Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Да издадем разказите на Булти

Share

Poll

Да издадем ли разказите па Булти?

[ 14 ]
    100% [100%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Общо гласове: 14

sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 379
    Местожителство : Burgas

Re: Да издадем разказите на Булти

Писане  sea_dragon on Чет Апр 09 2015, 11:39

може да се правят на word или друг текстов редактор и да се съхраняват като файлове на сървър или поща - всеки праща файловете на пощата който каквото е направил, който желае ще получи паролата от пощата и така ... само кажете как е най удобно и ще го направя, ние поемаме темата мириус както казах, за името на книжката нямам идея :) но мисля че Белия Гарвах е ок

Jorestes

Брой мнения : 3562
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Апр 09 2015, 11:48

+1 за "БЕЛИЯ ГАРВАН" !!!

ръкостискане ръкостискане ръкостискане

Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Писане  Ватус on Чет Апр 09 2015, 12:06

"БЕЛИЯТ ГАРВАН" супер

Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Чет Апр 09 2015, 12:27

Подхващам "Жана лудата" от темата "За кого са сълзите на сирените" от пост 31 нататък

ПП + "Бягство" от същата тема.

sea_dragon
    Admin

Писане  sea_dragon on Чет Апр 09 2015, 13:04

както казах ние с майками поемаме цялата тема мириус но ще я правим на ms word и накрая ще пастнем целия текст в един пост в темата за книгата

sea_dragon
    Admin

Писане  sea_dragon on Чет Апр 09 2015, 13:04

ще си позволя и да маркирам темата на рибарина с бургаски вечери 1 2 3 и тн да не стане мазало накрая кое кое е

Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Чет Апр 09 2015, 13:13

Попаднах на това:

Заглавие: Re: СИЛАТА НА МОРЕТО
    МнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 12:40 pm
    Аватар
    Булти
    риболовец
    риболовец

...Морето обича и пази смелите и дави страхливите - това е истината - някой ще ме опонира , че страхливите не влизат в морето , но те на сушата умират по други причини , ако им е писано...ако постоянно си мислиш как ще избягаш от смърта и как ще предвиш всичко и ще се предпазиш - ти вече си умрял ...както и да е ...няма лошо време ...има паника - най - големия , наш личен враг ...ако влизаш само на хубаво време , рано или късно лошото кофти ще те изненада...влизай на лошо , свикни с него и после затишието ще те изненда , но приятно.

Качвам го тук, може да ни потрябва по-късно.

JimBeam

Брой мнения : 223

Писане  JimBeam on Чет Апр 09 2015, 14:34

Втора Нац.среща на Гофишинг  - Поморие 2010г.

Заразно добро или вирусът наречен Приятелство

...залата е претъпкана ...в един миг времето спря и всеки застина неподвижно ....едва доловима класическа музика идва от дъното на залата , тишина ...Чапарът се е надвесил над ухото ми и ми говори нещо , от другата ми страна Морякът показва на Ватуса стилната си табакера с надпис "Гофишинг" отгоре , до него Джимбо се е вторачил в Албена отсреща , тя се усмихва ...Стамен обяснява нещо разпалено на Тони, а жена му отегчено зяпа в тавана ...певицата държи микрофона и нещо пее : гръцко ли - не знам , не я чувам...Неделчо държи мандолината , Павката фотоапарата , Митев си е сложил цветчето на певицата на голата си и леко потна глава , Тошето си налива узо , Мънцата зяпа в деколтето на сервитьорката , Любакът разглежда оловната тежест намерена на дъното на морето , подарък от Булти...Никгео е вдигнал наздравица , Плувчо е награбил на дансинга неква корава мадама, а един мургав и стеснителен здравеняк се опитва да играе сиртаки ...колкото и да обикалям из залата в тоя миг на безвремие, виждам само щастливи лица ...усмивката е заразна ...кой пусна първи тоя вирус , Пешо Василев ли , Моряка ли , Киро ли ...миналата година беше само зараза , сега приятелството бе епидемия ...догодина преполагам пандемия ..
    .

Булти

kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Чет Апр 09 2015, 18:09

Уважаеми приятели,
    Привърших " Робинзон - търсачът на рапани", което по обем излезе 10 файла - средно м/у 8 и 9 машинописни страници р-р А4 на файл, което придружено с подбран снимков материал си е отделно произведение - прекрасна новела на чисто морска тематика. При обработката на материала съм се старал да се придържам максимално до стила и пунктуацията на Автора. Позволил съм си само да поправям, доколкото мога, груби граматически, технически и пунктуални грешки, за което моля да бъда извинен.

Ribarina

Брой мнения : 1596

Писане  Ribarina on Чет Апр 09 2015, 18:59

Ей аз снимките не съм отбелязал .
    И бавно става при мен с тая дребната гадина

kuins

Писане  kuins on Пет Апр 10 2015, 09:44

Post n°31

Re: Поморие се казваше градчето

Пет Ное 01 2013, 12:32

...Денят е вече към своят Край ...цял ден , край брега на Морето е свирила.... Симфонията - изпълнявана от Хората Щурци и дирижирана от Белият Гарван ...със Залеза на Слънцето...музикантите , уморени от дългото свирене , един по един , спират струните на своите арфи....докато остане , спомена от вибрацията ... на последната струна ...изпращаща с тъга ....последният Лъч на Слънцето ...

noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Пет Апр 10 2015, 13:17

kuins написа:
    ...Денят е вече към своят Край ...цял ден , край брега на Морето  е свирила.... Симфонията - изпълнявана от Хората Щурци и дирижирана от Белият Гарван ...със Залеза на Слънцето...музикантите , уморени от дългото свирене , един по един , спират струните на своите арфи....докато остане , спомена от вибрацията ... на последната струна ...изпращаща с тъга ....последният Лъч на Слънцето ...

Този пасаж спокойно може да послужи като епитаф за книгата (вместо край).

Ватус

Писане  Ватус on Пет Апр 10 2015, 16:35

Това е написал Булти след смъртта на Камъка:

" Камъко , Камъко ...пътувай и не преставай , не спирай да пътешестваш между Звездите....един малък Земен Камък , метеорит на мечтите ... загубен някъде далеч ....в безкрайния Млечен Път ..."

Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Апр 10 2015, 19:12

Два дена пропуснах,заради лапетата ,но ще наваксам. Накарах жената да напусне работа Very Happy

kuins

Писане  kuins on Пон Апр 13 2015, 11:34

Качих разказа "Тайнствен глас в тъмното" - Пост №173-200 от "Пътешествие на един гарван на юг".

Ribarina

Писане  Ribarina on Вто Апр 14 2015, 08:27

Ей момчета няма време. Трябва ни оферта от някое издателство според правилата за участие.

Ribarina

Писане  Ribarina on Вто Апр 21 2015, 17:02

Мисля че вече сме изтървали срока.

boqn_belchev

Брой мнения : 68

Писане  boqn_belchev on Вто Апр 21 2015, 22:46

Сроковете за тези, които се страхуват да не пропуснат или изтърват …
    Целта е важна нека да се съберат и подредят нещата без да се изпуска и частица от любовта към творчеството. Когато тогава, но да е събрано и подредено.

Jorestes

Писане  Jorestes on Сря Апр 22 2015, 08:36

Рибарко, говорих с човека, но за да ни каже конкретно цена ни е необходим- брой страници, ще има ли снимки, вид хартия и т.н.................

Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Апр 23 2015, 18:55

Може би трябва да се говори с Паскал и той да реши кои разкази да се публикуват. Според мен под 150 страници е несериозно. Снимки не помня какво се разбрахме, ама май без тях ще е трудно да си представи страничен човек за какви работи става въпрос

Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Апр 23 2015, 20:35

За печатницата няма проблем ще питам и при други Агенти, ако тук не ни удовлетвори цената.............., в СФ печатници да искаш.................. подшушвам

shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Чет Апр 23 2015, 23:05

Ae,aверчета,говорете и в цифри,ако трябва!? Колко сме събрали,колко ни искат за скромно книжле (поне 300 страници с илюстрации и снимки!!!),колко още е необходимо да съберем....
    Ако трябва,майското агне,дека Рибарина още не го е хванал джаба, ще го жертвам (или отложа за 2016-та,живот и здраве) и вноската за него ще я добавя към прежната си лепта...
    Абе,трябва да се завърши добре умната идея на Ватуса и/илиДжийм Бийм и/или...ще прощавате склерозиралия ми от алкохол и свинско щурчов мозък,ако пропускам някой от далите идеята за издаването на белогарванските щуротии на Булти надраве

ПП Паскал да не гльода какви си ги хортуваме тук и...дума да не е рекъл...К'во като е модератор Wink

Ватус

Писане  Ватус on Пет Апр 24 2015, 11:58

До колкото си спомням от разговора ни на срещата, се изказа мнение, че ако се вкарат и фотките в книгата, цената ще скочи драстично нагоре и Претора предложи по-скоро да се направи диск със снимките към книгата, което не било много скъпо. Ама нека и Юри да се произнесе по въпроса.

Jorestes

Писане  Jorestes on Пет Апр 24 2015, 12:24

OK., но ще попитам и евентуано за цена със снимките, колко страници мислите ще съберем????

JimBeam

Брой мнения : 223

Писане  JimBeam on Пет Апр 24 2015, 14:23

Някъде в началото бях сложил линк от който да се ориентираме за цената според опциите. Така например при 160стр., формат А6, 150 бройки, цветна ламинирана корица, цената излиза 4.45 на брой.

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Фев 28 2017, 09:41