Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Пътешествието на един гарван на юг

Share
    noemis

Брой мнения : 872
    Местожителство : Бургас

Re: Пътешествието на един гарван на юг

Писане  noemis on Чет Сеп 05, 2013 7:58 pm

Булти написа:супер супер супер 

- Страхотия !!! ....колега може ли да поясниш откъде точно се минава , за да се стигне до там  Question
    Пътя за кучкарника на Пода - хелинга се намира още в началото до моста от страната на Пода. Ако идваш от Бургас, по-удобно е да завъртиш с колата през пътния възел за кв.Крайморие.
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 4:03 pm

...и най накрая се престраших да напиша за едно от най странните ми Пътешествия What a Face ...
    ...тва се случи през Септември , тогава когато се събираха три почивни , един след друг дни - празнувахме Съединението БГ ...

Посоката бе Мириус . Жената излезе от работа , аз бях приготвил багажа ...и газ към Изгубения рай . По шосето , все още бяхме напрегнати - на два пъти жени шофьорки , витаещи във своя паралелен свят - населен от принцеси , принцове и тролове  (  Very Happy  ...или по вероятно изпълвайки ги  с Празнота ... същността на Миговете и погубвайки ги ...с ексцентричноста на своята Безумна Суета  Very Happy  Very Happy  Very Happy  )...

scratch 

...вторият път щяхме да пострадаме с фиатчето фаталано ....аз бримчих с около 80 по главен път , а една Патка уж ме изчакваше в една перпендикулярна отбивка ....чакаше , чакаше и когато вече бях до нея ...ТРЪГНА   ...

въххх
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 4:15 pm

Кривнах волана дотолкова , доколкото да се разминем на 10 сантиметра  въххх  и ...да не излетим от пътя  а-а-а-а-а . Не съм сигурен ,  дали след това Патицата изобщо разбра ,  кво щеше да се случи ...щото като им показах  по нататъче вот тебя вот тебя вот тебя ...изглеждаха вътре в колата всички много учудени ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 4:24 pm

Най накрая се качихме по черния , прашен , разнебитен и водещ към Мечтите ....Път . На едно място той се раздвояваше и след тва пак се съединяваше . Тъкмо се чудехме по кое от разклоненията да минем и гледаме насреща  2 коли . И кво да ви разправям . Едното фтомобил тръгна по единия ръкав , другото по другия . смях смях смях . И пак не моем се разминем . Май требеше да има три разклонения , но тогава в един и същ момент , най фероятно насреща щяха да изкочат три коли едновременно  What a Face .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 4:33 pm

Избрахме лявото разклонение , тамън се разминаваме с един червен дизел и се чува свирене ....вече съм готов с ...вот тебя и кво да видим : вътре Венци и Надя - двойката с която се запознахме в началото на Лятото по тези райски места ( писал съм за тях в предишни репортажи Exclamation  - ве тоА Венци - дето щях да го гръмна с харпуня по погрешка What a Face  ) . Ба-а-а...и съвпадението  affraid .  Веднага отбиваме и почват неспирни възклицания . Жените си бърборят  , мъжете си говорят , а наоколо почва лекичко да се стъмнява . Късен летен следобед - бих искал този Миг да е вечен .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 4:43 pm

Разбрах с радост , че покрай мен Венци се запалил по подводния риболов  Very Happy . Нетърпеливо ми показваше , с нескрита гордост новата си екипировка  . Отвори багажника да ми покаже харпуна си . Размаха го пред мен и кво да видя ....ужас ....харпуна зареден  What a Face ....ма имал бил предпазител .....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 5:04 pm

Уговорихме се за среща на следващия ден и ние забързано продължихме по пътя си . Решихме да бивакуваме малко по на Юг от обичайното ни място , щото Венци ни каза , че нашето е заето . На поляната , която харесахме имаше само една палатка и огромна купчина със събрани на едно място буклуци ...а-а-а-а-а ...Ма..а му стара , един да остави една торба и другите почват да трупат около нея . И после кой ще изнесе всичката тая измет ...добрата Фея  scratch ...Question Exclamation Question  ....Чу се бръмчене от мотор от лодка - нашите комшии се прибираха . Разбрахме , че вчера са убили сафрида - пълнили са кофи ударно . Днес е било по слабо , но пак е било добре . В Бургас , в Махалата ,  никой и хабер си нямаше тука къв екшън е било What a Face  . За момент съжалих , че съм с Мечо Пух и Прасчо  Very Happy , а не с Хондата , но мамка му и багаж  Twisted Evil . Тамън си оправихме палатката и се готвихме да пържим кИфтета  Very Happy  , един от колегите дойде и ни помоли за малко сол . Дадохме му пакета , но той си отдели само една щипка сол ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 5:14 pm

След малко се върна със средно голяма торба , пълна догоре със сафрид . Да сме се почерпили  affraid . Ба..си далаверата . Предложих му на колегата още сол смях  ....рядко се случва да срещнем подобни Добри хора йеее .  Та още не си бях топнал гъзлето в морето и се размирисахме приятно на незабравимата миризма ...в случая на пържен сафрид :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 5:27 pm

На другата сутрин , сички бехме станали рано - рибарската еуфория ни тресеше яко , но май още никой  не бе изтрезнял смях  . Тъкмо се засилих да помпя Мечо Пух , когато снощния колега ме помоли да му помогна да си пусне лодката , тъй като ортака му , май снощи прекалил с ...то ясно с кое смях  и  станал ...но се издр...л и па се прибрал в палатката си . Отивам с мерак да му помагам , но се оказва , че едно чепаре се е заплело с котвеното въже - нахвърляно вътре в лодката Suspect . И се почва едно гигантически нескончаемо размотаване . Намотаване . Отново размотаване . Другите лодки вече бръмчат . Аз чакам . Размотаване . Намотаване . Предложих му да дойда след малко . Всеки момент бил готов . Чакам . Размотаване . Намотаване . И последната лодка избръмча към вече сформираното село от лоТки ...

а-а-а-а-а
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 5:36 pm

...и-и-и-и-и-и-и-и-и най накрая колегата готов йеее йеее йеее ...
    ...ма не би : - Ми чекай малко , да върна такъмите на колегата на брега !  а-а-а-а-а ...

...пускаме ....в този момент ортака му излиза от палатката си и скача в лодката скок ...

- Ма , аз ти върнах въдиците на брега Question Exclamation Question 
     - Ми , чекай малко да отида да си ги взема !!!

ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 18, 2013 5:50 pm

Най накрая се добрах до мойто кораб да го помпя смях ...И както винаги става - риба има много , тогава когато мен ме няма  Very Happy .

Този ден сафрид нямаше . Закачих на най долната кука на сафридското чепаре , няколко бели червея и почнах да вадя поп след поп . Ми кът няма другУ ....поп  замислен . И опа : чернокоп . И още един , два три . И ги метнах . Пасажите минаваха на интервали и към обяд тотално изчезнаха . Събраха се прилично количество - около 5 кг. , но  кой дявол ме накара да отида на едно място дето знам , че е пълно с дракони чук . Драконче , попче , драконче , драконище - малии къв мутант affraid . Т-с-с-с-с !!!affraid affraid affraid . Мечо Пух нещо почна да омеква . Бавно , но сигурно Very Happy  . Газ на греблата към брега :

.......................................................СЛЕДВА.....................................................................
    YordanDanev

Брой мнения : 218
    Местожителство : Нюрнберг

Писане  YordanDanev on Чет Сеп 19, 2013 4:59 pm

Интересно, давай още наздраве 
    ichikonti

Брой мнения : 409
    Местожителство : Севлиево

Писане  ichikonti on Чет Сеп 19, 2013 5:56 pm

Булти, да не си продал Хондата?
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Нед Сеп 22, 2013 9:17 pm

Булти, с тази бЕла шапка и с тоз червен кораб си досущ като истински капитан..на-на-на 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 3:28 am

смях смях смях 

йессс 
    ...а ако си продам , лодката ...то по добре да съм умрял тогава опело 

...Когато наближих брега почуствах известна сигурност . Не че не можех да се прибера с плуване , но после трябваше да си купувам нови въдица , машинка и чепарета . Мечо Пух бе пълен още с въздух и жената ми спретна набързо една фотосесия  Very Happy . А през това време ...някъде на отсрещния бряг некъв харпунджия , ту си сваляше , ту си слагаше маската в една нескончаема последователност и имаше нещо странно в поведението му , но в момента не се сещах какво , а и беше далеч . За момент си помислих , че може и да е Венци , но мислите ми бяха ангажирани с евентуалния  Very Happy бъдещ ремонт на кораба ( евентуален щото нито си носих , ни лепило , ни лепенки ...е в къщи си имах много от тях , но в къщи смях  )
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 3:42 am

Някъде леко встрани , бе акустирала голямата лодка със звучното име " Стела Марис " . Явно от нея се бе изсипала голяма компания , щото пейките до масата на Здравко ( от Биг Брадър ) се огъваха и пращяха от тежеста на гостите седнали върху тях  Very Happy . Морето бе тихо - хора се печаха по брега , деца скачаха в плиткото , други се гмуркаха с маски . Ранноесенна плажна идилия - ве все едно Райския залив да Созопол през 60-те . В този момент ...от горе явно изникна още един харпунджия . Колкото повече го гледах , толкова повече имах усещането , че съм го виждал някъде . На възраст човека , с много бяла коса . Беше по наблизо от другия и различих , че екипировката му е профи Shocked  и маркова . Тамън щеше да облича неопрена и се сети , че е забравил нещо и се върна обратно горе при колите . След малко пак беше долу . Кожата му бе доста бяла , което ме наведе на мисълта , че е от вътрешноста . Дали това не бе известния Бати Влади - стара пушка и човек легенда в българската харпунджийска общност  Shocked Question Question Question ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 4:01 am

Завъртях се около него , завързах разговор относно рибата - по скоро , че няма риба в момента достойна за харпун . Той остана сравнително безучастен , светлите му очи си останаха стоманено сиви , кво ли си бе помислил : - Поредния досадник с ..бебешка лодка !  смях  Пожелах му успех и се отдалечих . Оставаше си моя проблем : - Къв ши го дялам с Мечо Пух Question  ха-ха-ха ...
     Мислех си тръгна да обикалям по брега и да почна да моля колегите лодкари за лепенки . Все нещо можеше да изкочи . Ако ли не , щях да я използвам полунадута като буй и да се гмуркам - което бе и основното и предназначение . И в този тревожен миг на размисъл за мен ...отгоре се изсипа нова компания и се разположиха точно срещу мен . Бяха две момчета и две момичета Very Happy . Единия от пичовете носеше досущ като моя черен сак на борда в момета ,  с надпис Интекс - само че неговия беше по голям . Това бе и повод за разговор ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 4:19 am

Направихме як и приятен , лаф - моабет Very Happy  и когато стана въпрос за лепенки , пича със сака изкара цял комплект за лепене  и ми го предостави за ползване йеее . Дори ми показа как да намеря по лесно няколкото миниатурни и коварни дупчици , които дракона бе направил . Отиде му цялото парче гума и лепило , но пича нищо не каза . Не знаех , че  гума намазана с каноконлит на Локтайт , залепва идеално за ПВЦ материя  Shocked   . Лепих , праЙх , струвах ,  компанията  си надуха лодката , взеха си такъмите и преди да влязат в Морето , пича ми каза , че му се виждам познат  What a Face . Споменах му за Форума и човекът се захили ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 4:28 am

...и когато го запитах , той , кой аджеба е ? ....  .....Ноемис ....

скок 

...и това ако не е странно съвпадение ....тогава какво е....

НЛО
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 4:40 am

Каза ми , че бил написал преди да тръгне , че ще ходи на Мириус . Да ама аз от предния ден бях тук и не бях влизал във Форума . Аз от своя страна ,  не бях написал никъде , че ще идвам точно тук , още повече  че и заливчето в което обичайно ходим - бе заето . Срещата ни  бе напълно случайна  What a Face . Както там , така и тук ....всъщност в живота няма нищо случайно ....

Оказа се , че първия харпунист , който бях видял в залива ,  бе наистина Венци  Shocked . Оплака се много от маската си - все му пускала вода . Когато я пробвал в реномиран магазин в София , на лицето му прилепвала идеално . Преди това от същия магазин си бил купил  друга маска , но понеже първо тя му пускала , ходил в магазина и ги направил на пух и перушина . Хората се видели в чудо и му дали именно тази - сегашната , която била по скъпа и хубава от първата , без  да му искат пари за разликата в цената ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 5:01 am

Накарах го да я пробва - пасва му идеално . Пробвах я и аз - и на мен ми пасва идеално Shocked  . Бре Question Exclamation Question ...

Следобяда ги поканихме на кафе . Пак дълъг лаф . Венци постояно за нещо ме пита ,  свързано със света под водата  . Аз му отговарям , тъкмо стигна до някъде и той ми задава нов въпрос и аз си забравям мисълта  Very Happy ...До нас кротко си стояха 4 автомобила . Моят , на Венци , на компанията на Ноемис и на харпуниста с бялата коса . По някое време се появи и той . Сега вече не се сдържах и го попитах дали той , не е именно Бати Влади ( Владо Станков ) . Човекът се усмихна и потвърди . Па когато му казах , че аз съм Булти , още по широка усмивка огря лицето му и тогава именно видях , че всъщност очите му са небесно сини ...ние се познавахме задочно от Форума на Спиърфиш ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 5:16 am

Поканих го и него на кафе и пича уважи компанията ни . йеее ...Пак стана въпрос за маската . Венци пак я пробва . Бати Влади я пробва . Никъв проблем  .What a Face . Маската си бе просто супер ...разговора се завъртя около безрибието в момента . Стана въпрос , че преди броени дни сме идвали с Флипо по тези места :http://bulti.forumn.org/t179p15-topic и пак е нямало риба ...
     За мое учудване се оказа , че бати Влади познава Флипо . От неговия магазин , преди време ,  Флипо си бил купил харпун ....и като  го разпитах повече за самия харпун и като се размислих ....отново се втрещих :

скок
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 5:26 am

На снимката съм аз . С Флипо сме на Маслен нос . Няма риба ...и си правим снимки Very Happy . Харпуна е на Флипо - моят е  закачен на каяка ми . Флипо не ми е казвал , откъде е купил харпуна си . Може да го потвърди Very Happy ...и кво стаа в действителност : - Аз държа един харпун само  за снимка . Не знам на кой е . Харпуна по некъв начин е свързан  - държали са го ръцете на бати Влади . Него не го познавам реално, не поддържам контакт  и хабер си нямам - кви ги дяла и де е изобщо Very Happy ...и го срещам на живо след три дни  What a Face ...и тва вече... кво е ... 

скок
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 5:43 am

Бе приятен момент . Листата на дърветата шумяха . Венци пак питаше , само че този път Бати Влади отговаряше и аз вътрешно се радвах , че отговорите ни съвпадаха ...Той стана , извини се  че бърза за среща на харпунджийската общност в Приморско - за Юбилей голям ставаше въпрос и си тръгна . Листата на дърветата шумяха , слънцето приятно галеше тези , които не се бяха скрили на сянка  Very Happy  и ...решихме да увековечим този момент :

смях 

п.с. смея се на себе си 

ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 24, 2013 6:09 am

Венци и Надя си тръгнаха . Остана уговорката за съвместно гмуркане на следващия ден . Не след дълго се появиха Ноемис и къмпъни . Бяха излезли от морето . И с тях отново пихме кафе Very Happy ...когато най после останахме сами , Слънцето вече залязваше , бе тихо и вече можех да чувам собствените си мисли  Very Happy  . Хапнахме , пийнахме набързо и си легнахме сравнително рано . Смятах сутринта да вляза рано , рано с лодката преди да е дошъл Венци с приятелката си . Но не би . въххх  Отнякъде , сякаш отдалече почна да бичи техно . Сетих се за сборището на Перла . Там бе претъпкано с палатки , коли и джипове . Имаше некъв хепъниниг . Перла бе далеч , но явно вятъра или теченията  духаха насам и музиката се чуваше така , сякаш е от съседната поляна . Дън-дън-дън .....нема сън ся щи кажа . Някъде към два и трийсе спре .въххх рева рева рева ...

На другия ден , с Венци  влизаме в морето заедно следобед  Very Happy   .

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Сеп 25, 2018 11:47 am