Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски риболов 2015

Share
    shturetc

Брой мнения : 297
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Re: Морски риболов 2015

Писане  shturetc on Съб Окт 10 2015, 22:30

Пичове.стягайте се!
    Преди два часа се връщам от шибания Несебър (още 5 дена каторга са зад гърба ми).РК-тата хукнаха към морето с бясна скорост(някои от тях и след 16.00ч!?).Две турски гемии (рк-та тип 1936г) излязоха с качествен чернокоп(12 кинта килото),грацосафриди и барбун.Не дочаках ламаринените,соц.рк-та,повечето от които гледах на хоризонта в посока Емине и две към Поморие,ама,за да седят до тъмно в морето, нЕма да е за разходка. Отделно из градчето (Несебър) се говори,че снощи нЕк'ъв адвокатин,издърпал с мрежите си 200 кила качествен лефер! Говоря сериозно!
    Стягайте се,рибата иде на юг!
    Ribarina

Брой мнения : 1597
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Съб Окт 10 2015, 22:49

Задръж ги малко !!!
    Лодката не е готова още
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Нед Окт 11 2015, 00:57

Теб,като ти знам проблемите по бизнес,лапета,кучета(дано да няма и здравословни...да чукна на дървената си тиква!),кат нищо леферите ще ги млатиш,с новата си красавица.къде есента на 2016г Rolling Eyes Освен,ако Моната не се смили над бедната ти душа,де и не те забере с него смях

Взимай двигател на старо,на дърто,на умряло,че рибата иде!
    И стига се 'фърля на 50-100-1000 коня,ами слушай Тошко,грабвай един 15-так и влизай в боя!ВЕДНАГА наздраве
    shturetc

Писане  shturetc on Вто Окт 13 2015, 01:29

Рибаркич,мачкаш ли ги бе?...Или и тебе,като мен,те е срам да споделиш резултата Very Happy
    Аз вчера размнотавах блесните 2 часа на Морска и.... извадих към 4-5 кила...Водорасли Embarassed
    Направо взех да се пцуя,че не си взех още някоя от онези,дето Пенко ги рекламира(ше),че водорасли(за рибите е друг въпрос) не взимат scratch
    Абе карък ли съм?Некадърник ли съм??? Вероятно и двете?????!?????
    Ribarina

Писане  Ribarina on Вто Окт 13 2015, 07:31

В неделя ги намачках. Треволяците на нефтобазата Very Happy три попчета,един лихмус и два барбуна. Моят човек упорстваше с бомбардата и хвана два заргана.
    Грозна прогноза дават синоптичките да ги е..а . Хич не мислят че риба трябва да се лови
    noemis

Брой мнения : 872
    Местожителство : Бургас

Писане  noemis on Сря Окт 14 2015, 22:50

Днес сутринта в 5 духаше силен северозападен вятър и студ като че ли сме в края на ноември. Голям мъртвак, пет лодки влязохме от новото рибарско пристанище в Сарафово и се пръснахме в различни посоки по рифовете. Доколкото знам никой не взе риба - аз бях на рифа срещу Солниците. Имаше само още една лодка там от която казаха, че имат една риба и това е! Няма и няма!

Водата 20 градуса.

За разтуха ето малко карти и сонарни картинки от разходката.
    shturetc

Писане  shturetc on Чет Окт 15 2015, 00:34

Днес с едно аверче рекохме да проверим дали зарганите налитат на любимата си атерина на Моста в Бургас(зарганолов на плувка). Атерини-бонбончета колкото щеш,ама долепени до колоните,с ясната цел за бърза еволюция(да им поникнат пипала и да се научат да се катерят по въпросните колони!?).Категорични отказваха да атакуват блатния червей и белената скарида на чепаретата-12-ки???? ...а тапите си плаваха със скариди на кукичките...Веднага трябваше да ми светне лампата,ама н'ъл' съм си стюпид бой...загубих 2-3 часа в двоумение Rolling Eyes Едва,когато двамина взеха по един чернокоп на чепаре съмненията ми се изпариха(съмнявах се именно в присъствие на зъбати) и заклатих и аз чепаре яко.Нямах успех в следващия половин час,слязох на плочата и замятах блесна.Уви и блесната не проработи и сложих едно около 5 грамово воблерче с газене 1.5 м. На второто замятане и чернокопа беше запечатан на задната тройка.Хвърлих още 10-ина пъти без удар и,въпреки че наближаваха часовете на зъбатия,към 18.00 ужасно ми се припи ракиджик,събрах такъмите,пожелах успех на колегите(единият току що бе взел хищник на тапа с ем хамсия) и у дОма.

Изводите:На пристанището колегите търсят чернокоп,а по думите на очевидци там сега върти заргана!!
    На Моста колегите търсят заргани,но там сега на власт са чернокопите!!!
    Сиреч бомбардите и плувките с куки 11-12 номер в Порта,а блесни,воблери и куките с дълго рамо 19-21 номер на Моста.
    Миии това е.Успех на добрите рибари!Аз и останалите по-некадърнички подкрепяме волейболните национали пред мониторите и жулим ракиджоси наздраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Окт 15 2015, 10:05

Ти провери ли този чернокоп дали има очи ?
    Аз днес се бях настроил риболовно,обаче пак излезе работа и вече чак след 19 часа ще съм свободен. Ако си намеря стръв може би ще отида или на моста шри в Поморие за някой кьорав чернокоп да пробвам
    noemis

Писане  noemis on Чет Окт 15 2015, 22:59

Две кратки клипчета от вчерашния риболов-разходка.

noemis

Писане  noemis on Сря Окт 21 2015, 17:29

Вчера на рифа пред Змийския остров до сутринта инцидентно се взимаха циганки (около 500-600 гр), а пред Ватерахи и Коракя на 10 мин по чернокоп (до 100 гр).

Ето я едната, другата я взе колегата, който беше с мен.
    А тук можете да видите доста снимки на рифа и данните от сонара.

ПП. Ако прогнозите се сбъднат, в неделя ще може да се влиза:

shturetc

Писане  shturetc on Сря Окт 21 2015, 21:32

Вчера на Моста (Бс) имам 6 заргана и незнам колко платерини(давах ги на едни приятелчета).Народ--калабалък голЕм.
    Днес--от време на време се мярваше по някой колега и бързо-бързо сбираше такъми,заради студа и ръмежа.Практически Моста си беше само мой Exclamation Wink
    10 заргана и 5 платерини.Снимки не мога да качвам,ама,за да си вЕрваме,пратих една на баката си на баш Рибарин-а. Нашият де,нашият Very Happy
    Тялото-тежко премръзнало,ама душЪта--сгрята ...може и от ракиджосите,които сега вливам у организЪмЪ, да е Rolling Eyes Wink
    надраве
    alexanderson

Брой мнения : 95

Писане  alexanderson on Сря Окт 21 2015, 21:44

Вчера и аз бях на коракя с две приятелчета . Слаб риболов ,но разходката с лодка ми действа много релаксиращо и аз се накефих . От 10 до 15 часа 2.700 кг. едър и среден чернокоп общо . Единият авер остана валат от към чернокопи ,само някви граци на засечка . Другия си преброил 22 бр. чернокоп . А аз не съм броил риби ,само видях като излезнахме ги теглиха .

Май съм го снмал на обратно ама се вижда размера

Преди три дена си залепих лодката , само да се оправи времето и я яхам , нямам търпение.
    Jorestes

Брой мнения : 3625
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Окт 22 2015, 08:39

Браво!!! супер супер супер
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Окт 22 2015, 09:59

Как я проби тая хубава лодка бе Сашо ?
    alexanderson

Писане  alexanderson on Чет Окт 22 2015, 11:40

Ribarina написа:Как я проби тая хубава лодка бе Сашо ?

Ми как ,ей така : Отивам последния път там където си я пусках всеки път и гледам пясъка го няма ,морето си го е взело само каманаци стърчат и щях да се откажа ама на трийсетина метра гледам има малко пясък и тук там някое камъче . Явно дявола си нямал друга работа и ме бутна ,а аз давай бой . Влязох и гледам , като подам повече газ в задния край се събира вода Shocked След като излязох повдигнах лодката и видях дупчицата . В главата ми веднага ми мина песничката от оня филм (Теечееее , всичко течее времето няма бряг и ни влече , няма как). И те така.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Окт 22 2015, 12:15

Голям страх ме гони мен да не ми излезе прякор "потъналия" и внимателно премислям действията си. Въпреки това при първото пускане на скутера забравих да сложа тапата отзад. Голям късмет че лодката беше още вързана за колесаря. Като взе да потъва направо ме втресе.
    noemis

Писане  noemis on Чет Окт 22 2015, 16:22

Неделя сутринта ще съм на бариерата пред Аркутино.
    Който има лодка и му се идва да идва, че като гледам прогнозите няма да има много други възможности тази година да се съберем на едно място.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Окт 22 2015, 17:03

А недей така. Сред 5-ти започва истинският риболов
    alexanderson

Писане  alexanderson on Пет Окт 23 2015, 18:47

noemis написа:
    Неделя сутринта ще съм на бариерата пред Аркутино.
    Който има лодка и му се идва да идва, че като гледам прогнозите няма да има много други възможности тази година да се съберем на едно място.

Аз ще съм на линия в неделя Монка кажи в колко часа и ще съм там.Днес взех лодката към Бургас и чакам неделя. skuter
    noemis

Писане  noemis on Пет Окт 23 2015, 20:32

Инфото е, че продължават да вадят паламуд пред Аркутино, но ако мъртвака не е паднал ще се наложи да влезем от Поморие.
    Утре надвечер ще се чуем.

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Съб Окт 24 2015, 00:32

И кой го вади в това време?
    noemis

Писане  noemis on Съб Окт 24 2015, 18:40

Вероятно с мрежите пред устието.
    Инфото е втора ръка, така че ...

Сашо, не мога да ти се обадя!
    Сега се сетих, че като ми потъна тел. в морето и си загубих контактите, така че ако можеш ти ми звънни!
    alexanderson

Писане  alexanderson on Нед Окт 25 2015, 18:35

Коракя .... днес .... вълни ,колкото щеш ....риба НЕ ....а-а-а-а-а

Поне изпитах жена ми дали държи на вълни ... издържа Very Happy

Понеже съм забраван бях си забравил помпата оня ден ,та се наложи сутринта да отида първо на вилата да я взема. От там газ към Аркутино и в 9.00 ново време стигнах . На бариерата пича вика ''нямам билетчета ,влизай направо ама да знаеш ,че и риба няма'' . Аз това вече го знаех от ноемис ама деня вече беше начертан .... тук ще съм . Хамалогията е ясна на всички : надуване ,носене на лодки ,мотори ,багажи и тъкмо сме готови да влизаме , чувам от една лодка ,която излиза ''Сашо ко ши прайш е?'' . Обърнах се и гледам Калин (един комшия) "няма нищо тук ,ние ще се местим на Поморие и много вълни тук на единия му стана лошо'' ,хм вие ще се местите ама сте с колесар и излизате за нула време .... си мисля аз и гледам лодката си . Пожелавам им успех и ... skuter кораб
    До 15.00 резултата е това

Това е от мен , успех на всички
    shturetc

Писане  shturetc on Нед Окт 25 2015, 20:26

3-4 часа назад ,пред входа на у-ще "В.Априлов" ,срещам двама познати.Един от доайените на риболова на зъбати и паламуди (редовно щъкащ в района на Краставицата на суша и в района на Маслен нос на море)-бат'Тодор и Павката,влизащ в Поморие с лодка "Сиртаки".Забързани почти колкото мен...шИ гласуват (аз бях забързан да си разхвърлям такъмите след риболова на Моста и да си сипя скоросмъртен еликсир...да гласувам не си губя времето от ...скоро ще станат 10 години).Тодор ,червен и задъхан както винаги , отсече --на Маслен нос днес взел ЕДИН чернокоп!!? Павката и той проплака,че цузамен с Николай(кептъна на Сиртакито) имали риби,колкото пръстите на едната ръка Shocked scratch Приятелски ми завидяха на 10-те каиша---толкова хванах днес на Моста--такъм на тапа,ем жива атерина,кука мустад-че Нр.11.,влакно DAM Tectan superior 0.12,взето от Диян(втори етаж в Краставицата) онзи ден.

Та,Тодоре (Алексаандров),хич не се коси,повредата ( рибонямането на чернокопи ) не е в твоя телевизор.Ако беше отишъл в Поморие щеше да го духаш двойно ( в смисъл--двойно надуване и изпускане на лодката,а риба тъй или иначе нямаше да видиш).Успокоението ни,като рибари-колеги е,че...шИ дойде тази риба,мамка и,нЕма къде да се скатава.Еее,може би ноември Rolling Eyes

Дотогава,който иска да се разпише с качествен бЕл рибок(не визирам лайнярките,изтрепани и днес на Морска гара), да взима плувки и ситно чепаре,с което да си хване живи,дребни атеринки (ем -блатен червей и скарида-белена) и...каишите,на вълни,на вълни,налитат на Моста в Бургас!
    пп На бомбарда не 'одят!!! Моят рекорд от преди три дни(изравнен днес като бройка,но само с качествени каиши) няма да бъде надминат.Днес 5-6 колеги, мятащи бомбарди ,взеха общо 2 заргана. На Моста си сака атеринка и това е!Доказано в последните 10+ години!!!

надраве
    noemis

Писане  noemis on Нед Окт 25 2015, 21:12

Днес голямо нямане!
    Само аз отървах резила, защото ... не влязох Very Happy
    Но утре и аз ще го ям.

Тръгвам в 3,30 и ако имам шанс да хвана нещо на тролинг до час след изгрев ...
    Ако после и пред Куракя/Ватерахи не даде нищо, газ към Пангуса за попчета да се отсрамя (де късмет и те да са се изпокрили).

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пон Сеп 24 2018, 19:09