Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Чепарета за сафрид, чернокоп , карагьоз , хамсия и паламуд .

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Чепарета за сафрид, чернокоп , карагьоз , хамсия и паламуд .

Писане  Булти on Чет Апр 03 2014, 20:57

....морето изсъхна ....риба няма ....водЪта било много в морето , за сметка на рибата....Админа , не обича да чете и да слуша подобни писания и словоизлияния....чак получава запеХ от тях  Very Happy ....че дори и кучето му  въххх ....риба има ...кеф за нас рибарите ще има ....само да сме живи и здрави  ....

хоро
    germanov.1974

Брой мнения : 48
    Местожителство : гр Бургас

Писане  germanov.1974 on Пет Апр 04 2014, 18:23

Привет, аверчета! Едно бързо и нестандартно, с нечетен брой куки Бургаско Sabiki  Very Happy

Поздрави! skuter надраве 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Апр 04 2014, 23:03

танц
    germanov.1974

Писане  germanov.1974 on Пет Апр 04 2014, 23:10

Булти написа:танц
    Какой туй кючуклиме ба?! ха-ха-ха 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Апр 04 2014, 23:14

....оня ден се видяхме с теб ....както сам каза ти : пУложението с чакането на началото на сИзона е неудържимо и граничи на границата на лудоста ....тъй чИ :

танц  танц  танц 

...мен вече сън , ни ма фаща , пък за вас не знам ...

What a Face
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Нед Апр 06 2014, 10:06

И аз съм готов за сафридеца. Very Happy Very Happy Very Happy 
    Имам по 5-6 бр. от № 8 до №11 включително.
    Ето и фотки:

Малко са рошави, но тази година  сафридите, надявам се, да не са толкова претенциозни.

Наслука, Приятели! наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Апр 07 2014, 22:03

йессс

... съвсем лекичко почистих .... благодаря за разбирането ...

Very Happy

Последната промяна е направена от Булти на Чет Юни 19 2014, 11:43; мнението е било променяно общо 1 път
    germanov.1974

Писане  germanov.1974 on Чет Апр 10 2014, 23:58

Момчета, големи сте всички, но нека не спамим темата, че бой ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха 

vladtina

Брой мнения : 20
    Местожителство : Варна

Писане  vladtina on Вто Юни 17 2014, 22:23

Здравейте на всички  Very Happy 
    От скоро и аз си правя чепарета за лична домашно неангажиращо хоби,като доста неща научих и от други колеги
    рибари от другия фирум.
    Та въпроса ми е такъв че си взех от новите ламета ,но пак нещо не мога да ги докарам като на някой
    колеги.
    Мой те все пак седят малко рошави,не че не хващат ама на другите седят едни изпънати и арни  Very Happy 
    Доста въпроси имам и се надявам че ще помагате ..та ето това за момента да покажа и да каже те добре ли е и къде да наблегна;

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юни 17 2014, 22:40

Колега , от мен имаш .... едно : 

- Добре дошъл !!!

ръкостискане 

....скоро , надявам се  да се включат и другите колеги ....

надраве
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Сря Юни 18 2014, 15:40

@vladtina
    На първата снимка "перцето" (в случая ламето) е твърде дилго!
    Виж на Германа снимките малко по-назад в темата.

С времето ще се получи, иска се само търпение и постоянство.

vladtina

Писане  vladtina on Сря Юни 18 2014, 18:40

noemis написа:
    @vladtina
    На първата снимка "перцето" (в случая ламето) е твърде дилго!
    Виж на Германа снимките малко по-назад в темата.

С времето ще се получи, иска се само търпение и постоянство.

Здравей и на теб :)
    Това е така в момента като ги правя кука по кука оставам малко повече ламе след това,като ги наредя на
    картончето взимам една голяма ножица и и всички си идват на мястото.
    Сега дали са окей или още да ги подрязвам ?

А относно на Германа той е извън земен хипер прецизен с неговите чепарета,там няма аналог и сравняване  Браво !

vladtina

Писане  vladtina on Сря Юни 18 2014, 20:35

Булти много мерси

vladtina

Писане  vladtina on Пет Юни 27 2014, 21:47

Може ли да споделите с какви въдици като дължина и акция мятате за сафрид от брега.
    Въпреки че темата е за чепарета...
    моля ако не да се направи нова тема,стига да не ви затруднявам
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Юни 27 2014, 22:43

....благодаря за идеята :

http://bulti.forumn.org/t491-topic#14961

черпи
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Сря Юли 09 2014, 22:03

Това са моите "произведения"  Very Happy 
    [img][/img]
    [img][/img]
    тУй със синьото е против уроки  Very Happy  едно съм направил за експеримент  Idea 
    Jorestes

Брой мнения : 3567
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Юли 10 2014, 08:21

Страхотни са................Браво!!! супер 
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Чет Юли 10 2014, 08:54

Супер чепаренца!  Very Happy 
    Класиката в жанра - перо от ишил, тези са от най-уловистите, поне едно време бяха.
    Като казвам едно време, преди много години битуваше мнението, че ацетона от лака за нокти разяжда (отслабва ) възела на куката с течение на времето.
    Тогава още социализЪмът не се беше развил достатъчно, куките и месината бяха кът.
    Затова пък имаше червени копринени конци (изключително здрав конец).
    Чепаретата ги правехме така - Правиш възел на бидема, на куката  хващаш перцето и крайчето с възела, основното връзване се прави с конеца 6-8 здрави намотки по начина както се връзва с месината, стяга се, изрязват се краищата на конеца и се изтегля  максимално крайчето с възела.
    След първото чепаре работата става рутинна и не толкова сложно, колкото изглежда. ръкостискане

Митко Кирилов

Брой мнения : 99

Чепарета за сафрид и чернокоп

Писане  Митко Кирилов on Чет Юли 10 2014, 10:58

Класика в жанра! cheers 
    Аз лично продължавам да ги правя по начина описан от Куинс. Very Happy  Едно време не започвах сезона без минимум 100/сто/ чепарета
    за спининг и поне 10 чепарета за дълъг прът /кука №9 или 10/ на клатене.Сега този риболов съм го изключил от програмата:
    не е това, което беше от брега. Shocked  Сега трябва да влизаш с лодка.
    А и много я разглезихте тая риба lqto : сегашните чепарета са цяло произведение на изкуството,  scratch но не съм убеден, че като има риба с тях се хваща много повече!
    На слука! наздраве
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Чет Юли 10 2014, 23:29

kuins написа:Супер чепаренца!  Very Happy 
    Класиката в жанра - перо от ишил, тези са от най-уловистите, поне едно време бяха.
    Като казвам едно време, преди много години битуваше мнението, че ацетона от лака за нокти разяжда (отслабва ) възела на куката с течение на времето.
    Тогава още социализЪмът не се беше развил достатъчно, куките и месината бяха кът.
    Затова пък имаше червени копринени конци (изключително здрав конец).
    Чепаретата ги правехме така - Правиш възел на бидема, на куката  хващаш перцето и крайчето с възела, основното връзване се прави с конеца 6-8 здрави намотки по начина както се връзва с месината, стяга се, изрязват се краищата на конеца и се изтегля  максимално крайчето с възела.
    След първото чепаре работата става рутинна и не толкова сложно, колкото изглежда. ръкостискане
    Така е бат Куинс и баща ми (лека му пръст) така ми е показвал (учил) с червен конец. Тази перушина е на 20г. намерих я в такъмите му я усвоих набързо. Зимата от лова на водоплаващ дивеч, си набавих и нова перушина, така че имам за още чепарета.

Митко Кирилов

Чепарета за сафрид, чернокоп

Писане  Митко Кирилов on Пет Юли 11 2014, 11:24

ЧЕПАРЕТА за:
    Сафрид:
    Тук около Варна с "белите" чепарета риболувахме предимно в мрачно време, рано сутрин, късно вечер или
    на големи дълбочини. Много по-добре, поне при мен, се представяха чепаретата с пера от токачка /черни на бели
    точки/. Very Happy 
    Чернокоп:
    Освен гореописаните пера, хит сред "посветените"-тогава нямаше форуми, интернет-бяха перата от виентамска кокошка.study /Тънки, меки,дълги, ръждиво кафяви на цвят, във водата имитираха ува, но нито една заргана не съм вадил на тях./ На времето се продаваха в домашни потреби бамбукови пръчки с завързани на китка такива пера за обиране на паяжините.Що укори изслушах в къщи от женската част, че съм им развалил/бая разредил приспособлението!/. колективно потупване 
    Паламуд и лефер:
    Най-уловисти бяха чепаретата с пера от щъркел/черни/ -за паламуд, и от виетнамска кокошка-за лефер. cheers 
     ръкостискане

vladtina

Писане  vladtina on Съб Юли 12 2014, 00:28

Я сега да видим кой с какъв възел работи за чепаретата
    като връзване на кука и прикачване към майката ако му се занимава де  Very Happy 
    Аз използвам тези за  страничния към майката

а за куката ето тези и двата

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Юли 13 2014, 09:04

супер  супер  супер 

либоф-ф-ф

Митко Кирилов

чепарета за сафрид, чернокоп

Писане  Митко Кирилов on Пон Юли 14 2014, 13:33

Полезни и опресняващи снимки за възлите!  study 
    За бидеми ползвам показаното на първата снимка в опростен и....надежден досега вариант: бидема с възел накрая вмъквам
    в най-обикновен клуп на майката, затягам и след това го завързвам чрез най-обикновен възел с премятане един път "нагоре" и още един път "надолу".За чепаре, такъм за кефалови и др.
    За вързване на куката ползвам показаното на снимката в дясно долу:това го намерих преди около 20 и повече години в едно японско ръководство за възли. йессс Този възел е от типа на самозатягащи се такива.Може да се използва и го използвам в два варианта:
    Вариант І :така както е показано на снимката. Възелът става хубав, може да се използва за флуорокарбон.Внимание: най-напред се изтегля внимателно влакното към дългата му част/ неотрязаната, за да не се деформира и накъдря/, а след това се издърпва края на стърчащото отрязано влакно.При това "отпадъкът" не е малко, но при вързване на малък по размер куки е за предпочитане.Ако правя такъм за зарган издърпаното влакно/отпадъка/, ако реша използвам за връзване на втора кука.Това става по:
    Вариант ІІ : при същото разположение на влакното и куката на снимката върху куката не се намотава влакното от клупа под куката, а края на влакното се прекарва  и намотава върху куката, след това се изтегля влакното от дългата му част.Хаби се много по-малко от скъпо флуо влакно. Този възел също е самозатягащ се и го използвам при куки с по-дълго рамо./ За зарган предпочитам, не че ползвам "класиките Гамакатцу и др", кукички с късо рамо.
    И двата варианта ползвам от много години и много рядко имам откачена риба, случвало  ми се е по две причини: капризен флуорокарбон или лошо оформена,режеща или тясна лопатка на куката.
    Това от практиката.
     надраве
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Нед Авг 10 2014, 03:47

С'я,първо,Германчето прави убийствени чепарета--не само като фейс,а и видяно и проверено на живо в бойна ситуация!Да са 10-ина людете по бургаско ,чиито чепарета съм ги признал като по-бойки от моите --Явор,Борката,двамата Руменовци(Рахнев и Златев),Германа и...абе,да не изреждам Wink 
    Второ,поради что сте стеснили темата само до чепарета за сафрид и чернокоп? Поразгледах повърхностно и не видях теми за чепарета за карагьоз,хамсия,паламуд...!?
    Преди време(години) Германа ми рече,че ме е забелязъл като съм нижел големи синджири с граца на 1-во КМ на Порт Бургас.Точно тогава бях с хамсиено чепаре-ще рече куки-нудисти със капчица лак(нека съм по-конкретен--две-една червена на възелчето и една жълта или фосфорна боя.При ф.к.-ов бидем около 0.16 и куки с номерация 9-12 всичко налита-и граца,и карагьоз(едно време на плаващия док в Западното карагьоза само на голо го търсехме,бре),и сардина,и хамсЪ...
    Вчера...то станало оня ден,Булти ми скива бакичката с хамсиите--тройката я бях минал (Булти,не зная дали помниш,като ти рекох,че тази риба е била в сол--чорбата и я метнах преди да тръгна да излизам от пристанището по "пътя на смъртта",ще рече по тетраподчетара отвън стената).Морих ги рибетата на чепаре с бидеми Ф 0,156 ф.к,капка бял и капка червен лак.Понеже я закъсах откъм малки куки,бях навързал огроооомните(уж) за хамсията 9-ки,ама ....резултата и админа го видя наживо (да не споменувам,че в чантата на гърба ми имаше малка бака,в която бе резултата от последния ми половин час чепаруване--риби без сол....за котките,'дето ми правят кур-капан пред входа и не ме пущат да се прибера,докато не ги направя щастливо мъркащи Very Happy )

пп Сори,че не качвам снимки и клипчета,ама,откак набих няколко юмрука и шута на стария си(хИнтелегентен комп) и взех един на старо,с който само да чета новини и форумни вести,се аделих с тази възможност(да качвам снимки и клипчета)--кат'включа еЛДжи смартвончето у простото компютър и....ми вика:Не може!Тъп съм като теб Embarassed 'Пък не смея и на него да му приложа малко маваши-гери(или както там се казваше техниката),че ще се наложи да стана пак клиент на компютърните зали...а това е досадно и некомфортно рева надраве 

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Ное 21 2017, 08:15