Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Да издадем разказите на Булти

Share

Poll

Да издадем ли разказите па Булти?

[ 14 ]
    100% [100%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Общо гласове: 14
    Pretor

Брой мнения : 233

Да издадем разказите на Булти

Писане  Pretor on Вто Апр 07 2015, 14:01

Отварям нова "целева" тема, за да обсъдим и стиковаме предстоящите си действия.
    За непосветените ще поясня, че на срещата на 03.04.2015г., присъстващите взехме решение, да издадем разказите на Булти. До горното се стигна, след проведената в няколко форума акция за събиране на средства за семейството на Митака и категоричният им и горд отказ да приемат събраната сума. Неизкристализиралата още на 100 % идея е да съберем разказите на Булти, да видим какъв е обемът им и да влезем в преговори с издателства за получаване на оферти за цената на изданието. Според финансовите условия ще "нагодим" и тиража на книгата, съответно вида, материала, илюстрациите и т.н. Наясно съм, че финансовите условия зависят от споменатите от мен неща, но тъй като още нямаме ясна визия за тях, ще се наложи да бъдем по-гъвкави в предложенията си и преценката на насрещните условия.
    На първо място малкият Дракон ако може да отговори на въпроса: Всички разкази на Булти ли са качени в сайта и ако не, то колко още и какви има, евентуално да ги постне и тях, за да можем да определим пълният обем на изданието.
    Всеки, който има някакви познания по книгоиздаване и контакти с издателства, както и идеи за реализиране на начинанието е поканен да сподели вижданията си.
    Идеята е да приключим с изпълнението на "мероприятието" не по-късно от края на 2015г., поради причини, които бих могъл да обясня на лични, но не и да изтипосам във форума (да ме прощават любопитните).
    Днес Ватуса подхвърли една идея, която не съм сигурен дали можем да отработим и която се състои в следното: http://www.burgasnovinite.bg/Finansirane-izdavaneto-na-knigi.html . За улеснение, тъй като въпросният правилник открих с известна загуба на време, го качвам в темата: http://www.burgas.bg/uploads/36ff65fb453fafe353df544f91198432.pdf .
    Помислете над горното и дайте мненията си тутакси Wink .
    Въпреки, че не се съмнявам в резултата от допитването, пускам и анкета, която с оглед кратките ни срокове, ще бъде активна 15 дни. Не че очаквам различни отговори от "ДА" (щото иначе стрелба  Very Happy ), но все пак Vox pópuli vox Déi .
    Дерзайте!
    Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Re: Да издадем разказите на Булти

Писане  Ватус on Вто Апр 07 2015, 15:18

Иван Стрижока в Го Фишинг също е обяснил в темата "Да помогнем", как стоят нещата..

Що в анкетата като чукна "ДА" нищо не се отразява?
    Fram

Брой мнения : 160
    Местожителство : Велико Търново

Писане  Fram on Вто Апр 07 2015, 15:31

Гласувам с двете ръце ДА. До колкото си спомням на зад в темите някой беше предложил на Булти да ги издаде.
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Вто Апр 07 2015, 15:34

Браво за идеята, супер имам приятел с печатница и ще попитам за как точно стоят нещата с издаването........... ръкостискане
    Pretor

Писане  Pretor on Вто Апр 07 2015, 15:39

Молба към можещите и знаещите: Ако някой може да събере разказите на куп (на този етап без снимки с ясното съзнание, че ще загубят значителна част от чара си) нека го направи СЕГА Very Happy .

Ванка, пак си се почерпил рано рано. Анкетата реагира като куче на салам-мигновено наздраве
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Вто Апр 07 2015, 15:42

Една малка отплата за пълната му отдаденост на Форума.
    супер

tonio459

Брой мнения : 96

Писане  tonio459 on Вто Апр 07 2015, 16:35

супер

МНОГО ДОБРА ИДЕЯ

boqn_belchev

Брой мнения : 72

Писане  boqn_belchev on Вто Апр 07 2015, 17:07

Голямо ДА и от мен. супер
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Вто Апр 07 2015, 17:23

Започнах copy-paste от " Бургски вечери.
    Материала е много ,трябва помощ.
    Не е сложно,хващайте по една тема . Отваряйте текстообработваща програма,няма значение коя. Маркирате и дясно копче ,после копирай и постави в тектообработващата програма

JimBeam

Брой мнения : 223

Писане  JimBeam on Вто Апр 07 2015, 18:11

Ей тука един примерен калкулатор http://www.print.bg/index.php/bg/product/30?gclid=CJ2J4qed5MQCFQXmwgodHzEA-A
    Ribarina

Писане  Ribarina on Вто Апр 07 2015, 18:59

Не знам нарочно ли,но за сега два разказа извадих и двата са по един лист А4 scratch .
    Започвам трети
    Къде да пусна събраното ?
    vsiak

Брой мнения : 55
    Местожителство : БУРГАС

Писане  vsiak on Вто Апр 07 2015, 20:21

супер йессс
    YordanDanev

Брой мнения : 174
    Местожителство : Нюрнберг

Писане  YordanDanev on Вто Апр 07 2015, 21:06

Браво !
    Pretor

Писане  Pretor on Сря Апр 08 2015, 09:36

Рибарко, можеш да отвориш нова тема или да ги качваш във върдовски формат на някой сървър. Можеш и други работи. Можеш, можеш Very Happy .
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Апр 08 2015, 10:46

Ще отворя нова тема.
    Детегледачка съм и доста съм ограничен от към време. После copy paste и се слага където искаш.
    Надявам се да успея до два дена да прехвърля цялата Бургаски вечери. Трябва помощ няма да мога за 15 дена са прочета всичко и от другите теми
    Pretor

Писане  Pretor on Сря Апр 08 2015, 14:55

Бравус! Кажи някоя текстообработваща програма, че досега не съм се занимавал с такива работи.
    На вниманието на който го интересува: Според "Правилника за условията, реда и критериите за предоставяне финансови средства от бюджета на община Бургас за финансиране издаването на книги на Бургаски автори" (Ватуса е дал по-горе препратка към сайта на община Бургас), ръкописите, които трябва да се представят за евентуално одобрение за финансиране трябва да бъдат цитирам "напечатани на хартиен носител, съобразно машинописен стандарт: 30 реда х 60 знака, шрифт Times New Roman, 12 пункта..." Това за информация, тъй като не съм сигурен все още, дали нашия случай отговаря на критериите за кандидатстване за финансиране по този правилник.
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Сря Апр 08 2015, 17:47

За да е ясно, това общинското нящо, ми го прати Рибаркина. Аз го играх само пощальон, понеже нищо не вдявам. може би има някаква възможност, но като знам, че когато става въпрос за пари, неименуемо ще е някакъв гърч и най вероятно ще е бягане с препятствия.. Crying or Very sad
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Апр 08 2015, 17:56

Първо за текстообработващата програма : аз ползвам Open Office понеже е безплатна и има много повече работи от windoll - ските.
    Формата на страниците се наглася лесно и не  е проблем да го направя. Разпечатването също може да направи това.Мисля че по 3-4 стотинки на лист печатат и могат да сменят шрифта преди печат.

Ще попитам кой познаваме в общината и кой ще го чете това преди да се реши.

Пробвайте да съберем поне 100-150 страници разкази. Аз за вчера имам 4 ,днес продължавам. За съжаление,нашите коментари явно са го разсейвали Бултито и пречат на събирането на историята

П.П.: сега като погледнах даже и с правилният шрифт са Very Happy
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 384

Писане  sea_dragon on Сря Апр 08 2015, 18:02

Здравейте! С две ръце подкрепяме идеята за издаването на разказите. За нас така е много по добре - да се направи нещо за спомен. До колкото ни е известно на мен и на майка ми всички разкази от неговите бележници са вече качени във форума. Разбира се той искаше да напише още много но аз в случая немога да помогна. Мисля че ако обема на всички качени е много голям може да се гласува и да се направи избор между най - добрите. По спомени на майка ми един софиянец който беше събрал материял на книга по форума беше взимал моменти и случни от тук от там и ги беше подобрил по свое усмотрение, но за съжаление не беше одобрен от Булти. Той държеше разказите да са в оригиналния вид.
    И ние ще помагаме за сега хващаме темета Мириус, още един път питам дали съм разбрал правилно copy и paste на текста в МС Уорд ?? без снимки нали така?
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 384

Писане  sea_dragon on Сря Апр 08 2015, 18:06

рибарин там ли ще ги качваме http://bulti.forumn.org/t586-topic или да отворя сървар някаде дата.бг или една поща да направя примерно кадето да се съхраняват на файлове - важно е да учотним всички да ги праят на една програма, защото ако ги качваме пак така в тема пак ще се обарка кое към кой разказ е ??
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Апр 08 2015, 18:13

Май да за сега.Това дето го пуснах е copy-paste, като само съм слагал главни букви. Даже многоточието не съм махнал да виждам до къде съм стигнал,понеже се налага да се чете дали е има смисъл или някой е сменил темата леко с коментар .
    Снимки има много и разказа върви по тях обаче. Те надявам се като прочетат ще питат хората и може да сложат по някоя снимка.
    На едно място говори че не бил сам в морето и е снимал една пеперуда.Това не се разбира от написаното,трябва да се види снимката
    Май трябва и някакво заглавие на тези разкази .

Пуснах първите 4 страници,обаче май заглавието на темата не го избрах правилно и не мога да го сменя. Админа да сменя с нещо по подходящо,аз съм ударен в устата и нищо не ми хрумва.

Продължавам,до колкото дребният звер ми позволява,по темата Бургаски Вечери. Вчера стигнах до страница 8. Копирам само по дългите разкази.Не знам да копирам ли и тези дето са по няколко реда ?
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Апр 08 2015, 18:14

Нямам идея,както искате.То като е на едно място после е лесно

да така е както бат куинс го пише после се вижда кое от къде идва, иначе какво заглавие да слагам и аз незнам
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Сря Апр 08 2015, 18:24

Приятели, днес се видях с моя човек, който има печатница и издателство и щом имаме ясна концепция (страници, вид хартия, снимки, брой издания) и ако ни хареса неговото предложение ще говорим конкретно................ ръкостискане
    Pretor

Писане  Pretor on Чет Апр 09 2015, 10:41

Виждам, че работата върви с бързи темпове наздраве . Имам предложение. За да не се дублира обработването на един разказ от няколко човека, предлагам преди започване на работа по даден разказ всеки да "го резервира" за себе си, като пусне два реда в тази или в "другата" тема с разказите. За да не се налага да се изчита отначало да край темата, за да се търсят "резервираните" разкази, ще е по-удобно тези коментари да бъдат събрани на едно място. Как технически може да стане, нещо ми убягва.

ПП Ще се пробвам с темата "Случки , Истории и Приключения под Водата" в раздел "Подводен риболов" от пост 13 нататък.

ПП2 Не знам защо, но все повече у мен се загнездва идеята, книжката да се казва "БЕЛИЯ ГАРВАН". Нек`ви съображения?
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Чет Апр 09 2015, 11:33

+1 за "БЕЛИЯ ГАРВАН" !!!

Много добра идея!

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пет Юни 23 2017, 06:23