Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Улов на платерина и кефал от морския бряг

Share

Митко Кирилов

Брой мнения : 99
    Местожителство : Варна

Re: Улов на платерина и кефал от морския бряг

Писане  Митко Кирилов on Вто Юни 09 2015, 13:42

Малко информация за новите ми придобивки.Предстои им активно използване през този сезон! Very Happy
    В събота не ставаше за риболов, край буната нямаше хора и затова още един път в присъствието на колеги/свидетели и участници направих поредните тестове на продуктите на FL(Falai)- сърфовите триколенни пръчки 3.9 м, акция 3.5 либри: Диамонд Карп и Карп Легенд.Причината за теста беше проверка на максимална дистанция с влакно на Трабуко: S-Force XPS Surf Cast, 0.205 мм, 300 м оранжево на цвят, навито на макара Дайва БГ 60. Тестова тяжест: 100 гр. Шок-лидер монофил на Квантум 0.30 мм.
    Лично аз с лекота първоначално постигах дистанции с двете пръчки от порядъка на 115- 120 м.Един от колегите се изяви по-добре от мен /все още бях предпазлив и  не напъвах пръчките/ и няколко пъти хвърли на дистанции 127-137 м. Същите дистанции ги повторих след него вече с по-силово замятане.йессс
    Изводи:
    1.Посочените пръчки на FL имат качествата и характеристиките за използване при сърфов/дънен морски риболов на кефалови, като  предоставят повече от достатъчен диапазон за избор на дистанция,  в която да се вмествам според случаите.
    2. Строй на пръчките: бързият, леко изразен параболичен върхов строй, е достатъчно чувствителен, като същевременно ще мори хванати по-големи екземпляри за безпроблемно вадене, а с шок-лидер даже и без кеп от буните.
    3. Двете изпълнения на FL са много близки по характеристики, като Диамонд-а е едва забележимо по-еластична във върха..Жалко, че вече не се предлага, но на нейно място е Легенд-а, която по нищо не и отстъпва!
    4. Достатъчно мощни, гъвкави, могат да издържат   и  тяжест до 110-115 гр.
    Лично на мен ми паснаха  по тегло, строй и дизайн.Възможно е с по-модерни вече макари с удължена шпула да се постигнат още по-големи дистанции, но наличните ми такива са все още годни и засега нямам намерение да се дооборудвам.
    Това са впечатленията ми до момента.Предстои да се натрупат още през сезона.
    Намерих това, което търсих с помоща и съдействието на Сапуна, за което още един път му благодаря!

РР.Едновременно с новите придобивки изпробвах самоделно направена сърфова пръчка марка "Сбирщен строшенсберг"  компонирана от няколко стари телескопа,с удължена дръжка от тръба на прахосмукачка(?).Параболичен чувствителен върхов строй, дължина 3.80 м акция неизвестна, НО с 80 гр олово постигна съимерими дистанции с горните въдици ~100-110 м.Това за всеки случай, когато има много статично електричество и карбоновите пръчки не трябва да се вадят от колата. Патил съм си и имам  обица на ухото!affraid
    Това от мен и.......чакам оптимистични новини от адаша ! ръкостискане
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Вто Юни 09 2015, 13:52

Браво, със здраве да ги ползваш и много уловени рибоци с тях!!! ръкостискане

Митко Кирилов

Улов на платерина и кефал от морския бряг

Писане  Митко Кирилов on Сря Юни 10 2015, 11:19

Благодаря за пожеланията! ръкостискане
    Между другото вчера след работа с Легенд-а направих сефтето на първата платерина за сезона! cheers
    Иначе слаба работа. scratch Само един колега, изпреварил ме с 3 часа имаше 6-7 бройки. йессс
    Рибата е пръсната, трябва да се търси в плиткажа, където пасе.
    Дано имам повече време: много нараснаха другите ангажименти по новото поколение!
    наздраве
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Писане  kuins on Сря Юни 10 2015, 17:39

Браво Адаш!
    Тука времето си е ....ъъъъ... мамата.
    Сулуган, чалкантия, за наште риби хич не става.
    Поздрави за новата техника!
    Аз се подготвям (настройвам) за едно приключение на юг, дето ще уча на стари години тролинги, мролинги, джпиеси за което, ако доживея, ще давам отчети.
    Ако няма риби, един приятел ме съветва да преговарям спреженията в Руском языке Very Happy (Кой знае колко грешки допуснах в тези две слова), там имало доста рускоговорящи ибекти.
    Липсата на физическа мощ ще компенсирам с голям жизнен опит и познание на необятната рашънска душа.
    Бъдете здрави!

Митко Кирилов

Улов на платерина и кефал от морския бряг.

Писане  Митко Кирилов on Чет Юни 11 2015, 11:04

Състоянието на риболова: сдесь - паршивое! Rolling Eyes
    С рашаните следните правила/особенно за нашите ЕГН-та/: колективно потупване
    1. ГЕНЕРАЛНО: Россия умом не поймешь! /не се и опитвай!/ scratch
    2. В мъжка компания с рашани: Не надо выпивать залпом!/на екс!/ Rolling Eyes
    3. В друга: чем медленее и ДОЛГО, тем лучьше !/ако се случи!/ йессс
    4. После второго стакана водки нет некрасывие женщины!/ако си свалил очилата!/ смях
    5. На столе нет мало закусок, всегда мало водки! /затова обикновенно мезетата артисват/. Wink
    Това от мен адаш и ......умната! ръкостискане
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Писане  kuins on Чет Юни 11 2015, 13:11

Благодарско за съветите! супер

skuter lqto palqtka плувам

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пон Юли 24 2017, 07:44