Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Дали ние търсим нещо или ....то ни намира

Share

Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Бадемите на Гарвана

Писане  Булти on Сря Дек 31 2014, 12:29

Тази невероятна , бих казал История , се случи малко преди Коледа . Всичко започна с едно лично съобщение от Флипо . В него гласеше , че го е намерило едно много специално шУше уиски и пича искаше да го сподели с мен и с още няколко супер опасни бултиагенти Very Happy ... и намекна там , от мен да били бадемите Very Happy . Хуу , ама тази година , реколтата в нашата градина , бе супер слаба откъм бадеми - то и не само откъм тях Twisted Evil . Бяха ни останали , все още неизядени - има - няма - една шепа Neutral . Споделих с рокера Флипарски , кво е положението , но той май не ми повярва Very Happy . Въпреки това , бе навит силно за подобна среща , но факта че не бях в Бургас а на Свети ( Севри ) Баир Very Happy , угаси напълно ентусиазма му и той предпочете , сам да се мъчи с бутилъчката божествена амброзия . Просто от тази обикновена случка , нямаше как да се получи история , ако ... след два топли и приятни зимни дни ... не се случи още нещо ....

Булти
    Admin

Бадемите на Гарвана

Писане  Булти on Сря Дек 31 2014, 12:42

Обикаляхме поляните и горичките и търсехме гъби . Гъби по това време на годината - това бе рядкост , но преди всичко е най важен мерака . Бях забравил вече Флиповото предложение и онова божествено шишО с уиски бе изчезнало вече безвъзвратно от сънищата ми pirat . Предния ден , след часове безплодно обикаляне , едва на смрачаване бяхме открили места с тук там , пръснати сърнели и рижики . Затова през днешния ден , без много обикаляне , се бяхме насочили право натам . Доближаваме местата и кво да видя - един чичо се навел и събира нещо от земята . - Аре ! - викам на жената - С гъбите бяхме дотук ! - Тая дядка вече ги е обрал Twisted Evil ! - Да си е..м късметя !!! No ... както и да е , заприказвахме се с чичото . Оказа се , че събира от земята бадеми ...

Shocked Shocked Shocked

Булти
    Admin

Бадемите на Гарвана

Писане  Булти on Сря Дек 31 2014, 12:54

Бадеми по това време на годината ... Shocked Shocked Shocked .... да лежат паднали на земята ... и да стават за ядене ... Shocked Shocked Shocked ...
    Огледах се внимателно . Долу легнали кротко сред тревите , разноцветните камъчета и буци чернокафява пръст , си лежаха ... килим от бедеми .... Shocked Shocked Shocked ...
    Наведох се - взех един . Оказа се от тия с най твърдите черупки . Явно и затова не бяха изгнили или изядени от буболчеките разни и птици . Счупих го с камък - М-м-м-м вкусно , не са и от горчивите ! cheers . Но откъде са дошли - предната привечер в сумрака , не ги бяхме забелязали ...

Булти
    Admin

Бадемите на Гарвана

Писане  Булти on Сря Дек 31 2014, 13:09

Вдигнах поглед и се огледах . - Не - това не можеше да е истина !!! What a Face . Бяхме попаднали в стара  бадемова горичка . Верно подивяла - между старите дървета бяха израсли и диви и най вече храсти и тръни , но бадемите не бяха малко . Колко , много пъти бяхме минавали наблизо и дори и не подозирахме за това богатство . Почти веднага се сетих за Флипо и ме напуши на смях . Малко след това се сетих и какво друго ме намери на Никулден и ме обзе тотален смях . То бе още по невероятно и за него споделям само в тесен кръг Wink ... па който ще да вярва , който да си мисли , че си измислям ...No ....
    Чичката бе напълнил чанти , торби и джобове и си тръгна . Все още имаше плячка и за нас . Беше наш ред . От сичко най мразим нахалството и не исках да се бутаме отгоре му , че дори и покрай него ...

- догодина , живот и здраве - повече ...

... Флипо , кУ тЪ намери , некое подобно шишенцИ - вече съм насреща ...

надраве

Митко Кирилов

Брой мнения : 99
    Местожителство : Варна

Писане  Митко Кирилов on Нед Яну 11 2015, 11:06

Предлагам един разказ от моя племеник, писател и....рибар!

И все пак, има го...!
    (разказ)
    Коледните и Новогодишните празници може би са най-хубавите, най-уютните, най-семейните, най-задушевните, най-вълшебните и най-най-най-дни. Тогава хората стават някак си смирени, тихи, усмихнати, загадъчни. Въпреки забързаните крачки и препълнените с покупки чанти, в движенията на всички се долавя една целеустременост, добронамереност, загриженост.
    Даже животните и птиците, сякаш очакват да се случи нещо важно, неповторимо. Те не обръщат внимание на студа, спокойно и съсредоточено наблюдават минаващите покрай тях човеци и им се радват по своя си начин.
    Улиците също променят вида си – стълбове, витрини и прозорци искрят, примигват, осветяват деня и нощта с фигури, звезди, елхи и многоцветие. Красота! Приказна, тайнствена, новогодишна красота!
    Историята, която ще ви разкажа е миналогодишна, но тя може да се случи пак и пак, и пак...
    На гости ни беше дошла най-голямата внучка, ученичка в трети клас. Не, че имаше огромното желание да посрещне Новата година с дядо си и баба си, но родителите й бяха служебно ангажирани и обстоятелствата я бяха принудили да се примири с това положение.
    - Какво ти донесе дядо Коледа? – използвах подходящ момент да й задам поредица от въпроси.
    - Мама и татко ми купиха ново яке, ботуши и по-голяма раничка за училище... – равнодушно докладва внучката.
    - Само това ли си пожела? Не писали писмо до добрия старец?
    - Глупости! – стрелна ме с очи детето – Аз да не съм малка?! Няма никакъв дядо Коледа, няма щъркели, няма чудеса!
    - Чакай, чакай! Вярно е, че вече не си малка, но нищо ли не се пожела, хей така, вътрешно...?
    - Да, искаше ми се да ми купят таблет, но не се случи... А на теб, баба какво ти подари? – бях сполучливо контриран.
    - Е, и аз исках една въдица, но баба ти като видя цената... Изобщо не посмях да си мечтая повече.
    - Виждаш ли! – наставнически изрече внучката – Чудеса няма! На мен ми се е запалила главата от учене, езици, спорт...
    - И все пак, хайде да напишем по едно писмо на дядо Мраз.
    - Кой е пък този...?
    - Всяко дете има двама дядовци. Единият, да речем, е дядо Коледа, а другият – дядо Мраз. На единият явно си пропуснала да му пишеш, но дай да опитаме с другия! Аз също ще му драсна два-три реда...
    - И на кой адрес ще му ги изпратим? – бях дарен с хитра усмивка.
    - Не бери грижа, имам познати в пощата... Сядай да пишем, че остана само един ден до Новата година!
    След като писмата бяха готови, облякох се и излязох от дома. Отдавна знаехме за желанието на внучката и таблетът вече беше купен, но искахме да го получи по подходящ начин. За това отидох при един добър приятел...
    От сутринта на 31 декември, в кухнята кипеше усилена работа. Навсякъде бяха разпръснати различни по големина тави, тенджери и тигани, но в този на пръв поглед безпорядък, цареше желязната дисциплина, методичност и подреденост на съпругата ми. С внучката се стремяхме да не й се пречкаме много, но същевременно вземахме дейно участие в цялостния кулинарен процес.
    Точно когато приготвяхме късметите за новогодишната баница, мобилния телефон на детето зазвуча мелодично и много настойчиво.
    - Сигурно е мама...
    Последва приглушен разговор, който започна с отсечени отговори и завърши с трептящи от вълнение звуци.
    - Кой беше? – почти едновременно я попитахме.
    - Хъм-м-м... Не знам... Каза, че е дядо Мраз...
    - Кой? Кой? – спогледахме се със съпругата ми.
    - Вярно!... Някакъв дядо Мраз... Интересно, на дисплея излезе снимката и името му... Много прилича на дядо Коледа... От къде ли има телефонният ми номер? И как се е запаметил...?
    - Може би е шега!? – опитах се да омаловажа новината.
    - Не, не е шега! – гласът на внучката се стабилизира – Той каза, че е получил писмата ни и е изпратил подаръците по куриерската служба. До довечера щели да пристигнат...
    - Виж,ти-и-и... – почесах се по главата – Нали не съществува...?
    - И аз така си мислех, но... Дори знае, че съм получила една четворка за срока...
    От този момент нататък, вълненията по очакването на подаръка нарастваха ежеминутно. Внучката не се свърташе на едно място и все си намираше различни поводи за да погледне от терасата към улицата. Дори последва самопризнание:
    - Ако получа таблетът като подарък, ще повярвам, че има и дядо Мраз...!
    Някъде по тъмно, най-после се позвъни на външната врата. Детето грабна баба си за ръката и едва не я повлече на бегом по коридора...
    Когато процедурата с пощальона отмина, настъпи мигът на истината:
    - И все пак, има го...! – съобщи ми внучката, с тържествен глас и с грейнало от щастие лице, притискайки до гърдите си новогодишния подарък. След това допълни:
    - Твоята въдица също пристигна...
    - Какво-о-о...? – искрено се изненадах – Каква въдица?
    .........................................................
    Предполагам, че се досещате как скроих „номера” с телефона? Едно обаче, не ми стана ясно – как се появи въдицата?... Явно, има го!
    ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ!

Йордан Н. Гайдаров
    Гр. Варна

Jorestes

Брой мнения : 3562
    Местожителство : София

Re: Дали ние търсим нещо или ....то ни намира

Писане  Jorestes on Нед Яну 11 2015, 12:05

Браво и Поздравления!!! супер супер супер супер супер супер

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 11 2015, 19:16

Браво ! Браво ! Браво !

Браво !!!

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 11 2015, 21:29

... нали ви казвам ... Белият Гарван е невероятен .... възприема различни форми ... например - може да се превърне и в Бял Старец .... и да пъхне в торбата с подаръци ... до таблета .... и класна въдица ... та да зарадва и по големите Деца ...

Very Happy

... Адаш от Варна - добре си баламосал бабата ...

cheers cheers cheers

... в суматохата покрай радоста на внучката ... незабелязано се промъква и неква си  пръчка ...

йессс

... бабата естествено ще премълчи ...

йеее йеее йеее

... благодарско за идеята ...

черпи

.... някой ден ... живот и здраве ... ще я използвам и аз ....

надраве

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 11 2015, 21:39

... всъщност ... ако не е такава , идеята на разказа Ти - не ми се обиждай - тука си падаме малко фройдисти ...

pirat

Митко Кирилов

Брой мнения : 99
    Местожителство : Варна

Писане  Митко Кирилов on Пон Яну 12 2015, 11:35

Благодаря от името на автора за проявения интерес! Very Happy
    Подчертавам, аз не съм автора и адмирациите и поздравленията са за него! наздраве
    Само мога да допълня, че отдавна при подаръци за жената задължително условие е те да
    бъдат опаковани в някой рибарски артикул: въдица, макара, плетено и т.н. Дано да послужи! йеее
    надраве

chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Писане  chpetrov on Пон Мар 02 2015, 13:48

https://www.facebook.com/video.php?v=10152275579973546&set=vb.225046513545&type=2&theater

Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Вто Мар 03 2015, 11:25

Shocked

Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Вто Мар 03 2015, 11:58

Тлъстата бабичка най корава