Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Чепарета за сафрид, чернокоп , карагьоз , хамсия и паламуд .

Share
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Re: Чепарета за сафрид, чернокоп , карагьоз , хамсия и паламуд .

Писане  kuins on Чет Фев 20 2014, 06:38

germanov.1974 написа:За сафридено чепаре по-голяма кука от N:8 аз не използвам, до N:11 включително, минимално. Дебелина на бидем:
    -ф.0,15мм до 0,18мм., Флоро-карбон: DUEL, Berkley-trilene, Sunline, Lazer-SS-HD 100% fluorocarbon. Майка: ф. 0,20 до 0,22мм. Пак ФК
    За чернокоп: N:6,5,4,3, като на тези куки прибавям шлаух прозрачен, вижда се на снимките. При гъста риба работя и с Ювела- 19 серия дълго рамо. Дебелина на бидем от 0,24мм до 0,28мм., а майката е от 0,28 до 0,30мм. от същите Флуорокарбони. Относно лаковете, не използвам марки, хареса ли ми нещо вземам и експериментирам. Основно си ползвам сигналната боя и съм си супер доволен.
    Дължина на бидем сафрид: от бряг 5см. разстояние между двете куки 20см. от лодка- 7см. разтояние пак 20см.
    Дължина на бидем чернокоп за лодка: от 8см. до 10см. разстояние между куките 25см. Това е моят начин и моето мнение. Поздрави! Very Happy

п.п Куките които използвам са Ювела и Маруто.

Приятелю Германов, добро утро!

Имам няколко въпроса, тъй като ще се стягам за новия сезон:
    1.Къде на краставицата продават тези неща - куки и флуоро карбони?
    Аз обикновено пазаря от Румен и от Мишел. Пък и да ти кажа- имам такъми за два живота. Very Happy 
    2.Продават ли някъде пакетчета с естествена перушина от ишил, бърне , токачка, черни пера от щъркел?
    Аз си падам малко традиционалист и предпочитам естествените материали и ще съм ти благодарен, ако ме светнеш.
    Наборът Киро и бай Иван от другия сайт сигурно помнят и времето, когато вместо боядисване с лак и разни бои връзвахме чепаретата с червен копринен конец!
    Пък и да слизам напразно от Меден рудник без предварителни данни не си заслужава.
    Тук има 3-4 магазинчета, но са главно шаранжийски и обрани.
    Бъди здрав и благодарско предварително! ръкостискане 
    П.П. След като направя нещо, ще показвам, естествено.
    germanov.1974

Брой мнения : 48
    Местожителство : гр Бургас

Писане  germanov.1974 on Чет Фев 20 2014, 21:47

kuins написа:
    germanov.1974 написа:За сафридено чепаре по-голяма кука от N:8 аз не използвам, до N:11 включително, минимално. Дебелина на бидем:
    -ф.0,15мм до 0,18мм., Флоро-карбон: DUEL, Berkley-trilene, Sunline, Lazer-SS-HD 100% fluorocarbon. Майка: ф. 0,20 до 0,22мм. Пак ФК
    За чернокоп: N:6,5,4,3, като на тези куки прибавям шлаух прозрачен, вижда се на снимките. При гъста риба работя и с Ювела- 19 серия дълго рамо. Дебелина на бидем от 0,24мм до 0,28мм., а майката е от 0,28 до 0,30мм. от същите Флуорокарбони. Относно лаковете, не използвам марки, хареса ли ми нещо вземам и експериментирам. Основно си ползвам сигналната боя и съм си супер доволен.
    Дължина на бидем сафрид: от бряг 5см. разстояние между двете куки 20см. от лодка- 7см. разтояние пак 20см.
    Дължина на бидем чернокоп за лодка: от 8см. до 10см. разстояние между куките 25см. Това е моят начин и моето мнение. Поздрави! Very Happy

п.п Куките които използвам са Ювела и Маруто.

Приятелю Германов, добро утро!

Имам няколко въпроса, тъй като ще се стягам за новия сезон:
    1.Къде на краставицата продават тези неща - куки и флуоро карбони?
    Аз обикновено пазаря от Румен и от Мишел. Пък и да ти кажа- имам такъми за два живота. Very Happy 
    2.Продават ли някъде пакетчета с естествена перушина от ишил, бърне , токачка, черни пера от щъркел?
    Аз си падам малко традиционалист и предпочитам естествените материали и ще съм ти благодарен, ако ме светнеш.
    Наборът Киро и бай Иван от другия сайт сигурно помнят и времето, когато вместо боядисване с лак и разни бои връзвахме чепаретата с червен копринен конец!
    Пък и да слизам напразно от Меден рудник без предварителни данни не си заслужава.
    Тук има 3-4 магазинчета, но са главно шаранжийски и обрани.
    Бъди здрав и благодарско предварително! ръкостискане 
    П.П. След като направя нещо, ще показвам, естествено.
    Здравей, брат! При братята магазин Щука на Краставицата ще намериш необходимото.
    kuins

Писане  kuins on Чет Фев 20 2014, 21:54

Благодарско, от тях купих за 85 кинта риб. машинка за юбилея на един приятел, остана доволен. Дадоха ми и карта за отстъпка, така, че като взема пенсийката си - там съм. 
    ръкостискане 
    kuins

Писане  kuins on Чет Фев 27 2014, 13:31

Както ви казах по-горе, днес посетих братята на "краставицата" и намерих това, което търсех.
    Бях обслужен с подобаващото уважение, все пак не всеки ден в магазина ти влиза клиент, който е правил чепарета от преди 50 години!!! Very Happy Very Happy Very Happy , вярно, че същите не винаги са най-платежоспособните, но се предполага че са авторитети в други кръгове и могат да бъдат полезни. Very Happy
    Специални благодарности на приятеля (братока) Германов за точната и безкористна помощ, между другото в магазина го познават. Very Happy  Very Happy  Very Happy 

Купих от тези неща:

В близките няколко дни ще се отдам на ръкотворно творчество, ще поместя снимки, както съм обещал, ако вие не ги харесате, поне сафридите да са по-благосклонни.
    Чао за сега, отивам да се отдам на бог Морфий. наздраве 
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Пет Фев 28 2014, 12:05

chpetrov
    Колега kuins, ако намериш време да се разходиш до смотаното магазинче на бул. Демокрация 94А (до III-та поликлиника) - може би ще ти хрумнат и други идеи.

Бъди здрав

kuins
    Те това е  оргазмо, купено  със  любезното съдействие на колегата chpetrov, за което сърдечно благодарско:

Спокоен следобед!
    kuins

Писане  kuins on Пет Фев 28 2014, 12:09

Чепаре №1 - дано е късметлийско. Very Happy 

Кука №9, производство на Сия фишинг, флуорокарбон 0,16/0,20, ишил, органза, УВ ламе 3 Д нишка.

skuter 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Фев 28 2014, 12:16

Добре изглежда , есента с купешко , с подобна разцветка  хващах най добре ...направи очички , както колегата Германов  Exclamation

Последната промяна е направена от Булти на Съб Мар 01 2014, 00:52; мнението е било променяно общо 1 път
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пет Фев 28 2014, 12:38

Браво, Майсторе!!! супер 
    kuins

Писане  kuins on Пет Фев 28 2014, 14:35

Jorestes написа:Браво, Майсторе!!! супер 

Благодаря, Jorestes! Very Happy 

Един личен въпрос, за което се извинявам предварително, да не би да става в момента революция в кибер пространството, че смени аватара си?
    Предишният ми напомняше за любимият ми от детството Луи Стивънсън, ако не греша, и припевът, който ме е карал да треперя от страх под юргана:
    "Петнайсет души във ковчега на мъртвеца,
    йо-хо-хо-хо , и бутилка ром..." череп череп череп 

Админът, да е жив и здрав, пък го оприличавам, дано не ме чуе, с ИХТИАНДЪР на Беляев.
    Виж как звучи: - Булти - човекът амфибия!  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
     Робинзон 
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пет Фев 28 2014, 15:18

Very Happy Very Happy Very Happy , не само малко революция в аватаро...............

.................

Йо-хо-хо и бутилка ром!
    Петнайсет души в ковчега на мъртвеца...
    Йо-хо-хо и бутилка ром!
    Ти само пий, това остава на боеца...
    Йо-хо-хо и бутилка ром!!!

Йо-хо-хо, пиратски живот за мен.
    Грабим, плячкосваме, крадем и стреляме,
    пийнете си, другари мои, йо-хо-хо,
    отвличаме, насилваме, хич не си поплюваме,
    пийнете си, другари мои, йо-хо-хо.
    Йо-хо-хо, пиратски живот за мен...

................................................

Кралят и хората му
    отвлякоха кралицата от постелята й...
    и я затвориха в човешко тяло...
    Моретата ще бъдат наши
    и там ще властваме ние!
    Йо-хо всички заедно,
    вдигнете знамената високо
    Хей-хо, крадци и разбойници...
    Никога няма да загинем!

кораб кораб кораб Чиърз 
    kuins

Писане  kuins on Пет Фев 28 2014, 17:29

супер супер супер 

кораб кораб кораб 
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Пет Фев 28 2014, 18:20

Re: Сутринното ни кафе,и раздумки за какво ли не. / спам тема /

Писане kuins on Сря Фев 26, 2014 5:56 pm
    Откакто колегата Германов показа в новата тема за чепаретата своите ювелирни произведения, реших и аз да вляза в 21 век и да се нагодя на новите изисквания на рибите-да предпочитат чепарета, които в магазина струват вече 2,80 лв. бройката, че и отстъпка не прайят на измъченият български пенсионер. Very Happy
    За целта посетих приятелският сайт за рибата и намерих две теми - едната прясна, другата от 2009 год. с цели 224 страници.
    Прочетох отзад напред 24 страници и първите 5 на темата и ми се изясниха доста неща.
    Общо взето, колегите са положили големи старания, експериментирали са, налучкали са цветове и материали, съобразно региона в който се лови и т.н. и т.н.
    Втората тема е по-скорошна и предимно там разискват "кой е по-по-най", един кълвач се прай на интересе, но от цялата работа напрвих за себе си няколко извода:
    1.Поради това, че рибата в повечето случаи е рядка там, където я търсим, се изискват примамки - чепарета от ново поколение - дребни куки от №8 до №12 вкл.,УВ 3Д ламета, нишки,коси, органзи, понякога в комбинация с естествени пера от ишили, бърнета, токачки, щъркели, че и от папагали АРА Very Happy .
    2.Времето на чепаретата с 20-30 куки № 4,5 и 6 , на чаталите и каломите, безвъзвратно е отминало и за да не превръщаме излизането на риболов в обикновенна разходка , трябва да сме в час, за да не ни се смеят комшиите, когато се завръщаме от риболов.
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пет Фев 28 2014, 19:14

Питай бе Човек,аз от доста време си правя чепаретата,но след спорове с Добрия от на рибата и фишинга спрях да публикувам снимки и каквито и да е било мнения по въпроса.Сигурен съм че и с колегата Германов ще се скараме по този въпрос,за това избягвам да пиша тук.Това е линк към албума ми с чепарета от началото до преди година може и повече :http://ivohh.snimka.bg/arts/chepareta.462560.29991572
    СНИМКИТЕ СА ОТ НАЧАЛОТО,ПЪРВИТЕ МИ ОПИТИ,КОИТО НЕ СА ТОЛКОВА УСПЕШНИ,ДО НЯКОЙ МНОГО ДОБРИ УСПЕХИ.
    Всичките чепарета работят,пробвани са лично.А когато продавах нямах оплаквания за улова,а само за дължината.Понеже ги правя малко по дълги от колкото трябва
    kuins

Писане  kuins on Пет Фев 28 2014, 20:12

Ribarina написа:Питай бе  Човек,аз от доста време си правя чепаретата,но след спорове с Добрия от на рибата и фишинга спрях да публикувам снимки и каквито и да е било мнения по въпроса.Сигурен съм че и с колегата Германов ще се скараме по този въпрос,за това избягвам да пиша тук.Това е линк към албума ми с чепарета от началото до преди година може и повече :http://ivohh.snimka.bg/arts/chepareta.462560.29991572
    СНИМКИТЕ СА ОТ НАЧАЛОТО,ПЪРВИТЕ МИ ОПИТИ,КОИТО НЕ СА ТОЛКОВА УСПЕШНИ,ДО НЯКОЙ МНОГО ДОБРИ УСПЕХИ.
    Всичките чепарета работят,пробвани са лично.А когато продавах нямах оплаквания за улова,а само за дължината.Понеже ги правя малко по дълги от колкото трябва

Едва ли ще се скарам с някой, защото аз просто се забавлявам. Very Happy Very Happy Very Happy 
    Всеки си харесва производството, аз нямам претенции че моите са много красиви, но така ги правя от почти половин век и НИКОГА натоварено чепаре не ми се е късало, правя ги на тек бройки за късмет - с 11,13,15 куки, по дългички, много- много не придирям за еднаква дължина на бидема и разстоянието м/у куките.
    Все пак сафридите не ходят с линийки да мерят разстоянието на рибка до рибка, пък и нали си видял ятата с малки рибки, никога не са подредени като новобранци през 17 см. примерно една от друга. Very Happy Very Happy Very Happy 
    Видях и част от твоето производство, но снимките са 154, стигнах до 20, като имам време ще ги прегледам.
    Хайде наздраве! наздраве 
    germanov.1974

Писане  germanov.1974 on Пет Фев 28 2014, 20:59

Утре повече! Поздрави Чиърз 
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Пет Фев 28 2014, 21:13

Намирисва ми на серийно свръхпроизводство (че и брандирани)!  Чиърз 

germanov, не знам дали си забелязал, но снимките ти от първите две страници изчезнаха нещо ... или поне аз не ги виждам вече. замислен
    germanov.1974

Писане  germanov.1974 on Пет Фев 28 2014, 21:20

noemis написа:
    Намирисва ми на серийно свръхпроизводство (че и брандирани)!  Чиърз 

germanov, не знам дали си забелязал, но снимките ти от първите две страници изчезнаха нещо ... или поне аз не ги виждам вече. замислен

Нямам представа защо се е получило така Shocked замислен 
    kuins

Писане  kuins on Съб Мар 01 2014, 00:05

Булти написа:Добре изглежда , есента с кушешко , с подобна разцветка  хващах най добре ...направи очички , както колегата Германов  Exclamation

Ето и очички, за да гледат сафридчетата, га хи хамкат: Very Happy Very Happy Very Happy 

На бат ви Куинса пък очичките са отварят, като види на трапезата си тъва неща:

Наздраве за лека нощ!надраве 

П.П. Само Доня Данка да не види, че и показвам Новогодишната трапеза. ща изпера 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Мар 01 2014, 00:49

обичам те 

..па , не се сърди де ...

I love you I love you I love you 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Мар 01 2014, 13:18

...верно ,  снимките на колегата Германов , от по горните постове , не се отварят  scratch  , нещо може да се е случило с галерията   много мисля
    germanov.1974

Писане  germanov.1974 on Съб Мар 01 2014, 15:40

Чиърз 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Мар 01 2014, 15:51

ръкостискане
    kuins

Писане  kuins on Нед Мар 02 2014, 11:14

Чепарета за сафрид № 2 и 3:Very Happy Very Happy Very Happy 

Сбогом на сиромашията!!! кинти кинти кинти
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Мар 02 2014, 11:58

йессс
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Нед Мар 02 2014, 18:36

kuins написа:
    Те това е  оргазмо, купено  със  любезното съдействие на колегата chpetrov, за което сърдечно благодарско:

От същото магазинче до III поликлиника се заредих с моята доза "оргазми" :)
    Само че вместо органзи взех сатен - няма никаква разлика.
    Както се вижда, памукът е промазан, след като се извади стои накъдрен и лъщи/бляска по същия начин като полиестера.

Взех и едно с по-светъл тиквен цвят.

Някой пробвал ли е с другите цветове от снимката (син и черен) и ако е пробвал ще го помоля да сподели дали е имал успех с тях!

ПП1. Как ги разплитате тези пущини?
    Много тегава работа!

ПП2. Схванах номера - отрязваме си дължина като за връзване и после по дължината по единия ръб надлъжно с ножичка и нишките сами си излизат.

Последната промяна е направена от noemis на Нед Мар 02 2014, 18:53; мнението е било променяно общо 1 път

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Сеп 23 2017, 21:16