Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Подводен риболов

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Подводен риболов

Писане  Булти on Чет Сеп 20 2012, 13:04

Последната промяна е направена от Булти на Вто Май 06 2014, 12:07; мнението е било променяно общо 2 пъти
    Булти
    Admin

Re: Подводен риболов

Писане  Булти on Вто Дек 11 2012, 09:39

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 11 2012, 09:55

...на горния клип прекрасно се вижда , как прекаленото въртене на харпуна , на главата , постоянното оглеждане и местене по дъното - плаши рибата - нямах нерви да го изгледам до край What a Face ...лягаш на дъното - замръзваш , превръщаш се в част от скалата до която си прилепнал , гледаш само напред и доколкото успееш оглеждаш наоколо с периферното си зрение и рибата сама ще мине пред харпуна ти и стрелба ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Май 21 2013, 22:38

Филип написа:Добър вечер на всички !
    Май повечето от вас не ме познават много-много :) Май камъка ме знае най много от всички:)

Ровейки се из родните подводно-рибарски форуми за пореден път се уверявам, че информация трудно може да намериш... Не знам защо това дето те интересува трябва с ченгел да го вадиш от устата на хората... Ако искаш да разбереш нещо за ластици за харпун, дължини, диаметри, производители и т.н. е изключително трудно. А още по трудно става, когато не си познат никому...
    Ако все пак се появи някаква активност по поставени от теб въпроси, то обикновено е колкото да се каже нещо, но нищо съществено... тъжна работа.

Та ровейки се из нета попаднах на един Италиански блог в който има много информация за екипировка - харпуни, ластици, марки, ролери. Дори са направили хората калкулатор за смятане на дължината на ластиците за харпун. Всички Теми описани в блога са много хубаво написани и без разводнения и разни бабаитлъци и надлъгвания на които сме свидетели из нашето интернет подводно-рибарско пространство. Под всяка тема има множество коментари с поставени въпроси, на които блогърите великодушно отговарят. Няма нужда да изчетеш 5 кила глупости до като намериш каквото те интересува. И се чудя... ..."как така там може, а тука не може" ?
    Нали уж всички се имаме за отзивчиви, интелигенти и готови да помогнат хора, но някак последното все го оставяме на друг...

Извинявам се за дългия пост.
    Не знам Италиански, но като пльоснете адреса на страницата в гугъл преводача, дори и с граматически грешки се разбира за какво иде реч. Ето и линкче:

http://www.pescasublog.it/

Поздрави!

Филип

пс Дано някой не ме разбере погрешно. Не се правя на интересен и пишейки горното не визирам себе си че с този линк много помагам на някой. Споделям го и се надявам да бъде от полза. За себе си намерих доста интересни неща в блога.
    Хубава и спокойна вечер!

супер супер супер
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Юни 04 2013, 15:43

Филип написа:А добър ден на всички!

След, като гледах този филм http://www.youtube.com/watch?v=fknY-Rkj76w

някак новината за рибната борса в Бургас, която Жорестес е предоставил хич не ме прави щастлив... Дори това да означава работни места - хубаво, но за колко време?
    Аз също ще застрелям някоя риба и ще си хапна, но по този начин няма да руша равновесието или поне до толкова, че да не е от значение за морето.

Така де, отклоних се от онова за което исках да попитам :)

Колеги някой знае ли къде в София мога да намеря монофил 1,2 мм

flippo написа:
    Филип написа:Колеги някой знае ли къде в София мога да намеря монофил 1,2 мм

ей тук :
    http://pacific-bg.com/bg/contacts

- доколкото съм наясно магазина е на бат Владо - един от Баш старите пушки в бранша супер ...

Филип

Брой мнения : 29
    Местожителство : София

Писане  Филип on Чет Юни 06 2013, 10:04

...намерих си монофил 1,4 от някакъв риболовен магазин... Само дето пише че издържа 40 кила, което ми се струва малко на пръв поглед, предвид рекламираните 100 кила на някои марки из нета, но като се замисля и 40 кила май си е напълно достатъчно за да си стъкмиш линията за нашето моренце!

Поздрави!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Юни 26 2013, 19:50

....около Маслен нос , платерина фул - термоклина е доста ниско и рибата държи плиткача - в мъткача излизат и стряскат брата гмуркач , платерини баби с потресающи размери ...а на мен лично ми писна от риби и ми се яде свинско Very Happy...водата мътна и топла - отдоле студ и мъртвило ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Юни 26 2013, 19:52

Флипо , имаш лично брат !

Филип

Писане  Филип on Нед Авг 11 2013, 14:51

Ей това е от петък. 5 Платерини... пък колко вкусни станаха на онова кръглото  в  ляво на снимката...

Малко е размазана тая, ама GoPro-то  само си избира скорост... в случая е бавна, както личи от резултата.

Това пък е от събота:

Срещнах и едно семейство Врани... Никога до сега не бях виждал. Дълбочина около 12м. Стрелях по най-голямата 25-30 см по моя преценка.
    Контрата на стрелата не се отвори и рибата  се изниза и избяга... Сега ме е яд много, че стрелях, защото сега рибата ще загине някъде бавно и мъчително Sad

Два дена гмурих, яко около Синеморец.  
    Вчера времето се развали раздуха, вдигна вълна, замъти и ме пропъди ... Но до следващият път...

Поздрави!
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Нед Авг 11 2013, 15:22

При Камъчко няма как да не е Фкусно и пиФко...Very Happy 
    наздраве 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Авг 11 2013, 23:49

йессс 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Авг 27 2013, 18:25

...те това от днес :

Филип

Писане  Филип on Чет Авг 29 2013, 18:02

Браво за улова!

Ех... друго си е да си живееш на морето :)  Рибата, я от вчера, я от днес. Искам и аз така, ама едно ходене до морето само за път са 180 кинта с колата. Малко по соленко идва туй нащо уж не чак толкова солено "Черно море"

Ама Септември, след 10-ти идаааааа...  
    Съня си развалих, ноктите си изгризах, в една точка само гледам  от как се зарибих с тоя подводен риболов!!! Само за гмурене си мисля, едни риби в главата ми, мани мани... страшна болест.

Успех на всички и на равни!
    ichikonti

Брой мнения : 409
    Местожителство : Севлиево

Писане  ichikonti on Пет Авг 30 2013, 11:36

Оплакнете окото с Валентине Томас-красива и млада "колежка".................дай Боже всекиму.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 03 2013, 17:39

...платерината вече е пълна с хайвер :

Булти
    Admin

С Флипо на Маслен нос

Писане  Булти on Вто Сеп 03 2013, 17:48

Тия дни бях приятно изненадан от едно истинско - приятелско предложение на Флипо да ме закара до Маслен нос cheers . Не го оставих да ме увещява дълго и на следващата сутрин отрано бях готов :

...Флипо се оказа приятен събеседник и пътя дотам мина неусетно . Разговорите се въртяха главно около Рибите и Морето . Колегата на няколко пъти пуска волана , за да ми покаже , коя риба колко голяма била , джипката веднага кривваше ту наляво ту надясно , а аз инстинктивно търсех спирачката долу с крак . Колата му бе с десен волан и все имах чувството , че аз съм шофьорът , но някой ми е свил волана . 

смях
    Булти
    Admin

С Флипо на Маслен нос

Писане  Булти on Вто Сеп 03 2013, 18:00

За капак на всичко и за да е пълен ужасът  Very Happy  , накъде по средата на пътя , Флипо ми сподели , че от 24 часа изобщо не е спал  въххх  - дежурство , гости и т.н. . На въпроса ми как ще кара на връщане - без да заспи след гмуркането , нашто човек се захили и рече : - Нищо , на другия ден във Бултифорума - на портала му  ще има голяма черна лента !?!...  замислен .....ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха ...както и да е : живи стигнахме до залива Зигра :

....сега вече ни оставаше  да влезем за последно в Морето и няколко часа само , живот ...

скок

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Вто Сеп 03 2013, 18:18

Точно на време се включвам с друга гледна точка:

...................

и жипката не е излизала от платното!
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 03 2013, 18:29

....но ни хареса как се усилват вълните и вятъра  Neutral  , та се върнахме леко назад :

........................................................СЛЕДВА..................................................................
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 03 2013, 18:33

ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха 

- баси шпионина .....

скок
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Съб Сеп 07 2013, 18:01

Бааааааси тандема....Shocked 
    ..и кво?!? разправяйте нататък, че съм силно заинтригуван.либоф-ф-ф 
    Булти
    Admin

С Флипо на Маслен нос

Писане  Булти on Пон Сеп 09 2013, 11:46

Извинявам се за закъснението  Neutral . Та курдисахме се ние с Флипо баш на носа . Докато влизахме , от морето излизаха група леководолази . Май караха курс и тук провеждаха практиката си :

...влязохме ние , обходихме детайлно района , но риба нямаше ни в плиткото , ни в дълбокото . На самия нос бучеше здрав прибой и клатеше мноу яко , но и там риба не видях  . Та решихме да си спретнем една фотосесийка - барем тва да ни остане от излета . Ето го нашия :

....тука , кой кой е Question  - оставям на вашето въображение Very Happy  :

Булти
    Admin

С Флипо на Маслен нос

Писане  Булти on Пон Сеп 09 2013, 12:15

Булти
    Admin

С Флипо на Маслен нос

Писане  Булти on Пон Сеп 09 2013, 13:15

Булти
    Admin

С Флипо на Маслен нос

Писане  Булти on Пон Сеп 09 2013, 13:53

- некъв руснак , награбил буя , барабар с резервния харпун на Флипо и тръгнал с тях към брега . Нашто момче усетило , че нещо яко го дърпа , изплувал и се втрещил affraid . Развикал се с все сила , но братушката си продължил смело към брега  What a Face . Тогава Флипо размахал другата гега и почнал да попържа люто - хем по болгарский , ем по руский Very Happy . Тогда , руснакът сказал : -   Я понял !!! ...и търтил към брега ...Флипо бе много възмутен ха-ха-ха ...на мен ,  пък след като излязохме ,  за малко да ми отмъкнат улова , барабар с кукана  - едни добри хора смях 

- втори живот на каяка ми - като буй направен от ъпгрейдваната здрава горна камера - па върши отлична работа cheers  :

На връщане , Флипо дори не се прозя . През цялото време беше весело . Флипо , приятелю , благодаря ти за чудесния излет...

ръкостискане

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пон Сеп 25 2017, 05:30