Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Добри места за улов на попче

Share

todor471

Брой мнения : 128

Re: Добри места за улов на попче

Писане  todor471 on Вто Дек 09 2014, 17:49

И аз съм съгласен с Щурец,каридата си остава номер 1
    noemis

Брой мнения : 872
    Местожителство : Бургас

Писане  noemis on Вто Дек 09 2014, 18:04

Моите дългогодишни впечатления са, че стръв номер едно е ... суровата (черна) мида. Обаче си е играчка и хората ги мързи да чистят миди в лодката, освен това лесно пада и ако не знаеш как правилно да я закачиш на куката ... След това идва черния рак, който се среща най-много по скалите на и до брега - има много силна миризма и когато е пресен (жив) хваща всичко. Тук пак си има челъм на рязане и поставяне на куката. Същата ефективност има и скаридата. Ноооо, когато попчето е наистина гладно не подбира и тогава каквато и мръвка да се сложи на куката, все ще се хваща.

Обикновено от лодка ловя попчетата с по три кукички на такъм, като слагам различна стръв и на трите куки (на най-горната и голяма кука е закачено филе от риба (сафрид) или парче от свинско, пилешко сърце. Така доста бързо се ориентирам в този ден и час какво му се яде на дядо поп. По принцип това е най-непретенциозната от всички риби, но с това нямане последните години може скоро и за попчето да правим вуду магии.
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Вто Дек 09 2014, 18:41

Аз бизнес няма да правя,ама стръв ще се постарая да докарам хоро

Според мен за зимата соленият сафрид бие всичката друга стръв. За лятото предпочитам рапан и скарида,но на различните места на различни мезета ходи. На Болшевик например е в пъти по слабо на рапан от колкото на скарида. Всичко зависи от мястото. Около сарофово преди много години с гуменяка на съседа ловихме на пилешки чаркове а на скарида не щеше.
    Аз за сега съм се запасил със скариди,рапани и въпрос на време е да си приготвя соленият сафрид
    Мисля до година към Март да отида за първи път на Нефтобазата
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Сря Дек 10 2014, 02:24

Заговорихме се за подходяща стръв за попчета и... се запалих!? На полувремето на Реал М с Лудогорец подготвих солена платерина,замразена атерина и пилешко,а след последния съдийски сигнал допих ракиджока,взех два спининга и поех към отвореното (уж) 24 часа за бургазлии и гости на града 1-во КМ в Порта.ДА,ама НЕ.Без да ги е еня какви дитирамби е низал и какви лъжи е мазал пред журналистите само преди 3-4 дена шеметът-градски управник,пазвантите пуснали кепенците,т.е.дръпнали подвижната ограда на портала, и категорично отказаха да я отворят,за да вляза (а морето бурно-не става ни по тетраподите да се мине,ни за риболуване на Моста ми изглеждаше подходящо).Та толкоз по въпроса със свободния достъп и обещанията,давани тържествено от Митето Николов.
    Риболов не се получи,поради което и не пускам коментара си в Морски риболов,а по разбираеми причини(да се не изчервяват ушите на благовъзпитаните съфорумци) ще спестя подробности и цитати от разговора ми с бурсуците-пазачи на теми,касаещи майки,лели,детеродни органи и прочие.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 08:17

йессс още някой който обича кмета и роднините му на-на-на

Преди време обаче ме нахокаха за намереията ми да се сноша с кметската рода и от тогава живея като Муртузук .

Сега малко по темата : според мен да се търси попче по това време е загуба на стръв. За 10 попчета не си заслужава мръзненето. След два месеца вече според градусите на водата може да се пробва из дупките привечер. До сега Декември никога не съм се връщал с добър улов от морето. Гледам мангалите пак са извадили дебелите пръти и ходят на някъде в 5 сутринта.
    Още нещо : миналата година си купих едра сол с еврейски произход и соленият ми сафрид се разпадаше четете етикета. Пробвах да соля и шпроти със същият успех.

Преди две години ходих с парагади пред вилата на Доган на около 20 метра от брега на 200 куки имах 199 попчета. След това пробвах от брега ( там е удобно за мятане) и нищо не хванах. Рибата е ленива и се готви за хвърлянето на хайвера. Тогава ще започне да идва в брега .

Аз смятам да ходя за 13 поред година за калкани. Дано не се капотирам отново
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Сря Дек 10 2014, 10:23

Ribarina написа:според мен да се търси  попче по това време е загуба на стръв. За 10 попчета не си заслужава мръзненето.

Рибарина,ти с лодката си свикнал на сериозни резултати Wink Ние,крайбрежняците,на 10-15 качествени попа сме доволни.И кой ти брои мръзненето-то си е част от играта.Януари-февруари на Моста сме висели при темпертури под нулата и бръснещ вятър за по...6-7 лихнара.А там(на Моста) не само стръв се губи,ами и мноого майки,а аз оловата си ги купувам на грам-стотинка,тъй че...дефакто попа си го купувам Very Happy ....ама тръпката е важна...и да сме в играта Wink А на 1-во КМ и стаичка за почивка има(дано не са я заключили откак достъпа е "СВОБОДЕН"),и кенефче до нея,и кафе-машината работи...абе,смЕтах да си изтрезнея риболувайки снощи там,ама...нъцки.

ПП Поп,освен привечер,дава и в малките часове на денонощието.Леля Станка-легендарна,бургаска рибарка(лека и пръст-почина преди няколко месеца),ходеше на Моста все в нощите към 3-4 часа

ПП2 Нищо лично нямам против кметове,депутати,шефове на пристанища и вся остальная сволоч.Вбесявам се,когато някой рече нещо и ИЗЛЪЖЕ мазно.А на Митю Николов вече му се сбраха няколко опашати лъжи,свързани само с достъпа до Порта--ще взема да го зова Пинокио!?
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 14:00

Сериозни резултати се постигат от брега,пишате в списъка за пролетен реболов на попчета Very Happy

До оловото : имам калъпи и около 20 кила материал. Предлагам следната сделка : от мен олово и калъпи, ти лееш и получаваш 1/3 от резултата. Ако си навит ти нося нещата на място и газова бутилка даже май имам
    Marinero

Брой мнения : 111
    Местожителство : Las Burgas

Писане  Marinero on Сря Дек 10 2014, 14:03

Рибарин, калканя на парагади или на въдица че го мяташ?
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 14:08

Калкан на въдица ми е зора да хвана. Никога не съм хващал,дори и малък. Всяка година дремя на Несебър и нищо. Преди две години дръпна и повлече,но се оказа стирка. Инъче тази година не знам дали има лиценз за калкани капитана.
    Имам 1500 м калкански мрежи дето не ми трябват без квота и се продават.
    На мрежите имам 5 риби и то дребни
    Marinero

Писане  Marinero on Сря Дек 10 2014, 14:32

Таз работа с калкана на въдица по нашите брегове е долу горе като с джак пота от тото-то. Ама айде хаирлия да еVery Happy
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 14:38

А бе има хора дето фащат . И то не по една а по няколко риби на ден. Преди много години даже имаше състезание от nariba.com зариболов на калкан в Несебър. Аз закъснях и не успях да си намеря място и застанах на ъгъла,където спират РК-тата.От форума бяха заели цялата стена от другата страна.Аз нищо не хванах,от nariba спечелилият състезанието хванал 8 попчета,а една баба с едно столче и волта хвана два калкана и няколко лихмуса. Аз и ги извадих с кепа. Срамота направо
    Marinero

Писане  Marinero on Сря Дек 10 2014, 17:25

И аз точно това имах предвид де рядка слука е на въдицата и не на всеки се пада. Както казва Ицата : Който играй пичели!
    shturetc

Писане  shturetc on Сря Дек 10 2014, 19:13

Ribarina написа:Сериозни резултати се постигат от брега,пишате в списъка за пролетен реболов на попчета Very Happy
    Пиши ме,бре.Ама да ми отвориш очите с нЕкое ново местенце Wink Най-съм пълнил баката в Несебър-старо/южно пристанище и тетраподите,отвън на бургаския вълнолом.Инак,прилично поп съм взимал(понякога) и на Моста(Бс),и в Несебър-ново/северно пристанище,и на нефтобазата,и на пирса в Черноморец...

Колкото до оловото....ъъъ....там мЪ не пиши Very Happy Мързи ме кат'куче на припек,а и никога не съм работил с калъпи.
    Нищо лично.И Румбата,и Финтата са ми го предлагали преди години,ама....ази си предпочитам да си ги купя готови оловата и да се не занимавам с...щуротии Embarassed Very Happy

ПП За калкана в Несебър-когато и да съм ходил с аверчета все камберчета по половинка плюс/минус малко излизат..И ги пущаме.
    В Бургас пък все легенди за нормални дву-три-четири-килограмови плочи,уловени по месемврийско,слушам Shocked Wink
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Сря Дек 10 2014, 19:27

... РибаркоФФ ... слушай ся ... земай калъпи за пилкери и олово ... и на Севрито съм Аз - баш ЛеячЪ ... съотношението на разпределението после .... обаче е фифти - фифти ...

Very Happy

Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 19:52

На мен зора ми е някой да ги излее. Не ми се занимава . Пък за процентите 30 са достатъчно. Това са 6 кила нагоре. Аз в добра година с много излети късам седем килограма. Миналата имам по малко от кило.
    Ако си навит другата седмица ти давам кашона да лееш. Пък като събера още пак
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 10 2014, 20:31

.... фифти - фифти ...

йессс
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 21:24

Ще се договорим на срещата ръкостискане ама повече от 1/4 не очаквай
    noemis

Писане  noemis on Сря Дек 10 2014, 21:38

.

Последната промяна е направена от noemis на Чет Дек 11 2014, 17:11; мнението е било променяно общо 2 пъти
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 10 2014, 22:03

Утре ще поръчам още 20 кила да има за пазарлъци lqto
    shturetc

Писане  shturetc on Сря Дек 10 2014, 22:38

смях

Булти,ако се навиеш на 25 % (ще рече 5 кила),веднага ми сигнализирай Wink Аз ще се направя на преосмислил офертата на Рибарина за 30-те процента или 6 кила и оппаааа цЕло кило излети от Булти(в ролята на работливата Баба Мравка) оловца от мат'ряла на Рибарина за мързеливия щурец Idea хоро

'Ай стига щуротии и надраве надраве надраве

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Сря Дек 10 2014, 22:47

Ако някой има олово за продаване,на мене ми трябва. Купувам стига да е на добра цена.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Дек 11 2014, 10:14

- само да го даде Рибарина олоУто , веднага ти продавам моя дял  ...само да се навие на фифти - фифти ...

Suspect
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Дек 11 2014, 16:34

А бе олово има да се удави човек в него. Аз спрях да взимам щото нямаше кога да го излея. Ще поръчам още.
    Щом като има навити да леят за 1/8 от количеството си е добра сделка.Тежести винаги трябват
    noemis

Писане  noemis on Чет Дек 11 2014, 17:11

Ribarina написа:... Пък за процентите 30 са достатъчно. Това са 6 кила нагоре...
    Рибарков дава 70:30

Ribarina написа:... повече от 1/4 не очаквай
    Рибарков леееко се нервира и дори вдига още в своя полза - 75:25

Ribarina написа:...
    Щом като има навити да леят за 1/8 от количеството си е добра сделка.Тежести винаги трябват

А поспри се де, накрая май сам ще си го лееш ... бой Twisted Evil смях
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Дек 11 2014, 18:28

То аз няма да го излея сам Very Happy Сигурен съм че ще се разберем нещо на срещата.

Днес гледам в nariba пишат че няма попчета на пристанището.

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 21:38