Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Морски тигри:)

Share
    stonetales

Брой мнения : 821
    Местожителство : Sinemorec

Морски тигри:)

Писане  stonetales on Вто Фев 21 2012, 16:08

Преди две години се запознах с бат Динко,

рибаря, на морето, във водата, на първи март. Приятел ме извика да помагам, че количката на лодката се свлякла по хелинга, пропаднала зад края на релсите и се закеркенечила. Половин час, след като нагазихме във водата лицето на Мишето пребледня и го изгоних навън, а аз останах да зъзна, докато на брега, на десетина метра се бе струпала тълпа "разбирачи", даващи разнообразни съвети. Тъй като тогава все още не бях написал "На себе си ли служим", аз ги Благославях по всички известни ми начини и буквално се на..... във водата от студ и посиняване. Разгеле, някой се сети да отпуснат въжето на количката, повдигнах я с лоста и я изтеглиха. Вечерта беше Повече от Паметна:)
    В последствие направих иконата на св. Никола за бат Динко.

Днес, както си седях, пред компа на баба ти Станка, заместващ липсващите по тия ширини морски хакери, ми звънна телефона. Като току що кръстен в една друга пиратска темица Морски Тигър, се впуснах на помощ. Имах акъл обаче,и този път и си обух и ботуши и ацгунг.
    Запътих се към пиратското свърталище...

Погледнах надолу към пристана, и какво да видя. Куп Знаещи и Можещи влачеха релса и се ослушваха за рев на Тигри:)

Естествено, не им се влизаше във водата, на мен също, но нали съм новоизлюпен Морски тигър и се нуждаех от кръщение, грабнах лоста, бат Динко също влезе с мен И тъй като забраних на когото и да е да дава съвети, изправихме усуканата подводна част за около 5 - 6 мин, сравнени със 35-40 мин., преди две години и то за доста по-елементарно изпълнение.

Изравнихме разкъсания хелинг

и разбирачите отново поеха щафетата - но не саламената, а разбираческата:)

Морето сибеше поиграло на воля:

Тръгнах да се изсушавам, оставяйки майсторите да заваряват...

Водата в ботушите ми се беше затоплила приятно та понацепих дърва, преди да ги събуя. И какво открих - морето ми беше подарило Чисто нови Тигърски лапки:)

Jorestes

Брой мнения : 3567
    Местожителство : София

Re: Морски тигри:)

Писане  Jorestes on Вто Фев 21 2012, 16:41

супер снимки, и много весела история от бита на рибаря, и мойте поздравления за техническия нюх на един Морски Тигър Very Happy наздраве
    murjo

Брой мнения : 180
    Местожителство : Харманли

Писане  murjo on Вто Фев 21 2012, 19:35

Very Happy наздраве
    stonetales

Писане  stonetales on Вто Фев 21 2012, 20:18

ДААААА:)

Ама сега - моите тигрови лапки са във сухи, топли чорапки и наляти с ракийка, калканово хайверче и препечен на скара чироз:)
    Пълни са Догоре:)

Сипете им по едно малко (не прекалявайте, Моля)- за да ви кажат по едно

- НАздраве:)

Ми то, ако ни им Скръцнеш със Зъби на уния морски чишити, ши си откараш ду Гиргиьовден в студенътъ удъ и ши си те извадьйт Усулену Скумрьосън:)
    Jorestes

Брой мнения : 3567
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Сря Фев 22 2012, 08:15

Very Happy , калканово хайверче и препечен на скарата чироз, е не си човек ти а Морски тигър Very Happy
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Писане  Булти on Сря Фев 22 2012, 10:47

..да ти бяха дали , един гащеризон поне ...инак браво - луд си - спор няма Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

stonetales

Писане  stonetales on Сря Фев 22 2012, 22:19

Не ме бийте - аз "толкова си мога":)

Булти на работа, Джимби на ски - е - за какво ходих до Бургас?:)

Булте - разбирачите не влизат във водата, за туй мен ме вика Динко.
    И - нали знайш магаретата за какво ги викат на сватбите?:)
    Ватус

Брой мнения : 1175
    Местожителство : Бургас

Писане  Ватус on Съб Фев 25 2012, 02:57

Ами тъй и тъй си влязъл в морето, да беше взел и харпунЯ съвсем да избиеш рибата. Very Happy
    stonetales

Писане  stonetales on Съб Фев 25 2012, 10:14

Че там е Любимо място на местни и неместни гмуркачи - да, ала 10-15-ина метра в ляво е огромната отходна тръба на курорта. Напролет и на лято има огромни екземпляри, но не са точно моите:)
    Даже в съседното заливче, на север, като духне изтока и се усеща, че и вижда.....под водата. Нещо от рода на смога над градовете.

Добре, че обикновенно теченията са от север на юг, а аз съм през няколко заливчета на север:)

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Пет Ное 24 2017, 11:17