Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Приятелството ми с Христо Янчев

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Приятелството ми с Христо Янчев

Писане  Булти on Пон Яну 17 2011, 16:41

...с Димитър Минев и меруто му , донесло престижна награда ...

Булти
    Admin

Тайната примамка на Христо Янчев

Писане  Булти on Вто Яну 18 2011, 10:17

Ще ви опиша , примамката която научих от ВЕЛИКИЯ ( не познавам друг като него ) Христо Янчев . Тя се използва при лов на лефер . Намирате нещо като витло от детски самолет . Смятам , че и перката от счупена вентилаторна печка , би свършила работа . Боядисвате я в сребрист цвят . Нанизвате я на ос . В двата на края на оста се връзва въжето на буя . Задължително без вирбел . Самата перка се монтира на около 1,5 - 2 метра зад тялото ви . При гмуркане перката се завърта от съпротивлението във водата и насуква въжето на буя . При стигане на дъното , въжето почва да се разсуква и развърта перката обратно . При въртенето си перката проблясва под водата и събира лефера . Няма вилици , лъжици и черпаци
    Булти
    Admin

Трикове за отпушване на евстахиевите тръби по време на гмуркане

Писане  Булти on Вто Яну 18 2011, 10:32

Булти on Вто Мар 23, 2010 11:35 am

.Приятели , сезона наближава и най-кофтия момент е когато след дългата зима бездействие , при първите гмуркания и ... се надуваме , като риба таралеж , но изравняването и изпукването в ушите никакво го няма ...и де факто под втория метър не можем да слезем , само гледаме жално към дъното и губим часове , а понякога и дни докато влезем във форма ...наскоро от Христо Янчев научих следния трик ( аз по принцип все обикалям около него , като котка рибна сергия , щото ще е жалко след години ( дано да са повече ) , безценния му опит да си отиде заедно с него , това което го науча , го споделям , щото кът са знам къв съм хамав , не се знае и аз колку ши искарам ) ...начи бай Христо ми показа така нареченият " мини инхалатор " с еквалипт . Самата джаджа е нещо подобно на дебела пура , отзаде се натиска и нещо като помпичка изстрелва в гърлото струя елей . Начи той си го пъха не само в гърлото , но и в носа . Така според него се гарантирало около час , час и нещо пълно отпушване на каналите и лабиринтите . Самата джаджа си я носи на буя и при нужда пак си впръсква в ноздрите . Дори и слага един гумен пръстен за уплътнение - да не влиза морска вода . Съжалявам , че нямам снимка , каза , че ги продавали по аптеките ...смятам да си взема едно такова и като го пробвам , ще го снимам и ще споделя отзиви
    Булти
    Admin

уникалната маска на Христо Янчев

Писане  Булти on Вто Яну 18 2011, 11:14

...един любопитен факт : тази маска е измислена и проектирана от Христо Янчев преди да речеме 30 години , спукал е тъпанче на едно състезание в Ирландия и за да може да продължи да гмурка , си е измислил тоя пениз , после е пратил разработката на негов приятел , състезател ако не се лъжа в Италия , оттам са му пратили съответно някои подаръци и дотук ...социализъма ...патента явно го е гушнал някой техен човек ...ще потърся снимки ...аве уникален човек е бай Христо

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Яну 18 2011, 12:51

...наложи се да ги скенирам отново , по една случайност съм ги запазил :

...и няколко , непубликувани досега никъде , снимки от самото начало на срещите му с Морето :

...обърнете внимание на екипировката му :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Яну 18 2011, 14:28

...тая снимка е правена от колегата фотограф Румен Раканов :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Яну 19 2011, 09:53

...интересно какво ли наблюдават Shocked ...Димитър Минев (лека му пръст) е нарамил два фотоапарата - предполагам единия зареден с негатив а другия с диапозитив ...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Яну 19 2011, 12:53

...Мали Лошини...

...последната за сега снимка...

...и коментара и отзад...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 23 2011, 11:58

...и два вица от Христо Янчев :

...станах сутринта в 5 .Внимателно и тихо , за да не събудя жената . Натоварих екипировката в колата и газ към Маслен нос . Морето бе ужасно бурно . Не ставаше за гмуркане . Обратно в колата и в къщи . Жената още спеше . Легнах внимателно до нея , прегърнах я и тихо и прошушнах , че морето не става . " А моят тъпак отиде за риба ! " - отвърна ми в просъница тя ... What a Face

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 23 2011, 12:25

...прибира се харпунджия в къщи и заявява на жена си : " - Жена , на Емине излязъл много лаврак . Ще спя в селото . Най- малко три дни ще стоя там . Опаковай ми два сака . В единия сложи неопрените в другия дрехите и да не забравиш новата пижама . Усъмнила се жена му , но изпълнила желанието му и нищо не казала . След няколко дена , харпунджията се прибира и гордо и показва две малки лаврачета . " Ама да знаеш какъв голям лаврак изтървах , как само ми мина , аз как му стрелях , стрелата колко близо му мина !" - жестикулирайки разгорещено , разпалено и обяснява той . Накрая я пита :"- Жена , ти новата хавлия сложи ли я в багажа , че нещо не я видях ? "... " - Да , при неопрените я сложих !!!" - отърнала му тя ... What a Face
    ichikonti

Брой мнения : 409
    Местожителство : Севлиево

Писане  ichikonti on Вто Мар 13 2012, 19:48

Диапозитивите ORWO ли са?С какъв скенер ги сканира, няма ли ROC и GEM функция?
    Ако искаш някаква помощ при сканирането, мога да ги пусна на моя Minolta Dimage Skan Multi Pro /само за проба/.Питам, щото много са изчанчени цветовете и е напълно възможно софтуера на скенера ти, да не ги е оправил, ами да ги е засилил.Това е просто предположение....Не съм сигурен.
    Така ще загубим важни неща от историята. Shocked
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Мар 14 2012, 10:35

....Ичиконти , тенкю за предложената помощ ...

...но диапозитивите бяха много кофти - повечето affraid...навремето си , вероятно са бивали , но с течение на годините , следствие на явлението дифузия и в зависимост от условията на съхраняване , молекулите от трите цветни слоя преминават едни в други и става ...манджа с грозде No....скенера ми не е нещо особено - просто един HP с приставка за диапозитиви , смятам , че съм изцедил до край възможностите му , както и на фотошопа Very Happy...а диапозитивите отидоха там за където се бяха запътили първоначално - в коша Very Happy , отде да знам аз , че ще получа подобно предложение
    ichikonti

Брой мнения : 409
    Местожителство : Севлиево

Писане  ichikonti on Сря Мар 14 2012, 21:21

Ти ме уби.Диапозитив в коша!!!
    Намери 5 кадъра и ми ги прати по пощата.После ще ти ги върна.Смятам, че ще получа по-добро изображение, готово за печат 30/40 см.Естествено, както каза, без ФШ няма да мине, но цветовете ще се избистрят и няма да има цветни аберации....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Мар 15 2012, 10:21

...няма приятелю , няма ....всичко беше приготвено за фърляне от бай Христо...ако ми попадне нещо пак , щъ имам в предвид....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 06 2014, 12:02

... през някоя люта Зима , ще се опитам да възстановя липсващите снимки в началото  Neutral ...

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Чет Сеп 21 2017, 22:41