Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски риболов 2015

Share
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Re: Морски риболов 2015

Писане  kuins on Пет Ное 20 2015, 13:31

Ribarina написа:Вчера заснех Голямата  стъпка да подпира една скала и да лови попчета !!!
    Снимката за сега е достъпна само във фейсбук ама като си пусна компютъра ще я видите.

Абе гледам аз - позната фигура Very Happy . Хоризонтът - изкривен, викам си - т'ва е работа Рибаркова. замислен
    Папарашка работа, ама не се види от къде е снимано. Трябва, трябва да му предам на т'ва момче малко уроци.
    Иначе Щурчо (биг фуут, Йети) как се държи на този край на скалата, не знам. Верно, че се е подпрял,ама ако го дръпне някой голям поп...смях
    Иво, хубава снимка, слагай я! Браво !
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пет Ное 20 2015, 14:55

По хубаво скалата да бяхме взели.  Мястото е Агалина. Риби дребни или хич.
    Не е лесно да се снима Щуреца.  Крие се. Не дава. Не позира.  Тази снимка я направих преди да разбере ,после се скри

kuins

Писане  kuins on Пет Ное 20 2015, 15:33

Да, бе, не е лесно, зависи как си го прекарал. Very Happy
    Щурчо, с най-добри чувства, Приятелю: наздраве

Жив и здрав да си и много ягнета РИБАРКОВИ да апнеш, богато напоени с огнена течност по твой си тертип. ръкостискане
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Ное 20 2015, 18:32

Е ти си специалист Very Happy

shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Пет Ное 20 2015, 20:15

Че ме прекара Рибарина,прекара ме Embarassed
    Закара ме да тормозим едни рибета с вид на молив "кохинор" южно от Бургас,на мен жалостивото ми сърце не издържа на тази сеч над ембриони и...се пробвах на попчета.Уви и там явно не ми е силата - само 2 попа.
    При все,че постоянно следях изявите Рибаркови ,закотвен на две скали от мен,въпросният папарак съумя,като агент от Мосад,да ме изненада и да ме щракне (туй е заболяване у този форум Wink ) без да ме предупреди поне "да си глътна" шкембака бой .
    Все пак на фотоса,освен красивата природа и грозната ми осанка,гледам сянката ми (без тази на ногите) досущ го докарва на...черен гарван(да не се бърка с легендарния за Бултигрупата Бял гарван!),че даже и на прилеп Shocked Туй ще да е нЕк'во проявление на черната ми и зла душа Exclamation

ПП стъпил съм на нек'ви мидички и леките вълнички блаженно се плацикаха досами маратонките ми Very Happy
    alexanderson

Брой мнения : 95

Писане  alexanderson on Нед Ное 22 2015, 09:56

Аз зазимих лодката и мотора вече ,щото днес отивам в турско да ми настойват фаровете и един месец ми казаха няма да мога да вдигам по-тежко от чаша за аперитив и баджак на финна дама. Така ,че ако щурмувате от брега и ази съм стендбай.
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Вто Ное 24 2015, 20:57

Да изплакнем очички!

Лефер 4,9 кг хванат на 19.11.2015 на даляна в гр.Черноморец (Бургаско).
    Имало ги още в нашето море!!!

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Вто Ное 24 2015, 21:15

Уникален. Ей тва е трофей! Изплакнах си окото.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Ное 25 2015, 04:18

Вчера бях на нефтобазата цо попчета. Хванах един лихмус и пет стронгилчета. Видях розовата лодка с 8 коня ямаха. Много добре изглежда и се движи. Гледам и регистрирана. Как Тоше искам и аз да се регистрирам ?

todor471

Писане  todor471 on Сря Ное 25 2015, 06:29

Не е моята,аз минах с дървената преди това(вкарваха едно синьо танкерче като минавах) . Трябва да отидеш в ИАМА и да попълнеш заявления,да си платиш таксите и да си набавиш необходимото обурудване(те ще ти дадът списък с нещата които трябва да имаш) ,ще ти искат фактурите за лодката и мотора ,както и сертификат от производителя който предполагам имаш. Аз моята не съм я регистрирал,нямам фактура за мотора. Ти си направи копия на фактурите ,че ми дойде нещо на ум.Знам че излиза около 200лв работата.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Ное 26 2015, 17:17

Днес ме събудиха . Отидох на моста да го хвърля гада,ама много тежи и не мога да го вдигна,а пък не ще да се качва сам на парапета.
    Снимах го . Ей го гада

Инъче времето променливо. Като отивах се съблякох,беше горещо. После имаше дъга,валя 3-4 пъти. Къде от Северозапад,къде от Юг дъжда се въртеше около моста

Аз нищо не хванах,а една атеринка за стръв и я изтървах докато я откачах Sad
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Чет Ное 26 2015, 18:29

Нищо не хвана,'щот' го удари на изкуство (фотография) ,вместо да стоиш до мен и да гледаш как нежно,с ръката на художник(я,и тука изкуство Wink ) се клати чепаренцето ,за да предизвика любопитството на атеринките Very Happy
    Я гледай трима как са ме наобиколили и попиват ли,попиват занаят.

Днес завърших с 5 заргана (още един след като Рибарина ме изостави) от... 5 удара.Добър коефициент на успеваемост Embarassed Very Happy . Вчера пак бях с 5 заргана,но от 15-ина удара.
    Все пак,длъжен съм да си призная,че за разлика от нашият ирландскокос приятел,работел с една-единствена тапа(плувка),аз бях с цели ТРИ Wink

Да не забравя да река на всички Ви НАЗДРАВЕ!... надраве И най-века на бат'Куинс!!! надраве надраве

todor471

Писане  todor471 on Чет Ное 26 2015, 21:40

Браво Щур,продължаваш да преподаваш наздраве
    shturetc

Писане  shturetc on Чет Ное 26 2015, 22:17

Тодорееее,няма прошка за теб,за 'дето не дойде на сбирката стрелба Не ми обяснявай колко си бил зает Wink
    Отделно ми спираш рибите с мрежите си и Рибарина трябва да ме цъка само с бройки,неотговарящи на ламтурнический ми тумбак,а не с нормалните КИЛОГРАМИ каиши смях

Вярвам знаеш,че морят на мрежи карагьозите към циганския плаж (к'во да вярвам,сигурно ти ги мориш най-много и си мълчиш) Wink .
    Щом днес има взет карагьоз на чепаре на Моста,щом две риби са взети на 1-во КМ пак на чепаре(дето карагьоза влиза само,ако е на 5-6 ракии).щом цайсатия рибоНЕнаяд опъва мрежите на карагьозените си полета на миля от Тризъбеца....направо не искам да си предсравям какво става на Славянка и на Японеца(болната ми тема и открита,кървяща,сърдечна рана Crying or Very sad ).
    Мачкай ги и....да знаеш,че отговаряш лично за следващата Бултигруп-среща!!!
    И да не е в "Ронера",че....липсата на постоянно запалена цигара в устата ми ме убива,а и нещо са понадигнали цените,мискините Wink

ПП И,да земем да сЪ "курбанизираме" с риба,че в трите пъти,в които се събрах със съфорумци,ни веднъж не се видя и рибка...била тя и цаца Embarassed Сал' едни ,мърдащи в сол, жабешки бутчета се мярнаха,кога ядохме Ягнетата Рибаркови смях смях

надраве надраве надраве
    shturetc

Писане  shturetc on Пет Ное 27 2015, 01:11

Рибаркич,като изключа първата и петата снимка, втората,третата и четвъртата са прекрасни,морски импресии,възможни само за фотограф с дълбок усет към красивото и доказващи,че под грубата си външност Wink криеш артистичен натюрел либоф-ф-ф
    От бат'Куинс искам (искам в случая е в императивна,а не в диспозитивна форма...демек НАСТОЯВАМ) да бъдеш признат за фотограф-артист!!! Аз просто си те пиша баш бургазлия (чиляк с поетична душа) !!! надраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Ное 27 2015, 07:02

Днес ще се подстрижа екстравангардно,като рецидивист импресионалист .
    На мен силата не ми е в снимките явно. Почвам да рисувам на-на-на Все пак имам кетап за батик художник бия се
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 386

Писане  sea_dragon on Пет Ное 27 2015, 12:58

Браво най накрая видях зарган хванат на моста дори и на снимка :)
    kuins

Писане  kuins on Пет Ное 27 2015, 16:07

Ribarina написа:Днес ще се подстрижа екстравангардно,като рецидивист импресионалист .
    На мен силата не ми е в снимките явно. Почвам да рисувам на-на-на  Все пак имам кетап за батик художник бия се

Като начало започни да прайш таквиз импресии бат'Куинсови:

И от друга гледна точка:

наздраве

shturetc

Писане  shturetc on Пет Ное 27 2015, 20:24

С'я,с риск да засегна достопочтенний бат'Куинс,ще река,че той показва две снимки-картички...леко скучни Wink ,докато аз акцентирам върху снимки,в които има мистика,тайнство и...малко от художниците-маринисти (напр. Айвазовски Very Happy ).Забуленият във въздушно-водна пелена Порт Бс. мистично изоставените въдици на моста и техните отражения в почти невидимите локви вода,притискащото те,"ниско" небе на фона на...изчезналото от визия Анхиало... Снимките на Рибарина-били те и в някаква степен късметлийски ( в смисъл уцелило е момчето момента,мига) според скромното ми мнение са на високо художествено-артистично ниво.Пък,ако се добавят сн.1 и сн.5,на които е запечатана моя скромна милост ехееейй,амаааа,'айде,тЕх ги не споменувам смях

Днес съм със СЕДЕМ заргана (+3 отървани) от 12:30 до 15:00 ч. После кибичих безцелно още час и половина,ама...само сополи и премръзнали ръчички Very Happy

подшушвам снощи,на узукма между пред Сарафово,една лодка е побЕлила мрежа със 170 кила паламуд!
    kuins

Писане  kuins on Пет Ное 27 2015, 21:22

Приятелю Щурчо, изобщо не се засягам на тема фотоснимане, защото нямам никакви амбиции в тази насока.
    Двете изпратени от мен картички са една малка закачка (прекалено са скучни, прекалено декларативни, нямат никакъв вътрешен замисъл, никакво въз/действие и т.н., и т.н.) са от началният ми цифров период, когато усвоявах възможностите на полупрофес. ми Никон.
    Така че толкова със закачките. Very Happy
    Аз съм още под въздействието на милия СМС, който ми изпрати снощи, няколко часа след едно сериозно изпитание, на което бях подложен.
    Благодаря ти сърдечно за изразената подкрепа, израз на така рядката в настоящото време ЧОВЕЩИНА! ръкостискане
    Благодарен съм и на Рибарков за предложената от него помощ в тел. разговор , проведен преди час-два помежду ни. ръкостискане
    Благодарен съм и на всички останали приятели, изразили по един или друг начин съпричастност с моя проблем, който надявам се, с Божията помощ ще преодолея в бъдещи дни. ръкостискане
    Бъдете здрави!

П.П. Щурчо, поздрави за улова, това наистина си е постижение, което е гордост за Форума. наздраве
    Идва Никулден, мислете за спонтанна мъжка среща на място, където се пие, пуши, разговаря на висок тон и никой никого не слуша. йедене
    А-а-а , и никой никого не снима. на-на-на

И сметката ( на човек)не е повече от 15-20 ЛВ. кинти
    shturetc

Писане  shturetc on Съб Ное 28 2015, 00:06

Приятелю,бат'Куинс,жегнал съм те леко с предния си пост Wink ,ама...такава бе и целта на поста. на-на-на
    Наистина очаквах няколко по-ласкави слова от теб за Рибаркича и,не за да му се мазним на този мискинин,а понеже наистина ми допаднаха пейзажните му фотоси.С'я,че нЕк'ъв недобре фокусиран апарат му играе леки шеги понякога(миии,за играчка на Ицката го взел,Гъбаря ха-ха-ха ),туй е друга тема...Погледът е важен,чувството,усещането...

Инак,смс-а ми не бе само за снощи(изключая майтапчийската част с баджаците на милосЕрдните сестри)! Важи и за днес и за утре...за всякогаш!!! Да не дава Господ,ама...вече те чувствам толкова близък,че ще ти се обидя,ако(недай Боже) се наложи да се....знаеш за какво говоря и не ми се обадиш немедлено!?!!

Днес понечих да звънна на Рибарина,като подпуках зарганите(два ги взех едновременно на две плувки в рамките на минута--любимият ми момент,когато две тапи спринтират цузамен под водата--кефът /адреналинът е невероятен),ама....каквото беше студено, приръмяващо и подухващо,рекох си да не преебавам всуе майския,черновръхски курбан за здраве на Ирландскокосия Exclamation Wink .Ще го викна да морим зарганите на Моста,когато времето се стабилизира и е студено,но ясно и няма вятър и влага.

Здрави да сте всички...доколкото е възможно!
    Наздраве!
    kuins

Писане  kuins on Съб Ное 28 2015, 09:07

shturetc написа:Приятелю,бат'Куинс,жегнал съм те леко с предния си пост Wink ,ама...такава бе и целта на поста. на-на-на
    ...Погледът е важен,чувството,усещането...

Инак,смс-а ми не бе само за снощи(изключая майтапчийската част с баджаците на милосЕрдните сестри)! Важи и за днес и за утре...за всякогаш!!! Да не дава Господ,ама...вече те чувствам толкова близък,че ще ти се обидя,ако(недай Боже) се наложи да се....знаеш за какво говоря и не ми се обадиш немедлено!?!!

Моля те, Щурец, не се лигави, щот' ше взема, че ше пролея сутрин рано - рано някоя сълза. Sad Sad Sad

ръкостискане    надраве

Успешен ден на всички, четящи и пишещи в това изключение на НЕТ- пространството -http://bulti.forumn.org/t549p495-topic#22734 либоф-ф-ф
    shturetc

Писане  shturetc on Вто Дек 01 2015, 22:18

В дните 29.11(не съм бил на Моста),30.11(отидох на Моста в 13:30ч) и 1.12(сиреч днес) от Символа на Бургас е уловен един-единствен зарган !!!??? Майсторът-зарганоубиец е.... нашият млад админ-Морският дракон cheers йессс

ПП Почета и атерина дава доволно за тези,които целенасочено търсят въпросните рибЕта.Всичко друго е пълна скръб

надраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 02 2015, 10:06

Нещо ми се идва днес на моста,на буля шматкова обаче за пореден път и крадът от чантата и този път и моята дебитна карта е в списъка . Ще имам малко работа. И стрелба
    С колелото дето снощи не успяха да откраднат, чух ги гадовете ще дойда
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 386

Писане  sea_dragon on Сря Дек 02 2015, 17:04

днес на моста имаше два хванати заргана, единия на чепари, другия на атерина. заргана от вчера си беше на щуреца аз само го извадих по стечетние на обстоятелствата :)

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 21:29