Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Среща на Форума

Share
    Jorestes

Брой мнения : 3569
    Местожителство : София

Re: Среща на Форума

Писане  Jorestes on Пет Май 22 2015, 17:58

Бат Куинс, за с. Голямо Буково ли става въпрос???? йедене
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Писане  kuins on Пет Май 22 2015, 19:26

Jorestes написа:Бат Куинс, за с. Голямо Буково ли става въпрос???? йедене

С единият от изядените ( Ангел Дзирата) сме играли като деца.опело
    Там съм започнал от 5-6 год. речният си риболов на Синия вир, Гьоргьов вир, Въшкин дол, Сарпасан, Бяла ряка.
    Лескова пръчка, месина от изтривалка, кукичка от Бай Тюлен ( имаше в Бургас преди 60 год. един такъв амбулантен търговец), червей или скакалец за стръв и така. Very Happy
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Пет Май 22 2015, 22:12

Ribarina написа:Утре ще знаят.
    До последно друга идея имах,но утре отивам да ги питам кога да ходим.
    Нямаме и кфорум. Според баща ми не можем да го изядем
    Агнето е 12 кила,така че може да не закусвате.

Ако не стане там ще се съберем на борсата,мястото е голямо , е няма кой да ни сервира ама ще стане работата
    Рибаркин язовирчето се пада от дясно така указано по посоката. Под стопанският двор, викаме му "Родопа". Половин черновръхче съм Wink  . Приятно изкарване и аз неделя съм на Черни връх може да мина да ви видя на живо да се запознаем. (ще чопля по лодката)
    shturetc

Брой мнения : 295
    Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Съб Май 23 2015, 00:50

Алоууу,бултифлотата,Рибарина ви е осигурил перфектния водоем,на който да си пробвате предсезонно коритата дЪл не пускат вода и мАторите (вместо у варели с нафта),а вий сЪ ошеметявате Wink
    ...че и цвета е гледал човекът да съвпадне--гьол в ЧЕРНИ връх---ЧЕРНО море Idea
    ...че и компромис с датата сторя,да стане сбирката по-задушевнайессс.................

ПП 1 Ноемис,стана късно и утре ще ти звънна за...другиденшна часова уговорка

ПП 2 Тази вечер на 1 КМ са взели по 20-ина едри ...сардини -- риба рядко некачествена на вкус,но...правеща огромно удоволствие,като се надиплят няколко на чепарето

надраве
    kuins

Ягнето на Рибаркина - 24 Май 2015 год.

Писане  kuins on Пон Май 25 2015, 10:50

Здравейте, приятели! ръкостискане

Ето тук вече ми се разказа играта. Very Happy
    Едно е да щракаш папарашки снимки със зума, или да снимаш патките и камънаците, друго е да се опиташ да предадеш част от атмосферата на една така дългоочаквана среща на непознати хора.
    Много е трудно да насочваш апаратчето към човек, който не си виждал до този момент, още повече , че на на екранчето почти не виждаш какво снимаш.
    Трябва да ви кажа, че определено ми липсва старият Никон и искам да бъдете снизходителни в оценките си.
    Дано съм успял да предам приятелската атмосфера, която цареше през цялата Среща. Все пак не можеше и да бъде и друго яче - среща на единомишленици, които са успели да привлекат и семейните си половинки, както казва Ноемис, за любимото хоби - рибохващането, това било най-добрият вариант за хармонията у дома.

Знаете ме, че съм от старото поколение и в уговореният час 10:00 завивам в отбивката към малкото гьолче. Пътят е отвратителен, после разбирам от пазача за тежкотоварните камиони - лодки, които носели по 20-30 тона матрял и разбивали шосето.
    Избирам най-удобното и с перспектива сенчесто място за следващите 4-5 часа за Пасата:

Това е микро язовирчето, тази дупка на преден план е предполагам, за уловената риба. Very Happy
    Мераклии за риболов - две двойки ентусиасти:

Това е офисът на пазача, приятен и приказлив човек, бивш учител. Предлагат кафе и студени напитки на риболовците и техните семейства + течаща вода и барбекю. Сенки има достатъчно за автомобилите, също маси и пейки:

Ноемис и братчето на Рибарина изпълняват някакъв ритуал, така и не разбрах какъв:

Лапето (малкият Рибаркин) върви след тях:

Рибаркин го следи през рамо, водата е на 3-4 крачки от лапето:

Явно с буля са нещо неспокойни:

Малката чаровница, да е жива и здрава, продукт на красивите си родители - Рибарков и Рибаркина:

Вуйчото на Рибарков (вляво) и този до него, влезеш ли му в таксито, очаквай неочакваното:

Отдавна не бях срещал човек, който да приказва повече от мен на маса, таксиджийските му истории нямаха край:

Суматохата около приготвяне на салатата. На преден план "бабата" на Рибаркина рани унучката:

- Дали всичко е наред, чуди се Рибарков, ще стигнат вилиците за всички гости? Very Happy
    Господинът вляво така и не разбрах кой е:

Приятелят Тодор удържа на думата си и уважи поканата на Рибарков:

Още като го видях и си рекох: "-Това е моят човек..." Представям ви Негово величество многострадалний Щураковски: наздраве

"Бабата" на Рибарков продължава да търчи след малката кукла:

Перфекциониста Ноемис и Щуреца, дето си гледа LG- то, преди да го загуби: Very Happy бой

В интерес на истината, Рибарков беше осигурил в достатъчно количество от любимата ми бира Аргус, ледено студена, казвам ви:

Част от групата преди да нападне масата по същество:

По биричка за отскок, само Ноемис е пълен трезвак: Very Happy

Масата, преди да я нападнем. Вдясно - бащата на Рибаркина:

Бат Куинс, нали е от стара коза яре, си беше приготвил подобаващ шансов инструмент - сребърна бунела и касапски нож на 30 години: йедене

Малка част от Ягнето на Рибарина. Тавите бяха няколко, пълни с ягнешки вкусотии:

Иво гледа от високо дали всичко е наред, лапето му е закачило поредната въдица на една проволка посред язовирчето и се прави на сърдито:

Такси драйверът поднесе и екзотично мезе от току-що уловени жаби. Демонстрира свиването на мускулите на одраната жаба след посипване със сол.
    Да не пропусна, че имаше и други мезета от далечни морета:

Накрая Щурчо ми даде приятелски съвет да не си правя повече селфита в моите "репортажи".
    Послушах го, и ви го представям в цялото му величие в профил:

Накрая искам да благодаря на Рибарина и неговото семейство за гостоприемството и вкусотиите, които бяха приготвили.
    Отбелязвам, че рядко на една маса се събират толкова непознати хора, а всичките заредени с положителни емоции и взаимно уважение.
    Така и не научих за повода на курбана (жертвата).
    Искам да се извиня на колегата JEMiliov, който ни посети и се запознахме на живо, че не успях да го отразя подобаващо в "репортажа".

Дано Този горе е оценил доброто намерение на Ивайло и да Го закриля - него и неговото семейство!

Бъдете здрави, на пишман репортьор се напрай Бат Куинс.

Jorestes

Брой мнения : 3569
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пон Май 25 2015, 11:24

Браво!!! супер супер супер
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пон Май 25 2015, 14:31

Човекът в ляво е наш добър приятел. Жена му опече агнето и в момента е готвачка на Болшевик,за това я нямаше и нея там.
    Таксиджията в момента се подвизава като ел.техник или нещо такова само вуйчоми си кара таксито още

Причината : миналата година пропуснах агнето и се оказа най калпавата ми година за всички времена. Два пъти в болница и слаб риболов.

Ей тоя Тодор пак не успях да си поговоря с него. Пак на другият бряг седнах. Карай другият път се залепям за него
    kuins

Писане  kuins on Пон Май 25 2015, 15:58

Ribarina написа:

Ей тоя Тодор пак не успях да си поговоря с него. Пак на другият бряг седнах. Карай другият път се залепям за него

Тодор е от малцината останали истински Акацаджии. При него тънга-мънга няма, малко хортува но квото каже - тва е, да знаеш. Very Happy
    Другият е Тотко Ропотамски, на Бат Богдан и Кака Сийче момчето. И онази му рабта е рибар. Дават го по ТВ от време на време.

Благодаря за уточненията, инак нямаше да мога да спя спокойно след обяд след 2 ракии по 75 гр.

И все пак Щурчо ми е най-интересен, като голямо дете е - искрен и сърдечен. ръкостискане

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Пон Май 25 2015, 19:44

Много приятна сбирка,всичко беше тип-топ. Следващия път ще седна до теб Иво.Още веднъж ти благодаря за поканата.
    пс. Щуреца не е човек Very Happy Very Happy Very Happy ,по скоро е човека с два черни дроба наздраве наздраве
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Пон Май 25 2015, 23:38

Браво момчета по всичко изглежда, че сте изкарали добре Very Happy . Сигурен съм че повода на Рибаркин е благороден и тази година ще е много по-добра от миналата опело . Wink
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Вто Май 26 2015, 17:29

Браво, юнашка група сте били и добре сте се представили! супер
    Рибаркин, с вуйчо ти сме съученици. Редовно идваше на летището с таксито. Прати му много поздрави! Twisted Evil
    shturetc

Местожителство : Бургас ...(цитат от Н.Йорданов)...на детството ми болката-на младостта ми дързостта...в(ъв) теб ще свърши "обиколката" на дните ми....и песента!!!

Писане  shturetc on Вто Май 26 2015, 22:20

Aбе,'УБАВИ ХОРА...Ама и репортерът си го бива--чудесно онагледен репортаж! ръкостискане
    Бат'Куинс,не си ме разбрал за селфитата--исках други(в случая трябваше това да съм аз...като комшия по маса) да те щракат от време на време,ама... залисан в разговори в приятната компания и приятно зашеметен от "поморийката" (до степен да си оставя телефона на язовирчето) забравих да ти крадна нЕкое от фотоапаратчетата и да те увековеча...И ей,на,ЛИПСВАШ на фотките,за което чувствам лична вина Embarassed Тодоре,ти беше трезвак Ве,що не мъ сръчка да ме подсетиш...в някой от двата черни дроба Wink ...На моя телефон има скромно клипче,на което достолепния фейс на бат'Куинс е запечатан,макар и в тежък контражур,ама...някой трябва да си поиграе да го свали/качи,щото,както многократно си признавам без бой,ази съм дете-олигофренче и тези операции са ми свръх сили и свръх интелекта Embarassed Embarassed

Рибарин,тази година(поне до следващото Ягне Very Happy ) да не съм те чул да кихнеш,камо ли да вдигнеш температура!
    Само здраве и риболовен късмет!!!!
    Ама то няма как и да е инак със слуката,при все,че вече си зареден с късметлийското чепаре на бат'Куинс,с още по-късметлийската ми блесна,а и Ноемис едва ли ще ти откаже да ти даде от свръх-късметлийските му и перфектно изработени пилкери...Е,ако много му се примолиш,естествено Very Happy
    Тодор ще дава късметлийска информация Idea та да не скитосвате по пусти откъм риби води,а само върху гъсти пасажи да мятате такъми наздраве

ПП Преди два часа се връщам от двудневен мъко-маратон Кметство-община-агенция по вписванията и пак на обратно...до полудяване в Несебър и Сънито.Акъла(малкото останал) ми се взе в този бюрократичен кръговрат.Обаче вчера сварих да ида да помятам няколко часа чепарето на свечеряване.Понеже старото(голямото) пристанище вече е затворено (булгаристанщина в стил Делян Пеевски бой чук ) се насочих към Кръста (новото пристанище).Ни сафрид,ни меджид,ни нищо бЕло -само водорасли отвреме на време на кукитеNeutral Хванах един рак между тетраподите и на него отбелязах няколко попчета,кучета и лапини,че да не съм валат и да срамя Булти-групата.Инак,на борсичката до провлака имаше половин каса пресен сафрид и ми бе казано,че рибите са от даляна!??
    Наспивам се тунайт и утре сутрин смятам да видя каква е хавата в Порт Бургас
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Ное 20 2015, 18:33

Хайде да се съберем нейде да пием ракии и облаци с шопски салати Very Happy
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Ное 20 2015, 19:47

Спонтанно за 5 минути телефонни разговори уговорихме среща утре в 18:30-19:00 на Ронера.
    Място има Паскал не се чуди идвай
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Ное 20 2015, 19:56

Промяна малка Неделя 18:30- 19:00
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 397

Писане  sea_dragon on Пет Ное 20 2015, 20:03

добре ако е сигурно ще дойда, предлагам и ново място Jolly Roger - на пристанището ако сте навити има и гледка към морето, не е скъпо, незнам как седи въпроса с резервациите
    shturetc

Писане  shturetc on Пет Ное 20 2015, 20:26

Абе то, ако е до "нови предложения", г-н Джим Бийм ме подкани да Ви поканя в наш'та махала--"Черно и бяло",ама...този път уговорката стана светкавично и.... печели "Ронера".
    По Коледно-новогодишните празници,ако решим да ударим някой аперитив заедно,може и да вкараме гласуване Wink
    До неделя привечер (живот и здраве!) . наздраве
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 397

Писане  sea_dragon on Пет Ное 20 2015, 20:45

добре ако се потвърди че има среща идвам Very Happy
    kuins

Писане  kuins on Пет Ное 20 2015, 20:51

Бат'Куинс +Д.Д. - 18,30 ч. - Неделя - Ронера - проверена кухня и уют. Very Happy

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Пет Ное 20 2015, 21:02

За неделя не ме бройте,нямам възможност.
    shturetc

Писане  shturetc on Пет Ное 20 2015, 22:10

todor471 написа:За неделя не ме бройте,нямам възможност.
    Тодорееее,на кого ни оставяш Embarassed Very Happy
    ...Ако трябва да се дърпат мрежи...свиркай!Ще свършим таз лека работа аламинут и,дори мокри,отиваме да вършим заедно тежката работа--аперитивите в Ронер-а наздраве

За в бъдеще искам само кръчми,за които не е необходима предварителна резервация....КУ ще да е стария капан на Димо на плажа--ракия и шкембе поне имат за половината Варшавски договор.Пък,ако са пуснали чалга...стрелба .... не винаги съм толкова слънчев,дебел и ухилен,като на фотките Wink Понякога и приятели,че и роднини не моЪт мЪ позна...И аз себе си тоже Rolling Eyes надраве
    Ribarina

Писане  Ribarina on Съб Ное 21 2015, 10:39

Потвърждение. Запазена е маса още снощи.

JimBeam

Брой мнения : 223

Писане  JimBeam on Съб Ное 21 2015, 17:30

На първо четене - идвам наздраве
    kuins

Писане  kuins on Съб Ное 21 2015, 19:03

замислен Да 'зема ли апаратчето, да не го ли 'зема??? много мисля
    shturetc

Писане  shturetc on Съб Ное 21 2015, 19:53

Бат'Куинс,че ти ,ако дойдеш без фотото , мож' да тЪ не познаем,бре Wink наздраве
    Е,ако е някоя дойче демократише "Екзахта" или дърт,сОвецки "Зенит" щЪ призная напълно(ех,де го Булти да разбере за к'ви ценни антики говоряNeutral )....'щото,за мен,ако не си се гъзил в мазето на слаба,червена светлина над легенчета с фиксаж и проявител,значи ник'ъв фотограф не си джаба
    Аз за последно това ,с гъзенето на червена светлина ,го правих през ...1987-88г... в едно мазе на 15 метра от ..."Ронер"-а uaa Абсолютно начинаещи---д-р Иванов(Никито Петков)--по случайност комшийче и на г-н Джим Бийм в "Краставицата"(мЪ колко селце сме Бургас...то и аз нЕколко лета живях до/при въпросните-'74-'78г), моя милост и две прекрасни девойки-фотографки от френската гимназия.Всичките,изброени (4-ма) набор '71...Спомени,споооомениииии...

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пет Дек 15 2017, 02:53