Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Технология на мечтите

Share
    Ribarina

Брой мнения : 1599
    Местожителство : Burgas

Re: Технология на мечтите

Писане  Ribarina on Сря Мар 11 2015, 20:03

Да . Сребърни са тези. Преди да се оженя имах невероятна колекция от монети,сега ги има лапето,но половината са някъде из играчките.
    Най-интересното е че монетите сечени в държава,която е нямала нищо общо с Великобритания ликовете винаги са в профил. Докато Англииската царица е изобразена в анфас. Също така на повечето посланието,дори и на арабските е нещо от рода на "Бог да пази държавата" Или нещо за Мохамед. Единствено Англииските монети са с надпис " Бог да пази кралицата" и съответно "кралят" в по ранните монети.

П.П.: Имах доста стари монети,жалкото е че вече ми е забранено да събирам каквито и да е неща.
    shturetc

Брой мнения : 297
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Чет Мар 12 2015, 11:55

Ей,оспамихте темата на колегата chpetrov бре бой

...ама и аз,като дърт спамер,да вметна на пишман-нумизматите Wink ,че сребърни са сечените монети с образа на Цар Борис III от лето 1930-то. През оскъдните,военни години ,и в частност споменатата 1943-та,състава на монетата е стомана покрита с никел.

ПП Миии,като няма риби-на нимизматика го ударих(ме) Embarassed Very Happy
    noemis

Брой мнения : 872
    Местожителство : Бургас

Писане  noemis on Чет Мар 12 2015, 13:03

shturetc написа:Ей,оспамихте темата на колегата chpetrov бре бой ...
    +1
    Върнах в началото и прочетох отново написаното - чудесен разказ, който няма нищо общо с коментарите от тази страница.
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Чет Мар 12 2015, 17:02

noemis написа:
    shturetc написа:Ей,оспамихте темата на колегата chpetrov бре бой ...
    +1
    Върнах в началото и прочетох отново написаното - чудесен разказ, който няма нищо общо с коментарите от тази страница.

Приятелю noemis, с цялото ми уважение към теб, искам да те поздравя с точната квалификация на прекрасно описаното приключение - репортаж от колегата chpetrov!
    Ако си забелязал, в моят пост от 10.03. 2015 г., аз предварително се извинявам за евентуалното несходство м/у описанието и реализацията на една красива мечта и информация за тривиална среща в квартално кафене.
    Кълна се, единствената ми цел беше да се раздвижи ТАЗИ тема, та тя е от м.май миналата година и има само 3-4 вяли коментара с изключение предложението на колегата ichikonti.
    Мисля, че това би се харесало на АДМИНА, Бог да го прости, както не би му харесал със сигурност  последвалият след това спам.
    Щом сме на ТОВА място, в този Форум, не сме ли малко или много едни мечтатели независимо от пол, възраст, социален статус?
    Колкото до спама, нали знаете - рибарска ни работа, от дума на дума и стигаме до лакърдиите и закачките.
    Нищо лошо, повервайте!Very Happy
    Бъдете здрави!
    наздраве
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Чет Мар 12 2015, 17:33

Писал съм "нищо общо с коментарите от тази страница", а твоят пост е на предната и не съм имал предвид него ... спирам, че пак оспамихме.
    kuins

Писане  kuins on Чет Мар 12 2015, 18:14

noemis написа:

Писал съм "нищо общо с коментарите от тази страница", а твоят пост е на предната и не съм имал предвид него ... спирам, че пак оспамихме.

Мен ако питат, пак е виновен онзи Нарцис. Very Happy
    Бил небръснат, ама бил подстриган.
    Захарчета гълта от буля, съмнявам се дали са против тютюнопушенето, или за ...ъъъ..., той ще каже.
    Зае всички видове ръководства, без поста на Б.Б., хитър е...
    Той е! (виновен) Very Happy
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Чет Мар 12 2015, 20:57

Бат'Куинс си е прав,та прав Very Happy ...И да е седнал пак е прав наздраве
    Първо,ако не беше отворил страниците на тази тема таквиз шемети-новобранци като мен едва ли щяха да се срещнат с великолепния,странджански репортаж на chpetrov Браво !

Второ,разбира се,че за спама е виновен рижака ха-ха-ха -- егати себелюбивото пишлеме --не стига,че само автопортрети си пра'и,ами и на лапетата им хвърля да си играят с монети,ей тъй небрежно смях Че и собствените си наследници слъгва,че ги храни със сребърна лъжичка,тъй де,че им дава сребърни монети,а той ги литка с поникеловани джилИза смях на-на-на смях

С'я,по-сериозно.В края на репортажа-импресия на колегата chpetrov съзрях едно емблематично любимо за мен местенце

chpetrov написа:

Магичната река Караач и Devil’s river

те там,на 20-ина метра от морето и на 5 м от реката,ни беше едно от първите разпъвания на палатка на мен и аверска компания-тийнове луди,през не близката вече '88 г. На 17 и без родителски надзор(нещо,което си беше нормално за едно време,де).За съжаление,понеже пристигнахме в къмпинг "Китен" по тЕмно,не успяхме да се регистрираме на рецепцията и оставихме досадното задължение за сабахлянка(пък и еднодневна къмпинг-такса за палатката и людете спестявахме!?).Да,ама нееее.На разоряване бяхме събудени от полиц...,пардон,от милиционерска проверка и след като стана ясно,че документите за самоличност са ни изрядни(аз моя паспорт го дирих десет минути и....накрая го изкопах на 20 см дълбочина в пясъка-явно паднал в тъмата и прилежно зарит,докато разпъвахме палатката в сумрака),се почна обяснение,що,аджеба,не сме се регистрирали.На искрените ни слова,че при пристигането ни рецепцията не е работила милювците не взеха вяра Embarassed и бяхме обявени за персони нон грата на къмпинга Shocked
    Последва и някаква умопомрачителна глоба...чакайте да сметна...палатка и човеко-ден май бяха по 2.60лв...значи 5х2.60=13 лв...та това умножено по ТРИ(наказателно)...39 лв Shocked Shocked Shocked Тук доста люде знаят колко пиЙене беше по татово време въпросната сума Sad Sad Sad
    По бегли спомени Бургаското на капанчетата вървеше по 40 с'тинки(с надценката,инак в магазина беше 32 ст),бутилка вино идеше към 3 лв,а голяма водка-Руская или Столичная нямаше и 2 лв.Менти,мастики и ракии бяха още по ефтини.

И така,съкрушени от тежката несправедливост,изръсихме крупната за четиримата юнака сума,събрахме палатката под изгряващите,слънчеви лъчи,озаряващи приказнокрасиво морето и устието на р.Караагач и ...
    ...открихме любимият си за дълго време и години подир това,къмпинг ЮГ.

shturetc

Писане  shturetc on Чет Мар 12 2015, 21:08

chpetrov написа:

Всъщност,това е снимката,която исках да постна в предния си коментар,ама и нагоре от моста река Караагач е приказна и красива.

Колега chpetrov,съвсем леки и незлобливи поправки-Дяволска река е тази,'дето се влива в/до Приморско и Караагач,а не Караач.

Сега се сетих,че именно на моста на Караагач,повече от десетилетие,си оставях банския(в преносния смисъл на думата).На юг от него бях фен на натурализма Wink Това до преди 10-ина години.щото,като взех да наддавам на корем и гъз,като натуралист-естет,вече бански нося и на Синеморец Very Happy
    kuins

Писане  kuins on Чет Мар 12 2015, 21:38

Щурчо, Приятелю ръкостискане ръкостискане ръкостискане
    shturetc

Писане  shturetc on Чет Мар 12 2015, 23:27

Бат'Куинс ръкостискане надраве

с'я се сетих,че въпросната вечер,кога акостирахме на к.Китен и видяхме,че рецепцията е затворена(кой знае рецепционистката в коя палатка или бунгало вече правеше "изкуствено дишане" на нЕкой къмпингуващ турист от братска държава,членка на СИВ Wink ), с радост установихме,че капанчето до портала бачка.Рекохме да ударим по едно хладно Бургаско в знойната,августовска вечер(втората ми бира в живота-от ранна тийн-възраст,че и до днес -си падам по високооктанови алкохоли Embarassed ).Седнахме ний-четирима юнаци,а на съседната маса 4-ка дойче демократише туристише.И те кат' нас само с по една бира в ръцете си.По едно време идват двамина-единия с някаква униформа,другият цивилен--контролен ОРГАН сЪ оказаха въпросните.На нас пълен игнор,но се метнаха връз швабите.Цивилният шпрехеше дойч и им зададе два-три бързи въпроса.Дочутия отговор бе:"Цвайн".Подир туй отиде до дупката-шублер,служеща за обмяна на пари,питиета и мезета между клиентите и продавача.После пак при немците,после-при търговеца,пак при немците...ний вече спряхме нашите си разговори и станахме по-осторожни в ситуацията(станахме активни кибици,демек).А тя се напрягаше видимо,щото цивилният,дребноват на ръст човечец,взе да се издува нервно,да почервенява и...да вдига тон и вече и ние чувахме ясно разговора му с продавача-едър и червендалест чичка,който се смаляваше и пребледняваше при всеки следващ диалог с спроверяващия служител:

-4 бири-два лева,Мммм??!!!!
    -Ама,другарю,сигурно съм им дал и някакво мезе??

Наложи се още една визита до масата с гедерейците,след която контролирацият нещо си ОРГАН вече изпадна в див бяс и
    близките маси,не,близките 50 м от капанчето,се огласиха от неговия монолог:
    -4 бири-ЧЕТИРИ лева(това си беше грешка на езика,за ДВА лева все още ставаше на въпрос)!!?! В затвора ще те вкарам бе,престъпник Shocked
    ...Ние,четирите българчета,си допихме нашите 4 бири(купени общо за 1.60 лв ) и тръгнахме да си разпъваме палатката,неискащи да се товарим повече с "престъплението на века" и не станахме свидетели на финалните акорди и сцени на тази трагикомедия.
    Ясно беше,че продавачът бе шитнал бутилката на чужденците вместо по 40 по 50 стотинки бройката-ми,надценка "чужденец" по свое усмотрение им сложил човечеца. Wink
    Смяхме се на въпросната случка вечерта край лагерния си огън.Смяхме се и в следващите вечери,вече в капана на к.Юг.После се смеехме,спомняйки се за въпросното събитие и когато се видехме с някой от присъствалите аверчета...

Чудя се,ако продавачът не се е гътнал от шок и ужас нея августувска вечер,след като си е платил глобата,дали след време също се е хилил като мен,като напушен,спомняйки си сценката или само е пцуел стриктния контролиращ го служител Rolling Eyes ...или,по-вероятно,е имал толкова много подобни сценки(ами,при тях принципа си беше "ден-година храни"),че е претръпнал и смаляването и пребледняването му са били само част от спектакъла Rolling Eyes

Very Happy

Jorestes

Брой мнения : 3629
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пет Мар 13 2015, 09:38

ръкостискане , ръкостискане ръкостискане ръкостискане palqtka lqto palqtka

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Нед Окт 21 2018, 03:42