Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски риболов 2015

Share
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Re: Морски риболов 2015

Писане  Ribarina on Сря Дек 02 2015, 19:01

Той се скатава нещо Щуреца.
    Звъни само да ме събуди и после нямало да ходи за риба бой
    То аз си пиша ей тъй да става лафа Very Happy .

В събота на високият камък е срещата skuter
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Писане  kuins on Сря Дек 02 2015, 19:12

Ribarina написа: .
    ...В събота на високият камък е срещата skuter

Дано Св. Никола да даде хубаво време и риба като завършек за яловата година опело скок
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Сря Дек 02 2015, 20:26

kuins написа:
    Ribarina написа: .
    ...В събота на високият камък е срещата skuter

Дано Св. Никола да даде хубаво време и риба като завършек за яловата година опело скок  
    Дано kuins, и аз в събота ще се пробвам.
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Сря Дек 02 2015, 20:51

Ribarina написа:Той се скатава нещо Щуреца.
    Звъни само да ме събуди и после нямало да ходи за риба бой
    То аз си пиша ей тъй да става лафа Very Happy  .

Ще ме кара този,който пише само да става лафа и малко вятър Wink да се обяснявам кат' ученичка Very Happy

Вчера излюрках литърче ракия до 2 след полунощ,ама,понеже от предната вечер си бях докарал в хладилника едни живи атеринки....навих си телефона за 7ч. В 7 смятах да убия този,който ме буди.Нямаше такъв.Сам си го бях набил.Вчера целия ден бях като посран люляк.Издържах цял ден на Моста.Снощи пак към килцето отиде до към 1 след полунощ.Днес в 10 ме събуди едно аверче и...смятах него да трепя,ама...се сетихмче му бях заръчал едно кило олова по 50 гр.Пихме кайвета,гледАхме някакви сайтове за калъпи за олова....После звъннах на Рибарина...Обяда беше минал,ама он още спеше(тъй ще взема и да му викам ВЕЧНОСПЯЩИЯТ или СПЯЩИЯТ КРАСАВЕЦ смях ). Миии,пих две ракии,поколебах се дъл да ида до Моста,ама...отидох и гушнах възглавницата.Стбудих се--то мръкнало.Сипах си една голяма(и без друго моите левскари ме предразполагат към напиЙене от мъка Embarassed )

Ай,наздраве и утре...ще видим...Аз планове не кроя от повече от 15 години.К'вото ми дойде на ума,това си и правя.Кой кат' мен Embarassed
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Дек 03 2015, 18:21

Днес ходих на моста Very Happy

Всичко окупирано

В далечината стърчи нещо рошаво

И като хукна

Тук таме стъпва,ще бутне Админа във водата

Аха да прескочи парапета и ме видя.

Погледна ме с изненада

Добро същество се оказа,не ме хвърли от моста

В същото време Админа взе да лови заргани

Че и едри,куките чак от гъза им ги вади

Ученика надмина учителя

Качих се на вторият етаж да погледам лодките с телескопа.
    По едно време ми омръзна и си викам " Край ще скоча" Поглеждам де ще падна и какво да видя

-Не скачай !!!  И ти ще хванеш риба някой ден . Пък и ще ми паднеш отгоре да не ми чупиш колелото.

Хубаво ,отказах се .

Снимах още един път от горе и слязох

Поприказвахме си малко,възхитен от възможностите разкрити от Админа цъкнах още един път Щуреца

Ей можел да снима този апарат

Преди малко  с Дядо Мраз си приказвахме и се оказва че Христо ще се сдобие с някаква водоустойчива,удароустойчива и не знам си каква още екшън камера да си снима като прави простотии. Очаквам към Май вече да ми я е подарил

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Чет Дек 03 2015, 19:33

Хубави снимки,бат Делчо е взел моста на концесия и там изнася уроци. Very Happy Very Happy Very Happy .
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Чет Дек 03 2015, 19:55

Хубаво e Рибарина да го взимат вече или във в."Стършел" (попиках се от смях, докато му четох и гледох репортажа) , или в "Нешънъл Джиографик" -- снимки на редки и застрашени видове прави (предимно рошаво-брадати и косаткоподобни) и то....що-годе 'убави Wink

Днес се отчетох с два заргана (от два удара) и то,естествено,след като Каръка си тръгна от Моста.Кой е Каръкът??? Един рижаво-рус,дето се е остригал кат' мириносова овцЪ посред лято(или гаче ще влазга у казармата).Къде останаха рокендрол и хипи прическите,зовящи Свободата бре,момциии?
    С два се отчете и админа,ама той имА кефа да инкасира доста повече удари.
    Инак,верно,сбрахме се днес ,кажи-речи, като на сбирка на групата у "Ронер"у-- 3 броя от фам.Рибаркови,Ноемис,Драконът и моя милост.Ако знаех,че тъй ще се случи,вместо въдици,щях да взема бутилочки.Embarassed Very Happy

Рибарииин,видя ли нормалните рибари (визирам Ноемис) как ходят на разходка(не за риба--на разходка)...Да,с въдица в раничката!А ти???Embarassed колективно потупване Embarassed

Утре,сборен пункт - МОСТА !
    Бака с 20-ина живи атеринки се охладява като Поморийска гроздова у хладилника.Поне 2/3 трЕбЕ да са живи и утре сабахлян към'то 9 часа.Носете си само такъмите с тапи.Никакъв алкохол!!! Very Happy

надраве
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Чет Дек 03 2015, 20:16

Малей-й-й, сякаш и аз бях там-на моста! Very Happy
    Хубави, качествени хора, събрани на куп. надраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Дек 03 2015, 20:38

За утре бат Кмета отменил училището бой  . Зачислени са ми Христо и Драгомир-на брат ми лапето .
    Чудя се дали да не направим една подготовка за Събота ксто пуснем лодката и направим един тигел около моста да съберем малко плувки за таранките по нататък, пък после ще я оставим на вода в Сарафово.

Аз кандидатствах за  National Geografic   и ми казаха че съм нямал физически данни за Explorer Sad

Снимам само брадати,защото не са се обръснали Very Happy  .А и по дебели ги избирам,че да бягат по бавно инъче ще ме бият. Обаче някой снимки са се получили,единствено тази глупава страница дето ги качвам така здраво е намалира резолюцията че чак ме е яд. Гледах накъде хубава страничка за снимки,ама като не помня къде.

Утре ако не е много студено ще снимам изпод моста . Сега да не напълниш торбата с камъни Very Happy  .
    Ако намеря начин да пробутам лапетата на някоя баба ще дойда с въдицата на моста

Паскал и той ли ще идва ?
    shturetc

Писане  shturetc on Чет Дек 03 2015, 22:38

Паскал утре е първа пушка на Моста.Запали се като бенгалски огън!Very Happy Сигурно ще ме превари Wink Ееее,сега,ако си чете форума,сигурно,от куртоазия,шИ сЪ напраИ на разсеян и нарочно ще се забави смях

Рибарин,ти ще си единственият,който и да мине под моста с лодка утре,не само няма да те целя с каквото и да било,ами няма и да ползвам "мръсната" си уста,от която,по принцип,се изчервяват дръти парижки куртизантки и дори пиратите ,плавали под флага на Червената брада Wink

Миии,сърцето ми плаче за теб--времето е само за риба,петък-ден на майстора,жена ти я уволниха преди 10-ина дена(нещо,за което мечтаеше от време оно) и....накрая пак ти си детегледачката. Neutral Sad
    Баси тъжния филм Sad Аз такива не мога да гледам Sad Sad Sad

....Ще ти пазя живи атеринки
    надраве
    alexanderson

Брой мнения : 95

Писане  alexanderson on Чет Дек 03 2015, 23:54

Бреййй само убавци сте се събрали на моста ,ако се излюпя навреме може и аз да цъфна и да вържа по някое време с колелото. Ама ще взема нещо за загрявка ,че и на мен ми отъняла кожицата надраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 04 2015, 06:02

Цялата сутрин ми надуват главата колко много чернокоп са хванали вчера на Биволите. Аз обаче непукист. Утре е моят ден
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пет Дек 04 2015, 08:35

супер , снимки Рибарко и готини пичове! Браво! супер

todor471

Писане  todor471 on Пет Дек 04 2015, 11:16

Ribarina написа:Цялата сутрин ми надуват главата колко много чернокоп са хванали вчера на Биволите. Аз обаче непукист. Утре е моят ден
    И кой е хванал Иво,да не би да си гледал машинациите на Палаза
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Пет Дек 04 2015, 13:58

Палаза и аз ги видях, иначе знам за до 5 кг макс на човек като има хора и с по няколко рибки.

Утре и неделя времето ще е тихо и ще е пълно с лодки, затова заминавам към Кастрич и Хондрос - там знам, че никой няма да ми досажда, крайбрежието е едно от най-красивите и ако не друго, поне разходката ще е страхотна (освен това водата на юг от Силистар е поне 1-2 градуса по-топла). Ще има снимки!

todor471

Писане  todor471 on Пет Дек 04 2015, 14:19

Палаза постоянно лъже,рибата му е купена от РК 27. Манипулира с цел да си продава сонарите и обурудването спам
    zxzx

Брой мнения : 3

Писане  zxzx on Пет Дек 04 2015, 17:32

Здравейте,тука съм нов наздраве не знам дали палаза лъже,но имам инфо вчера на Черноморец околко 5кг. на човек както е споменал и noemis за днес едих познат с 10кг.Утре ще проверя лично какво става на Черноморец.Стана ракиено време като се прибера ще драсна какво съм хванал наздраве
    alexanderson

Брой мнения : 95

Писане  alexanderson on Пет Дек 04 2015, 17:58

Аз вече съжалявам ,че зазимих моторя Sad
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 386

Писане  sea_dragon on Пет Дек 04 2015, 18:14

zxzx написа:Здравейте,тука съм нов наздраве не знам дали палаза лъже,но имам инфо вчера на Черноморец околко 5кг. на човек както е споменал и noemis за днес едих познат с 10кг.Утре ще проверя лично какво става на Черноморец.Стана ракиено време като се прибера ще драсна какво съм хванал наздраве

Добре дошъл и успех :)

тези които се отказват рано се прибират без заргани :) а другите почти без :)
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 04 2015, 18:21

Здравей колега zxzx ръкостискане  !!!

Всички зарзавачии рибари сутрин преди да отидат за риба минават през мен. Слухове и легенди чувам още от 5 сутринта, всеки бърза да отива. Към 5:30  имам едно ходене до Комлука. Тогава и на връщане към 6:30 разбирам колко напод се е  вързал на снимките от славните дни на риболова на разни хора.Всички лодки минават по околовръсното и ги вижфам
    Вече съм се научил че рибата е вчерашна ,демек " Да знаеш вчера как кълвеше" . Доверие никакво,дори и снимка да има,не един път съм гонил Михаля заради такива Наскоро с Щуреца ходихме на Агалина по сигнал за сафрид и вот тебя   Гледах едно клипче на Палаза да рови в един съндък с чернокоп,неестествено едър,ама познай дали се връзвам. Особено като видях че пише отгоре с Краси Върхара .  Миналата година снимка на Върхара с един голям лаврак ,хванал го бил на Созопол смях   Приказки от хиляда и една нощ.
    Май ние сме единственият форум дето не хваща риба,понеже си казваме истината.

Преди няколко седмици прибираме се със скромен улов и срещам едни познати.  Техният улов с кило над нашият.  Вечерта ние, трима с 4 кила те четерима с 15, а в кофите преди няколко часа разлика няколко риби.
    Око да види ръка да барне .
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 386

Писане  sea_dragon on Пет Дек 04 2015, 18:29

Ribarina написа:Здравей колега zxzx ръкостискане  !!!

Всички зарзавачии рибари сутрин преди да отидат за риба минават през мен. Слухове и легенди чувам още от 5 сутринта, всеки бърза да отива. Към 5:30  имам едно ходене до Комлука. Тогава и на връщане към 6:30 разбирам колко напод се е  вързал на снимките от славните дни на риболова на разни хора.Всички лодки минават по околовръсното и ги вижфам
    Вече съм се научил че рибата е вчерашна ,демек " Да знаеш вчера как кълвеше" . Доверие никакво,дори и снимка да има,не един път съм гонил Михаля заради такива Наскоро с Щуреца ходихме на Агалина по сигнал за сафрид и вот тебя   Гледах едно клипче на Палаза да рови в един съндък с чернокоп,неестествено едър,ама познай дали се връзвам. Особено като видях че пише отгоре с Краси Върхара .  Миналата година снимка на Върхара с един голям лаврак ,хванал го бил на Созопол смях   Приказки от хиляда и една нощ.
    Май ние сме единственият форум дето не хваща риба,понеже си казваме истината.

Преди няколко седмици прибираме се със скромен улов и срещам едни познати.  Техният улов с кило над нашият.  Вечерта ние, трима с 4 кила те четерима с 15, а в кофите преди няколко часа разлика няколко риби.
    Око да види ръка да барне .

това по правилото за 3:
    когато един мъж казва че е спал с 3 жени всъщност е спал с една
    а когато една жена казва че е спала с 1 мъж, всъщност са били 3

наздраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 04 2015, 18:34

[quote="sea_dragon"]
    zxzx написа:

тези които се отказват рано се прибират без заргани :) а другите почти без :)

А търпението се възнаграждава винаги Very Happy

На теб ти донесоха сандвичи също така,а пък Бат Куинс извади вино,Щуреца ракия и шоколад .

Утре е деня !!!

Бягай рибо , че идваме skuter

Ако не друго ,поне Бат Куинс ще направи снимки

Колко риби хванахте ?

Сашо пускането на двигателя е най-малкият проблем. За 15 минути работа. Палиш и си ти ,но няма много смисъл. Помниш ли като в студа ходихме с Никито и Симеон да търсим попчета около Крайморие. Е на резултата ще е същия.
    Май месец ще бъде. Може да направим една среща на Св. Иван тази година. Достатъчно лодки сме събрали да се пренесем с жените и багажите. Може и лопати да си вземем да изровим някой църква от римско време или мощите на някой светец.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 04 2015, 18:36

Сега чета по 6 кила до обяд имали хората . Утре ще я видим тази работа

Сега заучавам тропането

todor471

Писане  todor471 on Пет Дек 04 2015, 18:48

Този специално ,булстара'' взима всички за мезе. стрелба
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Дек 04 2015, 18:49

Ей за това доверие само на тези дето "не" хващат .

И на дядо Мраз дето продава праз

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 05:41