Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Диви брегове

Share

Jorestes

Брой мнения : 3562
    Местожителство : София

Re: Диви брегове

Писане  Jorestes on Пет Ное 25 2011, 15:15

Дано вече се спре с това безхаберно строителство по най-красивите кътчета на България. стрелба стрелба стрелба

Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Писане  Ватус on Нед Ное 27 2011, 00:46

То и да се спре, вече е много късно.
    По голямата част от брега е безвъзвратно бетониран. Sad

Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Чет Дек 01 2011, 12:25

Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Дек 01 2011, 15:43

наздраве

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Дек 02 2011, 13:42

...преместих темата тук ...

наздраве

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Дек 03 2011, 15:03

...южния край на Шофьорския плаж на Дюни :

...а в глинестия бряг , палаткарите бяха издълбали интересни орнаменти :

Ватус

Писане  Ватус on Сря Дек 07 2011, 06:03

Иииии Митак, как ме върна години назад.
    Ние с жена ми това място го наричаме "Любовният плаж", защото като бяхме гаджета все там ходихме и даже като бременна в 9-тия месец, пак там, по едни стръмни пътеки съм я водил. Затова винаги когато минаваме край него изпадаме в умиление. За съжаление обаче и там го бетонираха брега. Crying or Very sad и за нас остана вот тебя

Зоро

Брой мнения : 174

Писане  Зоро on Чет Дек 08 2011, 09:13

Устието на Велека

Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Дек 08 2011, 09:54

Едно от най-прекрасните места по черноморието. БГ

datajumanji

Брой мнения : 220

Писане  datajumanji on Пон Яну 16 2012, 13:45

Я да се намеся и аз...средата на август 2011 година, България...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Яну 20 2012, 10:43

...красота...

супер

...а ето малко " романтика " от Аркутино - изглед от Змийския остров към СТРОЕЖЪТ потупване :

Jorestes

Писане  Jorestes on Пет Яну 20 2012, 10:47

Ужас, унищожиха Черноморието.

Jorestes

Писане  Jorestes on Пет Яну 20 2012, 10:47

стрелба

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 09 2012, 12:01

...приятели , тук в този пътеводител , ще намерите доста интересни неща :

http://www.moreto.net/varna-gid1.php?c=34

ichikonti

Брой мнения : 409
    Местожителство : Севлиево

Иракли 2006....

Писане  ichikonti on Съб Мар 10 2012, 10:47

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Мар 10 2012, 10:59

Добре дошъл , Ичиконти !!!

...чувствай се като у дома и се забавлявай ... ...много яка снимка , че ти лоша снимка имаш ли Very Happy...

Добре дошъл (на патерици Embarassed ) и на колегата Велев !!!

ichikonti

Писане  ichikonti on Съб Мар 10 2012, 12:09

Благодаря!
    Въпреки, че съм далеко от морето, в кръвта ни има нещо общо-много морска сол.......
    Иракли-любимата ми морска дестинация за палатки.

Райският залив край Созопол, когато наистина беше райско място- сега не е.Там за пръв път седемгодишен, усетих магията на подводното царство.

Варвара, когато това село се посещаваше само от свободни хора...

Созопол...

И единственият ми по-сериозен трофей....септември 2008, на 5-10 м. южно от Змийския остров.

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Мар 10 2012, 14:21

...и-и-е-е-е !!!

Ватус

Писане  Ватус on Съб Мар 10 2012, 15:04

Иеееееее, тежката артилерия във фотографията се появи /не че Бултито е лека.../
    Добре дошъл и от мен Ичиконти!

ichikonti

Писане  ichikonti on Съб Мар 10 2012, 21:14

Благодаря .... и на Ватуса!
    още една снимка от Иракли, което вече не е толкова диво...
    май 2006

Ходи ми се, АМА МНОГО някъде на дива палатка.Жалко, че съм на 350-400 км от желанието си.
    Когато ходех там, привечер делфините ни правеха компания ....при изваждането на ракията!Нещо което много "хотеладжии" никога няма да познаят като усещане.Когато те са се прибрали по тъпите си стаи и "уморени" от плажа влизат в банята, ние усещахме досега с морето най-много.Вечерният хлад, делфините, гледката и настройката към добрата вечер-огън, ракийка и салата, приятна компания,добри разговори- НИ ИЗПЪЛВАХА с живот.Това са най-запомнящите мигове край морето.Светлината е толкова блага, че имах чувството за блаженство.

sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 379
    Местожителство : Burgas

Писане  sea_dragon on Съб Мар 10 2012, 21:49

супер снимки :) Shocked наздраве

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Мар 11 2012, 11:03

ichikonti написа:Когато ходех там, привечер делфините ни правеха компания ....при изваждането на ракията!Нещо което много "хотеладжии" никога няма да познаят като усещане.Когато те са се прибрали по тъпите си стаи и "уморени" от плажа влизат в банята, ние усещахме досега с морето най-много.Вечерният хлад, делфините, гледката и настройката към добрата вечер-огън, ракийка и салата, приятна компания,добри разговори- НИ ИЗПЪЛВАХА с живот.Това са най-запомнящите мигове край морето.Светлината е толкова блага, че имах чувството за блаженство.

...след тия думи , няма как да не направим една съвместна палатка ...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Мар 11 2012, 11:05

- Ичиконти , я разкажи как премина борбата ...

ichikonti

Писане  ichikonti on Нед Мар 11 2012, 12:15

Не знаех, че ще ставам герой...!
    Макар да се гмуркам от малък, никога не ми се е отдавало, явно поради отдалечеността на Централна Б-я от морето и липсата на финанси.
    Мииии.....ходихме на море в началото на септември, датата мисля беше около 10-ти, неделя.Бяхме в "Каваци" на палатка с наши приятели.А те пък на каравана.Харесаха ни паламуди на скара /май не се казваха така двугодишните екземпляри, ама...../купихме си ги от Царево предните дни.Предходния ден бяхме на Силистар и видях, че "Сульо и Пульо" ООД, вади такъв размер риби, май бяха паламуди.На мен ми кипна кръвта и викам- утре ще се правя на Рамбо I-ва серия.
    На малкият плаж на Аркутино-зад буната имаше малко хора, да се неначудиш що ги няма бургазлии..... Very Happy
    Влязох към дивият плаж, от който се вижда новото ваканционно селище Св.Никола- май беше.Там си имам една скала, която е на 20-30 см от повърхността и аз правя гюме.Ама тоя път-нъцки.Позавъртях се, позавъртях се и пак нищо.....Рекох ще гледам, няма да бия.Отправих се към Змийския остров и е успокоих, че нищо няма да ударя, но Господ ми дава уникална гледка.Слях се с морето и ми беше кеф.Времето беше слънчево, водата сравнително бистра.Биреното ми коремче ме посъветва да не обикалям острова, а да се върна.Тръгнах наобратно, но покрай брега на острова.Там видях милиони малки сребърни рибки да стоят почти неподвижно във водата и само да се поклащат.Още по-голям кеф ми стана и викам, ще взема да се позавъртя наоколо, въпреки, че не се виждат платерини.Завъртях покрай брега на острова откъм юг, на неповече от 10-15 метра.Като стигнах долу-горе средата на острова гледайки дъното, видях една каменна яма с пясъчно дъно широка неповече от 3-5 м и дълбока 3,5-4 м.
    На дъното имаше нещо, което се движеше и вдигаше облаци пясък.Все едно изригваше гейзер.Аз се опулих и си викам -БАСИ.Отвреме на време едно черно нещо със стърчащи на него като косми неща се подаваше от тоя фъртафуш, ама аз не го разбрах какво е.И то /черното шило/ се въртеше като пумпал, ха отляво, ха отдясно, ха от противоположната страна.Пак гледам, пак БАСИ.
    Като се поуспокоиха работите долу, гледам очертанията на морска котка, ама КАФЯВА.Аз съм виждал харпунджии да вадят черни.Аха......туй не е за мен си викам, ама поне да я погледам.И тогава ми минаха разни разкази за ловене на морски котки, особено този на Уиш как му срязала неопрена като нагорещен нож-масло и го откарали в болницата или тоя разказ за онзи с двете котки, който не можал да мине през прибоя и за малко да се удави, а извода му беше, че действат като спирачки на буя.
    Отказах се аз и продължих да гледам сигурно 4-5 минути, може и повече.По едно време гледам в ръката ми-ХАРПУН.А......!Че и макара му бях взел преди 20 дни, че на всичкото отгоре по идея на един приятел на Батко Влади /с едно сложно име Винер ли беше или нещо подобно/ си бях взел масивна карабинка за закопчаване на линията на буя към баластния колан.Само едно нещо не беше наред-разстоянието до брега и съвета на Уиш "Ако си далеко от брега, не стреляй котката".Погледнах нагоре-остров.Ми викам, бия в манерката, уморявам на линията харпун-буй и изкарвам на острова, за да махна шиповете.Закачих карабинката на дръжката на харпуна и викам Мечка страх-Мен не страх.Почти не съм се гмуркал на тия 4 метра.Само я рязнах между очите и се изнесох в противоположна посока.Може и ми се е сторило, но онова чудо май тръгна към мен, а после сгъна към дълбокото.Както бях освободил аванса на макарата си се размотаваше доста бързичко.Поповозих се буя и ме достраша за харпуна.Предполагам, че е изминала разстояние повече от 60 метра, но във водата не мога добре да се ориентирам за разстоянията.
    Стегнах аванса и аз нагоре-тя надолу и така 20-30 минути.По-лесно стана, като я отлепих от дъното.Ама аз си водоплавах към острова.....Най-накрая я видях на края на стрелата и я докарах досами брега.Беше каталясала, а на мене това ми предстоеше след малко.Пуснах я на дъното до една отвесна скала със стъпалце на нея.Изхвърлих харпуна на брега и го закеркенечих в един отвор.Излязох и махнах това-онова от мене си.После бавно я вдигнах.Зор видях при напускането й от водата, заради контрата и страха да не я счупя.Ножът ми е малък, но и минах отзад и правих поне 20 среза на опашката.При всеки срез, оная биеше с опашката, но към главата си, а аз бях отзад.Бясна работа.....
    После я прободох с кукана зад очите и я закачих на буя.Бях заврял като чайник в неопрена на слънцето.Тръгнах към малкия плаж със зареден харпун, викам си ако попадне нещо по-голямо да утрепя и него. skuter
    С ножа също му нанесох доста удари между очите.После се оказа, че там мозък няма...

Тя ми ти котка ми разказа игрите.Мъртва, ама плаваща котва-УЖАС!Когато излязох- не можех да си кажа името.
    На плажа бургазлии викат- То това не се яде, що не ни я дадеш!?
    Ха.....от кога пък и те станаха кат софиянците?
    Разфасовах я на място, за съжаление дробчето не можех да взема.В хладилна чанта и лед, а после пържена и панирана.
    Та тъй беше.

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Мар 12 2012, 11:19

...и на скара става - писал съм във форума ...на мен най ми харесва дроба

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Сря Мар 01 2017, 19:59