Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Екипировка за подводен риболов

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Екипировка за подводен риболов

Писане  Булти on Чет Ное 11 2010, 10:19

...нека в тая тема пишем за екипировката за едно от най-вълнуващите приключения - подводният риболов удавник
    Булти
    Admin

Re: Екипировка за подводен риболов

Писане  Булти on Пон Юни 06 2011, 23:03

...публикувам тук личното с. на един нов колега :

domminator написа:Здравей Булти пак съм аз.Обръщам се към теб защото си градски и ще ми е по удобно ако има възможност да се видим за по бира някой ден
    Искам да си закупя малко оборудване за подводен риболов но имам нужда от първоначална помощ и съвети за да не правя скъпи и излишни грешки.За момента разполагам с маска,шнорхел,плавници,колан с тежести и къс неопрен с който гмуркам лятото,но дойде време за влизане в по горната девизия.Имам нужда от неопрен и нов хърпун но не разполагам с много пара в момента но пък с голямо желание да гмуркам,ако можеш да ми помогнеш с намирането на тези две неша втора употреба ще съм ти много благодарен, ако ли не ще ги копувам нови но ще се проточи във времето.Дори и да не се намерят ще съм благодарен и на някой съвети от твоя страна ако е възможно наздраве

...аре приятели помагайте , че аз не си купувам често екипировка scratch
    spear

Брой мнения : 18

Писане  spear on Вто Юни 07 2011, 09:43

Харпун втора употреба е добър вариант, стига да е в добро състояние, но не ти препоръчвам да купуваш неопрен 2-ра употреба. Причините са че е възможно да е компресиран и от 5мм да е вече 3-4мм, ако е бил без пикало колкото и да е пран си е пропит с урина и реално се гмуркаш в бактериите на някой, не е хигиенично.
    За харпуна започвай да следиш редовно тази тема: http://www.spearfish.org/e107_plugins/forum/forum_viewforum.php?23
    От време на време се появяват много добри предложения.
    За неопрена ако се навиеш за нов, избери 5мм за да можеш да го ползваш от ранна пролет до късна есен. Ето тук има няколко предложения: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/index.php?cPath=81_82_179
    stonetales

Брой мнения : 821
    Местожителство : Sinemorec

Писане  stonetales on Чет Сеп 15 2011, 14:59

E, чак сега разбрах, защо идеята за втора ръка неопрен ми е малко противна.

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Пет Яну 18 2013, 18:59

Аз пък преглеждам някви неща тука и се оказва, че имам ластик на Омер - 20мм, дълъг 60см, който не ми трябва. Не е ползван, но е вързан с въжени жълъди. Подарявам го на който прецени, че ще му послужи.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Яну 18 2013, 19:39

супер супер супер
    ...моят ластик отдавна е за смяна - от 20 мм. вече е станал 19 Neutral , но утре ще го измеря колко е дълъг и ще ти кажа дали ще ми върши работа Question ...инак браво за предложението ....
    stonetales

Писане  stonetales on Пет Яну 18 2013, 19:42

Ми ако става за Бултето - добре - ако не става, аз бих се кандидатирал за резервен, щот кат ми се скъса лятос ластика и се поболях, докат намеря друг и то с десетина съседи гмуркачи....

Нещо ми бяха взели книжката май си спомням:)
    шно то:)

Инак подарявам една малка Бюша със стрела 6-ица....

.......

Писане  ....... on Пет Яну 18 2013, 19:54

60 см е работната му дължина. Иначе е с по 1см по-дълъг от всеки край. Утре сутринта го оставям в магазина на Мишел. Булти ще го вземе от там, щото е съсед. И ще се разберете по между си - по реда на отговорите си наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Яну 18 2013, 20:15

...Благодаря ти Флипо !!!

черпи

....Камък , утре ще го пробвам и ако ми стане , на Срещата в Синеморец ще ти донеса моя - дето ползвам в момента - за резерва става Exclamation ....ако не ми стане , ще ти го донеса направо Флиповия ...
    stonetales

Писане  stonetales on Пет Яну 18 2013, 21:43

Ма - как доде бре:)
    И да не доде - ша трасиме друг:)

Ма ши требе за Флиппо да пиеш неколко ракийки на срещата:)
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 19 2013, 12:20

То най добре самия Флипо да дойде на Срещата , ако може ! Аз дори не знаех че сме комшшии ....начи Флипо тогази и Джимбо ти е съсед .
    Ластика го взех - в перфектно състояние е - довечера или утре ще го пробвам . Флипо , ще требе пак да ходиш до магазина на Мишел . Оставих ти бъзаково винце . В бяла торбичка ( на Перла магазин ) в двулитрова бутилка от бира . При отварянето се изисква особено внимание . Наскоро ми се случи случка Very Happy . След малко ще напиша приключението в друга тема и ще дам линк тук . Винцето ти го оставям не за друго , а най вече за жеста . Отново ти благодаря .

ръкостискане
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 19 2013, 13:47

...инструкция за отваряне Very Happy :

http://bulti.forumn.org/t88p45-topic#7268
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Нед Яну 20 2013, 15:05

Аз пък ши трябва да спастрям пари за неопрен, че старият ми се разпада като мокър вестник.
    Не искам да купувам втора ръка, макар, че има изгодни предложения, ама специално за неопрен държа да е нов, че да ме изкара поне 4-5 сезона /горе-долу толкова ги суркам/.
    Смятам пак да си взема 5мм, ама не знам какъв.
    Ако имате мнения и предложения давайте съвети - хем да е мек и здрав, хем да не е много скъпарски.
    Прочетох в "На риба"- та уж за някаква Коледна промоция на "Марес", ама се оказа пълно менте тази промоция.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 20 2013, 20:13

Камък , последно с какъв харпун стреляш , че имам нещо наум за ластика Question Idea Idea Idea
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Яну 21 2013, 11:12

...ластика на Флипо ми дойде точно дълъг колкото стария ....стария също ми е подарък ...на първата среща на Мириус на Гофишинг , която организирах преди две или повече , не си спомням години , дойде един пич от Благоевград ( май беше ) с ник Макари , та той ми го подари ....много риба издрусах с него , сега надявам се и с този , който ми се вижда доста по дебел . Явно оня е бил 19 първоначално . Ако имам проблеми със зареждането лятоска , отново ще го обявя за подаряване . ...стария ми се вижда нещо много нацъфкан и няма да дам на никой , да не стане сакатлък ...отпреди това обаче ползвах един друг , който е в идеално състояние , но не работи добре в много студена вода ...Камък ще те питам за втори път с какъв харпун си в момента , щото имам и един ластик намерен на Мириус след състезание по подводен риболов - явно е втори или трети ластик за дървен харпун - 10-12 мм ( нямам шублер ) двоен , оборудван с въженца в двата края ...някои пичове слагат по два или три по тънки ластика едновременно ...та Камък земи спри за малко с ядреното Very Happy и ми отговори квото те питам Question

.......

Писане  ....... on Пон Яну 21 2013, 12:48

Ватус написа:.................
    ...........Ако имате мнения и предложения давайте съвети - хем да е мек и здрав, хем да не е много скъпарски.
    Прочетох в "На риба"- та уж за някаква Коледна промоция на "Марес", ама се оказа пълно менте тази промоция.

Ватусе, аз от 3 години съм с NAVA - 7мм. Не ми ограничава движенията, не ми пречи на раздишването, не пуска от някъде вода. Вече не го и пазя и го суркам по камъните здраво - и нищо му няма. На 6 градусова вода съм изкарвал над 2 часа. Още на първото обличане се изпързалях по едни скали и яко се издумтях. Цепнах отвътре "дунапрена" , но за толкова време дефектът не се е увеличил. Като цяло съм доволен. Един път само ползвах на приятел Омер 3D-Миметик ( или нещо подобно) и беше значително по-мек. В него се чувствах по-добре като цяло. Но беше и 5мм, така че не знам дали заради дебелината или разлика в качеството съм се чувствал по-добре. Но той е значително по-скъп.
    Единственото лошо е , че със 7мм боне нищо не чувам като го сложа Very Happy
    Като цяло съм доволен. Здрав е, топли и не ограничава.
    Ватус

Писане  Ватус on Вто Яну 22 2013, 04:03

Флипо, благодаря ти за мнението!
    Доколкото знам и Булти гмурка с "Нава", ама и той да си каже мнението.
    Преди 5-6 год. от магазина на "Спеарфиш" бях взел в къщи да пробвам една "Нава" - 7-ца и голяма борба падна в банята с нея. Беше уж моя размер, обилно полята с шампоан, но ужасно нееластична се оказа и е върнах. Може би тогава са били първите внесени и не до там сполучливи, защото по късно много хора си накупиха от тази марка и бяха доволни.
    Държа неопрена да е мек и еластичен, защото имам една 7-ца която ползвам четвърта година, но рядко, защото така се втвърди, че обличането, а още повече събличането без помощ от втори човек е кошмарно.
    Аз вече в студено време не влизам, за това възнамерявам да си купя петица. От досегашната турска "Апнеа" съм доволен, обаче вече не става, много се накъса.
    Още има време до май месец така, че ще събирам мнения до тогава и ще трябва да реша, какво да взема.

.......

Писане  ....... on Вто Яну 22 2013, 10:50

Наистина първия път видях голям зор. И аз щях да го връщам... Но от тогава всичко си е наред. Обличам го толкова лесно, колкото и един 3мм с вътрешна хеланка, който на всичкото отгоре ми е голям , че и със зип Very Happy
    Само трябва да е намазан. Аз ползвам някакъв балсам за коса за 1 -1.30лв шишето. Розов и мирише на зле ароматизирано веро Very Happy

Това, което съм забелязал е, че когато съм постоял над 2 часа със 7-цата, лицето ми е много отекло и гласът ми е силно дрезгав, което явно става заради някакво притискане на шийните вени, най-вероятно заради несъответствие между мене и кройката Very Happy . С другия неопрен това не става. Някой забелязал ли е подобно нещо ?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Яну 22 2013, 11:01

...Навата върши работа , моят е камуфлаж петица . Преди това съм бил с Имерсион : шестица , седмица , че и девятка . Разлика има в полза на Имерсиона , но не голяма , Имерсиона е малко-о-о-о по удобен - в смисъл кройката им е по добра...за 5 мм. Нава мисля , че няма да имаш проблеми...пиши едно лично на Спеар , мисля че за теб ,все ще предложи нещо промоционално ...неопрена може да го вземеш от магазина на Мишел , плащаш и се прибираш , влизаш в банята , сапунисваш , пробваш ( псуваш Very Happy ) ....ако не ти стане - измиваш подсушаваш и връщаш ...май тъй беше scratch
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Яну 22 2013, 11:05

...със Флипо сме писали заедно - явно проблема на Навата е в кройката , но предполагам , че с течение на времето този проблем ще отпадне - демек всеки следващ модел ще е по добър Exclamation ...

.......

Писане  ....... on Вто Яну 22 2013, 11:21

Мерси, Булти, за бъзовото вино и повече за жеста! Вчера го прибрахме и опитахме, даже и децата се наредиха за втори път Very Happy Като вземе да свършва - ще ти се обадя :-))
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Яну 22 2013, 11:49

...за нищо.... ръкостискане

....засега вино има наздраве
    spear

Брой мнения : 18

Писане  spear on Вто Яну 22 2013, 17:18

И аз бях с Нава, до тази есен. Вече съм със САЛВИМАР. Ако сте гледали цените на салвитата са почти същите като на Навите, но неопрена е коренно различен, много по-мек и отвътре е гладък като коприна. От една страна мекия неопрен е по-удобен, но се компресира доста по-бързо и като цяло няма да има живота на Навата. Хеланката на Салвито е суперразтеглива за да не пречи на раздишването и е от някаква материя която съхне веднага. Това е добре, но пък не е толкова здрава като хеланката на Навата която не е толкова разтеглива и бързосъхнеща :). В случай на отъркване по скали се раздърпва а тази на Навата дори и на пръскана мазилка издържа :)
    Относно цените, сега е момента, защото коледната промоция от 10% все още ще върви до 31 Януари. Освен това има и 8% и 10% отстъпки за суми над 200 и 300лв и реално са с почти 20% по-евтини. Това ще е до края на месеца!!!
    След това почва сезона и май няма да има сериозно промоции!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Яну 22 2013, 20:58

супер супер супер

Благодаря за компетентното включване !!!

ръкостискане
    Ватус

Писане  Ватус on Сря Яну 23 2013, 14:03

Юли и аз ти благодаря за бързото включване! ръкостискане
    Явно пълно щастие няма смях комфорта за сметка на здравината Wink
    Обаче съм на такъв етап, може и да съм станал малко гевезе, ама май предпочитам да ми е комфортно.Още повече, че вече не влизам толкова често , а и дългите часове на гмуркане останаха в миналото, а и вече не слизам на сериозни дълбочини.
    Юли, "Салмивар"-а къде мога да го видя и пипна и на каква цена излиза костюм петица, а икакъв размер трябва да си взема при положение, че съм около 80 кгр. с височина 1.70см. И още нещо в Бс срещу заплащоне някой може ли да ми монтира пикало, че съм отвикнал да се опикавам. Embarassed

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Сеп 23 2017, 21:23