Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Стари , пожълтели страници ...

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Стари , пожълтели страници ...

Писане  Булти on Пон Мар 07 2011, 10:35

22.септември. 95 г.

Сезонът все още продължава и успехите не закъсняват . Днес ударих два едри кефала по 1600 гр . всеки , 20 лихмуса и едно леферче . Преди две седмици ми беше рекорда - морска котка тежаща 12 кг. Две седмици я ядохме . Ударих я на същото място , където и кефалите - срещу Змийския остров . Отровният и шип си запазих за талисман . В съседен залив по на север прострелях лаврак , дълъг 60 см. и тежък 2,300 гр. Постижението също бе голямо , защото бе прострелян с харпуна за попчета , без да е вързана стрелата . Уцелих го право в окото и не мръдна ( само продължи по инерция ) . Никой не повярва , но е документиран . Задобрявам . Вече и разполагам с джип УАЗ и ходя на по непристъпни места .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Мар 07 2011, 10:49

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Мар 07 2011, 15:20

6 октомври

Днес направих последното гмуркане . Тази есен бе много студена и рано ще приключи сезона . Ходих на Змийския остров . Бе супер бистро . Синът ми бе настинал и ме чакаше на брега със старото си червено яке . С нас бяха Лора и Чара ( дог и доберман ) . Чарата подгони едни кози и вкара едната от тях в морето . Ухапа я по крака и плувайки около нея я захапваше за гърлото , като се опитваше да и прегризе гръкляна .Изплезила език и изцъклила очи , козичката нещастно блееше . Започнах да ги замервам с камъни от високия бряг . Един от тях уцели козата точно по главата , но тя остана на крака . Най накрая уцелих и кучето , което не се подчиняваше на моите команди . Трагичния край на брадатото инак беше близо .... Морето буквално ме стресна . Толкова бистро от малък не го бях виждал . Но и студът си го биваше . Руският неопрен тук не вършеше работа . Докато влизах получих сърцебиене . След петото гмуркане се схванах целия . Усетих остра болка в гърба , не можех да си движа главата , не можех дори да се раздишвам . Стоях още половин час и полужив и полуумрял излязох на брега . Не ударих нищо , въпреки че беше пълно с кефал . Видях и четири спарита . Поради бистрата вода , рибите спазваха много по голяма дистанция , въжето на стрелата ми беше късо , тя стигаше на сантиметри от телата им и се връщаше . Кофти работа . Един пич със "западен" неопрен , влезе преди мен и излезе час след мен .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Мар 08 2011, 12:45

...човекът беше с акваланг с една бутилка и някакъв супер фотобокс . С него имаше една мадама със страхотни цици , които по едно време , щедро бе показала .... Вечерта жената ми прави масажи с мас , но явно много съм го закъсал , щото и на другия ден бях дърво и накъдето и да мръдна - все боли . За тази година сезонът вече свърши . Чао до следващото лято . Ще си гледам цяла зима видеозаписите от Южното Черноморие . Чао море !!!

1996 , някъде през лятото :

...тази година ударих кефал чудо - 3кг. тежък и 66 см. дълъг ( тогава още не знаех , че това е пеленгас ) ...две седмици след това още един , идентичен по размери ...пак на Силистар , открих една дупка , винаги пълна със скални платерини . Там убих 6 , тежащи всяка по около 2 кг.

1996 , последната седмица на октомври :

...в понеделник влязох и май ще е за последно , защото днес в сряда , гърбът ми пак почна да ме боли отвсякъде . Тогава изкарах много паури , попчета , някой друг рапан и един огромен калкан . До другия сезон остават 5 месеца ...
    ...но след две седмици , времето почна да се оправя , а аз през това време , сварих някакси да си излекувам гърба . Започнах сериозно гмуркане - през ден...Сега последно времето пак се развали , та за сега съм поставил нов рекорд - 15.11.1996 ....до другия сезон остават 4 месеца...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Мар 08 2011, 13:30

...на 20.11.96 - нов рекорд за зимно гмуркане . Попчета , рапани и най вече три калкана . Бях на Змийския остров и ги открих на пясъчното дъно откъм Дюни ....
    ..пореден рекорд (тая година ще да съм бил , вече с френския Имерсион , вендуза 6 мм.) 27.11.96 год. - имаше силни вълни , валеше и дъжд , нямаше ни риба , ни раци , ни рапани , та се прибрах с едри миди поне ...пореден рекорд - 29.11.96 г. - пак се прибрах само с миди ...
    ...15.12.96 год. - супер рекорд ...на Змийския остров беше тихо , но пълно с медузи и с намалена видимост - около 3,4 метра , изкарах 2 чувала с миди ...
    ...21.12.96 год. ...бях със Стефан , видимост поне 15 метра . Вадихме само миди за бизнес и първите ми спечелени от Морето пари , бяха 2500лв. ... на 25-ти падна луд сняг с гръмотевици и ...туй беше ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Апр 27 2011, 11:30

...със Серджо на Емине :

...къщата на призраците , намираща се северно от Емине , отпред е Дъбът на Светулките и Елфите , отзад дълбокия кладенец - лабиринт - водещ в пещерата на Троловете...Морето шуми съвсем наблизо :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Авг 09 2011, 15:32

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 06 2011, 15:11

...една вечер , преди години , се беше запалил Дома на НХК ( нефтохимическите работници ) в Бургас :

...беше есенна вечер и ние със жената по случайност се прибирахме след работа от там . Бушуваше голям пожар и отвсякъде се чуваха писъци и викове . В началото гледах вцепенен , но после бързо се опомних и извадих апарата . Опитах се да заредя - ядец . Бях сложил парче лента и броячът не отчиташе правилно . Демек парчето беше свършило . Бегом обратно към фотото . Зареждам с друга попаднала ми под погледа лента и се мятам около пожара да щракам ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 06 2011, 15:32

...вживях се напълно в ролята на папарак . На другия ден , рано сутринта бях кацнал във фотото на една колежка с машина да изкарам снимките по гол-я-я-я-ям формат. Естествено от това пострада , скромния ми тогава бюджет ( не че сега съм вързал де What a Face ) . Но събитието беше уникално , щото по време на пожара , вътре е имало детска дискотека и като по чудо се е разминало без жертви . Спомнете си случая със загиналите смачкани деца , пак някъде по това време , пак на детска дискотека - само не си спомням къде беше станало . Имаше национален траур тогава ....тогава нямаше свободен достъп до Интернет , а не знам дали изобщо имаше такъв в Бургас и единствения начин да изпратя снимките експресно до водещите вестници в Столицата беше да използвам услугите на БТА ( българска телеграфна агенция ) или требеше да фащам самолет . Когато говорих с редакциите се оказа и че никой друг няма снимки на самия пожар , професионалните фоторепортери са успели да отидат там едва след потушаването му ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 06 2011, 15:46

...ми БТА , добре . Нося ги в клона на БТА в Бургас . Питам ги , колко ще ми платят за снимките , те ми отговарят - Не бой се , тия снимки са уникални , уцелил си тотото с тях , ще се договориме и т.н. Взеха ми и имената . Пропуснах да добавя , че преди това ме накараха да ходя да скенирам снимките... и ходих на майната си , щото таз услуга се извършваше на едно единствено място в града и струваше бая пара What a Face . Та изпратиха те снимките в София , а аз вече леко разорен зачаках с надежда . На другата сутрин отивам до една будка и радостен установявам , че на по известните вестници , на първите им страници , червенеят пламъците на моите снимки . С разтреперани ръце , давам последните си стинки и купувам наред . Не след дълго радостта ми се сменя с учудване и последващо съмнение...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 06 2011, 16:17

....снимките ми - сензация - все на първа страница и по средата , около тях гръмки заглавия и дълги шокиращи статии и то все в известната тогава преса - то не беше Стандарт , 24 часа , Труд , Капитал и много други . Баси забогатях - викам си , но после гледам , под снимките моето име никакво го няма , а пише : " Снимки БТА " What a Face ...майната му на известността , си викам и отивам в клона им около центъра . Там ме посрещат доста хладно , за разлика от предния път и ми дават телефонен номер в София , да съм се разберял с тях - с управлението ....и познайте кво стана ...ми почнаха едни нескончаеми разговори от рода : - Кви снимки ?!? - Кви пет лева ?!? - Ми прати и негативите да ги оценим !!! What a Face ...- Ми кво ши ги оценявате !!! - викам им - нали излязоха във всички водещи вестници !!!...и в един момент , когато и кинтите дето бях взел назаем за картите ( тогава Мобиком и Булфон , май бяха ) свършиха , разбрах , че съм измамен и тия мошеници няма да ми платят нищо ....сетих се тогава за Бургаската преса ...отивам там и те ми викат - Сорри , мой човек ! - Ние , тия снимки ги имаме от БТА ! What a Face...та такива ми ти работи ....добре , че поне нямаше жертви от пожара ...и ако някой от БТА , чете тук , да земе да се задейства , че негативите са още у мен и некой ден ши зема да ги осъдя потупване ...

Very Happy Very Happy Very Happy

наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Ное 09 2011, 11:32

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 10 2011, 11:05

Jorestes

Брой мнения : 3623
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Ное 10 2011, 11:51

Иха-супер. супер
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Ное 12 2011, 11:16

...благодаря ти ...а тука сме със Скорпи на Змийския остров :

...пак някъде там :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 14 2011, 11:23

...едно време нямаше фотошоп и си правех експерименти , като сглобявах самоделно разни цветни филтри :

Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Вто Ное 15 2011, 05:08

Сююрреалистично...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Ное 15 2011, 14:10

...благодаря ти ... наздраве ...двора на старата ни къща в Бургас :

...с колегата world_explorer на Фургона :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 24 2011, 12:41

...ех , години , минали години ...

...маска Назо , шнорхел от ГДР , харпун русенско производство , баластен колан - направи си сам ...

наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 24 2011, 13:37

...на Змийския остров :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Ное 29 2011, 14:16

...Старата къща :

Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Вто Ное 29 2011, 14:21

Еййййй Митак, много "Жигули"-та е имало във вашта махала бе, все заможни хора. Very Happy
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Ное 29 2011, 14:38

Very Happy Very Happy Very Happy

...и тази снимка е преди 5,6 години , само ....смятай , баси бума на коли последните години What a Face
    murjo

Брой мнения : 180
    Местожителство : Харманли

Писане  murjo on Вто Ное 29 2011, 19:37

Very Happy наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Дек 01 2011, 12:31