , бе в Бургас . Беше дошъл на гости във Фотото ( лека му пръст и на него  и на Камико - всичко в тоя свят е преходно ) . Па нашия , па си беше бос тогава - въпреки ,  късната Есен  ....Днес бе и студено и слънчево , повече май ледено на Баира  ...намерих завет , намерих си работа и се порадвах на Слънцето...след всяко подобно Сбогуване , някак си  , сякаш повече му се радвам...
    ...Филчо  , благодарим ти за снимките ...
    Ватус

Писане  Ватус on Сря Дек 04 2013, 04:31

Дали пък в момента Краси не е на някой гигантски междузвезден Кръстопът, за какъвто преживе говореше:

"Във всеки един момент ние сме на кръстопът. Дори и този факт има поне две основни тълкувания. За едни Кръстопътят е понятие, свързано с чудене, неяснота, отговорности за погрешно решение и т.н. За други той е нова възможност, свобода, интерес, приключение. На практика и в двата случая Кръстопътя е еднакъв по същността си – различни са само мирогледите на хората, които минават оттам.
    Като казвам „във всеки един момент” нямам пред вид, че тръгването по някое разклонение спира дори и временно движението ни напред. Напротив – във всеки следващ момент се отварят нови разклонения. И така е винаги. Ние Винаги сме на кръстопът. Което означава, че ние винаги носим отговорност за собствените си решения. За радост - желаните от нас разклонения на Кръстопътя носят и желаните от нас резултати."
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 04 2013, 18:41

...всъщност ..тва е основната

Идея и  на Форума ....

What a Face 

Wink

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пет Ное 24 2017, 11:26