Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Екипировка за подводен риболов

Share
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 391
    Местожителство : Burgas

Re: Екипировка за подводен риболов

Писане  sea_dragon on Нед Мар 22 2015, 17:57

Ycnex :)
    Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Писане  Ватус on Пон Мар 23 2015, 09:07

Да ти е честит! Перфектен е за нашето море! Twisted Evil

boqn_belchev

Брой мнения : 74

Писане  boqn_belchev on Пон Мар 23 2015, 10:01

Поздравления за обзавеждането, колега!
    Нека излетите с него да ти носят наслада и положителни емоции, да намериш красотите и вълшебствата, които се крият под водата и с приятели добри да ги споделиш!

phinuk

Брой мнения : 8

Писане  phinuk on Пон Мар 23 2015, 10:43

Благодаря приятели!
    На слука и на вас ръкостискане
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Пон Мар 23 2015, 16:41

Честито! За какъв втори ластик говориш? На 90-ка харпун ти стига един ластик 17-17,5 мм. С две 14-ки вече не е сигурно дали няма да разместиш боя му. Да не говорим за две 16-ки. Там ще пуца като топ и ще е почти толкова точен Very Happy .
    phinuk

Писане  phinuk on Вто Мар 24 2015, 10:46

Pretor написа:Честито! За какъв втори  ластик говориш? На 90-ка харпун ти стига един ластик 17-17,5 мм. С две 14-ки вече не е сигурно дали няма да разместиш боя му. Да не говорим за две 16-ки. Там ще пуца като топ и ще е почти толкова точен Very Happy .

Благодаря за съвета, колега Pretor. Аз съм още много бос в харпунджийството, но понеже съм чел по форумите, че ползват по две 16-ки, затова.
    Само че, като опънах тая 16-ка без подложка до задната засечка и почти си пробих гръдния кош. Засега не съм се оборудвал още и с приличен неопрен, а само с един къс 3мм за през лятото и не знам със 17-18мм ластик как ще се справя. Но, като понатрупам опит то ще си покаже.

Искам също да запитам, понеже оригинално линията е три дължини, ако го ползвам с един ластик, трябва ли да сложа пет дължини? Понеже съм си взел монофил и не е проблем.
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Вто Мар 24 2015, 12:24

phinuk написа:
    Pretor написа:Честито! За какъв втори  ластик говориш? На 90-ка харпун ти стига един ластик 17-17,5 мм. С две 14-ки вече не е сигурно дали няма да разместиш боя му. Да не говорим за две 16-ки. Там ще пуца като топ и ще е почти толкова точен Very Happy .

Благодаря за съвета, колега Pretor. Аз съм още много бос в харпунджийството, но понеже съм чел по форумите, че ползват по две 16-ки, затова.
    Само че, като опънах тая 16-ка без подложка до задната засечка и почти си пробих гръдния кош. Засега не съм се оборудвал още и с приличен неопрен, а само с един къс 3мм за през лятото и не знам със 17-18мм ластик как ще се справя. Но, като понатрупам опит то ще си покаже.

Искам също да запитам, понеже оригинално линията е три дължини, ако го ползвам с един ластик, трябва ли да сложа пет дължини? Понеже съм си взел монофил и не е проблем.

За нищо. Добре си дошъл. Сега малко конско Very Happy - не зареждай и не стреляй на сушата, защото има много инциденти с неприятни последици. За да не си изръбиш гръдния кош, слагай подложка. Магическия предмет се казва джапанка Very Happy . Спестява много болки и неудобства. Ако неопрена ти няма подложка за зареждане, можеш да си поставиш такава от парче дебел неопрен и/или гума. Зареждането на харпуна е в голямата си част техника и по-малко сила. Има филмчета из нет-а как е правилно да се зарежда. Едновременно избутваш гърдите напред и издърпваш с ръцете назад.
    За да решиш дали ти трябват пет дължини в нашето море, направи следната проста сметка: 5 дължини при 90см. харпун и стрела предполагам 115-120 см. правят колко? Над 6 метра разстояние между ръката, държаща харпуна и върха на стрелата. За съжаление видимостта в нашето море рядко е такава. Това е първия жокер. Второ- не се ориентирай в далекобойната стрелба, защото тя изисква опит, умения, добро стъкмяване на харпуна, видимост, ит.н. и не на последно място късмет. Старай се да овладееш умението да си незабележим, за да може рибата да минава "на една ръка разстояние", тогава няма да имаш нужда от 5 дължини, а нерядко дори и 3 ще са ти много, но по-малко вече няма как Very Happy . Трето- стъкмяването на харпун с 5 дължини е по-бавно и нерядко изнервящо (особено в бурно море).
    Така че с много думи ти дадох правилния за мен отговор за стъкмяване в нашето море Very Happy .
    phinuk

Писане  phinuk on Вто Мар 24 2015, 12:38

Безценна информация! Супер мерси!
    ръкостискане

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Ное 21 2017, 08:03