Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски риболов 2015

Share
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Re: Морски риболов 2015

Писане  Ribarina on Сря Дек 09 2015, 11:11

Ти знаеш ли какъв студ е в морето ?
    Имах чувството че ще ми окапят очите последният път.
    Брат ми мърмори за събота да ходим и май ме нави Very Happy  Този път с двете лодки skuter  и без ходене до Черноморец. Направо на високият камък
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Писане  kuins on Сря Дек 09 2015, 15:17

Ribarina написа:Ти знаеш ли какъв студ е в морето ?
    Имах чувството че ще ми окапят очите последният път.
    Брат ми мърмори за събота да ходим и май ме нави Very Happy  Този път с двете лодки skuter  и без ходене до Черноморец. Направо на високият камък

Малей, как ми се фаща риба и обещавам - без снимки! бой

Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 09 2015, 19:43

Не се ли намръзна ти бе ?
    Ще те имам в предвид, ама нищо не обещавам, че много мераклии съм бил поканил отдавна.
    То ти вече усвои процедурите и ще си по лесен,но да няма сърдити трябва да водя други. Той и брат ми обещавал на поразия и ще влиза с още двама
    kuins

Писане  kuins on Сря Дек 09 2015, 22:23

Не се притеснявай! Very Happy Very Happy
    Аз само казвам, че ми се фаща риба. skuter
    Пък и нали се разбрахме за пролетта. надраве
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Чет Дек 10 2015, 20:15

Бат Куинс, ако в събота не бе работен ден (и на мен ми се влизаше в морето) щях да те взема с мен. Място бол, даже и скаридата е колкото мястото Very Happy . Остана доста от последния риболовен ден (попченски).
    kuins

Писане  kuins on Чет Дек 10 2015, 21:01

JEMiliov написа:Бат Куинс, ако в събота не бе работен ден (и на мен ми се влизаше в морето) щях да те взема с мен. Място бол, даже и скаридата е колкото мястото  Very Happy . Остана доста от последния риболовен ден (попченски).

Благодаря ти сърдечно, приятелю. ръкостискане
    Само искам да кажа, че аз съм волен безработен пенсионер, който има доста натрупан опит в морето, както и кетап за лодководач, изкаран преди някои да са се родили.
    Имам един принцип - когато съм пасажер изобщо не се меся в решенията на шкипера. Very Happy Мълча като на разпит.
    Веднъж на Егея си го позволих, но имаше форсмажорни обстоятелства и капитанът мисля, че ми е простил за намесата още тогава.
    А-а-а..., имам и кетап за пропътувани 10 хил. морски мили, едно време даваха такива и с предимство приемаха на риболовните траулери. skuter
    Колкото до скаридата, днеска в магазина на Вълето се харчеше по 4 лв оката.Жива и средна на размер.
    Взех половинка, от която половината замразих, а другата сварих и с една каничка череклеме - (пелин+винцок по 50%) изядох с кеф и настроение.
    За всеки случай съм подготвил чиконтите де, само морето да даде време, че чета, че са затворили порт Варна. плувам
    JEMiliov

Писане  JEMiliov on Чет Дек 10 2015, 21:40

Блазе ти, дано всеки достигне до заветната възраст за пенсиониране и дъли години след нея :)
    И аз чух че времето не е добро, а в Синоптика го дават доволно време за събота. май ще трябва да се зазимяваме. И да наблягаме на винцето и мезето надраве
    kuins

Писане  kuins on Чет Дек 10 2015, 21:59

JEMiliov написа:Блазе ти, дано всеки достигне до заветната възраст за пенсиониране и дъли години след нея :)
    И аз чух че времето не е добро, а в Синоптика го дават доволно време за събота. май ще трябва да се зазимяваме. И да наблягаме на винцето и мезето надраве

Пенсионирах се на 57 год. + приравнен към 3 кат. труд 43 години непрекъснат трудов стаж, в т.ч. вкл. 3 години служба у флота.
    Направих невъзможните сто точки и от тогава - шапка на тояга, всеки ден е празник.
    Сега е важно здравето, но с една каца кис.зейе, прът луканки, дамаджана с винцок и червен пелин от Веселийска изба по 3,10 лв. оката, животът придобива известен смисъл.
    Колкото до времето, какво да кажа - време му е... Very Happy
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Чет Дек 10 2015, 22:16

ЧИ к'во му е на времето Rolling Eyes
    Студено щяло да става,вълничка щяло да има...Ще трябва да му звънна на Рибарина да го питам да не са много "леки" (да сЪ не бърка с кремвиршите Wink ). 135 кила утежнение в коритото винаги вършат добра работа при щормова вълнаExclamation scratch Very Happy Пък и за баласт могат да служат,кУ вземе кораба да взима вода Exclamation "Баластът" зад борда скок и...коритото,подпряно от чистак-бърсак новото Меркиъри , хвръква кЪт' перце плувам смях

надраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 11 2015, 08:07

Утре отивам skuter  . Скариди Симеон ми купи за цяла зима,днес вързах 10 такъма ,излъсках двигателя с течен парафин.  Малко вълнисто ще е май,ама го дават западен вятър. Ще се нося като вятъра над водата около бургаският плаж.

Едни слухове за сафрид чух днес,но за сега съм настроен за 10 +  кила попчета. То с граца едва ли ще направя и кило. Ама пък знае ли човек, бензин бол,едно телефонно обаждане ми дели от безцелно лутане сред вълните на гадният и студен западен вятър.  Този път обаче си приготвих и шалче. Ще се екипирам като червената нинджа,само очите открити да не взема на таран моста или някой колега. Очила не нося че ме дразнят и крият хубавите ми очи Very Happy  .

Обаче едни такива странни жерания и за заргани ме връхлитат. Миналата събота добре са се представили колегите ,пък ми се лови зарган. На Никулден го оплюсках последния дето имах.

Че тъй. Ще се ходи. Нейде. Из морето. Другата седмица по блатата. После  ще трябва сърми и пържори да се ядат. След това ще сурвакане ( да не забравя една гьостерица да отсека от гората)  А бе знаете ри че глобата за сечене на дрян от гората е 5000 лв. ?  Странна работа,ама много мангал сече да продава,пък на мен ми трябват две клонки за сурвачки и един по дебел клон за всеки случай, не се знае кой ке сурвакаме.

Мисля са ходя и за пастърви в Ардино,ама като гледам цените по хубаво да отита за лавраци у гръцко. Лапето ще се цупи,че иска да кара ски,ама то и сняг няма.
    135 кила ха-ха-ха . За последната седмица качих 3 представи си на пролет с метър по нисък и с твоите килограми. Ще трябва да ме търкаляш до моста смях

Хайде лек ден на-на-на
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Пет Дек 11 2015, 17:01

Загубихме бат'Куинс.
    Завинаги.

Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 11 2015, 19:07

Минута преди да се обади ДД говорих със Симеон да звънна на Бат Куинса за утре да ходим за попчета. Когато на телефона видях името му си помислих " Ей тоя човек чете мисли " . Като чух женски глас ми стана ясно ,че нещо лошо се е случило.
    Жалко Sad
    JEMiliov

Писане  JEMiliov on Пет Дек 11 2015, 20:10

shturetc написа:Загубихме бат'Куинс.
    Завинаги.

не мога да повярвам преди обед си писахме в ФБ. Безмълвен съм

Митко Кирилов

Брой мнения : 99
    Местожителство : Варна

Морски риболов 2015

Писане  Митко Кирилов on Съб Дек 12 2015, 10:56

Покрусен съм! Нямам думи! Загубихме един голям човек! Мир и светлина на душата му!
    Няма да го забравим!
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Съб Дек 12 2015, 16:51

Каквото и да кажа, няма да е достатъчно за загубата на този невероятен човек..
    Бог да го прости..
    zxzx

Брой мнения : 3

Писане  zxzx on Съб Дек 12 2015, 17:32

Бог да го прости бат kuins
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 391

Писане  sea_dragon on Пон Яну 04 2016, 12:51