Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Приключения и случки на Пътя

Share

Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Приключения и случки на Пътя

Писане  Булти on Пон Фев 10 2014, 17:55

Булти....за десен или ляв волан ще обсъждаме утре ...но е грешка да караш две различни коли ,  едновремено от различни марки .... с различна мощност , с различно тегло ....да не говорим за различните волани ...колите са машини - те изпълняват нашите команди...различните  коли - изискват различен подход ...ние често правим грешки  Idea ( субективни ) ...

- при първа възможност , смятам да се включа с няколко интересни истории в подкрепа на горното ...после смятам да напиша още няколко , дето са по темата ...не ме чакайте , а се включвайте активно , сигурен съм , че всеки от вас е имал интересни случки , като шофьор на Пътя  Very Happy ...

Булти
    Admin

Re: Приключения и случки на Пътя

Писане  Булти on Сря Фев 12 2014, 19:04

...явно аз , ще съм първи  Very Happy  ...

Първата история е свързана с един мой приятел , случила се ,  няколко години след зората на Демокрацията . Агента бе пампурджия и караше едно от първите ,  спортни модификации на  Рено 5 в Бургас . Като казвам спортни - имам впредвид - автомобил с малко и свръхлеко купе и мощен , форсиран двигател . Авера ми ,  си падаше леко каскадьор  Very Happy  по пътищата и ги правеше луди , собствениците на малкото тогава  мерцедеси , беемвета , аудита и други тежкарски модели . Колко пъти го бяха гонили и преследвали мутри , загдето ги е засичал и изпреварвал ,  той си знае  Very Happy  .... НО  не можеха да го настигнат и хванат - ни на градско , ни на извънградско   на-на-на  ...просто човекът си мразеше мутрите и разните там ,  тогава надувковци , дето форсираха по кръстовищата и така си го изкарваше на тях ,  като ги правеше криви отвсякъде . Беше ерген още , не му пукаше от нищо и си беше и леко хамав де  .

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Фев 12 2014, 19:18

Той се беше шофьор от малък  Very Happy  и въпреки , че караше лудо , бе доста съобразителен и интелигентен , да попадне някога в П.Т.П. ....докато не внесе , още една кола с кораб . Бе докарал един Опел Кадет - пак рядкост тогава тук и голям хит  Very Happy  . Автомобила бе леко ударен и предназначен за продаване . Даде го на майстори , оправиха му го . Приятеля ми , вече завъртял и сериозна приятелка , някак си взе да се кефи на Опела повече - бе по голям и внушителен и ....в крайна сметка караше и редуваше и двете коли . Когато бе  сам - настъпваше яко Реното и правеше луди фиести и кушии по пътя , когато бе с гаджето , караше нормално с Опела ...докато ...

Последната промяна е направена от Булти на Сря Фев 12 2014, 19:32; мнението е било променяно общо 1 път

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Фев 12 2014, 19:31

...не се наложи един ден , да премести Опела от едно място на друго - малка и лека маневра в махалата , преди да се прибере в къщи - правеше само един обратен завой на един булевард . Може би , щото е бил сам в колата ( така мисля аз ) се е почувствал , като че ли е в Реното . Тръгва да прави обратен завой . Гледа в далечината светлините на идващ автомобил . Авера натиска рязко педала и дава пълна газ , но ....за съжаление е в Опела ( и двата автомобила , по ирония на съдбата , бяха червени ) . В следващия миг  , идващия от отсреща и каращ по пътя с предимство , автомобил се блъска в колата на моя приятел . После се оказва , че това е  било такси и се е  движело с ,  в пъти над разрешената за участъка скорост ...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Фев 12 2014, 19:51

...след удара , таксито се отклонява от праволинейното си  движение . Отхвърча към тротоара . Помита и къса светофара . Продължава към тротоара , пълен с хора . Удря младо момиче ( абитюрентка ) . Момичето от удара ,  изфръква нагоре във въздуха , като кукла  Neutral  ( по думите на моя голям приятел  Crying or Very sad  ) , прелита десетина метра и цялото начупено , пада на асфалта ....

...лежи в кома , месеци наред и после оживява по чудо...

...приятеля ми трудно и много тежко , преживя тая , кофти ситуация  Neutral ...въпреки , че другия бе карал със супер превишена скорост , въпреки и че не бяха открили после и следи от спирачен път , нашия човек , все пак бе ...сякъл пътя ....
    ....изминаха доста години от тогава .... всичко се оправи.... момичето е живо и здраво...тази история , никога няма да забравя - бях там и правих снимки - да не фалшифицират после нещо .... не ме питайте - кой е тоя ,   мой приятел   Wink ....и не карайте  две коли - авера още е сигурен , че ако бе с Реното , щеше да избегне удара  ..... What a Face

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Фев 12 2014, 21:47

...като да караш две коли ...е все едно да обичаш две жени ...едновременно  Very Happy ...винаги едната , ще разбере за другата ...
    ...автомобилите също имат  ....души ...и ако една от тях разбере  ...че ти ...обичаш само нея  ...

...тя ще те пази ...

...Лудио Админ ...

What a Face

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 13 2014, 13:51

...следващата ми история е от  горе долу същото време . Тогава и аз имах две коли , ако мога да ги нарека такива  Very Happy  . Булгаррено и жипка УАЗ  Very Happy . По често карах реното , но на палатки се мятахме на джипа . Беше с газово , газта беше евтина тогава и почти всяка седмица ходехме до Силистар . Там не гонеха , беше девствено , колите по пътя не бяха толкова много ,  колкото са сега - изобщо кеф отвсякъде .
      Веднъж на връщане валеше дъжд . Джипа бе кабрио  Very Happy и ние - сина , жената и аз , се  бяхме  навлекли с дрехи ,  якета и качулки . Колани ,  тоя модел избщо нямаше , то кой ли гледаше тогава за таквиз подробности . Лято беше , но валеше и бе студено . Единствената чистачка , мудна и скърцаща , едва сварваше да  чисти пукнатото стъкло . Бяхме отминали  Царево и наближавахме моста след него . Пред нас караше някакъв лъскав автомобил със софийска регистрация . Уж спазвах известна дистанция , но и настъпвах педала . Карах си Уаз-ката така , както и Реното  бой . Автомобила пред нас ,  сякаш намали  на самия мост , но не видях да светват стоповете му и намалих скороста ни , отпускайки само педала на газта , надявах се че продължават напред....

Последната промяна е направена от Булти на Чет Фев 13 2014, 14:07; мнението е било променяно общо 1 път

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 13 2014, 14:06

В следващия миг , виждам задницата на автомобила ,  току на некви  , няколко си метра пред нас  Shocked  . Не са намалили , ми направо са спрели  колективно потупване . Скачам с все сила на педала , като не пропускам ,  преди това  за части от секундата да напомпя  What a Face  . И стана една ... въххх ....почнахме да се въртим като пумпал ... тоя момент , някак си  ми се губи  замислен . Спомням си точно , момента в който вече бяхме неподвижни . Ние вече бяхме в другото платно и се бяхме насочили в обратната посока  Very Happy . Бяхме все още на моста , но все още  What a Face . Бяхме изкъртили перилата му , всъщност джипа се люлееше , стъпил наполовината върху станалите вече хоризонтални перила  affraid . Още сантиметър , два и щяхме да сме долу . Погледнах плахо натам . Там доста по надолу ,  червенееха покривите на некви къщурки  affraid  affraid  affraid  ...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 13 2014, 14:22

Първото което чух ,  бе гласа на софиянеца - некъв смачкан , но важен чичка : - И ся , кой ши ми плати стопа !?! . Жената до него , бе доста по млада , вероятно любовница . Ако е имало някога момент в живота ми , когато ми се е искало , да прегризя гърлото на някой , вероятно е бил този  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  . И почнаха едни разправии , кой виновен и кой не . Неговите стопове вече не работили , щото съм го бил ударил  колективно потупване .....Заприиждаха хора и коли - бяхме запушили моста . Идваха , гледаха , цъкаха и не вярваха , как  висим наполовина във въздуха . - Невероятен късмет ! - възклицаваха всички - Страшен късмет ! - мислех си и аз  , доколкото мога в този момет - Можеше някой от нас да излети ! ... можеше някой от нас - да не е вече жив ...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 13 2014, 14:37

Бяхме останали невредими . Почти . По време на въртенето ни ,  на  Пътя  , вратата на жената се бе отворила  What a Face и после се бе върнала обратно със сила , срещайки перилата на моста . Жената я болеше рамото и ръката , но се отърва само със синини . Шопо за малко щяха да го линчуват .  Бил намалил леко  колективно потупване , не бил спирал  What a Face . Имало било  дупки и неговата кола била хубава и той си я пазел  ....той не  бил карал таралясници , като наште ...останахме да чакаме КАТ ....чакахме , чакахме , накрая на софианецо му писна и си тръгна . Спомням си , че ми искаше неква сериозна сума  пари   колективно потупване . И да имах , нямаше да му дам нищо .  Ако не бе , колегата Админ - тогава лапе , до нас , нещата щяха да се развият по друг начин  Twisted Evil

Jorestes

Брой мнения : 3561
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Фев 13 2014, 15:16

ръкостискане надраве надраве надраве 

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 20:09

Не знам дали  днес е огледална дата , но се вгледах в Огледалото на Миналото ...и се появи този спомен ....историята е повече от невероятна ...не ви карам да вярвате.... достатъчно е само да я прочетете...

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 20:19

...имало едно време две деца....момче и момиче ...те живеели на различни места , в различни светове ...живеели различен живот , смеели се на различни неща , плачели различно и по различен повод ....но сънували еднакви сънища ...

....един ден , те се срещнали ...и се познали от Сънищата си ...

...прекарвали всеки свободен миг заедно ...

...криели се по мазета , тавани , тъмни улички , стари гробища ...

...докато един ден ....

...момичето разбрало...

....че те вече ...не са ,  само  двама на тоя Свят ...

...имало трети , който можел да вижда техните сънища ...

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 20:23

....всички били против , това дете да се роди ...

....та самите те - момчето и момичето били още деца ...

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 20:40

Ние тримата сме в Булгарреното  Very Happy  . Някъде към края на миналия век , ние за кой ли път , пътуваме към Силистар . Аз карам - млад шофьор съм и неразумно натискам педала и щайгата която ни носи , лети със 100 , 110 по пътя . Жена ми ( все още всички и викат : момиченце или какичката ) , седи до мен , сложила е тъмни очила и се кефи . Все едно се вози в луксозно БМВ  Very Happy  .  Отзад е Сина , Чара -та и Лора-та . Хлапето , добермана и дога се боричкат , хапят се игриво , драскат се с нокти и се борят за надмощие , кой да владее задната седалка . Естествено Видърко , както винаги побеждава и наритва двете псета в единия край . Този му прякор се ползва , само когато сме тримата и идва от една книжка с картинки - " Приключенията на Видърко "
    - или нещо такова беше  Very Happy

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 21:02

За който не знае , що е туй Булгаррено ....ми тва , май се явява единствения , произвеждан сериийно , български автомобил . Правен е по лиценз и подобие на модел на Рено . Произвеждан е бил  в Пловдив . И то май доста успешно ....и то толкова  ....че както се получава винаги в нашта Родина ...не след дълго е спрян от производство . После тръгва легендата , че сме почнали да го изнасяме в Африка и французите са ни забранили да го произвеждаме ....Вие вярвате ли ....тогава - капиталистическа държава да ни забрани ... What a Face ...май  , беше доста по добър , от повечето руски , автомобилни недомислия , които тогава се караха тук  , по негово време ...

.... реното , беше над 30 годишно и ...голяма бегачка ....мотор 1300 кубика , разположен отзад , задно предаване , леко  - аеродинамично купе , наподобяващо акула ( при малко повече въображение  Very Happy  - сега може да буди смях , но не и тогава - спомнете си само ,  как изглеждаха първите москвичи  Neutral  ) ...въпреки , че го карах с газово , повечето Лади   ги оставях далеч назад , за Жигулита-та на неговата възраст е излишно да коментирам ...

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 21:28

Настъпвам аз и отвреме на време поглеждам назад . Зад нас ,  плътно ни следва некъв , стар Фиат . Колите по пътя са малко , Слънцето клони вече към Залез , Морето отляво блести и Мига е неповторим и незабравим .... нещо звука на мотора се промени и поглеждам пак назад ...ай сиктир ве  Shocked ...от решетката на задния капак , която е разположена отгоре , излизат пламъци . Там някъде е и изпарителя на газовото...след секунди пламъците се разрастват и целия заден капак почва да гори ....

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 21:40

....жената ,   после ми каза , че съм извикал : - Скачайте , колата гори ! .... и съм започнал да спирам ...аз лично си спомням , че извиках нещо , но кво точно - тва не помня ...зад нас караше плътно друга кола , свиреше нещо - явно бяха недоволни , че ги изпреварихме преди малко  ...чудех се ,  как точно да спра - нямаше отбивка и бяхме засилени яко ...както и да е - спрях , но не веднага ...излязох веднага с пожарогателя ...той не работеше ...отворих моментално предния капак с багажа и набарах първата , палаткарска черга ....някой ме сграбчи за рамото : - Вие  , що хвърлихте детето от колата ве , идиоти ! 

What a Face

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 21:46

- бяха двамата пича от Фиата  Shocked ....в този момент жената изпищя : - Видъра го ням-а-а-а-а ! 

affraid

Булти
    Admin

Любовта на Господ

Писане  Булти on Пет Фев 14 2014, 21:54

....ми Видърко , като чул : - Скачайте ....отворил си вратата и скочил в движение   Shocked  . Скороста ни ,  да е била някъде , около 80 км . в час  What a Face  . Скочил и почнал да се търкаля по асфалта . Идващата зад нас кола , го избегнала на сантиментри ....само лакътя му беше охлузен и късите гащи - леко скъсани ...и през нощта , в палатката се стресна няколко пъти , насън ....

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Фев 15 2014, 01:30

...приятели ...след като дом. съвета , прочете горните случки .....се налагат следните корекции в текста .....за втората случка , жената ме коригира , че не било Царево , ми било ...след Ахтопол...моста - оттам - насам  Very Happy ....на последната ( третата ) , Сина ми , ми каза по Скайпа , че доколкото той помнел...колата се е движила вече бавно ... вероятно е скочил в движение в последния момент ....за което не съм съвсем сигурен  scratch ...но все пак в движение бе скочило ...пишлемето му с пишлеме ....

смях

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Фев 15 2014, 16:50

...то се е видяло , че ще си пиша сам в тая тема  Very Happy  , та ще ви опиша още един случай на  " паднал зад борда " ...

...Лято е . Пак сме целия отбор в джипа . Естествено , крайната цел отново е Силистар . От страна на кучетата  , този път  в колата ,  обаче е само Боксера Дънди . Седнал е отзад , на страничните метални сандъчета  ,  разположени вътре в каросерията ,  намиращи се над задните калници . Около него във привидно , пълен безпорядък  Very Happy , е струпан палаткаджийския ни багаж . Жипката , па си е кабрио , па дори и съм я нацапал камуфлажно  Very Happy  ....

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Фев 15 2014, 17:03

Дънди много се кефеше на вятъра . Дори понякога премрежваше очи от удоволствие . Стоеше си там , като някой сфинкс . Често ни изпреварваха коли , свиреха ни ,  махаха му и се хилеха . Той само си отваряше едното око , след малко го затваряше и отново потъваше някъде в своята царственост ...Наближихме остри завой . Един наляво , друг надясно , после пак наляво . Отминахме . По едно време се сетих да погледна назад ,  кво става и  affraid ...кучето го няма . Баси , паднало е  от Уаз-а . Както си е дремело и кефело , явно е заспало и на някой завой - излетяло !!!

смях

Последната промяна е направена от Булти на Съб Фев 15 2014, 17:05; мнението е било променяно общо 2 пъти

Jorestes

Брой мнения : 3561
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Съб Фев 15 2014, 17:03

супер супер супер : a, аз от четвъртък се чудя приятелю, къде е този мост при Царево?!! надраве надраве надраве

Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Фев 15 2014, 17:14

ха-ха-ха 

...Обърнах веднага и .... газ назад . Караме , караме - никъв го няма . Ни живо куче , ни труп на   пътя , ве никава следа от него  scratch . Чак след около два километра , го съзряхме как яко търти към нас . Цялото се бе запенило , очите му бяха кървясали от зор , бе в прединфартно състояние - жегата от нагретия асфалт бе жестока ....само като си помисля , как сладко е дремуцал под хладния повей и изведнъж ...

ха-ха-ха  ха-ха-ха  ха-ха-ха

Sponsored content

Писане  Sponsored content Today at 04:20

В момента е: Пон Яну 23 2017, 04:20