Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Идеи за нови видове такъми , монтажи и техники

Share
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Re: Идеи за нови видове такъми , монтажи и техники

Писане  chpetrov on Пет Сеп 26 2014, 17:48

Булти написа:... предполагам акумулаторите им са същите , както на ел . велосипедите - демек тягов акумулатор  Idea

да, както и на електрокарите

Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пет Сеп 26 2014, 19:06

Аз пък си мисля че ще почнат да ядат водолази смях
    Не съм много убеден че една риба може да се научи за една година че харпуна и двигателя са опасни за здравето.Пък и да има по стари риби те едва ли могат да научат млад и гладен хищник да не напада и да не е любопитен.
    Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Писане  Ватус on Пет Сеп 26 2014, 19:41

[quote="Ribarina"]Аз пък си мисля че ще почнат да ядат водолази смях  

Ми Иво, ти за кво мислиш, че влизаме в морето с харпуни?
    Всички риби дет сме убили, сме ги убили при самоотбрана. affraid
    Много ни нападат гадовете свирепи... а-а-а-а-а
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Сеп 26 2014, 21:39

Гледах едно предаване с Джереми Уайт където едни ловяха риби дето не им помня името ама тези риби ги убиваш ако не искаш те да те убият. Страшно агресивно животно но пази малките си и рибарите ползват това за да ги нападне и те да стрелят. Ако не уцелят следва хапане и опастност от удавяне. А пък ако уцелят и рибата не е достатъчно тежко ранена продължава със стрелата към теб и понеже винаги е уцелена в предната част на тялото 5 кила риба плува срещу теб с пълна сила и идеята да те яде. Имало много случаи дори и смъртни когато рибата със стрелата се забива нейде по рибаря. Обикновено се целели в главата защото маската проблясвала и рибата атакува там
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Съб Сеп 27 2014, 12:24

... като минахте на подводен риболов , си мисля за плавници с покритие металик - движиш с краката - яваш , яваш джаба и зад тебе само проблясъци гръм ...гофусът идва да види кво е туй и стрелба ...
    Ribarina

Писане  Ribarina on Съб Сеп 27 2014, 13:37

Ами ако дойде нещо по-голямо от гофуса ? Нещо като great white . Ако се разрови човек намира какви ли не странни работи. Туни по 300 кила,кит на устието на Камчия,тази година голяма Средиземноморска акула. Бяла акула пък е видяна в Средиземно море .
    Според мен по добре от тези джобните сонари с намален range и знаеш че има риба пред теб от 10 метра.
    Или GPS тракер да те гледаме в реално време къде се намирш. Евтини са траке р ите гледах Гогъл продават по 18 долара за раницата на детето
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Сеп 28 2014, 11:46

Ribarina написа:Ами ако дойде нещо по-голямо от гофуса ? Нещо като great white . Ако се разрови човек намира какви ли не странни работи. Туни по 300 кила,кит на устието на Камчия ...
    -глей кво стаа тука :

http://vbox7.com/play:5905a71efd

Shocked Shocked Shocked
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Писане  chpetrov on Нед Сеп 28 2014, 13:14

интересна примамка - дали не е истински калмар ?

Митко Кирилов

Брой мнения : 99
    Местожителство : Варна

Идеи за нови видове такъми, монтажи и техники

Писане  Митко Кирилов on Сря Окт 15 2014, 11:38

Нов ВАРНЕНСКИ чалъм за улов на чернокоп на плувка! Very Happy
    В момента това е хит тук сред риболовците  йеее .За него ме светна един колега, който започва да риболува надвечер на светеща плувка до ранни зори.Става дума за следното: “класическото” и общоприето досега изпълнение е от две куки с ухо, при което горната кука се промушва през ухото на долната , а на ухото на горната се завързва повода. scratch
    Новото изпълнение е с добавяне на вербел между куките:горната кука се промушва през ухото на вирбела и той провисва на нея, а долната се прекарва изцяло през другото ухо/вече долното/ на вирбела докато нейното ухо опре в долното на вирбела.Поставянето на ем/стръв/ и при двата случая е едно и също:  на всяка кука или с участието на двете куки.По-добрите резултати се обясняват с по-добрата игра и подвижност на долната кука. йессс
    Лично аз не съм го пробвал, поради постоянни ангажименти надвечер/вечер, но добрите “новини” се разпостраняват бързо! надраве
    Ако някой го изпробва и на юг, нека пише за резултатите.

Чиърз
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 16 2014, 15:15

супер супер супер
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Окт 16 2014, 15:52

Ей го такъма:

Куките са Gtamakatsu 4-ти номер,нагрява се ухото да се разкали,отваря се и се вкарва другата кука.После пак се стяга.Плувката е ваглерче,25 грама от един колега от Go fishing .Правят се бидеми по 1,5 1,8 2 и колокото си искаш метра според ситуацията.На биидема не се слага тежест.

Ползвам две куки за дребните и когато почнат да изчезват слагам три.

Последно в понеделник на Поморие имам 5 риби,дребни ,а преди десет дена имам 8 но тежаха 2.3 кг.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Окт 18 2014, 11:19

черпи
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Окт 19 2014, 19:39

Днес научих , че при улов на зарган с бомбарда , някои вместо блатен червей , слагали ивица от светъл чорапогащник - правели възелче и на него нанизвали куката . Било супер ефективно . Някой чувал ли е нещо подобно .

Question Question Question
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пон Окт 20 2014, 15:21

Аз съм пробвал какво ли не. Като почнеш от презерватив и свършиш на ленти от светлоотразителна жилетка. Пробвал съм и разни силикончета.
    За чорапогащник не съм чувал,но най добър ефект дава лентата от жилетка. Имитира малка рибка невероятно.

Митко Кирилов

Идеи за нови такъми, монтажи и техники

Писане  Митко Кирилов on Пон Окт 20 2014, 16:07

Колеги, наздраве
    Интересно е обсъждането на стръв за ЧЕРНОМОРСКИЯ зарган Very Happy : за какво ли не съм чувал и чел study : бял и торен червей, ленти от чорапогащник, копринени конци/Турция/, пилешко бяло месо и далак, нарязан на ивички/Русия/,маринован червей/Холандия?/ scratch Най-подхощяща стръв си остава морския червей и ивичка, отрязана от вече хванат зарган/ако се налага поради изчерпване на морския червей/. ръкостискане
    Това е инфото, с което разполагам.Не съм бил свидетел на успешното използване на друга стръв.Ако някой е имал постоянен, а не инцидентен успех, нека сподели? йессс
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пон Окт 20 2014, 16:30

На моста редовно взимат зарган на атеринка,жива. Един приятел от едно ямболско село се запали наскоро по лодките обаче нали морето и язовира си приличат че беше почнал да прави тролинг с блесни и на няколко пъти спука заргана на Таласакра
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Окт 21 2014, 09:12

... заргани , често съм хващал от лодката , когато на ход , пусна да се влачи чепарето на около 30 метра назад ...

Very Happy

Митко Кирилов

Идеи за нови видове такъми, монтажи итехники

Писане  Митко Кирилов on Вто Окт 21 2014, 10:28

Булти,
    На чепаре за сафрид също съм хващал заргани: правят чепарето на кълбо! affraid
    Зарган с блесни ловят в Балтийско море йеее : има много клипове, но да се ловят така черноморски заргани поне не съм чул. study
    Може някой да е пробвал? Rolling Eyes
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Окт 22 2014, 10:24

Митко Кирилов написа:Булти,
    На чепаре за сафрид също съм хващал заргани: правят чепарето на кълбо!

... вярно е Very Happy , но обирам на ход Idea ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Ное 22 2014, 19:40

Булти написа:... Монка , братче ....я признай  , кой тЪ светна да слагаш ... обикновено чепаре пред  воблера ....

Very Happy

noemis написа:
    Булти написа:... Монка , братче ....я признай  , кой тЪ светна да слагаш ... обикновено чепаре пред  воблера ....
    Very Happy
    Не беше обикновено чепаре, Булти, а такова модифицирано да става и за воблер и за пилкер с вертикално пускане. На края, там където трябва да е оловото, слагам малък вирбел. Вече за този вирбел бързо могат да се закачат или пилкер/олово, или 40-50 см повод с воблер на края. Чепарето по-горе вече си го виждал от темата за чепаретата. Чесно казано не бих рискувал скъп воблер, ако майката на чепарето не е 0,40 см флуоркарбон.

Булти написа:
    noemis написа:
    Very Happy
    Не беше обикновено чепаре, Булти, а такова модифицирано да става и за воблер и за пилкер с вертикално пускане ...

- на Плаката  , като бяхме двамата , нали сложих за експеримент , едно такова чернокопско пред воблера и се оказа , че работи   cheers ...ти си продължил експериментатЪ - при това успешно ....

ръкостискане

Браво ! Браво ! Браво !
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 19 2015, 18:46

Булти написа:... ето с тоС такъм , смятам да моря Гофаните на плувка , докато си клатя чепарето около някой риф :

- всъщност , префасонирах такъм за ловене на щука ....

pirat

Ribarina написа:Аз на теб не ти ли показах такъма ?
    С това нищо няма да стане

- объркал съм темата Very Happy ... ще пробваме , ще видиме ...

pirat
    Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Фев 19 2015, 18:59

Пробвал съм ,видял съм . ВЕРВАЙ МИ !!!

И котките го избягват когато има проволка
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Съб Мар 14 2015, 21:55

Здравейте, искам да ви покажа новата си придобивка - монофилно влакно Ф=0,355 на Шимано, внос от Гречко.
    Смятам да сложа по 120 м.за основно на двете си големи машини на АВА - ШИМА 5000.
    Някой ползвал ли е подобно и какви са отзивите?
    Прегледах клиповете в Гугъл, има за морският вариант, а това го дават за карп, а аз шарани не ловя. Sad
    Чудя се, дали да го връщам обратно в Гречко, или да си го навия на металните шпули. Shocked
    Знам предимствата на плетеняците, но аз таквизи неща още не съм ползвал, никога не е късно да го направя, де. Very Happy
    Ще го ползвам за платерина от брега, замятам до 80 м. при вятър в гърба и малко повече. Пък може и за котараци на Ивайловото място. Very Happy
    Ролката е 500 м. и не е скъпо за гръцките стандарти,колкото две кафета Фрапе в МОЛа Very Happy
    Това е последното пристигнало в магазина, моето-оранжевото се изчерпало отдавна.

Красива кутийка, като за подарък:

Цвят - сив металик (50 нюанса в сиво) Very Happy ...ъъъ...:

Това е влакното, моля за отзиви и коментар, което не е задължително:

Останете със здраве!
    наздраве

noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Пон Мар 16 2015, 16:49

kuins написа:....
    Знам предимствата на плетеняците, но аз таквизи неща още не съм ползвал, никога не е късно да го направя, де. Very Happy
    ...............
    Да, с плетеняк като този: Berkley Whiplash Crystal (0,12 мм и тест 16,7 кг.) ще пратиш оловото на доста повече от 80 м, освен това и най-лекото почукване ще го виждаш/усещаш. Цената му е по-солена, но пък има потенциала да те изкара няколко сезона.

За монофилката нямам преки впечатления, но поне е нещо, което трудно може да те изненада.
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Пон Мар 16 2015, 17:59

noemis написа:
    kuins написа:....
    ...............
    Да, с плетеняк като този: Berkley Whiplash Crystal (0,12 мм и тест 16,7 кг.) ще пратиш оловото на доста повече от 80 м, освен това и най-лекото почукване ще го виждаш/усещаш. Цената му е по-солена, но пък има потенциала да те изкара няколко сезона.

За монофилката нямам преки впечатления, но поне е нещо, което трудно може да те изненада.

Благодаря, може би наистина трябва да сменям системата и да влизам в 21 век. Колко пари прави една ролка от100 метра от тва нящо, ако знаеш?
    Как ли ще я навивам тази паяжина на тази машина (отговаря на ергономията ми, двойна ръкохватка, прецизен аванс, 9 години експлоатация от които 4 на супер соленото море, а пък като знам какъв подръжкаджия съм, не ти е работа.
    Само трупам грес вътре и нищо друго.
    Стефан, бившият партнер на Румен, ми я продаде и не ме излъга.
    Кореанска е по произход:

Със здраве!Very Happy

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пет Ное 24 2017, 11:26