Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

въпрос Ha нов колега

Share
    blueberry

Брой мнения : 16
    Местожителство : Sofiq

въпрос Ha нов колега

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 12:39

ПриBет Булти , :smt006

отскоро се запалих по морския риболов , и постоянно задавм вупроси в форума но незнаино за6то не винаги полу4авам отговор !

Понейе про4етох твои приклу4ения по време на риболовни излети , ми се стори наи-ъда4но да питам теб !

1. пустото му 4епаре , има ли тейест отзад или не и ако има колко грама трябва да е ? :smt017

понейе по снимките и разказите имам 4уството 4е си обиколил по-голямата 4аст от уйното 4ерноморие (а мойе и северното незнам) би ли ми казал понейе след 3 дни заминавам за Ахтопол 6те има ли смисал да си вла4а хаваиското копие , харпуна и вудицата (демек има ли риба и скали в близост до които да се гмъркам)

Булти предварително благодаря ако ми отговори6 и извиняваи 4е те занимавам с толкова дребни и несу6тествени не6та !

Поздрави
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: въпрос Ha нов колега

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 16:31

Здравей колега и добре дошъл !!!

черпи 

ръкостискане 

...ще започна с отговорите отзад напред . Тръгваш към Ахтопол . супер . Скоро бях по тези места . Принципно там сега в момента дава платерина . Начи ставаш малко преди разсъмване и се насочваш към някой удобен за теб нос . Без значение точно кой . Рибата къща няма . Щом си спрял на въдица , харпун и хавайско копие ( доколкото рабрах от поста ти - нямаш лодка ) , ти препоръчвам следната тактика . Взимаш първо харпуна и влизаш . Избираш си под водата плитчини , които може и да се виждат от повърхноста , а може и да не ( при тихо време ) .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 16:37

Зареждаш , наместваш си удобно гъзеца Very Happy и се постараваш да се слееш с околноста - демек никакво мърдане , шаване и местене . Не е нужно да се гмуркаш - достатъчно е да дишаш от шнорхела Wink . В най ранните часове , вероятноста да мине риба съвсем близо до брега е най -голяма . Същото важи и за най късните - преди залез . Издаянваш там в порядъка : половин - един час . Не се ли появи риба - начи време е да смениш тактиката Exclamation ...появи ли се.... стрелба  - пуцаш и редиш на кукана !!! ...не е нужно да обикаляш - нека рибата върши това вместо теб Idea 

п.с. - колкото по навътре е плитчината - толкова по добре
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 16:49

Така-а-а , да речем , че Слънцето е изгряло вече добре , а риба няма никаква . Почваш засади на малко по дълбоко . Да речем 3 метра . Ако след 5 , 6 гмуркания няма нищо , значи отиваш на още по дълбоко - 6, 7 . Ако и там няма - 10 - 12 метра . Ако си начинаещ , повече от 10 метра не ти препоръчам . Време на засадата - около половин минута на апнея - от повече няма смисъл . Спирам се само върху тактиката , повече инфо свързано със безопасноста ще намериш в специализираните харпунистки форуми .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 16:58

Сега водата е чорба и през по светлата част от денонощието рибата бяга на студено - демек в дълбокото . Начи , ако си стигнал термоклина и риба няма - начи на тва място в момента няма-а-а .Very Happy . В зависимост от теченията , вълнението и часа , термоклина варира в разлини дълбочини . Доста по надолу от него е безмислено да търсиш . Да речем , че си се гмуркал и не си видял нищо съществено , не се притеснявай - не си загубил нищо - използвай факта , че си вътре в морето и освен че се наслаждаваш на романтика , ако е бистро ( а напоследък , нещо не е Crying or Very sad ) и огледай добре терена около брега - къде може да хвърляш бомбарда или чепарета от брега Exclamation

Последната промяна е направена от Булти на Вто Юли 30 2013, 17:24; мнението е било променяно общо 1 път
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 17:04

Страхотни из4ерпателни обяснения :) благодаря

следва6тия вупрос ми е на края на 4епарето слага ли се тейест и ао да то каква и колко грама ?

П.С. статиите ти са страхотни ! 3ти ден продулйавам да 4ета с интерес и благородна завист ! продулйаваи сус снимковия матерял за6тото сум сигърен 4е радва6 много хора !

успех и на слука
    skuter 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 17:09

За чепарета сега не те съветвам - доколкото видях в момента няма нищо читаво за тях . За бомбардата ще трябва да си купиш морски или блатен червей . Гаранция - платерина и кефал в морето сутрин рано и късно следобед има тия дни Exclamation . Бомбардата е за тях . Ако не ти е ясен такъма и не ти се занимава с връзване и ако минаваш през Бургас , лесно ще намериш Краставицата ( там е Меката на рибарлъка - такъми, пособия и стръв - една сурия магазини са ) , отиваш при Мишел , казваш му че аз те пращам Very Happy ... и немаш грижи . Освен това и ще получиш актуално инфо за Бургаска област - де що има и де що няма . Инфо има и по форумите , но друго е да ти го кажат на ушенце Very Happy . Същото важи и за повечето магазини продаващи риболовна екипировка - точния такъм за точното място . Сиренето е с пари Very Happy . При положение , че не искаш да губиш време , но времето и то струва манги Very Happy .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 17:22

Тежеста се връзва на края на чепарето . Ако ловиш от брега - около 20 грама . Преди да хвърляш е добре да си огледал предарително района на гмуркане ...иначе късаш чепарета ...и пак с пари назад Very Happy .... По обед , при положение , че не ти се изгорява на плажа Very Happy , може спокойно да грабнеш хавайката и да запукаш едрите попове в близост до брега - видях доста от тях надолу . Ако си без неопрен пак ще изгориш от слънцето Very Happy , дори и във водата ...Така , че вземи си , де що имаш такъм - дори и да не наловиш много риба - пак е по добре да поспортуваш , отколкото като тюлен да заговяваш на брега ....и си вземи и едно кепче - много скарида има тая година Very Happy . ...ако нещо съм пропуснал питай , доколкото мога ще ти отговарям , а има и други потребители тук , които са много наясно с нещата също ....

Благодаря ти и аз !

п.с. и пиши после какво си направил

ръкостискане
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 17:39

скаридите как да ги ловя с кеп4ето не6то ми убягва техниката ..... scratch Embarassed 

наъмил сум си да те копирам в това на4инание сус снимките така 4е вурна ли се 6те има МАТРЯЛ .... study Very Happy 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 17:51

супер 

...ми скариди има най много пак вечер или сутрин Very Happy - търсиш в пликача , скали образуващи малки заливчета - там където няма вълни , тихо е , и е идеално ако има леко течение . Скаридите  се крият именно на тези места . Потапяш кепа и обираш с него , близо до вертикалните стени на скалите , отдолу нагоре , разстоянието до скалата да е 2 , 3 , 5 см . Малко преди да го искараш от водата , кепа го завърташ на 180 градуса , завъртане около остта на дръжката му , рязко - внезапно и много бързо завъртане - така улавяш и най йедрите ( па те са и най хитри ) Не е нужно да купуваш голям кеп , малките са по маневрени Wink ...

П.С. Един твой градски тук - Жорето , веднъж докато си ловял скариди и взел да погледне нагоре по скалата и кво да види : една Даскалица - дибидюс голичка с огромни uaa  ....и му избегали на Жорето сите скариди ....ма той да си каже по добре Very Happy
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 18:17

поредния безплатен урок хахахахаха на-на-на 
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 18:23

видях 4е на ахтопол има едни скали ...... там дали мога да измм сполука ?

в краина сметка с каква струв да взема да се оборудвам ?

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 18:33

Пробвай , но преди тва огледай под водата как е ? Без блатен ( морски ) червей не тръгвай Exclamation 
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 18:42

В ахтопол немойе да няма магазин откудето да купя нали ?

П.С. на 4епарето слага ли се струв или не :?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 19:03

....по принцип на чепарето стръв не се слага Very Happy ....в Ахтопол може и да няма червеи и колкото по на Юг слизаш , толкова по скъпо става сичко Very Happy ....но ти си знаеш....червея се държи в хладилна чанта на студено Exclamation ...платерината можеш и да я ловиш с такъм за дъно , но повече закачки стават ....
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 19:20

ясно ..... само кайи куде близо до йп гарата има магазин 4е няма как да се расойдам в 7.30 сутринта .....

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Вто Юли 30 2013, 21:52

Blueberry, ако смяташ да целиш рибите, както - бутоните на клавиатурата, по-добре си вземи серкме Very Happy  Very Happy  Very Happy
    blueberry

Писане  blueberry on Вто Юли 30 2013, 22:30

flippo понейе немога да си слойа нуйната програма за кирилица използвам кирилизатор , извинявам се за което , смятам 4е форъмите (особенно този) са за да си помагаме взаимно не да се подиграваме един на дръг !

доста заядливо ми прозву4а , дано да не е !

поздрави !
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 22:30

смях смях смях 

...ве , ши ги упрай човекут ботоноти ...нека му дадеме шанс Very Happy ...лошо нема - пита човъкот - отговераме ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 22:34

...па Флипо е готен человек ....вервай ...докарва на ората инфаркт срещу заплащане Very Happy ....приятели - Наздраве и Лека Нощ !!!...

ръкостискане 

Чиърз 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юли 30 2013, 22:53

...и последно и насериозно смях ....бил съм потребител досега на един милион форуми , в няколко съм бил създател  ... и всеки път се получава едно и също ...Very Happy Very Happy Very Happy ...що Very Happy Very Happy Very Happy ...явно всеки форум се развива по един и съши начин ...да ама не ...този ще е по различен ...щото тука братоци - хумора и майтапа ще са на първо място...пък другото ....както дойди...аз нема да взема страна , но Убявавам двубой между Флипо и Блубери : Флипо ще се бие с електрошок  или дефибрилатор  , Блу с хайванско копие ...

....мале-е-е кви ги сътворих в тоя късен час ....

въххх 

аре лейка нощ ...

замислен замислен замислен 

въххх

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Сря Юли 31 2013, 07:36

еми, аз искрено се хилих, като четох постовете на Блубери, щото трудно, ама се разбира Very Happy
    и си викам: "човекът бърза, натиска други клавиши, ама все пак - с мярка, щото въпреки всичко - става ясно" Very Happy Very Happy 
    и си представям ако той си е такъв небрежен по принцип, как ши цели рибите Very Happy  Very Happy  Very Happy 
    .. и не се сдържах Very Happy 

...........................

тва е рискът на и-нет общуването - нещо смешно се оказва супер скучно и прагматично. В случая - ползва се кирилизатор...
    или пък - някой се засмял чистосърдечно - друг го приел за заяждане и се обидил Very Happy

в този форум съвсем свободно си пиша квот ми е на устата и знам, че няма да се приеме от другата страна преднамерено и да се търси скрит смисъл. Знам, че думите ми се приемат едно към едно, по приятелски и че всички сме добронамерени. За това си позволявам толкова Very Happy  И за това този форум е толкова ценен.

ае лек ден, Боровинка и - попущи я овой душа Very Happy  !

п.с. - "попущи я овой душа" - отпусни я тази душа (маке)

blueberry

Писане  blueberry on Сря Юли 31 2013, 08:11

flippo  не съм се обидил , просто казах че звучи ... кофти . наздраве  желая наслука и всичко най , занапред :)

йеее Я ослабил мою душу довольно

П.С.    смених Уиндоуса и разбира се си сложих свястна програма за писане на БГ , защото повече и от вас се дразних самият аз от писането си !

И понеже да не отива зян поста , ще питам What a Face ....

1. Кой морски червей е за предпочитане , бурканения или живия ?

2. на мида какво се лови и изобщо има ли смисъл да опитвам ?

3. каква бомбарда да използвам потъваща , полупотъваща или плаваща ?

4. Като хора с доооооста опит в гмуркането , рибата плаши ли се от светлината (говоря за подводен фенер) ?

lqto
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Юли 31 2013, 11:54

Флипо , имаш от мен  една мастика с айрян за добрите думи Very Happy 

ръкостискане 

blueberry написа: ще питам What a Face ....

1. Кой морски червей е за предпочитане , бурканения или живия ?

2. на мида какво се лови и изобщо има ли смисъл да опитвам ?

3. каква бомбарда да използвам потъваща , полупотъваща или плаваща ?

4. Като хора с доооооста опит в гмуркането , рибата плаши ли се от светлината (говоря за подводен фенер) ?

lqto

1. Червеят за който ти пиша , го вадят от Варненското езеро и зареждат с него магазините в цялата страна . Едно време го имаше и на Солниците в Бургас , но тва беше едно време Very Happy . Все още тук там , го вадят епизодично за лично ползване около нашия град , но аз лично не съм виждал . Понякога , като разровиш мидите се появява . Червеят се ползва докато е жив . След тва от него става една гадна пихтия Twisted Evil . Може да го замениш с бял червей , но ще имаш по слаби резултати . Аз лично съм хващал платерина на бял с такъм за попче . Че веднъж и лефер хванах така . Shocked ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Юли 31 2013, 12:05

2. На мида можеш да ловиш попче успешно , но стръвта лесно пада .  За предпочитане е скаридата , която лесно можеш да си уловиш при тихо време . Ако все пак разполагаш с миди , отваряш ги с нож докато са живи и им осоляваш ядките . Така стават по твърди . Попче можеш да ловиш и с филенца нарязана сурова риба - за предпочитане одрани от кожата и перките . По принцип  според мен за попа най добрата стръв е белия червей Exclamation . Попа също може да го ловиш с морски ч. , но не е рентабилно Very Happy ....

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Юли 25 2017, 21:38