Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Нашите мечти

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Нашите мечти

Писане  Булти on Чет Юли 03 2014, 12:53

... нека споделим тук - кой за какво Приключение си мечтае  Very Happy  ...

chpetrov

Веднаж бях с колеги (информатици) на язовир Искър. Предложих им те да плуват бавно с лодката, а аз да плувам до тях и така да се опитаме да прекосим язовира (отдавнашна моя мечта). 

По едно време сред шестимата пасажери в лодката настана суматоха - оказа се, че на оста на електродвигателя някак си е успяло да се навие доста дебело влакно. 

Тогава се наложи да наблегнат на греблата. 

По едно време се чу леко пропукване и след още няколко загребвания едното весло се сгъна.

Добре, че нямаше вятър, бяха сравнително близо до брега и - къде с гребане, къде с бутане - акостираха успешно, но прежълтели. 

Срећан бели гавран (равен) ръкостискане 

Така и не преплувах този язовир  Crying or Very sad

Булти... кво ши кайш .... да го преплуваме някой път заедно ...

ръкостискане 

chpetrovДа плуваш през лятото в язовир Искър понякога си е доста рисковано. Особено като излязат няколко джигити с джетове. 

Имат си любим номер - насочват джета към някоя лодка, набират висока скорост и на няколко метра пред чуждата лодка рязко свиват вдясно или вляво и отдалечавайки се обръщат да видят как вдигнатата голяма вълна ще подхвърля лодката. 

Не е ясно на колко ракии/пътечки са и дали навреме ще успеят да завият.

Докато плувам (без лодка) съм обмислял - ако се насочи към мен  - кога точно би следвало да се гмурна, за да избегна удара. 

Ако се гмурна по-рано - може да изплувам точно когато не трябва..

Не съм от най-добрите плувци, ЕГН-то ми започва с 50, но съм "за" идеята - някой кара бавно лодката (моята лодка, с ремонтитрани весла + Minn Kota Endura 30 + заредени акумулатори), а плувците кротко си плуват.
    Булти
    Admin

Re: Нашите мечти

Писане  Булти on Чет Юли 03 2014, 12:58

chpetrov

Ето за какво става дума :

1 - шосето София - Панчарево - Пасарел - Самоков. Сигурно са останали някъде в долния край на язовира (към устието на Искър) незаградени места, но достъпът с ремарке там е или немислим, или много рискован, или е фраш от посетители дори в делник

11- шосето Ихтиман - Самоков/Боровец

111 - миналата година тази част от брега все още не беше заградена от реститути, брега е полегат, т.е. ремаркето с лодката - ако няма много посетители (значи през седмицата, а не в петък, събота или неделя) - лесно стига до водата

Р= правителствена резиденция

ЛС = ловно стопанство

Доскоро можех да плувам покрай ловното стопанство - стига да не слизам на брега. Сега не знам как е. 
    Там бреговете са обрасли с борови гори, през юни-юли аромата дори на 50 м от брега е невероятен. 
    По крайбрежните поляни понякога се разхождат питомци на ловното стопанство..
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юли 03 2014, 12:59

плувам  плувам  плувам 

йессс
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юли 03 2014, 13:23

... приятелю Петров , преди време говорихме по телефона и ти ми предложи на твои разноски да ме закараш до Гърция  - трябваше само да дойда до София ... всъщност това е второто , отправено ми приятелско , подобно предложение - първото бе от Флипо ....

либоф-ф-ф  либоф-ф-ф  либоф-ф-ф  либоф-ф-ф  либоф-ф-ф 

... отговорих ти , че  за сега не мога  , но по късно ... по късно ще имам , живот и здраве ,  повече възможности за далечни пътувания ...

... така и така ще отидем в Гърция заедно - па може и да се сберем и по голям екип  Very Happy  ...

... така и така ....язовир Искър , ще го преплуваме заедно ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юли 03 2014, 13:29

... аз ще участвам с неопрена , плавниците , маската и шнорхела . Бокса със стария фотоапарат - задължително - без подводни снимки , няма да се мине ... и един огромен буй - който аз ще тегля - например - детската лодка дето купих от Метро и Флипо нарече - Мечо Пух  Very Happy  . Славата по преплуването ще се падне на теб , за мене ще остане удоволствието от новите впечатления и ... споделянето им ...

ръкостискане
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Писане  chpetrov on Чет Юли 03 2014, 13:55

Аз си мечтая за среща на Bultigroup

Не другарска среща в изискано заведение за 2-3-4 часа, а няколко дни заедно

Разбира се - не къде да е

Малко се различава от Неа Миханьона (НМ), но всъщност никога не съм бил там (НМ) и не знам точно как е

Курортният сезон на Халкидики приключва през септември, а през октомври бреговете обикновено са пусти особено в делник

Температурата през деня е близо 30 градуса, а през нощта все още не е много хладно

Когато идват на нощен риболов - някои от местните си опъват палатка, а през деня - разбира се - палатките изчезват

Кеф ти surffishing, кеф ти rockfishing, кеф ти trolling, кеф ти spearfishing, кеф ти плаж, кеф ти Ώπα, ώπα μπουζούκι

Една част от храната е по-добре да се докара от България : хляб + домати + краставици + лук + чушки (на 5 км преди Петрич има зеленчукова борса) + сирене + кучешка радост (цър-пър, но с газов котлон) + бира + вода

Основната част от храната обаче трябва да бъде хваната там и изяждана тутакси, защото няма хладилник

Стръв или си купуваш с евро, или си я носиш от България и 2-3 дни нямаш проблеми, или си я хващаш там - ако можеш

Аз възнамерявам в някоя от седмиците след предстоящите избори да бъда там

Например 13-ти, 14-ти, 15-ти, ако може 16-ти, защо не и 17-ти октомври

Ако в един автомобил се качват по 3-ма + мноооого багаж, то с 2 автомобила пътуват 6-ма, а с 3 автомобила 9-ма, с 4 автомобила вече ще бъде истинска навалица

В моя автомобил сигурно ще има място за още 2-ма, а в моята лодка 4-ма души могат да риболовстват без да си пречат кой знае колко, но имам само една спасителна жилетка

chpetrov

Писане  chpetrov on Чет Юли 03 2014, 14:20

Булти написа:... ... отговорих ти , че  за сега не мога  , но по късно ... по късно ще имам , живот и здраве ,  повече възможности за далечни пътувания ...

Поканих те, защото мога да си го позволя СЕГА.

Все още.

По-късно... по-късно може да нямам такава възможност дори за себе си.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юли 03 2014, 20:15

... по късно ...
    ... да ти даде възможност Белия Гарван .... да си жив и здрав и кинти да имаш ....и да ходиш гдето си искаш ...и други хора да каниш ....

Амин

опело 

... туй ку не стани ...

.... пак няма страшно ....

...на мен ши даде - БГ ( Белия Гарван    Very Happy  )  - горепосоченото ...и аз щЪ поканя ...
    ... ако с мен не стане - все с някой друг ще се случи ...

... сега живеем в други - по добри времена - колкото и лошо да изглежда  ....

либоф-ф-ф
    chpetrov

Писане  chpetrov on Чет Юли 03 2014, 23:46

Булти написа: ...и аз щЪ поканя ...

Има една древна максима : преди да даваш - помисли какво си приел..

много мисля 

надраве 
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Нед Юли 06 2014, 19:50

Мечтайте си аз не си мечтая,аз си го поставям за цел.

Чак си повярвах  на-на-на 

Няма бъдеще в тази държава

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Нед Апр 22 2018, 09:55