Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски риболов 2016

Share
    noemis

Брой мнения : 872
    Местожителство : Бургас

Re: Морски риболов 2016

Писане  noemis on Пон Мар 28 2016, 17:21

Браво Ники, поне натопи лодката!

Щурчо, ето ги клипчетата, които ти обещах (има го и монтажа).

Двойка играещи рибки (Double Fluke Rig)

Първо маняка с демонстрацията:

Монтажът и как се движат рибките при бавно водене.

Пак по-бавно водене.

А ето как се ловят и плоски риби по дъното с този монтаж:

nikibg

Брой мнения : 132
    Местожителство : БургасЪ

Писане  nikibg on Пон Мар 28 2016, 19:53

Монка ,аз лодката съм я топвал три пъти вече.От 3 март съм я метнал.Ама ти ми се губиш.И компания.
    наздраве
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Пон Мар 28 2016, 21:08

Дракон,на Моста за поп ще ходиш по тъмно!Ем единствено скарида и нищо друго!
    Снощи застрелях попчетата.Близо три кила!!! Бях от 18:30 до 00:30.Най-силна активност--от девет до полунощ.Странното е,че имах и доста отбалък,нетипичен за нашия мост Rolling Eyes

Днес с Рибарина разузнахме к'во е дереджето в Сарафово--по обяд взимаха риби--дребен отбалък.Дребен,дребен,ама по обяд!?!? Вечер сигурно и там ситуацията е друга.
    Подир туй ходихме да зяпаме поредните щури идеи на Ноемис в действие на първо корабно място в Бургас (тенкс за клипчетата!).
    Смятах пак да атакувам попчетата на Моста,ама....нещо каталясал се чувствам.
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Чет Апр 28 2016, 22:40

От тази вечер на Агалина - много проби за сафрид без резултат (засега) и около кило попчета (+ 1 дракон, 1 лапина, 1 меджит и 1 скорпид) между другото колкото да не сме без нищо.

alexanderson

Брой мнения : 95

Писане  alexanderson on Съб Апр 30 2016, 01:22

[quote="noemis"]
    От тази вечер на Агалина - много проби за сафрид без резултат (засега) и около кило попчета (+ 1 дракон, 1 лапина, 1 меджит и 1 скорпид) между другото колкото да не сме без нищо.

Ей не се обаждате ей ..бой ... нямате кадем сигурно ... а-а-а-а-а
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Съб Апр 30 2016, 01:37

Не е важно,че не хванахме риба (килце,включващо ПЕТ различни вида рибоци,не го считам за улов,при ТРИМА БАШ' РИБАРИ ).

По-лошото е,че сЪ изложихме пред ТЪЩАТА Embarassed Дано Ноемис в Пловдив я умилостиви с хипер,мега,невероятната си гурме-рибена чорба наздраве

Хубавото е,че целиОт бивш Варшавски договор 'аресА клипа на страдающите на св.Агалина пишман-рибари и...музикалното оформление Very Happy

ШИ хванИм все някога,споко момчета надраве
    alexanderson

Писане  alexanderson on Съб Апр 30 2016, 01:54

shturetc написа:Не е важно,че не хванахме риба (килце,включващо ПЕТ различни вида рибоци,не го считам за улов,при ТРИМА БАШ' РИБАРИ ).

По-лошото е,че сЪ изложихме пред ТЪЩАТА Embarassed Дано Ноемис в Пловдив я умилостиви с хипер,мега,невероятната си гурме-рибена чорба наздраве

Хубавото е,че целиОт бивш Варшавски договор 'аресА клипа на страдающите на св.Агалина пишман-рибари и...музикалното оформление Very Happy

ШИ хванИм все някога,споко момчета надраве

Ази не съм толкоз за хващането бре Щурчо за мен е по-важно да се срещаме ...чуваме ... споделяме... А що се отнася до претенциозни ''ТЪЩИ'' ...Аз също съм все пак "ПРОФЕСИОНАЛЕН" готвач и мога да се справя с всякакви претенции .....поне така мисля де наздраве сега съм се почерпил , но няма се излагаме Twisted Evil
    shturetc

Писане  shturetc on Съб Апр 30 2016, 02:17

Сашкич,к'ви срещи бре? Теб не те ли грабна СезонЪт вече?Тез дни няма ли да въртиш чевермета на нахлулите и в Сънито ръмънски айлякчии?scratch
    С теб риби ще ловим наесен-живот и здраве. наздраве ...на Моста в БургасVery Happy
    Инак,да беше дал нЕкоя рецепта на Ноемис да шашне тъщата,ама...тоя е толкоз чевръст в направата на всичко,че съм убеден,че и с половин риба ще стори тъй,че цЕло Филибе ще споменува дълго рибената му чорба cheers ...мЪ ако бяхме хванали и някой сафрид...

Встъност, злите езици споменуват за уловени днес на Морска гара на чипаре сафрид,зарган и сардини.
    Рибарина ойде за проверка на обед и рече,че единствено е видял пържена цаца в любимата на админа кръчма "Сбърканият Роджър"... Rolling Eyes или май "Веселият Роджър" беше...Трябва да се правят редовни проверки с въдиците!

Наздраве!
    alexanderson

Писане  alexanderson on Съб Апр 30 2016, 03:24

[quote="shturetc"]Сашкич,к'ви срещи бре? Теб не те ли грабна СезонЪт вече?Тез дни няма ли да въртиш чевермета на нахлулите и в Сънито ръмънски айлякчии?scratch
    С теб риби ще ловим наесен-живот и здраве. наздраве ...на Моста в Бургас

Еееее не така бре Щурчо , аз сезона го почвам от 20-ти май , макар че ремонта съм го почнал още от края на февруари все се надявам ............ ако не някоя риба да ударим по някоя напитка съвмесно...... за моста -поне аз когато съм ходил тебе те няма там Very Happy ... но може и в мен да е ... бой ..., че рядко ходя....

ps.Честита ти пролетна прическа ,аз лично не съм свикнал да те виждам така надраве
    shturetc

Писане  shturetc on Съб Апр 30 2016, 18:22

Не е в теб грешката,Сашо,взех да избягвам да ходя на Моста,че ще пребия някого (неколцина висят,с заявен им на глас...сиреч даден,жълточервен картон).Ами,скъсват ми малкото останал нерв--ма риба ли ловите(не,орехи брулим с тия сопи),ма ква риба,ма дребна е,нЕма ли нещо по-йедрУ ???????? АААААааааааааа,шИ полудеяяяяя... И кат вземат и акъл да ми дават разни,'де цаца от паламуд не различават и аз им вкарвам лафа,че ще почна да им давам къде-къде по-компетентни съвети как да таковат жена си...че и да помогна мога.....абе,работата отива на кютек.Затуй предпочитам по скали диви или с лодка.Да няма много ингили.
    Утре лудите хукваме за попчета по тъмно.Ще чукаме яйцата у морето. Рибарина ще ти звънне,ако искаш идвай.Ще се радвам да се видим.
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 384
    Местожителство : Burgas

Писане  sea_dragon on Съб Апр 30 2016, 21:41

Много тъжни физиономии имате на клипа :) Рибарина май пак е спал до късно :) а следващия паметник на моста до този на Бат Петъо ще е на Щуреца :)

Поздрави от Швейнефресерланд и весели празници :) на есен ще ловим заргани :)
    didodi

Брой мнения : 36

Писане  didodi on Чет Май 05 2016, 21:00

Лошо.Изпържих последната торбичка сафрид тази вечер, а друг скоро май не се очаква.Останаха само 2 торбички попчета.
    Ribarina

Брой мнения : 1596

Писане  Ribarina on Съб Май 07 2016, 19:15

Последно време освен сафриди ловя и попчета.
    Само ей такива :

Днес убих платерините на моста , ама от смях.
    didodi

Писане  didodi on Съб Май 07 2016, 19:55

Ribarina това от днес ли е?
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пон Май 09 2016, 19:54

Не е от " днес " от предната седмица.
    "днес " морето е боза и не кълве попчето. От Велик ден като се е замътило и изчезна попа.
    Снощи обаче снимах един рошав

Кофти качество ама телефона стар вече.

Ribarina

Писане  Ribarina on Пон Май 09 2016, 20:00

Последно време се подвизавам на високият камък и на Агалина,е един път и на Германката.
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Вто Май 10 2016, 11:32

Браво!!! супер
    didodi

Писане  didodi on Вто Май 10 2016, 18:45

Рибаркин къде е това "Последно време се подвизавам на високият камък"
    didodi

Писане  didodi on Пон Май 16 2016, 06:56

Съботното влизане.Сафрид няма.Малко лихнус пред Германката.Времето супер.Лодката повечето време на режим продухване на двигателя Very Happy Very Happy

Jorestes

Писане  Jorestes on Пон Май 16 2016, 07:59

Браво ръкостискане
    didodi

Писане  didodi on Нед Юни 05 2016, 07:11

Ей, къде се изгубихте всички.След срещата ни вопъл ни стон.Хващате ли нещо не хващате ли?.Днес някой за риби има ли няма ли.Аз ще монтирам някакви вентилации на дядото днес и ми се провали риболова.Драснете някой ред какво става с вас.
    alexanderson

Писане  alexanderson on Нед Юни 05 2016, 21:05

didodi написа:Ей, къде се изгубихте всички.След срещата ни вопъл ни стон.Хващате ли нещо не хващате ли?.Днес някой за риби има ли няма ли.Аз ще монтирам някакви вентилации на дядото днес и ми се провали риболова.Драснете някой ред какво става с вас.

Аз съм още бреговак . Ходя на кея на плажа "Робинзон" и хващам някоя платерина и зарган ,но е слаб риболова. Това от мен.
    Рапорт даден.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пон Юни 13 2016, 19:36

Много риби тези дни
    Туй на брат ми на Корикя

Туй от мен на брега

Дидо след като се видяхме на острова намерих един камък с 300 + грамови лихмуси. Тримата направихме 28 парчета за около 40 минути
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Юни 14 2016, 15:21

Браво, супер
    didodi

Писане  didodi on Чет Юни 16 2016, 18:28

Ей браво Иво.Запамети ли го?

Sponsored content