Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Първите заргани 2015 г.

Share
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Първите заргани 2015 г.

Писане  kuins on Пет Сеп 25 2015, 18:59

Нямах намерение да ходя специално за заргани и не бързах с тръгването за риба днес, 25.09.2015 г.
    Карах я агале-агале, спокойно изпих кафето, илача за кръвното, поиграх малко Пирамидален пасианс и то стана 08,30 ч.
    Взех една пръчка за платерина на дъно и триколенната за бомбарда.
    Купих от магазина една доза блатен, поговорих с Вълето - собственикът на магазина за риба относно времето на морският бряг, и 09,30 тръгнах за плажа на Крайморие.
    Там имаше един младок на около 40 год., беше взел на дъно една дребна платерина. Опитал и на бомбарда , но без успех.
    На Хармана имаше две лодки на попче, времето с лек ветрец от север-североизток.
    Хвърлих, без да бързам на дъно и зачаках. След 5-10 мин. удари, но еднократно, като на попче и въобще не изтеглиж. Колегата хвърли и втора на дъно. Разбрах, че трябва да сменям тактиката и без да бързам стъкмих такъма за бомбардата.
    Влязох във водата, тук има една ивица около 30 м. където водата е до колене, и хвърлих още 100-120 м. навътре.
    Поведох спокойно, и някъде на двадесет м. от мен зад бомбардата проигра риба. Последва удар и първата заргана се заосуква.
    Изкарах я на брега под очуденият поглед на младока.
    И така набързо три прилични риби, имаше и четвърта, то основното се оплете и рибата не се засече.
    След 11,00 вече филмът беше свършил, явно рибата е била сутринта.
    Ето пустия плаж, с лек морски ветрец:

Моята бомбарда:

Третият зарган, изглежда чудовищно:

В кофата:

Изгорях като източно германец:

Лодката на чиконтажиите, около кило дребно попче от сутринта. Няма и попчета тази година:

В мивката, добри парчета, ще има за Д.Д.:

Имам стръв и утре смятам да не се помайвам, а сериозно да се захвана с рибохващане на зарган.
    На мен не ми трябва много, 10-15 са ми достатъчни.
    Желая здраве и късмет на всички.
    kuins

Re: Първите заргани 2015 г.

Писане  kuins on Нед Сеп 27 2015, 11:57

На другият ден посрещам изгревът на слънцето на брега.
    Времето е повече за плаж, отколкото за риболов:

Влизам навътре да намокря макар.те и хвърлям колкото мога.Получи се дистанция над 120 м. Рибата удари чак в самият край:

Колега УФИ-мка влиза за попче. Когато излезе го беше срам да покаже уловът - нямаше и кило:

Наистина прекрасно време, забравен ден от лятото:

Резултатът - два хубави заргана и две иларии:

Изгарям за трети път това лято, този път жестоко:

Уверявам ви, беше ми готино! Very Happy Very Happy Very Happy

YordanDanev

Брой мнения : 174
    Местожителство : Нюрнберг

Писане  YordanDanev on Нед Сеп 27 2015, 20:58

Поздравления бат Куинс, супер какво му трябва на човека. И аз ще метна отново след четери години, когато ми изтече мандата.
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пон Сеп 28 2015, 11:20

Майстор си си, Бат Куинс!!!Браво!!! супер супер супер
    kuins

Писане  kuins on Съб Окт 03 2015, 10:07

Днес, 02.10.2015 г.- петък, решавам да направя следобеден опит за улов на зарган. Купувам доза блатен червей и обядвам набързо. Морето на плажа на Крайморие ме посреща със силен вятър и невъзможност за улов от плажната ивица. Подминавам н. Кафка, Черният пясък, н. Форос и търся любимото си подветрено място м/у Форос и Скарите:

Обичам да ми е удобно при това непрекъснато мятане навътре/наляво/надясно. Домъквам и рибарският си стол с всички тракатлъци:

Рибата не кълве в продължение на час, вятърът се засилва и предприемам съответните мерки.Пакетирам се подобаващо:

Това в дъното на югозапад са Скарите, писал съм доста за това място:

От нямане на друго какво да правя, снимам сянката си на фона на тракатлъците:

Тук има много тихи и закътани заливчета, удобни за любители на свободното плажуване и греховната извънсемейна любоФ:

След тричасово безрезултатно мятане на бомбардата поглеждам пътеката по която ще пълзя нагоре, натоварен като магаре. Къде е Рибаркин да ми помогне? Да му се обаждам ли, или да го оставя да си почива след победните си изяви на международният Денсинг Стар:

Автомобилът ме очаква под дървото, любимо място на кърските ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, осеяно е с опаковки на предпазители и салфетки:

Мераклиите нищо не замърсяват природата в сравнение с хайдуците, зареждащи заведенията с мидени ядки. Виждам три купа с черупки от миди , изсипни м/у храстите и дръвчетата.Боли ме сърцето, да знаете.Чудовищно и престъпно безхаберие:

Правя една снимка от н.Форос на близкия параход. Слънцето се скри и фотката не се получи много ясна:

Снимам и т.нар. "Черен пясък", плажната ивица м/у н.Форос и н.Кафка.
    Тук се хващат добри платерини при подходящи условия.
    Но такива поне близките 2-3 дена не се очакват:

Желая успех на приятеля Ноемис и колегите от Форума в днешния риболов. skuter  ръкостискане
    Бъдете здрави. надраве
    YordanDanev

Брой мнения : 174
    Местожителство : Нюрнберг

Писане  YordanDanev on Съб Окт 03 2015, 12:27

Много добре ми идват твоите репортажи бат Куинс, продължавай все така Very Happy
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Съб Окт 03 2015, 20:44

kuins написа:Днес, 02.10.2015 г.- петък, решавам да направя следобеден опит за улов на зарган. ...Морето на плажа на Крайморие ме посреща със силен вятър и невъзможност за улов от плажната ивица.

А аз в петък бях пред Маслен нос - луда работа, после като излязох няколко часа не спрях да се люлея, като че ли още съм в лодката. Като слезеш между вълните: хоризонт, бряг - всичко изчезва, само две водни стени отпред и отзад! То и риба нямаше ...
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пон Окт 05 2015, 08:40

Браво, Бат Куинс ръкостискане
    Жестоки снимки и репоратж йессс йессс йессс
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Пон Окт 05 2015, 15:30

Бат'Куинс мори зарганите,Ицето и Рибарина морят зарганите,а при мен броя на излетите е по-голям от броя на дългите риби,които съм хванал тази година а-а-а-а-а
    Днес атакувах плочата на Моста в 7:30 с две дози перфектен,дебел,дълъг,кармазъ и динамично виещ се блатен червей (момата , работеща при Косара ,сякаш го беше....възбуждала допълнително,да го ееее... Very Happy ).Риба нямало,споделиха по-ранобудните.Първо хвърляне и... много приличен каиш.Викам си: днес ще е денят ХИКС...ама нъцки. Насетне-мъка."Филмът" беше до към 9:30,като отличникът-Ванката бакшиша-взе ТРИ риби.Аз и още двама колеги поделихме среброто с по два заргана,а останалите или валатираха или с мъка спасиха капото с по 1 рибок.Shocked

ПП По думите на двама очевидци вчера на Агалина са разбили зарганите!!!
    kuins

Писане  kuins on Пон Окт 05 2015, 18:59

shturetc написа:Бат'Куинс мори зарганите...
    ...Първо хвърляне и... много приличен каиш.Викам си: днес ще е денят ХИКС...ама нъцки. Насетне-мъка.

Бат'Куинс и той натокан да защитава реномето си, рано-рано в мъглата е на изходна позиция.Този път заемам стратегическото място до скалите на плажа на Крайморие. Видимост на север - около стотина метра. Лодката на чиконтажията едва се забелязва:

На юг - същата работа, джан -джун никой няма на плажа:

Видът ми е свежарски, готов съм за риболовни чудеса. Червеят ми е едноседмичен, но се надявам рибата да не е много кусурлия. Хвърлям и след двадесетина метра правя първият зарган.Днеска ще е голямата сеч, мисля си, ама - нъцки, както казва Щурчо.

Започва едно оплитане на основното влакно, късане, псувни ,ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, добре че имам удобен стол и краката ми са на хладно в морската вода:

Ясно е, че трябва и аз да купувам някакъв плетеняк, трябва да питам Иво къде е това магазинче в Изгрев, дето имало хубави и на прилични цени влакна. Той ми обясни, но и така не го разбрах къде е тва нящо, около Велека било, но там е такова ново строителство, че не можах да се оправя. Използвам един плосък пясъчник за помощен плот:

След безрезултатнво мятане на бомбардата сменям тактиката и отивам да пробвам на дъно:

Резултатът - хващам две едри попчета, и за да не съм пълно капо, влизам и събирам около килограм рапанчета за мезелък довечера. Хващам и един хубав рак, вплетен в смъртоносна хватка с един едър рапан. Така, че равносметката е  един зарган, два попа, един рак, кило рапани и 5-6 пуснати на свобода лапини:

Все повече започвам да приличам на брат'чедите от Комлука- черен и брадясал:

Все пак съм доволен от излета, след 10,30 ч. слънцето проби, мъглата се вдигна и беше наистина един прекрасен ден от късното лято.
    Желая ви здраве и  успехи във всяко начинание. ръкостискане

tonio459

Брой мнения : 97

Писане  tonio459 on Сря Окт 07 2015, 14:19

супер супер ръкостискане надраве

А за цвета май ще ти трябват още десетина бани/слънчеви/
    Бъди здрав!!!! надраве надраве
    kuins

Писане  kuins on Сря Окт 07 2015, 16:43

tonio459 написа:супер супер ръкостискане надраве

А за цвета май ще ти трябват още десетина бани/слънчеви/
    Бъди здрав!!!! надраве надраве

Благодаря, Приятелю, за пожеланието! наздраве
    Ако се събудя след пълната упойка в петък (09.10.15.) и Господ даде хубави слънчеви дни тук, на морето, ще се опитам да събера достатъчно слънчева енергия до идната пролет - лято, че имам една недовършена работа на Порто Куфо. бой бой бой
    Пък днеска едно младо, симпатично докторче-кардиолог, с хубавото име Кристиян ми разреши употреба на твърд алкохол в умерено количество и вратните свински с чаша винце. Ей т'ва е доФтур! джаба джаба
    Верно, че трябвало да огранича солта, но сезона на киселото зеле и луканките настъпва. scratch
    Как да го напускаш този проклет, ужасен, но сладък ЖИВОТ?
    Хайде, бъдете здрави и позитивни! ръкостискане
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Сря Окт 07 2015, 19:30

Вчера със Симеон голям лав ударихме на Агалината. Избистрихме политиката,обходихме морското дъно и други разни истории.
    Хванахме към 10 заргана,всичките маломерни.

И дъжд ни валя,слънце ни пече и вятър ни духа .

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 21:37