Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Мириус , райското място

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Мириус , райското място

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:18

...историята продължава :dancingHappy_i ...започнахме пак традиционно с банички Ала Мънциано :

...обаче не останаха кинти за салата и жулех ракия на голо , докато и тя ми омръзна , пък как ми се пиеше една мастичка :231589: ...на сутринта станах рано и значително по лесно от зимния неопрен , облякох новия 5 мм. камуфлаж , който бях купил минала есен от Спиър :

...както се вижда на снимката , отпред съм залепил допълнително парче неопрен , щото лани ме боляха гърдите при зареждането ...влязох аз и пълен с мерак :ся щи кажа: , от скорошната снимка на Спиър с оня лаврак :231589: , почнах засада след засада . Термоклина бе на сравнително малка дълбочина - 6 или 7 метра . Да , ама ми стана студено :12666: , няма угаждане да го е..а . С другия неупрен умрях от жега , предния път :шама: ...пък риба никаква не се визуализира , е то кът няма как да се появи я :6e6ebecd09233a ...загинах от студ :problems: ...и трябваше или да излизам или да спра със засадите и да се раздвижа ...затуй набучих малко попчета :

...онуй едрото рибе е биволче :

...паури доволно :

и много рапани ...
    ...и по всичко си личеше , че ще прекараме една тиха и кротка нощ :

...но пак без салата :606186: ... да ама не :nono: :nono: :nono: ...отнякъде , сякаш от нищото се появиха двама веселяци - Бай Геш Тапицера и Бай Трифон Лукойла :752444: - приятели на шефа на мидарника ...а тия пичове пускаха такива лафове , че със жената сме се попикали да се смеем :752444: ...по едно време Бай Геш като разбра , че имам паури без никакво колебание ни покани на гости . Седнахме ние и Бай Геш ни поднесе по една огромна салата на секи от домашни краставици и домати , поръсени обилно със сирене , после искара от една хладилна чанта една потна мастика , една потна мента и една купа с лед :752444: ...мислех си : " Верно господ е българин !!!" :dancingHappy_i и след това се сетих , що не ми се е материализирал лаврака под водата Idea , просто ми се е сбъднало друго също така силно желание ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:20

tih написа:Хех.. мерси ! За първи път виждам биволче на "живо" (разбирай снимка). Хайверлия ли беше или просто такъв му е корема ?
    ...нямаше хайвер вътре , ами му е голям тумбака щото гълта рибите цели и после ги разгражда вътре като скорпида ...оказа се , че тоя бай Геш е маняк на тема паури , взе една ножка и за нула време си измайстори цял комплект клечици с които стигаше и до най недостъпните места в рачешкото тяло , за сефте виждах човек да им осмуква и краката :41990: ...от лаф на лаф разбрах , че тоя бай Геш се е специализирал в направата на тенти и покривала на яхти , моторни лодки и други . Ако някой се интересува номера му е : +359888030503 ....на другия ден в морето бушуваше силен ураганен вятър и реших да изпробвам дали ще мога да греба с надуваем каяк срещу вятър 9 метра в секунда :5ff67901e688fa ...първом ударих две кайвета за изтрезняване :217b315cad77fe

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:22

..оказа се , че мога :

...на снимката обаче съм с кърмата срещу вятъра , да не намокря фотото ...че дори и риба налових :

...обаче много клати мамка му :5ff67901e688fa и снощните облаци напомниха за себе си и след 2 часа геройски искарани в бурното море и както казва Кирето и Пайдос към брега :

...та открихме и сезона на чируза с меджит :

ТУЙ БЕШЕ

КРАЙ
    Булти
    Admin

Левитация

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:26

....криза ....безнадежност ....отчаяние ....морето е някакъв далечен спомен...все още нямам винетка , очертават се три почивни дни - 24 май е почивен и с последните жълти стотинки отиваме на морето , може и за последно да е - всеки път пътувам на риск да не ме хванат , всеки път като се съберат повече почивни дни и се чудим как ще ги искараме , а управляващите напук на реалноста си измислят все повече и повече дни за неработене - за тях е празник - за нас ...не е
    ...в началото бе огъня :

но тоя път няма пържоли...малко хляб , листа от маруля - от майка ми , две бири и много ентусиазъм...ще ловим риба - лодката е в бойна готовност , неопрена , харпуните - опрях някакси си , истински и брутално да ме храни морето -колкото искарам , толкова ще ям ...водата все още бе студена и с 5 мм неопрен издържах не повече от 3 часа , с лодката и въдицата пък бе адски горещо - слънцето печеше безмилостно , морето бе тихо като езеро , нямаше и полъх от морския вятър , отишъл някъде далече ...с други думи - жесток контраст , при все това меджита се ловеше на поразия , а почнаха да излизат и попчета , под водата бъкаше от паури , имало забрана , хм , е няма да стоя гладен заради нея...та тия три дни се справихме успешно , не почувствах и липсата на алкохол...
    Булти
    Admin

Левитация

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:29

...някъде по средата на втория ден , загледан в играта на делфините , ми хрумна идеята що не остана тук цялото лято и да избягам от действителноста ...нямахме грам провизии - ни пиене , ни ядене - само малко хляб , малко кафе , захар и сол , жената ми каза : " Ти няма да издържиш ! " , аз обаче по никакъв начин не исках да се откажа от гледката пред себе си , от това морето да ми е на една ръка разстояние , само да си облека неопрена , да скоча в лодката и да ударя камшика на Хондата , дето само мирише бензина , но ще ме закара до дет ми стига погледа наоколо ...и реших да остана , качих жената в буса на мидарите , напълних и торбите с чирузи и ядки от рапани , сбогувахме се и останах сам ...
    ...тотално сам , канеше се да вали , аз обаче бях инат , припалих ДВГто и в морето , тамън да вадя чепаретата и заваля , аре обратно , на брега се шмугнах под навеса на бунгалото на рибарите и чух самотно мяукане , едно коте се отърка в крачола на дънкито ми , ха имам си и компания ... е туй коте що риба изяде от мен впоследствие не е истина , рибарите после не можаха да го познаят , викат ми - ний оставихме малко коте , идваме и гледаме голяма котка ...редувах един ден гмуркане с един ден въдичарстване от лодката , при гмуркането винаги първо проверявах периметъра за летящи риби , проверявах и по сериозните дълбочини за нещо по така и после си събирах паури и трепех попчета за ядене ...да но постепенно и трайно в мен се настани чувството на глад , стана натрапчиво , дори и да се натъпчех с морски дарове , след три , четири часа пак бях гладен , не знам , преди десет години на Бунарджика се справях някакси по лесно или може би съм забравил неприятното от тогава , а си спомням хубавото ...
    ...събуждаш се сутрин гладен , ядеш малко хляб и в морето , ако съм въдичар издържам по дълго и по бавно огладнявам , но ако гмуркам - малиии - след 2 часа съм вече умрял , както и да е - даяна аз , но после като изляза с улова , докато изчистя рибата , докато запаля огъня , докато стане жарта , после половината риба остава по скарата , после съм толкова гладен , че даяна направо с костите ...тоя пич Манук от Нарибата , дет пише , че гладът бил полезен требеше да го взема с мен ...липсата на какъвто и да е алкохол , също тормозеше истерзаната ми вече душа , пиеше ми се адски , вечер се въртях като хамав в палатката и само ми се привиждаха , чаши пълни с пенлива течност , малки чашчици с ракия , бутилки ...Дънов е казал , че алкохола се лекува с пиене на много вода , пих , пих ...аве мамка му - файда няма ...на третия ден без пиене , бях станал като вампир жаден за кръв , почнах да обикалям наляво и надясно и внезапно отнякъде долових слаба миризма на бира , брех викам си - не може да бъде ...вървях по миризмата около половин час и излязох на една полянка дето явно са я превърнали в тоалетна и лекия дъх на бира се носеше оттам ...мамка му - некой е пикал там преди три дни - само си представих как блажено си е къркал биричката
    Булти
    Admin

Левитация

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:32

...един ден не издържах вече и срам , не срам , почнах да се навъртам , като чакал край момчетата от мидарника , те бяха бачкери с ниски заплати и не можеха да си позволят да си носят кой знае кво за ядене , но въпреки ме усетиха и почнаха да ме канят на тяхната скромна трапеза , дори един от тях - жив циганин ме покани и изпи заедно с мен , едиственото си патронче с ракия дето си носеше , ще требе да преразгледам пронацистките си разбирания , струва ми се ...аз от своя страна им носех паури и риба , ползвах и газовият им котлон , олио и сладка вода ...така временно закърпих положението докато жената донесе някакви провизии следващия уикенд , лошото в случая обаче бе - че техните проблеми станаха и мои проблеми , все едно и аз бях на работа с тях и така уиденението ми с морето бе жестоко разкъсано ...
    ...снимки направих малко , тъй като смятах да оставам дълго и пестях батерията и картата :

...а туй е тентата на Мънцата :373173:

Булти
    Admin

Левитация

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:36

...въпреки несгодите , единственото което ме крепеше беше близоста ми до морето и миговете на блаженство прекарани под водата ...не си спомням точно кой ден беше , щото сичките ми дни сякаш се сляха в един , но се оказа че съм изпокъсал повечето си въдичаски такъми , тогава по съвета на Данчо , реших да проверя северния склон на Маслен нос и под водата да събера , ако има закачени кукички , тежести и т.н...
    ...морето беше тава , всъщност такова беше и през целия период , бих камшика и газ към носа , там имаше две лодки и един самотен рибар на скалите , питах ги точно де застават по принцип бреговите рибари и се наточих за такъми , дарове от Нептун , там обаче ме очакваше нещо дет виждах за пръв път в живота си - бряг , на метър от него - вертикална стена завършваща някъде в мъглявината към дъното , гмурнах се по нея - видя ми се безкрайна , след малко изплувах - не очаквах такива дълбочини в непосредствена близост до брега , раздишах добре и повторих , баси бездната , видя ми се безкрайно времето докато стигна дъното , поне 20 метра имаше , ако не и повече и ...гладка стена - никакви закачки , никакви такъми ...баси тва не може да е с естествен произход ...гмурках се многократно и не вярвах на сетивата си ...местих си и лодката насам , натам ...докато...не попаднах в Тюленовата пещера...бях чувал само за нея и я бях зървал отдалече ...
    ....е пичове такова място няма ...пожелавам на всеки от вас да я посети , както подводната , така и надводната и част ...имах чувството , че съм попаднал в храма на Нептун , тавана и бе осеян със сталактити и сталакмити , въпреки че този ден термоклина бе плитък около 6тия метър , се оказа че подводната и част е също дълбока и бистра , там бе кристално , сенчесто , тъмносиньо , нереално , вълшебно , безброй иларии се гонеха и проблясваха под сноповете лъчи , струящи от осветените от слънцето проходи ,хиляди огромни паури се бяха наредили по стените , като фигури на теракота в банята на Господ...почувствах се някакси особено ...ЛЕВИТАЦИЯ е точната дума ...в същото време изпитвах и страх - пещерата завършваше с много дълбоки лабиринти водещи някъде към преизподнята , бяха тъмни - аз не носех прожектор , след изплуване се чуваше странно и дълбокогърлено ръмжене , дължащо се на незнаен акустичен ефект...бях попаднал в света на архаичното минало , в този момент всичките ми проблеми бяха останали някъде далече ...
    Булти
    Admin

Левитация

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:39

...последната нощ от моето приключение се оказа безсънна , някъде около 1 среднощ чух гласове , излязох от палатката и видях мъже с прожектори да вървят долу по брега , слязох веднага при лодката си и им устроих капан , оказа се , че събират паури по брега , изчаках ги и после да се върнат , мина време и се разсъних окончателно , след като те си заминаха си легнах , но повече не можах да заспя , въртях се , мислех , през деня си бях счупил и греблото на лодката , даваха и валежи цялата седмица , жената ми се беше обадила и ден по рано и ми беше казала , че няма да има пари да дойде следващия уикенд ...въртях се и си мислех , че моята левитация май приключи ...до сутринта не успях да заспя , едвам изтраях да стане 4 и искочих навън , прибрах багаж , лодка и такъми и газ към Бургас , на онуй място помахах на хората щурци , щото пак се появиха...останалото го знаете ....

КРАЙ

Последната промяна е направена от Булти на Чет Сеп 23 2010, 11:42; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:41

baralya написа::488232: ...малко прилича на Петър Бобев...:thumbsupsmiley :worshippy:
    ...ооо това е комплимент за мен :dancingHappy_i ...Петър Бобев е велик :worshippy: :worshippy: :worshippy: ...като малък неговите разкази за морето съм преживявал и прочитал десетки пъти , чета ги и сега :worshippy: :worshippy: :worshippy: ...кой ли знае колко хора е запалил по гмуркането ...приятели голямо БЛАГОДАРЯ за отзивите , стимулирате ме да опитам пак да се правя на Робинзон :spying:
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:46

...историята продължава ...в петък пристигнахме късно , Скорпи вече бе напред с матряла :sunglasses2: , трябваше да го догонвам и не ми остана време да снимам , пропуснах да спомена , че той се бе завърнал от "почивка" :6e6ebecd09233a в Португалия да бере ягоди ,беше издържал най-много в групата си - цели 22 дена :не знам: много ви моля в негово присъствие не споменавайте думата ягода :no2:...нещо му става като я чуе :606186: ...та на другия ден :

успях по някое време да вляза в морето ...
    ...водата в морето пак беше изстинала , директно се заех да си пълня каячето с паури и попчета , глад голям - летящите риби вълци ги яли ...и тъй няколко часа , докато не засякох ято платерини , няколко проби в дълбокото - няма , после газ към носа - намерих си там един камик - ма баш оттам минават - нещо като легло , лягаш и си скрит зад водораслите , без дори да се гмуркаш - беше ми станало студено и бях загубил всякакво желание за далдисване долу в студеното...минава ято - пропуск , минава второ - пропуск , трето - пропуск ...пропуск , бря , хем съм с ластиците подарък от Макари ...бре ...да не би , причината да е в мени - се загнездва в съзнанието ми тая досадно-гадна мисъл ...по едно време се ядосах и стрелях директно в една риба - без да давам предварение - ПОПАДЕНИЕ , пробвах втори път - БИНГО , трети -ПОПАДЕНИЕ ...бре , ко стаа тука ве ...що тъй ...или ластиците на Макари са много бързи или ...не ми се смейте - рибата чува шума от изстрела и спира на мига ....

...за толкуз години сефте ми се случва такова нещо в живота :41990: ...стрелях си , аз стрелях , но много замръзнах и взех да си търся повод да излизам...и той дойде - под формата на колега харпунист ...- Здрасти... , - здрасти... ,- ти къде ще гмуркаш... , - а не , аз излизам , ела ей тук на тоя камък , оттук минава рибата ... и се насочих бавно към брега , оставяйки колегата да кара втора смяна в морето...та моя улов , изключая паурите в каяка си беше скромен :

...през туй време жената се заиграла с котето Мая на брега :

...а то после ни показа сичките си магарии и ни изнесе цяло представление :

...викам си - ако се заклещи , ще требе го връщам после на собственика му барабар с дънера :6e6ebecd09233a

...

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:49

...после дойде и Скорпи и се метнахме яко на оная дървената маса...колегата през туй време гмуркаше ли , гмуркаше ... бях разбрал , че сутринта е тръгнал от Велико Търново :217b315cad77fe...след около час , два Steve ( пича си има профил и тук :609c1f728720fb ) излезе , съблече си 5мм-ия неопрен , облече си 7цата и пак влезе :217b315cad77fe и тъй до мръкнало кажи речи :217b315cad77fe ...после се присъидени към нас :

...на снимката , отляво на дясно : Скорпи , аз , Steve :609c1f728720fb ...
    ...оказа се , че буса ще ходи до Приморско и колегата поръча една голяма ботъл Мастика за нас , :clap: :clap: :clap: , викам си компанията се заформи , а той моля ви се , щял да си ходи обратно към Търново , че на другия ден имал работа :eyeballs_icon: ...не тия ора от Велико Търново определено , не са уред :f38b1c44c48ae2 ...да остай тука готовата работа и да тръгне да върши оная дет няма да избяга ...вижте го моля ви се , кво ми и писъл :

"Здравей Булти,
    аз съм оня откачения от Велико Търново - Станислав ,
    който вместо да сръбне мастичка на брега на Мириус - хвана пътя
    До Бургас ме терзаеха мисли дали да не обърана обратно.
    Другия път ще хвърля в колата една хималайка....
    Дай ниакакъв e-mail да ти пусна снимките от мойто фото.

поздрави , Станислав "
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Сеп 23 2010, 11:50

...както и да е , от мъка , че Станислав си тръгна , със Скорпи яко оцапахме свещите :570556: ...на другата сутрин се събудих в четири , чух че морето бучи яко и си гепах трилитровата бутилка бира от фоаето , пийнах няколко чашки и звъннах на Скорпи да дойде да си пийне и той ...той пък пратил бай Мето , оня пък не намерил бирата ( пък аз дали го оставих шишето наистина отвън - спомен нямам ) , но намерил квото е останало от мастиката :60678: :6e6ebecd09233a ...после съм му откъртил и към 10 отново бяхме на лобното мяс...опс на бойното поле :

..резултата от цялото тва ранно пиене беше , че решихме да пуснем писмо в бутилка :

...вижте само текста :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :

...после отнякъде изникнаха цял отбор застарели туристки , даскалици , наобиколиха ни , на Скорпи му светнаха очите , като на Зил триоска фаровете и нъл си е капитан на мидарски кораб , почна да им обяснява как се размножават ...мидите :6e6ebecd09233a - вица го казвам на следващото събиране , щото е съпроводен с някои жестове :6e6ebecd09233a

туй беше

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Окт 24 2010, 12:39

...и едно Спари от там :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Окт 24 2010, 12:44

...и туй оттам :

а най-голямата получи мозъчно сътресение :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Яну 28 2011, 19:53

datajumanji
    - Пет 28 Яну 2011 - 13:28ПП
    Забранителните табели на Перла не ме плашат...незаконосъобразни са...
    Като видиш къмпер форд с пловдивска регистрация...това сме ние :)
    Обади се!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Яну 28 2011, 20:06

...първо , доста снимки ги няма от темата , бяха в галерията на Нарибата...извинявам се за това ...
    ...колегата ми зададе въпрос на лични дали може да се стигне с кемпер до там (Мириус) - може да , виждал съм и огромни камиони натоварени със шамандури за мидарниците да минават оттам ...лятото е голяма лудница ...най-спокойно е рано напролет ...наесен е гъч от рибари ...ще се радвам да се запознаем с колегата ...

наздраве

п.п. туй лято , на Перла нямаше никой Wink

Последната промяна е направена от Булти на Пет Яну 28 2011, 20:30; мнението е било променяно общо 2 пъти
    datajumanji

Брой мнения : 220

Ха сега де...

Писане  datajumanji on Съб Яну 29 2011, 10:58

Здравей колега :)
    От къде я изрови тази снимка?
    Това съм аз...:)
    Давай сега за залива Мириус...достъп с къмпер...и за следащият залив ако може...
    Обаче...пак ти казвам...по-добре на лични съощения...казах ти за моята политика относно публичността на такава информация...
    Но ще те помоля да махнеш снимката...предпочитам анонимността...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 29 2011, 11:11

datajumanji написа:Давай сега за залива Мириус...достъп с къмпер...и за следащият залив ако може...Обаче...пак ти казвам...по-добре на лични съощения...казах ти за моята политика относно публичността на такава информация
    ...колега , ако исках да запазя мястото тайно , хич нямаше да отварям тоя форум ...освен това го научих от друг форум ...оставям на страна , че тук съм споделил и места , които само аз лично съм открил...направил съм тоя форум с цел да споделяме приключения и места ...хубаво е да получиш инфо наготово , но още по хубаво е да го споделиш и да спечелиш нови приятели ..радвам се , че тук вече се появи колега къмпингар с кемпер....а местата са многоооо...стига да ги споделяме ...

П.С. Следва упътване
    datajumanji

Писане  datajumanji on Съб Яну 29 2011, 11:13

Как да нямаше никой на Перла?
    Ние си бяхме там и като изключим събота вечер, когато имаше някакви плажни партита и шумът беше убийствен, все там си бяхме.
    Да не ти казвам колко дни...много...
    Въпросът ми относно достъпа с къмпер беше от гледна точка на клоните.
    Понеже нали къмпера е алуминиев и отгоре има разни люкове и клоните ще направят беля, докато камионите са доста по-здрави и нямат този проблем.
    Та от тази гледна точка.
    Планирали сме да открием сезона на 24 май тази година, когато ще има повече почивни дни. Ако случайно се засечем, ще се радвам да се запознаем.
    Другата ми голяма болка е: сладката вода, защото потребяваме по около 100 литра на ден. Та има ли наоколо удобен водоизточник?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 29 2011, 11:27

...пролетта дето мина , приятели от Гофишинг :

http://gofishing.forumotion.com/forum

...се сбрахме там . Дойдоха хора от цялата страна и се ориентираха...

...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 29 2011, 11:32

...сладката вода е проблем ...клоните ако ги е имало , камионите дето минават оттам са високи и отдавна са ги изпочупили , поне така аз си мисля ...сладка вода без пари , вземахме от гробището на Приморско...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 29 2011, 11:40

...та тогава дадох следното упътване :
    "...начи минавате моста на Ропотамо и след това по детелината влизате в Приморско , там след първия сфетофар - първо направо и след 10 метра свивате наляво - ориентир огромен вертикален надпис " Хотел Империал " , оттам се направо по пътя и на север - морето требе да е отдясно , по пъто , по пъто и по асфалта излизате зад резиденция Перла , която се оказва на края на пясъчната ивица , малко преди резиденцията пътя се разкланя на две , ако продължите направо отивате на беглик Таш - има табела , вие сте надясно и зад Перла , след 200 , 300 метра ще срещнете трансформатор отляво и на него пише ( саморъчно ) " Ботев 1912 " , след него отбивка наляво в гората - черен път , оттук нататък напускате асфалта ...по пъто , по пъто и излазате на един живописен залив - Мириус , там може да пускате лодките и по вода стигате до плажчето - 200 метра на север и издърпвате лодките на него , пък колите с колесарите си минават отгоре по черния път ..."
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 29 2011, 11:54

...колега , може да не ти се вярва , но палатката ми е там в момента What a Face ...напролет живот и здраве , ще радвам да се видим ...ако се сещаш за нещо друго питай ...

ръкостискане
    datajumanji

Писане  datajumanji on Съб Яну 29 2011, 12:02

...страхотно репортажче , колега , но ти отворих нова тема и го преместих тук :

http://bulti.forumn.org/t59-topic#735

...надявам се да не се разсърдиш I love you

ръкостискане
    datajumanji

Писане  datajumanji on Съб Яну 29 2011, 12:12

Сега за лодката...
    Значи, нашата е малка - 3м. с твърдо дъно и надуваем кил. Мотора е 4-ри тактов нисан, ама е бая тежък - към 30 кила, казах му аз на брат ми, че е тежък, ама той, като се заяде...
    Лодката сигурно ще я вземем, ама мотора не ми се мъкне за 5 дни.
    Поне имаме едни специални колела, та по-лесно се пуска на вода. Ама пак, сам е зор, ама жената като помгне малко и ще стане.
    На 24-ти май, да сне живи и здрави и ще ловим... Very Happy

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Нед Окт 21 2018, 03:41