Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Тема за Гърция - общи приказкА

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Тема за Гърция - общи приказкА

Писане  Булти on Съб Юли 26 2014, 15:06

chpetrovПрото поди = Kassandra ?

kuins
    chpetrov написа:Прото поди = Kassandra ?
    Прото от страна на Салоники = Полихроно Very Happy
    Касандра е в средата на подито, когато минаваш през Калитея има табела надясно, но там море няма.
    Аз обичам да съм на 200 м. от водата. плувам 

ВатусЕеееййййййййй, не се спряхте бре!!!
    Ама лошо нема, покрай ващи митарства и ние намазваме по малко покрай репортажите ви.
    Да сте живи и здрави и още дълги години да не  спирате да хойкате и да ни правите съпричастни, хаймани с хайманите ви. I love you 

А пък не дай се боже да се озова в Софето, от сега си заплювам колегата Ч. Петров за навигатор. Wink 

kuins
    Ватус написа:Ееееййййййййй, не се спряхте бре!!!
    Ама лошо нема, покрай ващи митарства и ние намазваме по малко покрай репортажите ви.
    Да сте живи и здрави и още дълги години да не  спирате да хойкате и да ни правите съпричастни, хаймани с хайманите ви. I love you 

А пък не дай се боже да се озова в Софето, от сега си заплювам колегата Ч. Петров за навигатор. Wink 

Лорде, сигурен съм че ако се отзовеш у Софето  ще опиташ от онова широколистното мелнишко, аз понякога го сънувам. Робинзон 
    Едно време, по време на соца, така сънувах "Врачански теменуги".
    Дойдоха едни пичаги от Враца да монтират един парен котел у заводо и представи си - носеха една торба с това вино. Аз тогава го играех като Н-к ЕМО надраве
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Re: Тема за Гърция - общи приказкА

Писане  chpetrov on Съб Юли 26 2014, 17:50

Даа, по средата на προτο ποδι

Сутрин - изгреви над Ситония

На около 3 км вдясно от Певкохори има вдадено в сушата заливче - там Ял 2 може лесно да бъде спуснат от ремаркето за да цопне в Егея, а после пак лесно качен обратно.

Κοκαλι (егейски сафрид) е буквално на входа на заливчето

А какви скали има на 10 км - зад Agios Nikolaos ...

kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Нед Юли 27 2014, 08:30

Ето една богаташка къща в края на селото Полихроно.
    Тогава, преди 7-8 год., ми направи впечатление, че парцелът е малко неестествено повдигнат по отношение на останалите. Заинтересувах се и се оказа, хитрите византийци за да спазят изискванията за ниско строителство, насипвали парцелите и строели подземни етажи - колкото нагоре, толкова и надолу. Very Happy 

https://www.google.bg/maps/@40.014715,23.539667,3a,75y,90t/data=!3m5!1e2!3m3!1s49321901!2e1!3e10
    kuins

Писане  kuins on Нед Юли 27 2014, 08:40

Тука в дясно има една малка естествена буна, плитко е, но е прекрасно място за улов на зарган на бомбарда и спари на дъно.
    Не съм пробвал, но мисля, че има и сепии.
    Веднъж видях и един харпунджия да обикаля камъните, явно търсеше или кефалови, или охтаподи, плиткач е.

https://www.google.bg/maps/@40.014866,23.540079,3a,75y,90t/data=!3m5!1e2!3m3!1s72972959!2e1!3e10
    kuins

Писане  kuins on Нед Юли 27 2014, 09:01

Това е крайбрежната улица на Полихроно.
    Рай за нощните риболовци, не че са много, място има за всеки. Най-важното, че е осветено и работещи заведения, колкото искаш, само  кинти  да имаш.
    Вземат си по едно фрапе ( 2-3 евро) от близкото заведение, един пластмасов стол назаем, хвърлят по две пръчки, слагат звънците и чакат - обикновено ципури и мурмури на фарао. Има и една стръв във вид на шушулка, като я изстискаш и от нея излиза един червей като нашия морския, не блатния. Твърд е и се държи добре на куката. Продават ги заедно със едни зелени водорасли в пакети.

https://www.google.bg/maps/@40.01776,23.52932,3a,75y,95.92h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sTp1_hu4gRARXshuC1Cfrqw!2e0

Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Нед Юли 27 2014, 09:56

супер
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Писане  chpetrov on Нед Юли 27 2014, 10:20

kuins написа:Това е крайбрежната улица на Полихроно. Рай за нощните риболовци, не че са много, място има за всеки. Най-важното, че е осветено и работещи заведения, колкото искаш, само  кинти  да имаш. Вземат си по едно фрапе ( 2-3 евро) от близкото заведение, един пластмасов стол назаем, хвърлят по две пръчки, слагат звънците и чакат - обикновено ципури и мурмури на фарао. 
     на кафе    йессс
    Подходящата стръв е сериозен  кинти  проблем за тези, които не могат сами да си я набавят. Във форума има академици в тази област. Много рядко донесената от България стръв е достатъчно ефективна, а мурмурите и ципурите са повече капризни, отколкото всеядни.
    kuins

Писане  kuins on Нед Юли 27 2014, 11:01

chpetrov написа:
    kuins написа:Това е крайбрежната улица на Полихроно. Рай за нощните риболовци, не че са много, място има за всеки. Най-важното, че е осветено и работещи заведения, колкото искаш, само  кинти  да имаш. Вземат си по едно фрапе ( 2-3 евро) от близкото заведение, един пластмасов стол назаем, хвърлят по две пръчки, слагат звънците и чакат - обикновено ципури и мурмури на фарао. 
     на кафе    йессс
    Подходящата стръв е сериозен  кинти  проблем за тези, които не могат сами да си я набавят. Във форума има академици в тази област. Много рядко донесената от България стръв е ефективна.

вЕрно ви казва колегата Петров, така е!
    Споменатото Фарао е един плосък жив червей, понякога дълъг около 40-50 см. Режат от него 4-5 см. парчета и го захващат зигзагообразно на кука 1-2 номер, крива орловка. Фараото го съхраняват на хладно в морска вода о живее седмици наред. Цената му преди 5 год. беше 15 евро за 1 бр. Другата долома (стръв) е около 5 и повече евро. Всичко е в картонени кутии, като нашите за локум Very Happy , но задължително с всички необходими атрибути - фирма продавач, дан.№, дата за годност и т.н. Там данъчните са едни млади момчета, които държат да си запазят държавната служба и хич не се церемонят при констатирани нередности. И полисмените им са такива - пускат ти актчето вежливо и усмихнато ти обясняват какво ще ти се случи, ако не платиш в едноседмичен срок - глобата става двойна и те мушкат в базата данни Sad 
    kuins

Писане  kuins on Нед Юли 27 2014, 11:15

Това е кеят на Переа - на 20 км от Солун, посока Халкидики.
    На него винаги има рибари, в повечето случаи русопондии и българи. На 50 м. от него, на улицата, има малък хотел и през есента повечето афтомубили Very Happy  са с БГ №.
    От Септември до края на ноември дава много зарган на бомбарда. След това ловят калмари и сепии до началото на м. Април.

https://www.google.bg/maps/@40.509285,22.925412,3a,75y,27.49h,90t/data=!3m5!1e1!3m3!1skTsz0SQhuvMAAAQWs8ZLfA!2e0!3e11

И аз доста съм клечал на тази пушка, която е на края на кея, пък и доста рибоци съм хванал, де:

https://www.google.bg/maps/@40.509778,22.925154,3a,75y,29.47h,90t/data=!3m5!1e1!3m3!1sYq8xJaMNg4AAAAQWs8ZLfQ!2e0!3e11

Бъдете здрави, ставам да пържа тиквички, подлучени много ми ходят на аперитиката. Very Happy Very Happy Very Happy 
    Наздраве приятели и не забравяйте: Следобедният сън е най-хубавото нещо, Средиземноморци затова са дълголетници.

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Окт 21 2017, 17:10