Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Бургаски вечери

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Бургаски вечери

Писане  Булти on Пон Май 16 2011, 10:44

...Морето около мен се изпълни с красота ...викам си : " Абе тя , рибата няма да избяга , ми да зема да напрая малко снимки ! "

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Май 16 2011, 11:48

...Оренда бе пълна с папараци , отразяващи ветроходната регата :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Май 16 2011, 12:44

...и после продължих да търся попа ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Май 16 2011, 14:07

...през целия ден кълването бе слабо и на всеки три- четири риби , требеше да дигам котвата и да се местя , но поне за една вечеря се събра риба ...
    ...на другия ден реших да проверя кво стаа с миграцията на кефаловите ...след един час пърпорене в морето се озовах на ето тоз див бряг :

...подлъган от топлото време си бях взел 5 мм. вендуза....малии студ , мътно като преди , че по мътно дори , по дъното пълзят едни ледени течения...слънчевите лъчи се задържат от повърхностния мътен слой и не могат да достигнат дъното ....а долу си е още зима - ни попче , ни дявол - тъмно и студено , горния слой стои като похлупак...такива ми ти неща в Бургаския залив или на Отманлий по точно ...за по бистри води ...нямам винетка , нито пари за гориво ...тая година ши и тъй ...затуй хората докато снимат улова си , аз ши съ снимам себе си :

с голяма мъка събрах малко рапани и паури , след 2 часа замръзнав льошо , качвам се на лодката да се стопля , а той кът дуфнал един мноу кофти вятър What a Face ...и аре към Бургас ...на връщане един луд сърфист се насочи срещу мен с около 60 км. в час :

...за малко да ми разцепи лодката - в последния момент бая се зачудих дали да не скоча от нея - ни мож го разбереш - отляво ли ши мини , отдясно ли ...тая луда маневра се повтори още 5 пъти :

...глеам го - наш Дидо Пещерняка ...на брега после му викам : " - Много си лек ве ! - Лек Форд ! " , " - Кво искаш ве ? " - отговаря ми той - " На цял метър , минах покрай тебе ! " What a Face ...

...и после в къщи туй :

datajumanji

Брой мнения : 220

Писане  datajumanji on Пон Май 16 2011, 16:50

не става ли за къси гащи вече?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Май 16 2011, 21:55

datajumanji написа:не става ли за къси гащи вече?

...през деня става , но си вземи и дебели дрехи , особено на Мириус , вечер и сутрин става ладно Suspect
    datajumanji

Писане  datajumanji on Вто Май 17 2011, 08:55

Предвидили сме и варианта за ватенки и ушанки... Very Happy Very Happy Very Happy
    А и в къмпера има газова печка с тръбопроводи и вентилация, така че не е проблем...
    Мен друго ме мъчи. Ще си взема въдици, чипарета и т.н., ще взема и торен и бял червий...
    Въпросът е, каква риба да търсим?

Разправят по форумите за нападение от дребен миджит, на какво се лови това чудо?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 17 2011, 15:11

...на бял червей ...или с чепаре ...и задължително с лодка Very Happy ...миналата година по това време беше леш от меджит ...само клатиш леко чепарето над дъното и глей кво става Suspect
    datajumanji

Писане  datajumanji on Вто Май 17 2011, 16:05

Без лодка ще да е...
    Дано имам късмет от брега...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 24 2011, 18:15

след предните два дни в морето , един ден почивка и след тва направих още два дни ...през предните два изгоних един профи с дървена лодка , който пусна мрежа досами мен , действието се разви на ... до Моста ...малко остана да се стигне до търкал , щото и го снимах ...после звънях на 112 да давам сигнал за ИАРА...никой не дойде , но оня си прибра такъма след 30 мин и изфиряса ....после Тошето ми каза , че забрана за попченски мрежи вече нямало ....

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 24 2011, 18:31

...през последните два , един кавал с джет , взе да прай алончета на МАХ , близо до лодката ми , в резултат на което , тя се разтресе и ми фръкна чадъра ...полетя на височина някъде около 10 метра , хората от Моста бурно аплодираха полета му и последвалото падане в морето...мързеше ме да се събличам и го извадиФ с котвата...вече задължително в лодката ши нося пневматика ...вчера 4 кила поп , но днес ялова работа ...кът съ развали трайно Морето , ши има и снимки ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Май 25 2011, 09:17

...днес ме домързя да влизам с лодката и реших да кача малко снимки ...с чадър на борда е голям кеф :

...вижте закрепването как го изтамандисах :

...на Моста вече излиза и добър поп :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Май 25 2011, 11:09

...а тоя паур, закачайки се в моя такъм , ми покачи яко адреналина :

...бях нападнат и по въздуха НЛО :

... ми за сега тва беше :

Jorestes

Брой мнения : 3629
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Сря Май 25 2011, 12:07

Супер, а чадъра много ми хареса. Very Happy
    Интересно колегата datajumanji какви ги лови и върши на Мириус????
    Дано има слука и хване големи ПОПОВЕ.

Шморхи

Брой мнения : 14

Писане  Шморхи on Сря Май 25 2011, 23:35

По-скоро трябва да се е обзавел с някой и друг сафрид вече. Без лодка е трудно, но все пак....
    datajumanji

Писане  datajumanji on Сря Юни 08 2011, 21:19

ще се караме вече...
    искаме снимки!!!
    последните са от Май 25, 2011 ...
    наздраве наздраве наздраве
    Чакаме с нетърпение!!!
    Jorestes

Брой мнения : 3629
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Юни 09 2011, 09:59

Започвам да си мисля, че нашият приятел е останал на Острова,лови си рибка, хапва миди и си пие мастичката-сладко сладко pirat
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 11:41

...този репортаж ще е малко различен...но да караме поред...Бях два дни в морето . През първия се гмурках . Отидох на Чукалята . Там тишина и спокойна природа :

...направих няколко засади и установих че летяща риба няма . С радост констатирах , че мидените полета в голямата си част са се възтановили . В почти всички от тях , мидите бяха пуснали нишки ... Преди три , четири години , миди трудно се намираха , но понякога откривах малки участъци обрасли с тях . Тогава за пръв път видях тия нишки . Колонията ги пускаше и така омотаваше рапаните и ги улавяше като паяк с паяжината си насекомите . Именно тия миди бяха оцелели и дали поколение...Открих , че все пак , макар и по нарядко от преди , в тия полета се срещат едри рапани . Започнах да ги събирам , като отвреме на време и по някой паур политаше в лодката . Времето неусетно летеше и когато се изморих и качих в лодката , видях , че беше станало 15 часа . Вятъра се бе раздухал и реших да отида на завет в заливчето западно на острова :

Последната промяна е направена от Булти на Пет Юни 10 2011, 12:01; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 11:59

...почивах си и похапвах сандвичи блажено под следобедното приятно слънце ... Покрай Острова премина голям кораб . Тези кораби винаги ме разтройват . Можех да съм на него . В такива моменти винаги си припомням , как ми направиха мръсно в Морското във Варна , как ме изключиха в четвърти курс , как ми провалиха живота и как той премина напразно ...как ...Опитах да се отърся от лошите мисли , надянах маската и плавниците , грабнах харпуна и се потопих в другия , по хубавия свят . След доста търсене открих малко ято платерини . Водата пак бе помътняла и те все ме сварваха неподготвен . Минаваха все отзаде ми и ме направиха на див петел . След дълга игра на криеница , все пак успях да взема една риба . След това ятото се пръсна и денят за мен приключи така :

Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 12:21

...бях направил вече сефтето на летящите риби , Любакът нещо говореше за некви западни ветрове и реших на следващия ден да ловя мирно и кротко попчета близо до Моста . Тъкмо приготвях сутринта багажа , когато телефона звънна . Беше майка ми , бе разстроена - сподели ми , че сънувала лош сън и че казали по ТВ-то че днес се очаквали бури с градушки . Помоли ме да не излизам в Морето ...Аз излязох . Морето бе тава . Странно , другите лодки ги нямаше , дори и тая на Мъглата . Да ама , моята лодка е по корава от техните , аз самия съм по корав , а ако наистина тресне някоя градушка с град като яйца , ще се скрия под Моста - аз да не съм просТ . Попа кълвеше интензивно и наистина вятъра бе на импулси , заради което отделих доста време на чадъра - отвори , затвори и т.н. Да ти таковам и импулсите - подсмихвах се и се радвах , че не съм пропуснал чудния ден ..
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 12:41

...имах си все пак едно наум и в момента , когато се закотвих сигурно , реших повече да не се местя , а само да отпускам и прибирам въжето - този факт после можеше да се окаже спасяващ живота ми ...някъде следобеда се появиха облаци и вятъра се усили . Завъртях един тлф на жената да види прогнозата в ГИС-Метео . Тук направих грешка - трябваше да се обадя директно на Любакът . Тя не видя нищо обезпокоително и аз продължих риболова... По едно време , обаче ми се стори , че нещо събитията почнаха да се развиват неестествено бързо и хората на бегом опразват плажа и Моста . Реших да си тръгвам и дръпнах въжето на мотора . Предвидливо останах на котва , като реших да я обирам в движение на бавни обороти . Този факт също бе решаващ . ДВГ-то напоследък трудно палеше и сега отново го запалих трудно . Запали . Намалих му оборотите и почнах да обирам въжето . След минута Хондата угасна . Вятъра вече се бе усилил неимоверно и постепенно почнах да осъзнавам , че съм я загазил и ситуацията става сериозна...
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 12:58

...с периферията на зрението си зърнах , как порив на вятъра изхвърли от плочата на Моста , футболна топка и едно момче скочи да я гони с плуване , но не можеше да я хване - тъкмо да я настигне и следващ порив я отпращаше по далеч... Не обърнах голямо внимание на това - аз дърпах , като бесен въжето и псувах люто . Преплолагам в тоя момент , сички ангажирани по някакъв начин с марката Хонда , са получили сърбеж по задните си части...аз бях на триста метра от плочата навътре а само след минута момчето , вече бе на метри от мен...изревах му с всички сили да остави топката и да идва при мен . Той заплува , но вятъра го отнасяше постепенно . Трябваше да взема мълниеносно решение - да скоча или не...
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 13:13

...изревах му за последно да плува по бързо и че няма да скоча да го спасявам , като в същото време се приготвих за скок . И чудо , пишлемето заплува по бързо . Вкопчи се с последни сили във въжето на борда и аз го издърпах вътре . И сега каква стана , бяхме вече двама а аз носех отговорността да го върна жив на брега . Отново трябваше да взема трудно решение - да останем на котва или да греба към Моста . Момчето голо и премръзнало , трепереше свито като мокро коте отпред на носа . Вятъра продължаваше да се усилва . Мръсножълт облак покри и скри Фара . Подобно чудо не бях виждал . Какъв ли беше този облак . След малко подобен облак покри и нас . Веднага разбрах какво е . Не можеше нито да се вижда , нито да се диша . Пясък - вятъра го бе издухал от плажа . Ставаше все по силен и по силен . Не вярвах , че в природата може да има толкова силен вятър ...
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 13:32

...не знаех вече какво да очакваме - градушка , цунами или торнадо . Подобна сцена бях виждал само на филм . Ако бях сам , вероятно щях да си остана на котва . Винаги можех да зарежа лодката и къде под вода , къде над - щях да доплувам до плочата , но момчето . Момчето . За миг го видях мъртво , изхвърлено на брега , видях плачещи родители , видях сина си като малък ...и взех по трудното , безумно решение - да греба срещу вятъра . Обрах котвата бързо , натрупах въжето в краката си - без да го намотавам и реших ако не стане с гребане , да хвърля котвата обратно - пък дали щеше да задържи - това само Господ знаеше ...
    Булти
    Admin

Силата на съдбата

Писане  Булти on Пет Юни 10 2011, 13:47

...натиснах яко греблата и осъзнах безнадежността на решението , което бях взел . Лодката безвъзвратно се отдалечаваше от брега . Натиснах по силно . Задържахме се на място . Вече нямаше ураган и ние не бяхме в морето . Ние бяхме в бушуваща река и плавахме от брега на Смърта към брега на Живота . СИЛАТА НА СЪДБАТА ни беше събрала по някакъв случаен и неведом начин , тук в лодката , рискуваща да се превърне в ковчег . Спомних си за сутрешното обаждане на майка ми и нейния сън . Но си спомних и съня с калканите . Та той се развиваше на същото място . Натиснах още повече . Лодката се премести малко . Натиснах още . Вече бавно , но сигурно приближавахме кея . Нямаше сила , която вече можеше да ме спре . На десетина метра , ни удари жесток порив . Няма такъв вятър . Ако тогава се бях огънал , накрая , сега сигурно нямаше да четете тоя репортаж . От плочата групичка тинейджъри крещяха , викаха и протягаха ръце към нас ...

Последната промяна е направена от Булти на Пет Мар 16 2012, 10:54; мнението е било променяно общо 1 път

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Нед Окт 21 2018, 03:29