Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Улов на Лефер

Share
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Re: Улов на Лефер

Писане  shturetc on Вто Сеп 09 2014, 17:42

Ribarina написа:Аз пък нещо недолюбвам воблерите и блесните,особено от брега,от лодка по става.
    За брегова работата става на дъно със стръв сафрид или чернокоп,е може и хамсия,но пада лесно.До сега само миналата година нямам риба.Аз си ходя на Отманли и там дънният риболов си върви.

Ribarina написа:Пътеката сигурно е ужас.
    Васко каза че лефер няма още там преди десет дена

TАМ ,допреди 10-ина дена ,а вярвам и поне още месец,вилнееха/ще вилнеят котките.Морските котки,разбира се.На дъно и ем жива рибка не бих си рискувал такъмите, неразвивайки си аванса почти докрай(представям си ,при неразвит аванс и удар на 8-10 килограмова котка как пръчката ми ще засърфира по водата пред разширените ми от шок и ужас очи а-а-а-а-а смях ).А лефера ,ако удари при силно развит аванс,надали ще се хване.
    Пътеката на бат'Куинс ще е ад със сигурност...поне участъка с по-рязка денивелация току преди да се слезе до морето...Съдя за това по пораженията,които видях онзи ден в Отманли,на плажа Чукалята и на големия капан,където всеки от нас е ма'ал кебапчета и кюфтаци.
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Писане  Булти on Сря Сеп 10 2014, 15:58

... може да не ви се вярва , но от лодка съм ловил лефери на плувка със жива стръв ... бях на едно място ( тайна Very Happy  ) , където ги вижадх от лодката ,  как се спускат след чепаретата и блесните , но само ги гонеха и ... не щяха да ядат желязото Very Happy ... тогава си спомних , че имам плувка с леферска кука и ги метнах яко ... винаги ще го помня този риболов - незабравимо бе  - супер кеф cheers  - при този вид лов - котаците се елиминират Idea , не е нужно и лодката да е на котва Idea ... къде засичах веднага , къде не , но ... - на моменти съм вадил и по два лефера - едновременно  със един сафрид ( но с две куки в него )  ... риболовът на лефер със жива стръв не бива да се подценява - понякога само той е успешен .... моля и за други мнения ...

ръкостискане
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Съб Ное 01 2014, 19:47

Как се лови лефер с джиг

(джиг = пилкер)

Използва се основно когато леферът е на дъното и не може да бъде достигнат с воблерите.

Важно уточнение е, че този начин на риболов и най-вече техника на риболов нямат нищо общо с традиционното използване на пилкера като тежест за чепаре. Тук цялата линия е свободна - 1,50 флуоркарбон (поне 0,40 мм), на която директно е закачен само пилкера/джига.

За да си спестя обясненията ето няколко снимки на монтажа, който аз съм си направил:

Снимка 1

Снимка 2

Снимка 3

В интернет могат да се видят десетки различни начини, по които се прикрепват куките (понякога е само една) към пилкера като класическото изпълнение е две кукички хванати с карбонов повод и стигащи до половината или 1/3 от джига броено отгоре надолу.

Има две основни техники на воденето на джига - "slow jigging" и "fast jigging": бавно и бързо джигване.

slow jigging

fast jigging

На снимка 2 октоподчето е закачено за по-бавното и спокойно джигване, а на снимка 3 са само двойката кукички за бързия вариант на тази техника.
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Съб Ное 01 2014, 20:33

Very Happy Very Happy Very Happy

... и кво пречи да има чепаре отгоре ...

... ГанЮ БалЬкански е по голЕм тарикат от джапанезетата ...

... аре от мен една тайна - убивал съм леферите ( чернокопите ) ... с такъми за влачене , но закачени на пилкер , а не на воблер ...

noemis

Писане  noemis on Пон Ное 03 2014, 13:57

Булти написа:Very Happy Very Happy Very Happy

... и кво пречи да има чепаре отгоре ...
    Разваля се играта на джига при придърпването и отпускането. С чепаре или октоподчета над него движението е съвсем друго.
    Вчера, както знаеш, нямаше риба и за да си уплътня времето закачах различни варианти и пробвах/упражнявах основните техники. Водата пред Ставрова банка беше достатъчно бистра, за да може да се вижда много добре поне 3 м под лодката. Чупките, които прави пилкера без нищо над него, са пълно копие на хаотичното бягство (стрелкане) на уплашена от хищник малка рибка. Като влезем за риба заедно ще ти го покажа, за да се убедиш и сам.
    noemis

Писане  noemis on Нед Яну 04 2015, 22:42

От септември 2014 - предполагам около Бяла.

Пак там - август 2014

Същите маняци в Гърция.

noemis

Писане  noemis on Вто Апр 28 2015, 00:29

Какво става когато леферът набара дребосъка близо до брега.

Размазващо изживяване.

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 21:39