Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Пътешествието на един гарван на юг

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 12:29

Я , имала и капачка . Отварям - мирише гадно . Я да взема да излея водата от нея , може да ми потрябва тубата за нещо - я за масичка , я за столче . Почвам да изливам и в локвата с морска вода , тръгва една гадна ципа по повърхноста  Shocked  . Спрях моментално . Ще я излея по нагоре между скалите - да попие в земята и да не цапам морето . Една мисъл се зараждаше плахо в мен , но ....се страхувах да повярвам и тутакси я отхвърлях ... Излях малко . Мирише - не се трае .  Shocked  Shocked  Shocked . Запалих хартийка и я пуснах . Б-У-У-У-У-М-М-М-М-М !!!   affraid  - Баси , добре че тубата бе по встрани . За малко да се телепортирам  въххх  в някой друг , по добър свят ...

Явно  бе пълна с гориво . Колко по точно беше то - тука Историята мълчи  Very Happy  . Нафта ли бе , бензин ли бе   scratch ...по начина ,  по който избухна ,  малкото  мазно петно в скалистата почва  ....май ставаше въпрос за високооктанов , чист бензин  йеее....

....кажете ми приятели , математически , според вас ....каква е вероятността това да се случи...дали Белият Гарван не ми даваше отново знак ...
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 12:47

.... доброто настроение се завърна в мен ....

cheers  cheers  cheers 

...на другия ден , щях да напълня резервоарчето на мАторчето на лодката - все пак то побира само един литър ,  с намерения бензин .... щеше да се окаже , че с него то върви по добре , отколкото с купения - не е за вярване нали  Very Happy ...щеше да се окаже , че тубата отгоре  , все пак има дупчица и на дъното и лежи , слой дебел ,  около два пръста - морска вода , но това не беше проблем ...

....колко му трябва на човек ... да се почувства за малко щастлив ....

kuins

Брой мнения : 1234

Re: Пътешествието на един гарван на юг

Писане  kuins on Нед Май 25 2014, 13:27

kuins написа:
    5.Админът, дори когато се облекчава по голяма нужда в храстите, намира изход от затрудненото положение.

Сега, ако кажеш и за сафрида, ...
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Писане  chpetrov on Нед Май 25 2014, 13:29

ръкостискане Давай още

Ако си решил да гласуваш - до 18:59'59" има повече от 5 1/2 часа
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 13:30

...  в началото всичко бе перфектно :

...първите ми сафриди за сезона , уловени докато правя проби с Подаръка на Случайността :

... имаше и такива моменти :

... и такива :

... първият ден станах още в тъмни зори и по тъмно влязох . Оказа се , че сафрид има - много едър , но хаймана и пръснат . Тогава направих две кила . После ме удари жегата и по обед излязох . Следобед пак влязох , но сафрида пак си беше малко и през следващите дни , влизах само следобед . Събирах около кило и после минавах на попчета :

- буркана е трилитров от турска туршия  Very Happy  - толкова ми стигаха на излет  , правехме чируз от тях , а сафридакиса отиваше директно на скарата . Повече риба не ни и трябваше , бяхме дошли с нагласата да стоим дълго и нямаше как да я съхраняваме ...
    chpetrov

Писане  chpetrov on Нед Май 25 2014, 15:12

Булти написа:... бяхме дошли с нагласата да стоим дълго и нямаше как да я съхраняваме ...

Ще помоля за еднопосочна обмяна на опит.

From you to me

Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 15:32

йессс 

...и това ще се случи ...но за сега ще си позволя да продължа ...неква вътрешна необходимост или не знам какво ....

...Гарваните обитаващи Западното крайбрежие на Черно Море , не всички ,  а само някои от тях , не са просто гарвани .... верно и те грачат през Деня...верно някои от тях са черни , но други са пъстри - с бели петна , а други - изобщо не са черни с бели шарки  Very Happy  ....ми са си направо бели с черно по тях ...има и чисто бели ....дори в момента дочувам един от тях...те не са просто гарвани...тва са Ангели ...когато Слънцето е високо -  си грачат , но когато То е в своя Залез или Изгрев ....тогава те си възвръщат своите магически способности - особено тогава ,  когато Луната е бременна от лъчите на Аполон  ...тогава те се превръщат в Хора Щурци ....и свирят ...
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 15:46

... затварям очи и виждам .... Огънят запален пред палатката ни ...сега съм там ...на Мириус ...продължавам да се унасям от пращенето на умрелите през Зимата клони...вече съм на друг Огън ...ние сме на Бяла Вода , пак сме на палатка ,  но  вече сме по близо до Варна , отколкото до Бургас , върнали сме се назад във Времето с десетина , ако не и повече години ...до мен стои и разправя история един шуменски агент  Very Happy  ...неговата е много сходна със сегашната , на някои от вас , може и да съм я разказвал на маса ....
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 16:03

Преди да стане иманяр до мозъка на костите си , той е бил обикновен човек ....със леко странна професия - раздавач на партитури в Операта . Питах го , кво ще рече това - ми било нещо от рода - докато си свирят музикантите по време на представления , той им носил и сменял книжките с ноти - дето стоят пред тях  Very Happy  . Бил облечен с много смешен и старомоден фрак ...с лястовича опашка отзад - демек тамън като Човек Щурец . Самият той , ненавиждал тоС костюм и се чувствал  доста подтиснат от него ...общо взето живеел бедно , но все пак си имал мечта - да си купи Лада  ...забравих да ви светна , че тази История ,  се е случила малко преди Великият Преход  Very Happy - некъде по времето на масовото Преселване на турското , тогава Малцинство   Very Happy ...

Последната промяна е направена от Булти на Нед Май 25 2014, 16:24; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 16:23

...живеел , спестявал , живеел , спестявал повече , живеел по малко и т.н. ...докато един ден Мечтата му се сбъднала - купил си заветната Лада  Very Happy  . Да но ...в тоС момент се оказал без пукнат лев  мъни ....докарал си ладатЪ в къщи , вкарал я в предварително построения за целта Гараж , но нямал грам стинка да я зареди с бензин и да се изфука пред аверите си . Не вървяло и да иска заеми , щото бил леко задлъжнял на този и онзи ...
      - Мамка му  ! - припомняше си със светнали очи , тогава край огъня , колегата палаткар : - Кола , нова  има - бендзин няма !!! ...

....и така на следващата Сутрин , с провесен нос , тръгнал за работа - па требело да облича омразниО костУм ....чакал на спирката , чакал , но автобуса закъснявал ... а как той си бил мечтал ,  преди това , години наред - как ще отиде на работа с новата лада - ще се изфука пред сички музиканти - да видят те - че той не е само : прост раздавач на партитури  ...накрая нашиО Чувек не издържал психически и набил як шут на стоящото наблизо коФче за боХлук с думите : - Мамка му и живот !!! ....кошчето се преобърнало и ...
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 16:45

... чул се звън и по улицата тръгнали да се търкалят безброй златни , турски пендари  Shocked ...нашия Агент тръгнал да ги гони ... събирал , оглеждал се , събирал ...събирал ....събирал ....в кошчето нямало грам боклук а само златни монети  - ДОГОРЕ  ! ....наоколо нямало други хора - било рано ...после ...Историята мълчи  Very Happy ...същия ден не отишъл на работа ...отишъл на другия и им фърлил фракО с думите :  - Повече , не ме чакайте да идвам на работа !!! ....тогава не му повярвах много , но сега вече : - ДА  !!!...чух и други истории от него , но те ,  не са по темата и са по скоро за масЪ ...

Very Happy 

...................................................следва ...........................................................................
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Нед Май 25 2014, 18:42

Ама си сладкодумен бееееееее... ръкостискане Булгарикус Великос Бултакус.. наздраве 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 21:29

ръкостискане 

....мани , мани ....ако ви кажа , пък днес кво ми се случи ...изобщо ....ама изобщо , няма да ми повярвате  scratch ...така-а-а ...фотоапарата ми - тоя дето снимам с него , снимките във Форума , нещо взе да сдава багажа - затова и снимките в тоя последен засега , репортаж са малко  Neutral ....ядосвах , че ако се счупи съвсем , репортажите ми нататък , щяха да бъдат само с текст  No ...тъй .....днес ставам от компа и със жената излизаме на разходка . Навън срещаме Джимбо и научаваме , че щерка му е абитуриентка . Да му е жива и здрава !!!  

заря  заря  заря 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 21:42

Продължаваме в Морската градина и се разхождаме до мръкнало . Преди да си тръгнем , решавам да видя мястото , отдето си пускам лодката - скоро смятам да влизам оттам . Почти се е стъмнило и хората са вече по малко . Сядаме на пейката , където си заключвам триколката - ако помните с нея си дърпах лоТката  Very Happy , веднъж под нея бях намерил 10 лв , когато бях изгорил последния литър бензин ( има си разказ за този случай ) ....така .....един гарван каца на парапета до нас  Shocked ...пак ме обзема онова странно чувство , когато намерих бензина  What a Face и започвам да се оглеждам трескаво - тоя път кво ще е  What a Face What a Face What a Face ...под пейката виждам забравен фотоапарат 16 мегапиксела ....пробвахме го преди малко - работи .... е тва кво е сега ?!?

What a Face 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Май 25 2014, 22:24

........................................следва...........................................

п.с. по нататък , ще разберете защо си тръгнахме по рано  Neutral  , но като глеам ся кво стана ....не сме сбъркали ...

Very Happy 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 11:11

Булти написа:Продължаваме в Морската градина и .... е тва кво е сега ?!?

What a Face 

...сега мистерията ще стане още по голяма ... 

What a Face 

...вчера , докато се подвизавам из Морето , жената се хванала да чисти в къщи  Very Happy  и намерила две забравени от незнам си кога  , акумулаторни батерии . Днес доста се чудихме , що са само две , след като всичките ни комплекти от този тип специално , са с по четири .  scratch ...и се светнах...когато се преобърнах с лодката  - удавих фотоапарат .  Той бе с две и две бяха останали на сушата . Нептун  тогава ми го взе ....сега ми връща по хубав ...на същото място . Тези две забравени батерии , освен  че ни върнаха спомена , но и идеално пасваха на намерения ....и в калъфчето му имаше и още две резерва ... всъщност ...това ни  се пада втори , намерен на брега на морето фотоапарат   What a Face ...първият , намерен преди доста години , след като премина в пенсия  Very Happy  , намери своето  достойно място сред колекцията от морски трофеи  в двора ни на вилата . Много снимки , направени тогава  с него  , сега витаят виртуално из нет пространството  ....
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 12:09

...но все пак , да продължа основната история ...

Първият ,  вторият и третият ден , бяха незабравими , въпреки че още в самото начало се бяха появили смущаващи фактори ,  на които не отдадохме значение - вероятно бяхме силно обзети от първоначалната Еуфория ...на третия ден , постепенно започнах да забелязвам , сякаш  скрити до тогава неприятни неща ...много мрежи и риболовни уреди ....фул - за да влезеш и да излезеш , да речем с плуване - трябва доста да обикаляш   Twisted Evil  . Рибарите идваха в тъмни зори - викаха , тропаха - постоянно създаваха някакъв шум ... На пръв поглед чист бряг , но като се огледаш , виждаш  че е осеян с безброй парчета от въжета . Често се срещаха и изхвърлени от вълните , шамандури от близките мидарници . Чудех се , защо от персонала им , не си ги прибират , след като са скъпи  scratch  - от морето се виждаха перфектно , също и тубата , която намерих - отдалеч приличаше на мидарски буй - вероятно и за това си беше останала там . Нямам нищо против мидарниците , но поне това , което е в района им на действие , нищо не им пречи да си го прибират...черния път , намиращ се до нас , не оставаше и за десетина минути тих ...
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 12:33

...цистерни , камиони , джипове , мотори , бъгита , пак камиони , джипове и ....много прах . Глъч , врява и рев на ДВГ-та се чуваха отвякъде . По някое време , имахме усещането , че сме попаднали в индустриален район  Neutral .  Мястото вече не бе същото - от година на година , постепенно , ставаше различно ... вечер пък , посред нощите , шумна компания от пияни веселяци , щъкаше с прожектори сред скалите , да търсят раци  Very Happy ...
     Проблем също , се оказаха кърлежите . Сутрин редовно , като отидех по малка , си намирах по един в гащите . Сгушен там отпред на топло си кротуваше и щом разбереше , че е на открито   Very Happy , мигом хукваше да пълзи . Нарочно казвам " хукваше " - щото развиваха завидна и учудваща за кърлеж скорост  Shocked  . Тия в гащите не се забиваха . Бяха едри . През цялото време , въпреки че през последните дни улавях по 3 ,4 на ден , не ми се заби нито един . Мастиката вършеше работа  Exclamation  . Този извод , не шега , се затвърди у мен през последните години  неприятни срещи с тях . Предполагам анасона ще има същия ефект . Скоро говорих с Ноемис и той потвърди . Оказа се , че човекът имал огромен , при това горчив опит . Ще трябва да направим една тема специално за кърлежите  Idea ....
    chpetrov

Писане  chpetrov on Вто Май 27 2014, 12:35

Сега е така - преди началото на лятото. Какво ли ще бъде през следващите 3 месеца ?
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 12:49

...тази дестинация , я задрасквам в тефтерЯ си вече...колко ли останаха   Neutral ...

За улова на риба , можеше да се желае още , но време имахме - въпреки изброените неприятни фактори , смятахме да останем още ... докато една вечер ... Салатата нарязана , огъня гори весело и безобидно - огнището е обезопасено отвсякъде и е под наблюдение . Още сме пролет и тревата е  свежа и мокра . Нощем  наставаше лют студ а на сутринта всичко бе мокро ...салата нарязана , аз съм уморен и гладен и тамъ-ъ-ъ-ъ-н  посягам към чашката с мастика и ...от пътя в тъмнината проехтява силен глас : - Колега !!! - Ти знаеш ли , колко е глобата за паленето на огън !?!

affraid  affraid  affraid
    chpetrov

Писане  chpetrov on Вто Май 27 2014, 12:57

газов котлон разрешен ли е ?
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 13:08

- Баси !!! - подскочих , разлях чашата и си плюх три пъти в пазвата . 
     - Не ! Не знам колко е глобата ! 
     - Утре ще разбереш !
     ...от моя страна - мълчание...
     - Утре ще докарам горските , гранична полиция и ( не запомних всичко , което тайнстения глас бе изброил ) ... ! 
     - Ще ти скъсам ушите , да знайш ! - Утре ще дойдем повече и ще ти скъсаме ушите ! 
     - Как не те е срам , бе ! - Да ми пали огън в резерват ! - Да ми опъва палатка ! - И колата ти ще конфискуват , да знайш !!!
      - Махай се оттук ! - Веднага се махай ! - На сутринта намерим ли те тук , лично аз ще ти скъсам ушите !
     - Тъпанари с тъпанари ! - гласа леко се снижава 
     - Кой е тъпанар , бе пе...с !!! - вече съм станал и хуквам в посока на гласа - Я , ела да ми скъсаш ушите !!!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 13:12

chpetrov написа:газов котлон разрешен ли е ?

- по закон , дивото къмпиране е забранено в България , нашата мила Родина ...
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 13:25

- Излязох на пътя , но там нямаше никой ! 

Shocked  Shocked  Shocked 
     - хукнах в посоката на отдалечането на гласа , но пътя си бе пуст . По късно се усетих , че явно доброжелателят е направил заблуждаваща маневра и е изфирясал в другата посока , но ...по късно  Very Happy  . Това не бе длъжностно лице . Ако бе - щеше да дойде при нас , да поздрави , да се представи и легитимира ,  после да предупреди или да пише акт . През годините , няколко пъти са идвали при нас горски : поздравявали са ни и после под формата на молба - са ни давали наставления от рода - да си събираме боклуците и да не оставяме огън без наблюдение ...
     Притичах до съседния залив . Там също имаше палаткари и също бяха запалили огън . Когато ги попитах дали някой ги е притеснявал , те така учудено ме изгледаха , едва ли не си измислях  Very Happy  ...
    Булти
    Admin

Тайнствен глас в тъмното

Писане  Булти on Вто Май 27 2014, 13:42

Някой бе решил да гони точно нас и този някой , бе решил да остане в тайна . Идваха ми някои предположения на ум , но си бяха само такива ...

През нощта Съня бягаше от мен . Заспах едва на сутринта ... Белият Гарван . Бе в човешки образ , леко пълен и усмихнат , облечен в бели дрехи . До него подпрян белият му Харлей . Бяхме на неговата малка , бяла Планета . Той си живееше там - досущ като Малкия принц на Екзюпери  Very Happy , но не беше сам - на планетата живееха още , около сто неземно красиви жени ...той сложи ръка на рамото ми и рече : - Нещо има да се случва , но ти не се притеснявай !!! ....

На сутринта се събудих доста замислен . Никой не дойде да ми скъса ушите  Very Happy  , но и ...неблагоприятните фактори бяха станали много  Neutral  , а и този сън  Question ...

Прибрахме се . Земетресението бе на другия ден по обяд .Последствия нямаше .  После си намерих фотоапарат ...

.................................................КРАЙ...............................................

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Нед Апр 22 2018, 09:46