Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Приключения и случки на Пътя

Share

Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Приключения и случки на Пътя

Писане  Булти on Вто Фев 25 2014, 15:20

Спира ме полицейски патрул , малко преди прохода и ме питат къФ го диря по това време и на това място . Обяснявам им , че водя куче за  разплод . Полицая взе да се  смее . После погледна към задната седалка ( там кротко си похъркваше Дънди ) и ....опули едни големи и...тъжни очи  Shocked  Shocked  Shocked  : - Ти верно си луд !  What a Face  - В това време само родилки и спешни случаи се карат по пътя ! - Не , може да продължиш - обръщай и се връщай обратно !!! ...ми обърнах ...но се шмугнах в първата отбивка . Добре , че гумите ми бяха заснежени и не ги видяха  кви са - галош  What a Face  . И ся кво  scratch . Да спя в колата ли , да се връщам ли . Чудех се , чудех и по едно време , гледам патрулката с включени светлини и с пълна газ профучава  по главния път . Явно , нещо беше станало ( по късно разбрах  , че камион се е преобърнал и запушил пътя - добре , че не съм продължил да се връщам  cheers  )  . Ми настъпих газта и аз ... с леко вдигнат адреналин към ....Рижкия проход    What a Face ....

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Фев 25 2014, 15:36

...спомените ми , от самото преминаване на Прохода ( на Смърта  Very Happy )  са доста накъсани ...бях ту в едното , ту в другото платно  What a Face  , къде се пързалях , къде карах ....къде виках и крещях ...имаше и други коли и ...камиони - движейки се по скоро странично , отколкото направо - на няколко пъти , излизах извън пътя за да ги избегна  What a Face ...спусках се , качвах баири . Реното бе със задно предаване и мотора бе отзад - тежеше и тва доста помагаше при изкачване ...

Преминал съм някакси Прохода . После си спомням едно безкрайно бяло поле....мръква се  ...аз съм загубен , по точно изгубен , някъде на края на света . Мотора приспивно бръмчи , Дънди е отзад , леко мирише на газ . Карам , карам ....карам . Наближавам некъв град  . Кръстовище . Решавам да намаля . Спирачка в никакъв случай . Забранил съм си , да я докосвам дори . Натискам съДиденителя  Very Happy  да включа на трета . Ядец  What a Face ...

Последната промяна е направена от Булти на Вто Фев 25 2014, 15:57; мнението е било променяно общо 1 път

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Фев 25 2014, 15:52

Съединителя замръзнал . Тръгнах на минус 20 , вече е тъмно - вероятно е още по студено . Нямам съИденител   Very Happy  ( бат Куинс , само на който ,  не му се е случвал подобен гаф , той няма да разбере , за ква акробатика стаа въпрос  Twisted Evil , затова съм много солидарен с приключението от горния ти разказ  ) , все едно нямам и спирачка ...тогава нямаше ни жиесеми , ни мобифони , ни жипиеси...но стигнах до целта на пътуването , мамка му . Преспах няколко вечери в Разград . Кучетата си свършиха тяхната , а ние се понапихме няколко пъти  Very Happy  . Връщането бе малко по лесно , но пак имаше зор ...после се оказа , че кучката пометнала  Neutral  и кучи ....нямаше  Twisted Evil ....да ми пита някой за чий  , ми беше да правя тва Приключение  бия се ...

...само Дънди намаза от цялата работа ....

ха-ха-ха

kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Вто Фев 25 2014, 17:26

Булти написа: ( бат Куинс , само на който ,  не му се е случвал подобен гаф , той няма да разбере , за ква акробатика стаа въпрос  Twisted Evil , затова съм много солидарен с приключението от горния ти разказ  ) Twisted Evil ....да ми пита някой за чий  , ми беше да правя тва Приключение  бия се ...

ха-ха-ха

супер супер супер супер 
    От моето Приключение на пътя направих и извод №3:
    Толкова път,
    за един път,
    друг път,
    никой път!!!

Верно, че бях много млад и много, много, много по-глюпав от сига! наздраве 

Булти
    Admin

Колелото

Писане  Булти on Сря Фев 26 2014, 13:17

Младите шофьори , сигурно не знаят , но едно време , нямаше гумаджийници под път и над път . Едно време колелета на колите , освен външни гуми , имаха и вътрешни  Very Happy  . Всеки любител шофьор , освен крик и ключове , си носеше по две , три  вътрешни гуми , лепило Тип Топ ( оттам идва и лафа  Very Happy  ) и най важниО изструмент , наречен щанга  Very Happy . С нея  и с помощта на висши акробатични умения и с рискове като от висш пилотаж  , се отделяше външната гума от джантата .  Задължително се чуваха благопожелания от типата на мамата , лелята , бабата и пр. и нерядко се случваше , щангата да излети и да отнесе част от китарата на нещастника  What a Face  . Не вярвате ли . Аз лично познавах един такъв . Въльо . Бачкаше при баща ми и му липсваше една трета от мозъктЪ  What a Face . Тва не му пречеше да работи нормално с ...малки изключения  (  тема за друг разговор - беше повредил картина за десетки хиляди лева при работа в дома на клиент  What a Face  ) и да заглежда мойто жена , че дори  и открито да  заявява кво и мисли  What a Face  . Съжалявах го за това , че щанга при вадене на гума , бе отнесла кифурата му и не правех въпрос . Бе претърпял множество операции и манерката му бе вдлъбната отпред . Не беше лош човек , дори напротив , но не за него е следващата история ....

Булти
    Admin

Колелото

Писане  Булти on Сря Фев 26 2014, 13:36

...пропуснах да спомена и другите приложения на щангата ...ми тя бе отлично оръжие за близък , ръкопашен бой - както за самоотбрана , така и за нападение над колега шофЕр , който неблагоразумно ти е отнел предимството , например ...щангата бе отлично средство и  за разбиване на врати и навлизане в чужда собственост ....но ....тва също е тема на друг разговор  Very Happy ...
     Та заглеждаме се  отново в Строшеното Огледало на  Миналото и без повече да се разсейваме се пренасяме в двора на Старата ни къща ...

Булти
    Admin

Колелото

Писане  Булти on Сря Фев 26 2014, 13:51

Аз току що съм залепил  предната ,  лява на джипа и съм безкрайно щастлив - хем съм свършил работа , хем съм още жив  Very Happy . Джантата , барабар с двете гуми , вътрешна и външна е поставена надлежно на главината . Затягам леко болтовете на кръст . Спускам крика . Сега вече колелото , не може да се върти свободно  и требе да затегна със всичка сила - така , както вика ( и понякога прилага и на практика  Very Happy ) Зетя : -  Въртиш и натягаш до скъсване и после ....връщаш половин оборот назад !   смях ....и тамън ши натягам и гледам , неква сянка на зелената , дървена ограда . Миро Калмара - хили ми се и показва две потни бири . Дозатягането на болтовете ....остана някъде в миналото ..

Булти
    Admin

Колелото

Писане  Булти on Сря Фев 26 2014, 14:08

....не си спомням дали съм я писал , някъде из Форумите , тази история , но съм я разказвал и преповтарял , поне илядо пъти и секи път е будила огромно недоверие у слушателя ...

...Миро си тръгна , а аз трябваше да карам до Океански риболов , да продам няколко чувала с рапани . Тогава една бира , бе в рамките на допустимия преди шофиране алкохол , после промениха закона . Пиша това , защото  към пътните правила  , правилници и закони , винаги съм се отнасял с респект , надявам се и ти да си като мен , читателю - приятелю ....
      Предадох рапаните . На връщане се чу странно тропане  по време на движение , но не обърнах внимание . На сфетофара на Гарата , някой ми свирна няколко пъти отзад . Не го познах , но за всеки случай му махнах приятелски с ръка . ( някой път , показвам среден пръст , но това пак не е по темата  Very Happy  ) . Вероятно преди да спра за сфетофара , колелото вече е играело . Зелено . Газ . Ще изкачвам баира на Славянска . Аз съм на трета , на газ , джипа е тежък - натискам още педала . Отсреща идва старо БМВ . Наближава . Внезапно пътуващите в него двама мъже , залягат настрани  ....

Булти
    Admin

Колелото

Писане  Булти on Сря Фев 26 2014, 14:29

На секундата вече усещам , че нещо не е наред , но не мога разбера какво . За разлика от други приключения , от това помня кристално всеки миг . Нещо черно и ниско ме изпреварва отляво . Тва пък кво е  Shocked  . Боже ....колелото ми . Изстрелва се напред . Право срещу БМВ-то . Претърколва се през автомобила , минава му през покрива , пада на пътя и продължава напред . Огромна , черна , 15 цолова , от най-широките възможни , тежка и побесняла гума . Не гума - колело  What a Face .  Продължава да се носи напред в насрещното . Отвсякъде почват да се чуват скърцащи спирачки . Колите я заобикалят - ту отляво , ту отдясно , а тя като някакъв сатанински  скиор , слаомист , продължава да се носи напред . Стига до върха на нанагорнището , забавя , завива и се връща  назад   What a Face  . Сега пък се засилва по нанадолнището . О Боже . Насочва се към пълната с народ  , автобусна спирка . Хората започват да крещят , подемат се и истерични женски писъци . Странно , всички викат и ръкомахат , а никой не бяга . След секунда Колелото ще ги помете ....

Булти
    Admin

Колелото

Писане  Булти on Сря Фев 26 2014, 15:02

Колелото се удря в бордюра и променя посоката си . Сега пък идва към мен . Аз съм вече спрял в вдясно . Как точно съм спрял - това не помня , станало е автоматично , докато съм  гледал дяволския танц на Гумата . Тя се доближава , забавя , почва да се върти около вертикалната си ос и пада на метър от джипа , като некъв , шибан демонски бумеранг  What a Face ....
     Като по чудо , нямаше  ни жертви , ни ударени МПС-та  Shocked , единствената следа ,  от всичко  което се случи , бе дълбоката резка в асфалта  , предизвикана от главината . Група хора ,  се събраха около мен и учудено  ме гледаха . Всеки който бе очевидец на случката , недоумяваше , както и аз , как е възможно да се случи , подобна  поредица от събития . От близкото цветарско магазинче , изкочи просълзен чичо и разплакан ме прегърна : - Ти имаш , невероятен късмет , момчето ми , използвай го !!!

Аз все едно ...не бях там . Аз все едно ....не бях аз .  Сякаш  , стоях някъде измежду тълпата и учуден .... наблюдавах себе си .

Върнах се назад , намерих три от четирите , излетели болтове , което беше достатъчно . Поставих крика . Вдигнах   падналото наблизо колело и го нанизах  на главината . Завъртях болтовете . Спуснах крика . Дозатегнах . Тръгнах си ... 

Тълпата остана да зяпа учудена . Част от мен остана там - сред нея . Понякога живота е по невероятен и от сън ...

Прибрах се в къщи . Ударих едно , две ...няколко . Внезапно оня , дето го бях изгубил измежду зяпачите се върна в мен ...и почна едно треперене ....

noemis

Брой мнения : 871

Писане  noemis on Сря Фев 26 2014, 18:48

lol! 

Добре написано!
     ръкостискане 

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 27 2014, 11:58

Благодаря ти , приятелю !!!

...твоето мнение означава много за мен ....

ръкостискане

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Мар 15 2014, 23:27

http://zamunda.net/details.php?id=396990&hit=1

## Резюме : След падането на Берлинската стена семейство Щруц от ГДР решават да предприемат пътешествие до Италия със стария си Трабант. Една обикновена екскурзия се превръща в премеждие за тях и трабито Жорж.

скок 

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Юли 05 2014, 18:11

... използвам публичното пространство да благодаря на Белия Гарван или на Интуицията си - и аз не съм сигурен на кого - по точно ...

замислен 

.... днес , за малко да ми се случи случка ...

въххх 

... карам в населено място - квартал Банево ( Бургаско )  - аз по принцип си карам със 60 , въпреки че трябва да е с 40 км У час   Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil - причината за намалянето на скороста ми ,  в тоС момент бе , че разглеждахме недостроената къща на един авер  от Морското , иначе щях да съм със 60 , но  аз съм с 40 - нещо - неестествено за мен  Rolling Eyes ...и поради тази причина  - слабо се интересувам от случващото се на пътя   Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  ...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Юли 05 2014, 18:19

... така  - аз карам със 40 и гледаме къщата ... по точно жената я гледа и аз тамън се обръщам да я погледам ... на тротоара вървят момиче на около 12 - пубертета вече и личи  Very Happy  и красивата и майка  потупване ... аз с периферното си зрение гледам пътО , с Главния си мозъХ гледам къщата , но виждам само майката  подшушвам .... и изведнъж ...

Последната промяна е направена от Булти на Съб Юли 05 2014, 18:35; мнението е било променяно общо 1 път

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Юли 05 2014, 18:33

... момиченцето , както си вървеше до Убавата си мама ( да ...и и..ней...ма..   Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil )  , подскочи , завъртя се на около 180 градуса и се хвърли  да пресича пред колата ...

Shocked Shocked Shocked 

... бях натиснал инстинктивно спирачката , още в секундата , когато малкото сладурче  , бе почнало да се държи особено на тротоара  - когато то се хвърли пред мен - бе на 2 метра само  напред , аз спрях на около 20 см . от него ...

въххх въххх въххх 

п.с. - видите ли пешеходец да се държи , неестествено на тротоара ... очаквайте го на платното   Idea  ...поведението на дечурлигата , понякога е идентично с поведението на ... пиЕните кЪт мотика ... за баби и дЕдовци - в момента не ми се и говори  - къде и как пресичат ...

м-м-м

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Юли 26 2014, 15:00

kuins
    Булти написа:
    Marinero написа:Абе то на шопите им е все едно дали е цаца или паламуд дали е ватус или калкан. Плющат квот им дадат.

....тука има , поне двама шопи - супер Агенти  ръкостискане

Аз съм стар , бургаски, супер Агент, но признавам - в сравнение с т.нар. "шопи" съм си един обикновен, застаряващ провинциалист.
    Подкрепям това мое  твърдение с една случка от тази година - 11 май 2014 год.( неделя):
    Завръщаме се от онова мое злополучно пребиваване в Гърция, минаваме през Кулата и Петрич.
    Оттам се отбиваме през Рупите (очаквайте репортажа), и около 17,00 ч навлизаме в Софето. Нямате си на представа какво е движението там. Sad  
    Опитвам се да изляза на Околовръстното, въртя се на едно кръгово в ремонт и 4 пъти влизам в едни квартали, където слънцето все е пред мен Very Happy  Very Happy  Very Happy 
    Най накрая отчаян спирам на една отбивка , Доня Данка умно, но укорително мълчи, излизам от  афтомобиля и се оглеждам като гърмян заек.
    На 10 метра в едно чистак ново Пежо от среден клас, стои и разговаря по телефона млада, забележете, руса, с чисти сини очи дама. 
    Приближавам се плахо, пристъпвам от крак на крак, придал съм си най-изтормозената физиономия, изчаквам да свърши разговора:
    - Аз, такова, съм ут Бургас, търся Околовръстното и не мога го намеря!
    -Вие знаете ли къде сте сега?
    - Тц!
    -Това тук е Люлин, точно в обратна посока.
    Започна мацката да ми обяснява, но като видя празния ми поглед, разбра че съм на 500 км. от истината, тръсна с глава и казва:
    -Ще минем през центъра, карайте след мен!
    Така тя напред, ние след нея, през поне десетина светофара, покрай ЦУМ, Президентство, Жълтите павета, ето го и Университета.
    Успях да я догоня, да наредя моята до нейната кола, със знаци да и благодарим сърдечно, тя надясно, а ние наляво по Цариградско, пред нас е морето и Бургас. удавник 
    Белият гарван летеше пред мен.
    Такива ми ти работи, скъпи Приключенци.
    Не се засягайте, но познавам толкова бургазлии - завистници и дребни тарикати, не ми се говори по темата.
    Ако бях Админ, щях да река: " Чи кво му е на колегата Ичиконти , например? Кът гу гледам - мъжкар и половина, пък какви Русалки е щракал, не ви е работа!!!"
    Хубав следобед ви пожелава Куинса,  обичайте се, свестните хора останахме толкова малко, затова унимателно с епитетите.  ръкостискане  

chpetrov
    kuins написа:... и около 17,00 ч навлизаме в Софето ...   Опитвам се да изляза на Околовръстното, въртя се на едно кръгово в ремонт и 4 пъти влизам в едни квартали, където слънцето все е пред мен ... - Аз, такова, съм ут Бургас, търся Околовръстното и не мога го намеря! -Вие знаете ли къде сте сега? - Тц! -Това тук е Люлин, точно в обратна посока...

Вероятно си решил да минеш по магистралата Перник -София. Тя свършва на кръговото пред Люлин. И аз доста се чудих първия път как (къде) да изляза от кръговото (от това кръгово). Първият изход вдясно - пише за Бояна и Княжево.

Вече си на околовръстното и се движиш към Витоша - пред теб е телевизионната кула на Копитото. Двупосочно движение.
    След малко вдясно непосредствено до околовръстното ще видиш гьол - Суходолския язовир.

Следва леко изкачване и първия светофар (входа на Суходол). Продължаваш направо.

Стигаш до втори светофар (входа на ж.к. Овча купел 2).
    Продължаваш направо.

Стигаш до трети светофар (бившето АОНСУ, а сега Нов български университет).
    Продължаваш направо.

Стигаш до четвърти светофар (пресечка с бул. Монтевидео).
    Продължаваш направо.

Стигаш до пети светофар (пресечка с бул. Любляна)
    Продължаваш направо.

Стигаш до шести светофар (пресечка с бул. Цар Борис 3 (майтап, III). Горнобански път. Тук е разклона за Княжево и Перник.
    Продължаваш направо.

Стигаш до седми светофар (пресечка с бул. Ал. Пушкин).
    Продължаваш направо.

Вече си в полите на Витоша. Телевизионната кула на Копитото вече е отдясно. Витоша също е отдясно.

Стигаш осми светофар (пресечка с бул. Бъкстон).
    Продължаваш направо.

Вече си на нещо като магистрала - еднопосочно движение. Това е новата част на южната дъга.
    Продължаваш направо.

Минаваш направо покрай разклоните за Бояна, Драгалевци, Бистрица и Симеоново.

Стигаш девети светофар (до Технополис и ж.к. Младост, те се падат отляво)
    Продължаваш направо.

Шосето се стеснява. Стигаш до малко кръгово.
    Даваш предимство и продължаваш направо. Движението вече е двупосочно.

Стигаш десети светофар (Пресечка със Самоковско шосе).
    Има КПП с люти милиционери.
    Продължаваш направо.

Пресичаш по мост река Искър.

Стигаш единадесети светофар (разклон за с. Герман).
    Продължаваш направо.

Следиш внимателно табелите. Пътя се разширява и пак става еднопосочен. Има табели - надясно за Пловдив и Бургас.
    Завиваш където трябва надясно и след леко спускане си в началото на магистрала Тракия, но не бързай още - и тук има КПП с още по-люти милиционери.

Отминеш ли ги - газ до ламарината. И смукач (едно време карах Trabant).  

Булти
    бат Куинс написа:Ако бях Админ, щях да река: " Чи кво му е на колегата Ичиконти , например? Кът гу гледам - мъжкар и половина, пък какви Русалки е щракал, не ви е работа!!!"

- Чуконти , не го споменах , щото той е от Болярите  Very Happy ...

...малий Темата отиде на ....

въххх 

....ся кое къде да местя ...

замислен замислен замислен 

....остава тъй ...

скок 

kuins
    chpetrov написа:
    kuins написа:... и около 17,00 ч навлизаме в Софето ...   Опитвам се да изляза на Околовръстното, въртя се на едно кръгово в ремонт и 4 пъти влизам в едни квартали, където слънцето все е пред мен ... - Аз, такова, съм ут Бургас, търся Околовръстното и не мога го намеря! -Вие знаете ли къде сте сега? - Тц! -Това тук е Люлин, точно в обратна посока...

Вероятно си решил да минеш по магистралата Перник -София. Тя свършва на кръговото пред Люлин. И аз доста се чудих първия път как (къде) да изляза от кръговото (от това кръгово). Първият изход вдясно - пише за Бояна и Княжево.

Благодарско за обясненията, истината е, че два пъти се качвах на колелото и тези надписи Бояна и Княжево ме уплашиха.
    Имах два варианта:
    1.Да остана на колелото и да чакам Бат Бой да дойде и ми предложи министерски пост Very Happy , все пак отбирам малко от науките на Тотю Мл. 
    (опорна точка на КБ)
    2.Да звъня на брадатия Доктор в централата за съответната солидарна помощ. Shocked 

Благодаря, приятелю Петров! наздраве 
    Но "белият гарван" под формата на руса красавица ме намери.

kuins
    chpetrov написа:Имаш и трети вариант

Зная, и може би ще се възползвам, но засега замисляме една 3-4 месечна авантюра с Д.Д. на прото поди от 8-9 Септември нататък,  но още го обмисляме, щерката настоява, аз се блазня заради риболова , самотата и спокойствието тамShocked

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Окт 26 2014, 18:33

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/tir-nadvisna-nad-propastta-kraj-pisanec-snimki-6025824

- за нещо подобно ви говорех , по назад в темата ...

What a Face

What a Face

... как човек ... да не повярва в Бог ...

Ribarina

Брой мнения : 1595
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Вто Окт 28 2014, 05:15

Три спукани гуми след посещтението ми на Рибарско селище.
    Добре че бях с Run flat ама от Каменно до Бургас 6 пъти помпих

Sponsored content

Писане  Sponsored content Today at 14:54

В момента е: Пон Яну 23 2017, 14:54