Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Робинзон - търсачът на рапани

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Re: Робинзон - търсачът на рапани

Писане  Булти on Сря Дек 08 2010, 11:44

…карах внимателно джипа , избягвайки дупките в сумрака и прозрях истината , че в периода от миналогодишното ни идване до сега , съм успял да се лиша от всичките си надежди и илюзии . Установих , че никак вече не мечтая да пробия и да постигна нещо значимо в живота си . Просто я карам ден за ден , спокойно изчаквам какво ще ми донесе времето и се стремя максимално да го използвам , като се наслаждавам на всеки миг . Е ако някой ден успея да заживея на Емона , би било чудесно . Да си гледаме домашни животни , да си направим градина , да садим и да берем , да ходя на лов из горите на Стара Планина , да търсим гъби , да промиваме пясък за злато от малките рекички и потоци . Да се гмуркам , да вадя от морето калкани , попчета , кефали , лефери , лавраци и скорпиди . Мечтаех си за живот далеч от мръсния град , йога в природата , медитации всеки ден посрещайки и изпращайки слънчевия диск . Да , желаех да прекарам остатъка от живота си там , в отшелничество , далеч от противната , масова паплач ламтяща за пари и нищо друго . Може би съм живял , някъде , някога подобен живот преди . Най хубавите ми разкази и книги , чакат да бъдат написани . ( !?!) Ако това се случи ще бъде именно там . Всъщност Даниел Дефо е написал “ Робинзон Крузо “ на 60 год. възраст , така , че имам още време . Такива мисли ми се въртяха в главата , докато слънцето залязваше и джипа приспивно бръмчеше в гората , заглушавайки песента на щурците …
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 08 2010, 13:00

…бяхме пристигнали в петък . Гласяхме се за по рано , но цяла година бяхме пропуснали и всичко все едно правехме за първи път и се замотахме . Пътуването мина благополучно . Карах бавно , защото спреше ли ни катаджия , като нищо можеше да ни вземе талона . Джипът отвън беше в доста окаяно състояние . Отбихме се на Сухата река . Всичко си беше същото почти , но ги нямаше кравешките торти и в земята бяха направени стойки за чадъри . Оттам предположихме , че през деня идват хора . Пуснахме Роки и той се изпари яко дим . Май подгони някакво голямо рунтаво куче на което му видях само опашката . Мина половин час , нашият хулиган не се завръщаше и се зароди спор , къде да правим бивака . Тук или на Фургона . Накрая кучето ни се върна и тръгнахме и хубаво направихме…
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Дек 09 2010, 10:25

…отбихме за Фургона и стигнахме до краварника . Оттам надолу пътя бе заличен . Тревата бе избуяла . Явно никой не бе идвал на нашето място откъм горския път . Карахме донякъде с джипа , спирахме , оглеждах напред пеша и малко по малко стигнахме до полянката над Фургона . Пътеката водеща до него бе станала непроходима и си проправяхме път с едно малко трионче . Изподрахме се жестоко . Палатката опънахме по тъмно на прожектори . Някой беше вършал из фургона и бе чел стари писма , оставени за разпалка . Липсваха три пластмасови каси , парцали , стари дрехи и кофи . Въпреки , че намерихме скрита от нас , бутилка с малко газ , от фенера нямаше и следа . Карахме на малкото прожекторче . Запалихме огъня и не след дълго , пълната огненочервена луна , изгряваща от североизток , допълни чудната картина и ни върна с година . Чак на другия ден , ровейки из Фургона открихме фенера . Добре сме го скрили преди . Направихме си шишчета на скара и макар и доста уморени , сладко , сладко ги изядохме . На следващата сутрин станах рано и първи . Направих просека в гъсталака до старото дърво зад Фургона . Там си бях скрил гагана и шиша за паури и калкани . Виждах ги , бяха на една ръка разстояние до мен , а ми отне два часа проправянето на път до тях . Вече имах и мускулна треска . След като се събуди Катя , отидохме да се печем голи под лъчите на изгряващото слънце , на едно усамотено място до Морето . После напълних гумата с миди . Доста се събраха . Около 15 часа започнах да си обличам неопрена . Още с влизането си разбрах , че морето е пълно с едри попчета и съжалих , че не съм влязъл по рано . Започна луда стрелба . Не бяха наплашени и не бягаха както в Бургас . Засякох стадо кефали . Веднага смених харпуните . Половин час се дебнахме . Те също не бяха наплашени , но хитрееха . Издумках един от най-едрите право в очите . За малко да го изтърва…
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Дек 09 2010, 11:24

….бях забравил , че при извъртян странично харпун (пневматика ми) и при минаващ отляво кефал , трябваше да се целя в опашката . За сметка на това , по случайност изстрела се оказа смъртоносен . Останалите кефали повече не ги видях . Върнах се до гумата да сменя отново харпуните . С ужас установих , че стрелата за попчета е изпаднала някъде . Умрях си от яд . При толкова много попчета …само щях да ги гледам . Върнах се приблизително по същия път откъдето влязох . Близо до брега я открих . Запуках ги отново яко ( и йедри само ) Привечер излязох .Оставих на Катя приличен брой попчета да ги чисти и пак влязох . Слънцето постепенно се скри зад руините на изоставената къща ( Старата застава ) на хълма над Сухата река . Колкото повече притъмняваше по големи папардаци и лихмуси излизаха от дупките си . Не бягаха . Вече трудно ги различавах . Включих подводния прожектор . Поповете подскачаха диво , щом снопа светлина се допреше до телата им . Учудих се , но явно още е било светло , защото след като се стъмни напълно и дъното вече не се виждаше от повърхността , рибите вече при осветяване стояха като парализирани . Убих още няколко попчета , но ми беше трудно , защото сега с прожектора и двете ми ръце бяха заети . Странно защо нямаше скорпиди .(обикновено излизат вечер) Скаридите също бяха малко . Дъното беше застлано с ония малките рачета , дето носят по гърбовете си , пъстри и завити шарени черупки от охлювчета . Божо ми беше разправял , че тези рачета се катерят по куките на парагадите вечер и изяждат стръвта ….
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Дек 10 2010, 10:52

…отдавна не бях правил нощно спускане под вода . Водата беше сравнително чиста и усещането бе фантастично . Такива мигове се помнят за цял живот . И в момента си спомням нощните гмуркания на “Камъните” на Бургаския плаж с Мирослав и Фюта , на Варвара –там пък ударих и първия си скорпид и събудих всички спящи на палатка , германци и софиянци с радостните си викове , на устието на Велека и навътре в морето – как ята от хамсия , привлечени от лъча на прожектора се извиваха в тъмния безкрай и се блъскаха по бонето ми , барабанейки като дъжд …Лъчът на прожектора отслабна . Луната , голяма и червена се показа . Досега не я бях виждал нощем от морето и то при пълнолуние . Беше недействително красиво . Приближих брега , хвана ме шубето . На плиткото където свършваше пясъка и почваха скалите видях първата риба . После още една ….
    ...приятели припомнете си как започваше разказа съвсем в началото …с това първата тетрадка свърши …но пред мен чака втората…
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Дек 10 2010, 11:58

...а тук сега има хотели...

...на Сухата Река :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Дек 10 2010, 14:01

15.09.02
    16:37ч.
    Седим си двамата със жена ми във Фотото .Неделя е . Слънчево е след два дъждовни и мрачни дни . Имаше някаква работа през деня , но в момента е пауза . Ходих да купя за сина бележник , та си взех и за мен . Така че , след едномесечно прекъсване , продължавам дневника си . То и от последното ходене до Фургона не сме мърдали никъде . Събирам усилено пари за нов неопрен . За да продължат приключенията под вода . Засега се чудя между магазина на “ Трансимпекс “ – на фирма Бьоша , цена 350 лв. , магазин “Тритон “- фирма Марес , цена 315 лв. и един магазин на Краставицата , но там неопрена го видях само през стъклото .

19.09.02
    На следващия ден звъннах на Тритон и като стана въпрос за неопрени се оказа , че “вендузи” нямат . Хубавото на разговора ни беше , че научих за още един магазин , намиращ се в нова кооперация срещу Валентина ( в момента нищо вече не е същото ) . Там действително намерих “ Имерсион “ като моя , но 7 мм.на цена 330 лв. Имаше и 7мм.по 420 лв. с титанова мрежа под вендузата , а отгоре вместо плат с ликра , издържаща на слънчевите лъчи . Това наистина бяха хубави костюми , но кой ще ти отдели толкова пари . Чудех се много . Нямах търпение пък и меракът беше голям , още повече , че на следващият ден имах рожден ден ….
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 15 2010, 10:45

…отидох за втори път , но взех и Божидар . Чорбаджията ( Иван Стоев ) го нямаше още , само жената от съседния силиконов щанд беше там . Гледахме , ровихме , пипахме и в момента , когато Божовите пръсти , мачкаха една горница от 9 мм. разбрах , че това е неопрена , който търся . Цената не беше лоша – 210 лв., но лошото бе , че беше само горница , но въпреки това реших и го купих още същия ден , така както върша всичко в тоя живот – импулсивно. Сега трябваше да мисля варианти за обличане . Очертаваха се четири комбинации . Първата отпадна още вечерта . Два часа се мъчих с Катя да облека чешката долница в банята и после още толкова да я съблека . Отгоре на това , щом пуснах студената вода на душа , усетих че пропуска през шева на левия крачол . Сега съм на варианта с долницата от стария Имерсион . За да я приведа във форма си купих специално лепило Кресисуб и специален рибарски конец за лов на щука – много тънък и много здрав , дори с ножица се режеше трудно …
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 15 2010, 11:16

…изрязах парче от старата горница с диаметър около 6 см . Изрязах и подобен отвор на десния крачол на коляното на долницата , там където имаше грубо съшита дупка , пускаща вода при плуване и от която ме болеше коляното от принудителното охлаждане . Намазах ръбовете на кръпката с лепило и го оставих да изсъхне . После пак ги намазах и докато лепилото още леко лепнеше при допир , започнах постепенно с притискане да залепвам кръпката към долницата . На другия ден жената с геройски мъки , направи шев на мястото на залепване , но само от горната страна , без да пробива неопрена . Конеца идеално пасна на кръпката . Утре смятам да използвам такъмите . Майка ми даде 50 кинта да купя някаква дреха , но аз си купих еластичен баластен колан с тежести . Ще видим дали е удачен . Ако старата долница не ми върши работа , ми остават още два варианта . Или да купя на Серджо стария неопрен за 100 лв. или да си поръчам нова горница от същия магазин за 150 лв. …
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 15 2010, 11:44

21.09.02.
    Вчера сутринта изпълнен със желание се качих на старата Мифа на баща ми и отидох да видя как е Морето . Тава. Слаб югоизточен вятър . От Моста не можех да видя дъното . Не бе идеално бистро . Както и да е , морето бе тихо , меракът ми голям и почнах да събирам такъмите . Извиках и сина да ми помага . Плажът бе пуст , слънцето леко напичаше . “…защо оставихте да стене , самотното Море …” – този припев отново зазвуча в главата ми . За разлика от края на миналото лято , когато се гмурках на Фургона по цял ден и тишината на подводния свят ме поглъщаше и тази песен ( на група Тоника ) зазвучаваше мислено в ушите ми , тук сега на плажа , теста важеше с пълна сила . Бях малко като на сън . Всичко уж си беше същото , но хората ги нямаше . Стъпвах по равния и чист пясък и усещах как невидими тела се разминават с мен . Следите от излъчването на безброй хора бяха останали още тук . Ето я там пак , невероятно красивата сирена с детско излъчване . Приятелят и посипва с пясък малките и божествени гърди , а дългата и черна коса се вее от морския вятър . Уви , това е илюзия . Плажът е безнадеждно пуст . Е , един рибар е хвърлил въдиците си от вълнолома за незнайно каква риба . Много е плитко там ….

Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 15 2010, 13:33

…противно на очакванията ми , промените в екипировката излязоха перфектни . Трудно облякох долницата с вълнения чорапогащник , но постепенно той се разтегна ( става въпрос за донището от първата ми вендуза , от прекалено дългото употребяване , гладкия и мек в началото неопрен , с годините се бе втвърдил , гъбясъл и станал груб и понеже ми правеше рани по кожата непрекъснато , си слагах отдолу вълнен чорапогащник – един вид – домашна хеланка ) . В новата горница влязох като нож в масло . Закопчах и новия баластен колан , изпълнен с новите тежести открай-докрая . Гмурках се и изобщо не усетих водата . Сякаш морето се бе превърнало в аквариум , а маската ми бе прозорецът му . Новият костюм топлеше идеално , дори повече от това . В началото на плиткото , трудно се задържах на дъното . Плаваемостта ми беше силно положителна . Притесних се . че ще трябва да купувам още един колан , тъй като на този нямаше повече място за тежести . Но когато слязох под третия метър се успокоих . Тежестите бяха точно за тая дълбочина . Бях сложил 4 големи по 1,6 кг. , за по 5 лв. едната , 3 малки по 1 кг. , за по 3 лв. едната и една малка от стария колан – вероятно тежка около 800 гр. Тя ми излезе без пари , но за сметка на това си играх два часа , за да и разширявам отворите с чук и отверка , за да пасне на новия по широк колан . Начи имах баласт около 10 кг. и бях балансиран за 3 метра . За по дълбоко трябваше да махам тежести . Супер , но ако трябваше да си купя нова долница по дебела от “ смачканата “ стара ?...трябваше или да си купя още един колан с още тежести или да си купя още няколко от големите и да си слагам на мястото на малките – не толкова супер …

Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Дек 19 2010, 16:02

...водата бе мътна .Независимо от това пак изпитах удоволствие , защото първо , не усещах никакъв студ , по скоро ми бе горещо и второ отдавна не се бях гмуркал . Затова и усетих лека загуба на равновесието при първото малко по дълбоко далдисване . Явно евстахиевите ми тръби се бяха позапушили и тъпанчето на лявото ми ухо се разтягаше . После всичко се нормализира . Кефали нямаше , попчета нямаше , но всичко бе зарито с рапанчета . Рапанджиите ги наричаха шикалки . Имаше и по едрички , които старателно отбирах . Излязоха и вълни и почнаха да мятат гумата ми по тетраподите . Върнах се плувайки успоредно на вълнолома , но сто метра по навътре . Проверявах и безуспешно за калкан . Рано е още . Щом излязох срещу Фрегата , не се насочих към брега , а заплувах към Водната пързалка . Имаше насрещно течение , но изобщо не бях получил протривания , нито пък усетил студ и имах още мерак за гмуркане
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Дек 19 2010, 16:26

...намерих трудно скалите срещу Централния плаж . Там беше още по мътно . Рапаните тук бяха по малко , но за сметка на това по едри . Другия път ще дойда направо тук . Увеличиха се вълните и мътилката . Умората взе да надделява . Поех обратно . Две , три фигури от плажа ме наблюдаваха с интерес . Въпреки , че не излязох с риба , останах доволен . Ипитанието на новата екипировка протече успешно . Сега вече и през зимата , Морето , мидите и калканите бяха мои . А следващия сезон , ако изобщо прекъсна , ще го открия в най-ранна пролет . След като съблякох „Есклапеза” усетих студ . Водата режеше , но нали бях фен на йогите , си направих леко закаляване . След като излязох не се избърсах с хавлия а обрах излишната вода по кожата си с длан и се облякох на мокро . Днес жена ми се забавлява с чистенето на две чувалчета шикалки .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 20 2010, 09:39

…морето вече се е избистрило . Преди две седмици семейно ходихме на Каваците . На палатка . Последно така бяхме ходили на Фургона през август и сега ни се виждаше нереално . В покрития вече джип , бе повече от топло . Малко неприятно стана , когато Роки пръдна . Ако бяхме кабрио , това нямаше да ни направи впечатление . Опънахме палатката по тъмно . С малко зор , открихме и голяма купчина сухи клони . Не знаехме защо , но виличките там вече ги нямаше и местата бяха запустели ( в момента от хотели там не може да се припари до Морето) . По добре за нас . През вечерта , след като угасна огъня и легнахме да спим , освен , че беше твърдо и неудобно , но и умряхме от студ . На сутринта бяхме и мокри от конденза . Нямахме опит за спане навън по това време ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 20 2010, 10:31

...риба нямаше , само едно малко калканче , което после ми даде повод напразно да обикалям пясъчната ивица почти до моста . Замръзнаха ми ръцете . Бях си сложил ръкавици за миене на чинии и отгоре работните от телешка кожа . Ботинките , които си бях скроил от неопрена на старата ми долница , стягаха ужасно . При следващото посещение на Морето след дни , на вълнолома в Бургас , разбрах , че е бил виновен вълненият чорапогащник . След това вече бях с тънък дамски и нямах чак такива проблеми . Искарах миди , които се намираха трудно и при това имаха и бисери . Извадих и малко рапани . После в Бургас извадих много повече рапани . Тогава пък , някакъв натрапник , постоянно ми викаше от брега , да му намеря загубеното гребло . Щял да ми даде 5 лв . Ръцете ми втория път , бяха замръзнали повече от жестоко , да съм стоял в морето не повече от три , четири часа . Греблото не намерих . На излизане , досадникът дойде при мен да гледа , дали не съм скрил някъде греблото му . От него научих , че преди мен са теглили гриб и са извадили два , три калкана . Ето защо аз калкан не открих . То и друга риба почти нямаше . Днес писах малко повече , сам съм във фотото и през цялата неделя не влезе никой ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 20 2010, 12:01

25.12.02
    Днес както винаги няма работа . Чета си аз ФАР 85 и изведнъж ми дойде страхотна идея . Четох за това как един японец изобретил плаваща шамандура , която преобразува енергията на вълните в електричество . Мислих , мислих и измислих следното :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 20 2010, 12:56

...при вълни над 10 см. примерно , бойлерът или някакъв друг подобен съд , ще се спуска нагоре и надолу в морето и посредством клапаните въздухът ще се нагнетява към гмуркача ( тая идея си остана само на хартия )...
    6.03.03.
    Днес пак заваля сняг . Мокър и на парцали . Наистина вече трябва да е последният за годината . Снощи и двамата с Катя имахме почти еднакви сънища . Аз сънувах , че ходя на Моста за калкани . Моста уж същия , но приличаше и малко на вълнолома . Влязох следобед и намерих много калкани , направо ги смлях да ги бода . После се стъмни и продължих с подводния прожектор . След като излязох на брега установих , че и там е пълно с тях . Бяха заровени , но очертанията им се забелязваха . Голямо бодене падна . Открих и големи скорпиди...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 22 2010, 11:35

...насън срещнах и един приятел (Златимир) от Морското във Варна . Той също беше нарамил един кукан с калкани . ( след известно време той спечели виза от лотарията за зелена карта за САЩ и си намери доста печеливш и добър бизнес там , на мен пък по същото време ми тръгна бизнеса яко , като първи от колегите си почнах да попълвам формуляри и да правя снимки за същата зелена карта , всъщност именно и заради нея си купих компютър на изплащане и бях първият в Бургас а възможно е и в България , който първи почна да прави снимките за документи на принтер за 5 мин., преди това експресните снимки за документи се правеха само с Полароид и бяха с ужасно качество...отворих тая скоба нарочно , просто за да разберете как съня се оказа пророчески – след време разбрах , че многото калкани в съня ми , всъщност означаваха благосъстояние и успех и че всичко почна от допирната ми точка със Златимир – в съня на Моста а в реалния живот – зелената карта...нататък става още по интересно.. )...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 22 2010, 12:06

...пак на сън тръгнах нагоре към Казиното . Калканите лежаха измежду треволяците . Толкова риба наяве никога не бях виждал . По едно време ме налазиха някакви едри кърлежи . Гнусливо почнах да ги събирам и търся по тялото си и ...в тоя момент се събудих . Жена ми и тя беше събудена . Попитах я : „ - Познай какво сънувах ?” , а тя : ” -- Да не си сънувал калкани ? „ Втрещих се !!! Откъде можеше да знае тя , аз какво съм сънувал . И тогава Катя ми разказа нейния сън . Как съм и дал неопрена и съм я пратил да лови калкани на Моста отново , забележете . ( точно в дневника ми е написано – „забележете” – още тогава съм общувал с вас , но не съм знаел ) ...тя се чудила , чудила , щото не знае да плува , но решила , че като облече неопрена ще виси на повърхността . Отишла и видяла , че наоколо има хора ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 22 2010, 12:22

...и ги попитала дали е дълбоко . „ Разбира се !” – отвърнали те и жена ми още повече се замислила . Излезли вълни и мъртвакът застрашително затътнил отдолу под моста . Тогава тя се уплашила още повече и се събудила . Много ми е чудно как и двамата едновременно сме сънували почти едно и също действие , на едно и също място в реално време , което всъщност се оказва насън ??? Вчера цял ден се чудих , кой път да хвана , да затворя фотото и да поема към дърводелската работилница на баща ми или да чакам още и да се надявам . Явно тоя сън е знак , че трябва да разчитам на фотото и на Морето (!!!)...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 22 2010, 12:43

...преди три дни в неделя с Катя отидохме на Солниците . Оставихме сина да бачка във фотото . Уж беше слънчево , но покрай морето силен северен вятър , гонеше кълбета мъгла към брега . Добре , че взех на младшия старите ръкавици , щях да видя иначе зор със синджира на Роки . По алеята към Солниците биваше , но щом стигнахме бариерата и излязохме на открито , на пясъчната ивица , загинахме от студ . Твърдо бяхме решили да стигнем до отскоро строящата се брегоукрепителна дига . Близо да канала намерихме купища от изхвърлени на брега , черупки от стриди и големи рапани . Начи , тук тези места държат рапани и то едри . Още от малък имах странно усещане щом дойдех тук . Винаги изпитвах желание да се гмурна между стърчащите над разлюляната повърхност железа . Лятото непременно ще дойда пак . Стигнахме и до дигата . Всичко беше променено от последното идване . Малките изкуствени езерца бяха заравнени и бяха поставени големи плочи . Явно нещо ще се строи тук . Върнахме се по лесно , защото вече духаше в гърба ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 22 2010, 14:57

Преди два дни направих сефтето . Влязох в морето в Бургаския залив от вълнолома и по обяд стигнах до моста . На камъните до водната пързалка , излязох да си стопля изтръпналите от студ крака . Големите ми ботинки пускаха вода през циповете . После влязох отново в Морето и излязох в 18:30 близо до вълнолома . Водата беше 2-3 градуса .Началото бе поставено . Няма да допусна вече прекъсване през зимата . Но да караме поред . Наистина сънят излезе пророчески . Подобен на оня дето го сънувах миналата година . Имах да снимам сватба и в ритуалната зала на най-важните моменти фотоапарата ми отказа . Добре , че повярвах тогава на съня и взех мерки . Точно както го бях сънувал , така и се случи . Дори ми стана смешно . Още оттогава почнах да гледам по сериозно на сънищата . Няколко дни след калканския сън , сънувах че отново съм малък . ( тая и предната година , доста сериозно се занимавах с йога – припомнете си какво съм написал за стойката на глава ) . Сънувах , че играя в махалата с приятелите от детството и улицата ни е старата със зелените дървени огради . Играехме си ние
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 22 2010, 16:38

...и отнякъде се появиха много странни светлини – неземни и нереални , космически . Другите избягаха а аз останах сам на улицата . Една от светлините се доближи и ме обгърна . Почувствах се невероятно щастлив . Още си спомням това усещане . Да продължим напред . На следващия ден след калканския сън , ходих до братята ( колеги фотографи от Раднево – имаха тогава фото в Бургас ) да видя дали са продали нещо от моите фотоджунджурии . Нищо не бяха продали , но за сметка на това се разговорих с Мирко (колегата посещава и този сайт ) От дума на дума стана въпрос за моята гражданска отговорност и Миро се реши да ми даде пари напред , а аз после да му се издължавам с морски продукти ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Дек 24 2010, 11:09

…един проблем отпадна и почнах да се замислям върху съня си . На следващия ден се намери клиент за пушката ми за 300 лв. Беше някакъв горски . Събитията се заредиха като на филм . С парите си купих нова долница за 160 лв. , ключ за палене на джипа , заредих го също и с газ . Смених му и маслото . Бензиновата помпа беше вкарала бензин в маслото и то се беше пресякло. Нормално бе да има проблеми с джипа – не беше каран цяла зима . С Божо направихме два бартера . Първо замених си ъглошлайфа за негови плавници с каишки – те ми стават за големите ботинки – на тях по късно им махнах ципа и ги залепих и заших . Второ – трампих шлайфмашинката си за негов водолазен нож . ( Ватусе , тоя дет ся е в твоята кания ) Малко е голям , но ги гледам в магазина на Трансимпекс струват по 75лв. Последно на Серджо му подарих светкавица Уномат и поляризационен филтър , а той на мен ми купи неопренови ръкавици 6мм от същия магазин . Така за няколко дни се оборудвах супер , съвсем неочаквано и за самият мен ...

Последната промяна е направена от Булти на Пет Дек 24 2010, 11:46; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Дек 24 2010, 11:39

...та оня ден , като правих сефтето бе слънчево и леко ветровито . На най- бистрите места видимостта беше около 2 м. , а някъде едвам си виждах плавниците . Въпреки , че сутринта на Моста , рибарите които чистеха мрежите си , бяха събрали доста попчета , под водата аз не видях нито едно . Мъртвило . Може би засега рибите излизат само вечер . Пробвах да зареждам и стрелям с дървения харпун и с новите неопренови ръкавици – никакъв проблем . Това което ме учуди е , че имаше рапани . Бяха полузаровени в пясъка между скалите и лесно ги откъртвах с новия нож . Средно големи бяха и напълних с тях едно чувалче . До Моста открих една саксия с растението вътре барабар . Подарък за Катя . На връщане напълних един гаган с миди от скалите срещу водната пързалка , за проба . Гагана с мидите вътре , после колкото и да го друсах под водата все пускаше мътилка . После в къщи установихме , че мидите са с огромни ядки вътре , бяха вкусни , но много хрупаха . След изчистване трябваше да ги мием повторно и пак хрускаха . На другия ден ми беше тежко и кофти на корема . Явно не са хубави за консумация . Излязох по тъмно . Рокчо ми се зарадва . Запалих си джипчето и се прибрах . Така завърши първото ми гмуркане за 2003 година ...

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Сеп 25 2018, 14:58