Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

остров Св. Анастасия

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: остров Св. Анастасия

Писане  Булти on Сря Окт 20 2010, 11:03

...наловихме си доволно , без никой да ни закача - все пак бяхме далеч от входа на пристанището , самото то бе притихнало странно , ни звук от кран ни стон от корабна сирена ...на връщане все ми е трудно да свикна с гледките от Бургаския бряг :

- кога друг път съм виждал Старата фрегата откъм Морето I love you
    ...вечерта си хапнахме риба доволно :

...и очаквайте събитията от следващия ден

джаба
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Окт 20 2010, 12:25

...на другия ден , решихме да не дърпаме дявола за опашката и паркирахме до Бургаския мост :

...въпреки , че рибите бяха тоя път по дребни , пак надърпахме доволно :

...пак имаше повторение на епизода ФЪРЛЯШ - ВАДИШ , като приоритетно рибите се фащаха на бял червей...по някое време на колегата му писна , дръпнах камшика и паркирах на площадката на моста . Сиа Драгон се качи по стълбичката и заби към центъра да гони гаджетата супер
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Окт 20 2010, 12:39

...а гларусите чакаха за воблер стрелба

...на третия ден вече бях сам и с чиста съвест реших да го дам подводен...отдавна смятах да обера такъмите под Моста и реших , че е назрял момента - морето бе тихо , дъното би трябвало да е бистро и валеше - следователно и рибарите щяха да са малко и няма ше да си пречим...поради зачестилите промени на времето бях решил да пробвам варианта - 5мм горница с 7 мм. долница ...речено , сторено и на уречения ден , бях на уреченото място :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Окт 20 2010, 13:16

...дъждът тъкмо бе спрял и хора на моста имаше малко...фърлих котвата и почнах да далдисвам под няколко чифта опулени , учудени и любопитни очи..бях сложил стари градинарски ръкавици от различни чифтове Embarassed , които почти веднаха смених с неопреновите , щото водата нещо беше станала студена ...след 3 тия час и на мен , целия ми беше станало доста студено , мислех си със съжаление за оставената в къщи 9 мм. горница ...събирах ли събирах , горе се бе събрала тълпа от безделници и нехранимайковци Very Happy , които на всеки изваден по голям предмет аплодираха бурно :

...освен струпаните в безброй ямички по около 10тина броя олова , намерих и трикрако рибарско столче - напълно запазено , маркова бразилска лъцица , стар ауспух , гребло , парчета мрежа , парче от картина или икона , катинар , кожух и много други нещица за които ме мързи да пиша сега

...
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Сря Окт 20 2010, 15:10

Те това е! Булти си е Булти Very Happy.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Окт 20 2010, 16:24

...тенкю , Брадъре ръкостискане ....къв аватар ....ха-ха-ха ...историята продължава ...ма утре джаба
    Varneneca

Брой мнения : 80
    Местожителство : Варна

Писане  Varneneca on Сря Окт 20 2010, 23:35

Браво ! Здраво сте надърпали лихмарите по форумски с колегата, а за тежестите нямам думи Shocked Ще има ли търг ?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 21 2010, 12:28

Варненецо , Добре Дошъл тук !!! супер ...Добре Дошли и на всички регистрирани до този момент супер ...на Поморийската среща :

http://gofishing.forumotion.com/forum-f35/topic-t2400.htm

на всеки дошъл , ши му дам по идно улово от дъното на морето за спомен от мен

I love you
    Varneneca

Брой мнения : 80
    Местожителство : Варна

Писане  Varneneca on Чет Окт 21 2010, 21:09

Благодаря за топлото посрещане Булти наздраве От линка виждам, че в Поморие се организира грандиозно събиране,а тежестите ще се превърнат в нещо повече от парче олово супер
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 11:06

наздраве ръкостискане

...тъй , щом има интерес историята продължава ...та събрах аз колкото можах плячка под моста , замръзнах отвсякъде , качих се на лодката и докато се постопля на бледото есенно слънце реших да похапна , че нещо май доста бях огладнял...ръбах сандвичи и зяпах хората разхождащи се по Моста , те пък зяпаха мен - гледаха ме като дошъл от космоса НЛО ...в главата ми се зароди боен план ...реших да посетя едно тайно самурайско място Хикс Suspect и да си намокря все пак харпуна дето беше в лодката...след 15 минути бях там , прикрих лодката между тетраподите , сложих такъмите и с китово салто , през борда се прехвърлих в морето . Тук идвах за пръв път и усещането беше странно и тревожно . Вдигнах веднага глава да се огледам и видях , че рибарите дето чистеха наблизо мрежи в лодката си , ме гледат учудено . Явно здраво съм се пльоснал Embarassed . Аве оглеждам се под водата и се чудя , че нещо не е наред Suspect ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 11:17

...сякаш някак си вися в безкрай . Доближавам се до брега и чак тогава се светнах . Видимоста беше от порядъка на 10 метра и нагоре . Бааааси чудото - туй в Бургаския залив през 2010 година . Гледах и не вярвях . Явно мястото държеше постоянно течение и тинята се отмиваше , пък и под Моста имаше поне 3 метра видимост , понеже през последните няколко дни морето бе тихо и водата по хладна - демек нямаше условия за цъфтеж като през лятото...плувах аз успоредно на тетраподите , досега не бях попадал на толкова масивни . Под водата между тях се образуваха безкрайни лабиринти , които се губеха в 15 метровата дълбочина - все пак съвсем наблизо минаваха дълбоко газещи кораби...и тогава ги видях ...пасажите от ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 11:32

...дебели , мазни , глупави и любопитни скални платерини . Никакъв страх , явно тук харпун не бяха виждали . Малий , викам си - ся въ избих стрелба . Избирам си една едра тупалка . Аз ши я трепя - а тя мъ гледа любовно Shocked . Стрелям в най-подходящото място зад хрилете и съм готов вече да ходя си я прибирам НОООО вот тебя ...платерината си продължава спокойно с една люспа по малко Suspect Suspect Suspect ...Е хуу де - викам си аз , Риба има много , споко , ей ся щи изтрещя някоя йедра...същата неприятна случка се повтори поне още пет пъти , докато се светна , че водата е много бистра , рибите все пак държат дистанция , но аз не го осъзнавам , тъй като последния път бях стрелял в среда с видимост 0,5 метра ...след още няколко минути с огромно съжаление си припомних как последните пъти бях късал и скъсявал няколко пъти въжето за стрелата и просто мързеливите баби платерини нямах шанс да ги достигна...добре , че бяха такива а не лавраци , щото от яд тогава щях да affraid

удавник

подводничар

drunken

опело
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 11:48

...помъчих се още с няколко несполучливи изстрела и реших , че днес Нептун риба няма да ми даде , бях умрял вече от студ , тъй че метнах се в лодката и газ...
    ...на следващата сутрин понечих да скоча от леглото и да подгоня пак изстърваните риби , но само понечих - едвам се надигнах ...старата досадна и постоянна ( като жена ми Very Happy ) Болка в гърба , отново се обади ...не се обади , ми направо ме преряза...ми днес пак ще съм рибарче Sad ...
    ...пак отидох на тайното самурайско място Хикс , хем да огледам по добре района , хем на завет , хем да фана някой лихмар Very Happy ...гробна тишина отново , баси пристанището , баси кризата , все едно съм в Чернобил , само гларусите и чайките нещо си кудкудякаха ....тамън искарах едно сакато попче и чувам нещо боботи , вдигам глава и гледам , некво си катерче и кво пише на него ....а-а-а ИАРА - 4

Shocked Suspect Shocked
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 12:12

...застава катера до мойто фрегата , двама са вътре , единия излиза и ми вика : Добар ден ! - Долар ден ! - му отговарям аз ...- Господине ! - вика ми , - Гледам нещо въдичка сте фърлили ! - Ми забранен е риболова тук ! ... - Въййй , викам си на акъла , - Ти ако беше дошъл вчера , щеше да видиш идна въдичка Very Happy ...но нагъл до безобразие го питам - А в другия край на вълнолома , може ли ?...тук човека вече кипва и ми вика - Слушай , я пали си маторчето и изчезвай , дан си създаваме ядове и главоболия !!! ...аз втора покана не чакам и яко дим на глисаж изчезвам ...БРЕ , сефте видях наживо в морето тая инситуция в действие Very Happy...имало начи таквози нещо Very Happy ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 12:33

...ми ся накъде ...забих към Форос , но се оказа , че там попа нещо не кълве или го няма и айде пак към острова на прадядо ми Very Happy ...
    ...карам си лодката аз и гледам на пътя ми застанал един кораб , свиря му с уста да се маха - не мърда , свиря втори път -Ъ-Ъ , ни ще ...ИЕЙ ши зема да въ бой целия екипаж , барабар с кепитъна ...ай от мен да мине , ши съ отклоня леко от курсъ :

...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 12:46

...както виждате морето е тава , слънцето пече , делничен ден и...кефа е голям Very Happy ...на острова ми се лигавят некви дребни попченца ,дето ми ядяха само скаридата колективно потупване и ...реших да експериментирам и да закачам стръвта по обратния начин на туй дет са мъ учили от малък , пробвах ето тъй :

...като се надявах , че поне дребошляците нямаше да се откачат ( в къщи нямаше кво да се яде Crying or Very sad ) НО се оказа , че :

...баш бабаитити на поповете налитат повече на тъй закачената примамка...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Окт 22 2010, 12:54

...и пак спасих положението с йедри ...попчета Very Happy ...въпреки , че накрая излезе вълна , денят завърши красиво :

...и ми остана и трофей за спомен от тия бледослънчеви есенни дни :

КРАЙ !
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 11:40

...тая събота , реших да атакувам острова с харпуна...в петък вечер направих преглед на екипировката и се оказа , че 7мм-та ми неопренова долница е пробита от старост на няколко места ( затова ми е било толкова студено миналия път ), лепило трябва да се купува и реших да се гмуркам с долницата ми 5мм. и горница 9мм...ножа ми заспа в канията на Ватуса ( колегата бе загубил ножа си от същата марка в морето още преди години и благодарение на форумите се запознахме с него и се оказа , че пази още канията си ). Още веднъж - Благодарности обичам те . Старата ми кания за нищо не ставаше вече :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 11:50

...запалих триколката Very Happy , пуснах се по инерция до плажа - а там пълно с народ . Съботен ден е и времето хубаво . Докато пусна лодката се доближиха двама господа на около 60те . Проявиха любопитсво как съм натъмандисал лодката върху тая малка количка . Те също имаха лодка . Естествено , че им показах и обясних всичко . И тогава единия изрече - Ей , момче ! Браво на теб ве , ти ми отвори очите ве . Браво ! ....а другият допълни - Българина е голяма работа !...тия думи бяха едно непосредствено признание за моите откривателски способности Very Happy Embarassed БГ ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 11:58

...имаше лек прибой , намокрих се добре , но бях по неопрен Wink ...постепенно почнах да се отдалечвам от Бургас :

...след 45 мин. пристанах на острова :

...бях много нахъсан да се гмуркам , щото във въображението ми плуваха разни лавраци, туруци и калкани - великани :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 12:14

...морето бе посрещна крайно негостоприемно и студено , жестока мътилка и нещо много странно - уж клатеше як мъртвак , обикновено тогава дъното се размътва повече , а на определена дълбочина - около 6-тия метър - явно минаваше студено течение , бе бистро ...там и правех засадите си , но риба нямаше - само попчета , вече бяха излезли и паурите и дребни рапани ...посъбрах малко матрял за довечера за мезето , обиколих острова отвсякъде , събрах студ и се метнах в лодката . Оттам на Стелбището , демек на Отманлий на Чукалята . Там същото положение . Ми няма и няма . В 17 часа се метнах пак на лодката , ударих камшика , ударих втори път , трети път ...десети път - НЕ ПАЛИ вот тебя
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 12:32

...и тогава видях цветните , преливащи петна на бензина в морето зад кърмата...клапана на горивото след една година работа , пак се беше прецакал . Последно го бях ремонтирал миналата есен в Поморие ( Патиланците с гущеровите дрехи Very Happy ). Вътре в него една пружина пристискаше една кръгла гумичка с отвори а пък тя на свой ред отваряше и затваряше пътя на горивото . Та заради водата в бензина мейд ин БГ , тая пружина бе изгнила а аз тогава в три посреднощ ми беше дошло на акъла да я заменя с парченце от маркуч за бензин от горивната система на мойто автомобил и оттогава не го бях барал , ми работеше си ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 12:45

...носех си и резервни гумички и инструменти...оказа се , че кръстата малка отверка я няма колективно потупване , замениха я многофункционалните клещи , НО , все пак тва не бе истинска отверка , инструмента се изметна , дясната ми избомбена ръка с отрязания до половина палец и показалец счупен на три места , бе с много скапано кръвно оросяване , бе изтръпнала и схваната от студ и ...се удари в един остър ръб и като текна една кръв - цялото ДВГ се омаца , ще добавя към картинката и усилващите се вълни - бях пуснал котвата и подскачах като тапа - ако бях излязъл на брега нямаше къде да закача моторчето в изправено положение ....КРЪВ , БЕНЗИН , ВЪЛНИ , РОДНИЯ БРЯГ ДАЛЕЧ....Баси ....Пърл Харбър 2...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 13:05

...смених гумичката с нова , но имах проблеми със сглобяването , едно винтче все тръгваше накриво , почна да се стъмнява и залязващото слънце светеше право в очите ми . Сглобих колкото можах и дръпнах въжето . Нищо , само силната миризма на бензин . За трети опит нямаше време . Бе почнало да мръква . След малко гледам идва лодка . Бях на пътя им - те се прибираха към Рибарското селище . Почнах да махам като Робинзон , по скоро като Тошето от Гофишинга , гат му свършил бензина Very Happy . Идва лодката и пича оттам ми вика : - Колега да нямаш проблеми ! -Не ве , махам си щот съм луд ! - му отговарям мислено аз ....обясних му много добре , че ако иска да ми помогне , трябва да ме издърпа отсреща до Бургас , че не ми върши никаква работа ,ако ме закара на стоянката в Отманлий , при което той възмутено ми отвърна : - Аве ти луд ли си ве ! Как мислиш ща дърпам с мойта малка лодка до там !!! ...неговата малка лодка беше над 3 метра пластмасова с кабина отпред колективно потупване колективно потупване колективно потупване
    Embarassed
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Окт 25 2010, 13:22

...мойта корвета я знайте колко голяма е ...отказвам му най-категорично да ходя в Отманлий , облечен съм с неопрена и леко лъхам на урина ...чакам ...идва втора лодка...първите думи на колегите там бяха : - Аве тия що не тъ взеха ве ? - Уууу , ши съ минат вече !...обнадежен им обяснявам проблема си , желанието си и им обещавам бензина в тубата...- Глупости ! - отговаря весело колегата за бензина ми - Я дай въжето тука !...връзва ме , но преди да запали се замисля и ми вика : - Ама ти чак до Бургас ли , аз си мислех до Бургаското пристанище !!!...моля го , да ме закара поне до моста , оттам с веслата да се прибера , но той ми отказва с мотива , че колегата му щял да закъснее за работа , повече от два часа щели да отидат...аз му обяснавам , че с моята лодка съм там за 40-45 мин , пък той ми вика , че моя двигател бил як , затуй ...2,5 коня - ЯК Shocked Shocked Shocked ...отказвам и на него да ме води в Отманлий и ядосан , че ми е загубил времето почвам да маам с греблата към Бургас ...- Аве , човек , ти луд ли си ве ! - вика ми на изпроводяк - Ще гребеш три дни до там ве ! - Приятели с лодка нямаш ли , да тъ вземат ве !... Embarassed Embarassed Embarassed

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Сеп 25 2018, 14:59