Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Неопрен направи си сам или как с трици маймуни се ловят

Share
    Ретро рибаря

Брой мнения : 25
    Местожителство : Бургазъ

Неопрен направи си сам или как с трици маймуни се ловят

Писане  Ретро рибаря on Пет Апр 01 2011, 23:04

От доста време имам проблем с нета , но ето ме пак тук !
    Та как да го направим ? Нещо като импрегниране на някакъв гащеризон или от сорта.Ако има такава възможност ще се пробвам не за друго а защото още не съм заделил някой лев за това така необходимо нещо.
    Та давайте идеи и съвети господа.
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Неопрен направи си сам или как с трици маймуни се ловят

Писане  Булти on Съб Апр 02 2011, 12:40

...според мен най добрия вариант е следния : напиши в харпунджийските форуми в Гофишинга , Нарибата и в Спиърфиш , че нямаш финансова възможност да си купиш неопрен а имаш голямо желание да се гмуркаш ...все ще се намери някой дето има стар неопрен , скъсан или му е станал малък ...дори от няколко неопрена , един да скроиш -пак ще стане по добре ,отколкото да импрегнираш квото и да било Wink
    datajumanji

Брой мнения : 220

Писане  datajumanji on Съб Апр 02 2011, 21:44

Колега Ретро рибар,
    да ти кажа, колкото пъти съм се опитал да направя нещо подобно и все съм се набутвал.
    Най-добрият вариант ще е на старо или подарък с почерпка, като препоръчва Булти.
    Дано да се намери някой, който да ти даде.
    Аз плувам само над водата...под водата плуват рибите ... Very Happy Very Happy Very Happy

Успех!
    Ретро рибаря

Писане  Ретро рибаря on Вто Апр 05 2011, 20:50

Замисълът ми беше да икономисам към 200 лева за нов неопрен ,за да мога да събера по лесно 450 лева за курса по дълдисване.Другия вариант е да си взема нещо секънд хенд за около 100 лева и едни хубави плавници и таз ходина да си карам пак с шнорхела. А колкото до вариантите направи си сам на млади години съм си мислил следните идеи
    1.Противогаз като целолицева маска
    2.Автомобилна гума като водолазен апарат
    3.PVC тръба,ластици от тиранти и арматурно желязо фи 8 - нещо средно между подводна гаубица и харпун и ... стрелба
    И ето екипировка за малко пари за подводни приключения Very Happy
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Апр 11 2011, 10:50

Ретро рибаря написа:2.Автомобилна гума като водолазен апарат
    ...тоя вариант е смъртоносен ...

опело опело опело ...я мини към фотото да ти дам един стар учебник за подводен спорт , та да се ограмотиш малко , но ти го давам назаем , щото ми е подарък от Христо Янчев I love you I love you I love you I love you I love you ...недей бърза с леководолазните курсове , научи се да се гмуркаш добре на апнея и бутилките ще ги забравиш ...те требе се зареждат... на компресорите се сменят едни филтърчета дето са скъпи и дето ся в тая криза ...един мой познат , рапанджия , почина така от левкемия преди 15 год. , беше здрав като бик , но масло в кръвта , масло в кръвта , масло в кръвта и опело опело опело ...а да си купиш собствен компресор е мно-о-о-г-о-о-о скъпо повервай ми What a Face
    Ретро рибаря

Писане  Ретро рибаря on Съб Апр 16 2011, 02:09

Един мой познат ,който навремето се гмуркал с апарат и инструктор остана ужасен от алтернативата гума и подобен род самоделки и ми препоръча да ги забравя ,ако искам да остана жив.
    А колкото до зареждането на бутилките Админа направо ме отчая... Shocked Ще я карам аз на апнея ми се струва scratch
    А колкото до неопрена мисля ,че намерих една чудесна оферта в моя любим магазин -
    60 лв. 3 или 3.5 беше дебелината не помня точно сърфистки неопрен.
    Все пак си мисля ,че за летния сезон ще ми върши добра работа.
    А и , за да не съм неподготвен за едни бъдещи курсове си купих "Основи на водолазното дело" и се започна голямото четене...
    А Админа ако може да го сканира този учебник и да ми го прати на имейла ,(за което аз ще си платя естествено).
    Та господа какво ви е мнението за тази оферта -струва ли си , или да посъбера още пари (200 лв.) и да си купя един стандартен 3 милиметров ?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Апр 16 2011, 12:24

Ретро , нямам възможност да сканирам цял един учебник What a Face ...свържи се с Юлиян ( Спиър ) , от него за по малко от 200 лева ще си вземеш камуфлажен неопрен от 5 мм. Същите неопрени ги продаваха и зад Краставицата при Мишел , такъв си купих и аз и съм много-о-о-о доволен супер

Ретро рибаря

Писане  Ретро рибаря on Съб Апр 16 2011, 13:12

Много добре,5 мм. за под 200 лв. не е за вярване ,че и камуфлажен!
    Ще трябва да отскоча до този магазин зад Краставицата(Вълната)и може да си харесам още нещо като нож например.Явно другия месец като дойде св.Паристан ще се екипирам с 5-ца... Very Happy Предполагам ,че този модел е без качулка ,но това може да се купи допълнително.
    spear

Брой мнения : 18

Писане  spear on Пон Апр 18 2011, 19:18

В момента най-евтин е 3.5мм, може да се вземе за 150 лева:
    http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?cPath=81_82_179&products_id=1495

5мм от НАВА струва реално 290лв и миналата година влезе в промоция с цена от 190лв, но тази промоция едва ли ще се върне някога. В момента пак влиза в промоция с цена 260лв, но до изчистване на останалите количества, защото излезе нов модел НАВА КОБРА, отделно вкарахме 5мм от Роберто Калич и xDive но при тях цените ще са около и под 300лв.
    Евентуално ето тези 5мм но черни след няколко дни ще влязат също в промоция с цена около 200лв:
    http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?cPath=81_82_179&products_id=1496
    http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?cPath=81_82_179&products_id=784

Просто посещавай тези дни редовно сайта ни и ще уцелиш оферта която те устройва.
    От 1 седмица работим по цените на харпунджийското, почти всичко сме намалили през последните дни с около 30%, това е огромно намаление но обстановката в България ни принуждава, понякога е важно да се запази пазара дори и да нямаш печалба ...
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Чет Апр 21 2011, 11:44

Юли, така и така отвори дума за магазина, какво стана с керамичните ножки, пристигнаха ли?
    spear

Писане  spear on Чет Апр 21 2011, 13:04

Стоката от xDive пристигна в понеделник, но наполовина изпълнена. Керамичните ножове били свършили Neutral
    Другия път. Иначе има други неща много интересни които ще качим скоро в магазина. Примерно Cree Led прожектор с алуминиева глава за около 55 лв наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Апр 21 2011, 16:13

...Юли , приятелю , специално за теб , за реклама тук - ВХОД СВОБОДЕН , ако не те мързи , пускай новите неща с цени , мени ...изобщо квото ти и кеф Very Happy ...чувствай се у дома си I love you
    spear

Писане  spear on Чет Апр 21 2011, 16:22

Знам го това Булти и затова си пиша свободно за което ти благодаря наздраве !!!
    Pretor

Писане  Pretor on Чет Апр 21 2011, 22:36

Е като няма - няма. Колкото по-късно дойдат, толкова по-късно ще го строша Very Happy . Юли, имаш ли представа за какви размери става дума? Или ако можеш дай препратка към каталог за да хвърля едно очо.
    spear

Писане  spear on Чет Апр 21 2011, 23:49

Ето го ножа: http://www.unigreen.gr/flippingbook/#/86/zoomed
    Зле съм с гръцкия но в описанието има едно 9см и си мисля че става дума колко е дълго острието.
    Pretor

Писане  Pretor on Вто Апр 26 2011, 12:58

Благодаря. И аз мисля, че това е дължината на острието, защото ако е цялата дължина докарва на клечка за зъби Very Happy .
    Ретро рибаря

Писане  Ретро рибаря on Пон Юни 27 2011, 23:41

Имам няколко въпроса към Юлиан. Този модел на Нава 3.5 мм размер L има ли го във всички магазини в Бургас? Ще мога ли да го пробвам на място? Ще трябват ли баластни тежести?Тъй като гледам и чета за него панталона е лонг джон а горнището е с боне от което си правя извода че ще е идеален за зиморничав човек като мен.Утре ще мина по някои от тези магазини и ако го има най вероятно ще се екипирам Very Happy И накрая да попитам за поддръжката - Знам ,че се суши на сянка а за самото пренасяне на мокрия неопрен със солената вода в полиетиленов чувал ли трябва да бъде?След това в леген с вода ли се накисва за плакненето или под течаща вода? Админа или колегите ако дават и те съвети ще съм много благодарен.
    spear

Писане  spear on Вто Юни 28 2011, 00:02

Мисля че го няма из магазините в Бургас. В Бургас в последно време започнаха само на поръчка да работят и нямат нищо.
    Може да се пробва само у дома в банята, предварително разреждаш в 2 литра лосион за коса 1/10 и се омазваш и след това обличаш. Ако не ти стане го изплакваш със студена вода и сушиш на сянка и обратно в магазина.
    Баластра ти трябва чак когато си в морето.
    3.5мм не е за зиморничав човек, .... като мен :). Аз с по-малко от 5мм не влизам и пак ми е студено особено сега когато рибата е на 10-12 метра, голям студ е долу.
    След като си гмурил неопрена го вкарваш в торбата и в къщи го плакнеш хубаво с хладка вода. Сушиш на сянка. След това закачен на закачалка, така се съхранява а не прегънат.

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юни 28 2011, 14:10

...естествено избора е твой , кой магазин в Бургас ще посетиш , даваш поръчка и го получават не след дълго ...е ако питаш мен - ще ти препоръчам " При Мишел " зад Краставицата ( западния край ) на блока Very Happy ...доплащаш неопрена , зимаш го в къщи , пробваш - като го обличаш по начина по който ти спомена Юли - целта е да не го нараниш , за да можеш после , ако не ти стане да го върнеш , дори виж преди това и си изрежи ноктите на краката и ръцете...не купувай неопрен в магазин , където ти дават да го пробваш на място , като го облечеш на сухо - дори и обърнат наопаки , - смятай тогава , че и други са го пробвали преди теб по същия начин ( не знаеш колко ) и не е изключено по него да има наранявания , които да откриеш чак след месец дори ...моя неопрен го мия , като го простра на пода на банята и със силната струя на подвижния накрайник на душа го обливам старателно , после го обръщам наопаци и повтарям процедурата от двете страни ...ако си на полеви условия , можеш да го накиснеш за 20 мин . в някой казан или корито с вода , абе понякога и да пропуснеш не е фатално НО ВСЕ ПАК ПО ДОБРЕ ГО МИЙ...ако посетиш магазина на Мишел и кажеш , че Булти те изпраща , мисля че все пак ще ти обърнат малко повече внимание ...ако искаш можем да отидем и заедно - само ми пиши на лични да се уговорим ...и помисли добре - по добре 5мм. - от май до ноемрви си в морето нон стоп с него , а сложиш ли си по късно и бельо , като стане студена водата - си шест - сам си направи сметката ...аз съм с 5мм на НАВА и съм страшно доволен...

П.С. Юли , така ли е или бъркам нещо Very Happy
    spear

Писане  spear on Вто Юни 28 2011, 17:08

Точно така е Булти наздраве
    Мишел редовно е при нас за стока. Той ще ти свърши работа.
    Ретро рибаря

Писане  Ретро рибаря on Чет Юни 30 2011, 00:02

Айде да се похваля - От вчера съм горд собственик на сърфистки "Бюша".Неопренчето е 5мм и с боне.Отвътре е с хеланка и е модел 2011г.Този модел се води като допълнителен към основния костюм.След някой и друг месец ще се екипирам и с цяла тройка,за да мога да ги комбинирам както ми даде идея продавача.Но не съм решил още дали да е вендуза или хеланка.Тая подплата е голямо удобство-няма мазане ,мокрене. С това мокрене и мазане нещо не се виждам особено ако е по-студено времето и водата.
    Продавачът ми обясни ,че вендузата уплътнява по-добре от хеланката и основния може да го взема харпунджийски "Нава" 3мм.Сега остана едни читави плавници да си взема ,но вече с моя номер а не един номер по малки.Тая седмица ще се опитам и курса да почна ,да видим с инструктура как ще се разберем.Може даже и компания за гмуркане да си намеря а защо не и за подводен риболов Very Happy Не че ми е скучно сам,но в компания си мисля ,че ще е по интересно.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Юли 01 2011, 11:38

...аве Ретро....за къв са абихме да ти отговаряме ве ... Very Happy

...няма мокрене , няма мазане ...НЯМА И ТОПЛЕНЕ No ...
    ...щом си решил да вървиш по трудния път , никой не мож ти попречи Very Happy ...
    ...ма не съ кахъри де ...току виж си решил да си купиш и сърф Very Happy
    ...айди честито и дано удариш големи риби с него ...

наздраве
    Ретро рибаря

Писане  Ретро рибаря on Съб Юли 02 2011, 00:12

...туй за сърфа беше добро Very Happy
    Днеска ,утре ще го пробвам а за топлене...ще видя какво ще каже негово величество Морето.Кат го облякох, не само че се стоплих ами зе да ми става и горещо.Колкото до големите риби кат са появят обикновенно съм без пушкало... Very Happy ,тъй че тях ги оставям на Админа.Благодаря на всички за съветите и със здраве да си го ползвам. наздраве

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пон Сеп 25 2017, 05:37