Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Стръв за попове

Share
    Jorestes

Брой мнения : 3567
    Местожителство : София

Стръв за попове

Писане  Jorestes on Пет Фев 18 2011, 09:31

Булти, според теб като професионалист на какво най-много кълве каята и къде обикновенно се крият големите лихнуси??
    Имам и още един въпрос- Кога и как най-удачно/напролет,с фенер/ се хващат паури???
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Стръв за попове

Писане  Булти on Пет Фев 18 2011, 10:24

...е , чак професионалист не съм , но все пак благодаря за рекламата
    наздраве
    ...за попове винаги си вземам два вида стръв - жива и мъртва и пробвам конкретния ден на какво ще върви , като мъртвата също може да бъде няколко вида едновременно , ще изброя няколко вида стръв на които лично аз съм ловил , като темата може да бъда допълвана и от други :
    1. СКАРИДА : това е класическата стръв - винаги носете със себе си от нея : дали ще е още жива и още ще мърда , дали ще е стара , дали замразявана , дори сварена и замразявана да е била - пак ще работи - аз съм мързелив да ходя всяка сутрин на "Краснодар" в Бургас да купувам , затова си вземам наведнъж две, три кила . Разделям ги на порции и замразявам . Неудобството на скаридата е че често пада и трябва да засичаш веднага или да проверяваш често такъма, ако е оставен на самотек
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Фев 18 2011, 10:37

2. Рапана : любимата ми стръв , любима поради три причини :
    А/ без пари ми идва Very Happy , тя и скаридата се лови , но голяма играчка - тук ще допълня за нея , че ако имаш кепче можеш да я лових в тихите води на някое заливче , особено ако има стърчащи камъни , ги обираш с кепа под водата , докато рапана си лежи кротко на дъното на всякаква дълбочина , понякога Морето след буря ги изхвърля на брега още живи , за да разбереш дали е жив - дръпни го за "капачката" и ако се затвори - можеш и да го ядеш дори , ако е умрял - пак става за стръв , но ще ти смърди What a Face ...да кажем вече имаш няколко рапана - чупиш им черупката , отделяш меките части и режеш твърдото на порции , закачаш на куката и си ТИ , ако имаш много рапани ги замразяваш барабар с черупката , после размразяваш , вадиш го с вилица , режеш на порции месото и пак си ти ...за един риболов три средни рапана са ти напълно достатъчни
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Фев 18 2011, 10:48

Б/ най- много попове съм ловил досега с рапан , но имай впредвид , че има дни , когато попа дори него поглежда , след наколко проби ако не ще , сменяш стръвта
    В/ най - мързеливата стръв - понякога с едно парченце , без да го сменям съм хващал до 5 кг. риба и то с една кука - стига да върви ...така можеш да пуснеш няколко въдици на самотек - попа се самозасича

3/ рязан поп - филираш само бялото месо без кожата и перките - работи по слабо от рапана , но понякога кърти лихмарите

4/ цаца , граца , осолена или прясна - досега с тая стръв съм имал най-слаб резултат , много я хвалят ...може такъв да ми е бил късметя

5/дъждовен или торен червей - работи , но не винаги
    6/ блатен или морски червей - работи на 100% , но е много скъп
    7/ бял червей - въпреки че я написах последна , я слагам на първо място от живите - носете си винаги от нея - евтина е , лесно се съхранява и почти винаги работи
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Фев 18 2011, 10:56

...ако мога да ги подредя по КПД Very Happy , на първите три места , класацията би изглеждала така :
    1. скарида
    2. бял червей
    3. рапана

...бих се радвал на всякви допълнения ...
    ...от лов на паури се фенер , не разбирам , но съм ги гледал по цели нощи да обикалят скалите по брега , с разни фенери и да ми вадят акъла по малките часове
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Фев 18 2011, 10:59

...големите лихмуси посещават точно определени камъни , намирането им става с проби ...едно място от мен - винаги когато отидеш с лодка на 100-200 метра срещу нос Емине , ще изкараш лихмуси

наздраве
    Jorestes

Писане  Jorestes on Пет Фев 18 2011, 13:02

Благодаря ти от сърце за изчерпателният и ползотворен отговор Булти.
    наздраве Въпросът ми беше продиктуван от това, че досега съм ловил попове почти винаги на мида и по рядко на скарида,/ голями рибоци иамаше в залива на рибарските лодки в Созопол, но мин.год. беше ужасно мръсно/ на блатен червей съм пробвал, но този който ми продадоха от един магазин в Царево, с работно време: от време на време имаше един жив и имах блестящ резултат излових всичките лапини в морето/много красива рибка/. Shocked
    Varneneca

Брой мнения : 80
    Местожителство : Варна

Писане  Varneneca on Пет Фев 18 2011, 22:35

Да не забравяме и пилешкото месо. Лесно се намира,100-200 грама те оправят и трудно пада от куката.Друго което съм пробвал за ЕМ са едни малки бели охлювчета, не знам точно как се казват, но и на тях съм хващал поп Very Happy .От изброеното до тук в темата моят безспорен лидер са скаридите, фецес съшо може да става, но искам да знам как да го закачим на куката What a Face
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 391
    Местожителство : Burgas

Писане  sea_dragon on Нед Фев 20 2011, 00:40

това беше шега :) но съм чувал че каракудата ( таранката ) много кълве на парченце стриопор, мисля че това трябва да се пробва и при попа :)
    Varneneca

Брой мнения : 80
    Местожителство : Варна

Писане  Varneneca on Нед Фев 20 2011, 01:28

Чакаме люляка да цъфне и ще видим на практика Very Happy
    valyo68

Брой мнения : 42
    Местожителство : Горна Оряховица

Писане  valyo68 on Пон Фев 28 2011, 14:04

С въдица, ама то аз какво разбирам от въдици? Very Happy На Скарида и Сърце от мида съм им разказвал играта на попардаците, ама... едно време. Very Happy
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Апр 12 2011, 08:01

Булти, започнаха ли вече да излизат поповете???? Някаква идея дали кълве на юг от Бургас???
    Направо незнам за какъв риболов да се подготвям на Великден в Царево и къде да ловя говорят ми за пристанището или старата църква, но нещо не ми се струват дащни места?!? Shocked
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Апр 12 2011, 08:04

или на една малка рекичка която се влива зимата на Нестинарка, по прилича на канал до тези бетонени Мастодонти на палажа май има някава риба понеже виждам хора там??? Rolling Eyes
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Апр 12 2011, 09:01

...покрай брега , вечер ловят бай Поп вече ...
    Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Апр 14 2011, 17:04

Булти, от 18.04.11г забраната за риболов включва ли и Бай ПОП????
    и въобще може ли нещо да се лови в морето???
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Апр 14 2011, 22:53

...за въдици забрана няма ...
    джаба
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Апр 24 2011, 22:21

...или да фърляш между някои тетраподи на дъно за бай Поп - стръф - скарида , бял червей , солена цаца или некво бяло месо scratch
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Вто Апр 26 2011, 13:07

Що пък да не изкарам и аз една черпалка наздраве . Като имаш предвид, че попа е общо взето като прахосмукачка, можеш да правиш всякакви комбинации. Скариди, раци, бял, торен, блатен, морски червей, миди, рапани, парченца месо от риба и т.н. и т.н. Сега внимавайте: черен ДРОБ (свински, телешки, каквото има), КАЛМАР (вземаш една туба и я нарязваш на подходящи за закачане парчета. Няма откачане. Можеш и 10 риболова да изкараш с едно парченце), и върха на сладоледа - малките бели ОХЛЮВЧЕТА, които могат да се намерят по тревите - чупиш с пръсти и закачаш. Който не е ловил на горната стръв да не се опитва да разсъждава уловиста ли е или не е. Просто да опита.
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Апр 26 2011, 16:32

Аз лових по празниците в Царево, но и както предполагах в риболовните им магазини нямаше никаква стръв освен торни.
    Никакво почукване и никаква риба, затова пък бях в Равадиново на замака и си изкарах наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 21 2011, 10:33

Тошето написа:
    sea_dragon написа:местя темата тук :)

Да беше я почистил Very Happy Very Happy Very Happy

Йес !!!

наздраве
    Jorestes

Писане  Jorestes on Сря Апр 04 2012, 14:30

Булти, почнаха ли да дават поповете????
    Много странен месец ми е този Април, и въобще не знам има ли някаква Париба да се лови сегаз?????

scratch много мисля много мисля
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Апр 04 2012, 16:16

...от Мъглата съм чувал , че мине ли 13 градуса водата , попа започва да кълве активно йеее
    Jorestes

Писане  Jorestes on Сря Апр 04 2012, 16:44

Thank you people, за информацията!!!

надраве надраве надраве

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пет Ное 24 2017, 11:24