Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Мнения, предложения за развитието на сайта, Отваряне на нови форуми

Share
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Re: Мнения, предложения за развитието на сайта, Отваряне на нови форуми

Писане  Jorestes on Пон Ное 26 2012, 11:29

супер йессс
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 384
    Местожителство : Burgas

Писане  sea_dragon on Пон Ное 26 2012, 12:01

чакаме още мнения
    Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Писане  Ватус on Вто Ное 27 2012, 02:20

Лошо нема! супер
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 11:39

Здравейте , приятели ! Отмина още една година...за себе си не мога със сигурност да кажа дали бе успешна или не , но определено за Форума бе ...нашия общ Форум...малко хора пишат тук , но това не е беда , нито пък целта ...наскоро , по Коледните празници , получих няколко писма , които стоплиха сърцето ми в студените мразовити дни ...с разрешение на автора им ще публикувам откъси от тях , засега го оставям анонимен или да го наречем Владо Б. , пък ако той реши по нататък ще се разкрие сам Very Happy
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 11:44

Здравей, уважаеми Булти! Пише ти Владимир Б..., 52 годишен, ...., с две деца и с три книги.... Преди две години попаднах на блога ти и толкова ми хареса, та взех да редактирам и да подреждам текстовете, за да ми е по-лесно четенето. Изпращам ти крайния резултат с надежда да го харесаш и да се решиш на издание, като ме приемеш за редактор, без заплащане. От писане на книги у нас не се печелят пари, а се трупа мъдрост ‒ богатство за вечността! Естествено, аз не съм разпространявал текста и за мен ще бъде удоволствие да дам препроръки (до..... и една медийна група). Тъй като си писал на живот и на смърт, борил си се за живота (своя и на другите), убеден съм, че издаването също трябва да се решава така..
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 11:48

...Заглавието, което предлагам: „Приключения с харпун и... Книгата е подходяща за юноши и спазвам мярката на книжовния език, като се усеща мъжкарството, отговорността за семейството и за другите....

Ти не само пишеш умно и интересно, а искаш и читателят да ти повярва. И аз ти повярвах, защото, макар че не си станал капитан, мислиш като Капитан ‒ описал си над сто свои решения в момента на действието ‒ истински екшън! Затова присъстваш в текста, а в повечето приключенски книги личността на автора се губи в случките. Речта ти е силна и лаконична, с точни психологични прозрения. Например, че кръстът е това, което даваш безвъзмездно; че хубавото на лошото е, че не е станало по-лошо; че ставаш човек, когато решаваш свободно; че думите действат веднага (ефекта на пеперудата) и още много. За мен всичко това е важно и като специалист от научна гледна точка, защото може да бъде полезно на много хора!...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 11:51

Идеята за свързване на апнеята с пулса пробвах веднаха. Концентрацията върху часовниковата стрелка се използва в ..... Доколкото разбрах, техниката Булти имитира делфин, който ползва ултразвук в мътното и ловува незабележим, с малко движения. Гледах за една риба – тромпет с издължена муцуна, която плува като вцепенена. Вероятно и водните змии ловуват така. Хареса ми играта на шах с гмуркане. Бил съм водолаз и парашутист в казармата, занимавах се с йога като ученик, спортувах лека атлетика - петобой, спускал съм се с акваланг в пещерни сифони, чел съм много и мога да оценя, че такава книга няма!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 11:53

Редакцията ми не е само литературна, а и научна: уточнявам, че „мъртвата зона” в мозъка е епифизата. Добавих стихотворение на Фотев и една моя мисъл в разказа за спасяването на Моста: Ако днес не си направил нищо за Бог, денят ти е минал напразно! Балансирам рационалното с мистичното мислене (пророчески сънища, висши сили и Бог), за което пиша в книгите си: „...........” и „....................”...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 11:57

Ако имаш късмет да хванеш книгата топла от лепилото за корицата в печатницата, ще почувстваш, че ти се ражда дете! Бих се радвал да те видя в този момент. Това дете ще разказва как си оцелял по време на Прехода с харпун, с пушка и с писане. В тази борба ти си от добрите. На децата им трябват такива истински герои, а не мутри, чалгари и псевдописатели. Мечтая децата ми и, дай боже, внуците ми и приятелите им да четат твоята книга за любимото Черно Море и да виждат скромно името ми като редактор. Човек е щастлив, когато сбъдва мечтите си, и ще помогна с каквото мога да издадеш книгата си. Бъди дълго време жив и здрав! Поздрави на преданата съпруга Катя и на достойния помощник – Видъра. С благодарност за поуките от разказите ти: Вл. Б.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Яну 05 2013, 12:05

...на файл ми бе изпратена книга, описваща моят живот ( човекът бе положил огромен труд , без да е сигурен , че ще се навия за книгата - ми не знаех , че има подобни хора в България супер ) , но погледнат и леко под ъгъл - отстрани ...самата книга е чудо - сякаш някой е пренаредил мислите ми и въдворил ред в хаоса в който живея ( всъщност той е само привиден Very Happy ) ...

...Приятели , кво да ви кажа ! Щастлив съм ! Благодаря ви ! Чувствам се безкрайно богат ...макар и с няколко лева в джоба си смях

ръкостискане

....продължаваме смело напред ....

кораб

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Съб Яну 05 2013, 20:43

Булти, преди около 2 години съвсем случайно попаднах на разказите ти за "рапаните на апнея" и Емине. Започнах да ги "прелиствам" със скептицизъм и със задължителната доза досада от поредната глупост на поредния повърхностен позьор, който не знае кво е море и вълни, и вятър Very Happy .... и не съм забелязал кога тези неща са ме напуснали и как се радвам и се усмихвам, и преживявам с теб, и те разбирам, и знам... После - в следващите 2-3 дена, крадях време да изчета всичко.. и бързах. Бях с усещането, че все съм закъснял :-)
    Затрогна ме чистотата и силата на емоциите и факта, че не си слагаш снобските ограничения на общия поток. Затрогна ме склонноста ти за самоотдаване и дори мазохизъм, без които всичко това не може да се случи и преживее. Накрая имах чувството, че те познавам, че виждам себе си и сме приятели отдавна. Разказвах на хора кво съм прочел и кво съм преживял покрай теб :-).
    И ... тва е Very Happy
    През 2-3 седмици хвърлям по един поглед на Spearfish и naRiba. И толкоз. Там преобладава показността и суетата, а пък точно с Морето - те най-малко вървят. Но агресивността им компенсира и те - вървят ! Very Happy
    Много се отплеснах.. Исках само да кажа колко много се радвам, че има шанс да излезе книга, която да покаже на младото, праволинейно, програмирано, беземоционално, атрофирило и стерилно поколение част от истинския живот.... и на "по-старото" поколение - да припомни !
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Яну 06 2013, 11:32

ръкостискане

черпи

надраве

p.s.... vyv vseki forum moje da se nameri ne6to dobro...
    Pretor

Брой мнения : 233

Писане  Pretor on Пон Яну 14 2013, 21:01

Наборе, радвам се за тебе. Дано нещата да потръгнат и книгата да стане факт! Преди време, когато започна да пускаш разказите си "на час по лъжичка" много се изнервях :). Тъкмо стане интересно, и хайде пак ... реклами. После се изхитрих да не ги чета веднага. Копирах ги и ги събирах на едно място, без паузите между тях. Така беше вече по-добре. На много места откривах своето детство и юношество, задържах въздуха си и дърпах гумата с рапаните заедно с тебе. Горките днешни младежи! Въпреки, че са богати с много повече знания и материални неща от нас, никога няма да усетят това, което имахме щастието и редкия шанс да почувстваме ние. Стискам ти палци и успех!
    А, и да ми се обадиш да напиша предговора ей! наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Яну 14 2013, 21:23

ръкостискане
    Ватус

Писане  Ватус on Сря Яну 30 2013, 04:31

Еееееее Бултимитаче, аз пак не съм бил в час и чак сега прочетох за страхотният подарък който ти е направил Дядо Коледа, /който и да е той/ и да е жив и здрав и занапред да помага.
    Страхотно се радвам /искрен съм/, че емоционално наситените и самобитно разказаните ти истории ще бъдат събрани в книга.Напълно си заслужават отпечатването, защото наистина са поднесени по нетрадиционен и оригинален начин.
    Айде нека всичко се случи както сте го намислили, а пък после ще приемаш аплодисменти и ша ни раздаваш аФтографи.
    УСПЕХ!!! ръкостискане наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Яну 30 2013, 11:04

ръкостискане
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Дек 19 2013, 14:00

...приятели , одобрявате ли , последните промени по Форума  scratch  Question
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Чет Дек 19 2013, 14:09

супер  са.
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 384

Писане  sea_dragon on Чет Дек 19 2013, 17:43

kakvi sa te ?
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Чет Дек 19 2013, 17:57

Приятелю Агент Адаш Булти,
    за първи път чета тези неща в синьо, и то отгоре-отгоре, защото съм на работа. Very Happy Very Happy Very Happy 
    Искам да ти кажа, че за мен е чест да общувам с теб и хората от Форума.
    Искренно и сърдечно ти благодаря.

Браво !   либоф-ф-ф 
    Ribarina

Брой мнения : 1596

Писане  Ribarina on Чет Дек 19 2013, 18:25

Имаме ли сладководен?
    Скоро започвам редовно да обикалям по реки и блата до 12-ти май,защото тогава излиза сафрида
    Ватус

Писане  Ватус on Чет Дек 19 2013, 18:38

Какви са бе Митак, че и аз не вдявам Question 
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Чет Дек 19 2013, 18:55

Ribarina написа:Имаме ли сладководен?
    Скоро започвам редовно да обикалям по реки и блата до 12-ти май,защото тогава излиза сафрида

А пък аз, м/у 08.05. / рожденният ден на Куинса/ и 13.05., ако е живот и здраве, хващам първата си платерина , правя и снимка, цалуФка, и обратно у море.

Имам сладководен билет за риболов, през изтеклата година не съм ходил нито веднъж на ряка или блато, но тази зима може и да отида.
    Малко ме е жал за рибата, защото срещнах завчера един комшия с тояги през рамо, отивал на Помпената на "Мандра"- моята и на много други любов, че той ми съобщава че основният метод около Помпената - там водата е по-топла и рибата се събира, та той ми казва всички хващат на търмък и парашути.
    Някъде споменах, че от детството си съм бъркал в кацата с риба, но с такива методи -нивгиж!!!
     наздраве 
    Ribarina

Брой мнения : 1596

Писане  Ribarina on Чет Дек 19 2013, 19:11

Ей миналата година много риба имаше,голяма сеч.Като цяло нито една сладководна риба не се прибра в моят хладилник,всичките си заминаха по живо по здраво

Имаше дни двамата с братовчед ми не можем да изкараме живарника,направо ужас.А пък най ужасното е че имаше много хора,които прибираха тази риба и не знам какво я правеха
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Дек 19 2013, 20:03

Благодаря  приятели за топлите отзиви  !!!

ръкостискане 

...ами промените са , че от " Морски теми " отделих темите свързани пряко с риболова и отворих нов подфорум : " Морски риболов "...морските теми пак си остават , но без риболова - мисля , че така ще е по прегледно и систематизирано...по принцип гледам да пипам нежно , щото когато човек свикне с един форум  и се чувства в него , като у дома си - настъпят ли сериозни промени , той остава с усещането , че некой му е преобърнал спалнята да речем  Very Happy - примери много   Twisted Evil  ...има отделен подфорум : " Сладководен риболов " - ще чакам с нетърпение да пишете в него , тъй като в тая област си оставям аматьор  Rolling Eyes

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Нед Юни 25 2017, 18:48