Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Лодки и двигатели

Share
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Re: Лодки и двигатели

Писане  Ribarina on Вто Яну 21 2014, 17:23

Аз ще изпълня пък май тази твоя покупка,за да мога да ходя по далеч.С моят колесар ми е доста трудно да се пускам по на юг,а да не говорим какъв зор е да пускам лодката от плаж

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Вто Яну 21 2014, 21:56

Киловоте яхти като се капачат и малко след това се откапачват  Very Happy 
    Правят го с удоволствие, щото центърът им на тежест е в основата на кила.
    Вярно е също, че често дават много щети по такелажа при обръщанията, но пък ако имаш матор - може да си продължиш пътя кретайки, докато обърнатият катамаран си остава така, освен ако не дойде хеликоптер  Very Happy 
    От друга страна катамараните много по-трудно се обръщат. Аз бих си взел катамаран, като осъзнавам, че е по-труден за поддръжка и по-досаден като цяло!

Преди години бях почти си купил ето такъв ...

...ама животът е тва, което се случва, докато си правиш други планове Very Happy Very Happy

А долното клипче е готино, само по себе си, без да има много връзка с темата  Very Happy 
    kuins

Брой мнения : 1234
    Местожителство : Бургас

Писане  kuins on Сря Яну 22 2014, 21:23

Есента на 2012 год., на 16 и 23 септември , докато разпъвах такъмите за риболов на платерина на плажа на кв. Крайморие, дойде един дебелак, като мен, даде колесара на заден и САМ си свали и оборудва финката.
    Първият ден имаше вятър и вълна около един бал, а на следващото виждане - 23.09. беше почти безветрие.
    Завидях му благородно на набора, явно се кефеше, но не беше много контактен и разговорът не се получи.
    Може и да се ядоса, че го щракам с кандрото, но Законът още не е влязъл в сила , пък и представляваше живописна гледка, докато се бореше с прибоя на вълните. Very Happy Very Happy Very Happy 

С едно такова нещо и кефа си правиш, и рибка можеш да си ловиш.
     надраве 

.......

Писане  ....... on Сря Яну 22 2014, 22:06

Извинявай Куинс, но най-категорично ще те поправя, без право да възразяваш ! Тва не е финка !
    Тва е няква мизерничка, кротичка, безлична лодчица с платненце от сърфче, за езерце   Very Happy    Very Happy 

................

те тва е FINN -

kuins

Писане  kuins on Чет Яну 23 2014, 08:16

Приемам критиката, flippo! Sad 
    Аз вече недовиждам и не правя разлика м/у Фин, Кадет, или първи техен езерен братчед.
    Пък и минаха точно 50 години откак се въртяхме около ДОСО-то с покойният ми приятел Димитър Костов (Набора, Мексиканеца) да се вредим за едно алонче.
    И все пак дебелакът на мойте снимки явно се кефеше, а ти нещо ми се виждаш умислен? Very Happy 
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Чет Яну 23 2014, 13:40

...а ти нещо ми се виждаш умислен?

А шопа кво е казал:

Най мразим да мислим...най обичам га ям, га спа и га ..а uaa 

.......

Писане  ....... on Чет Яну 23 2014, 19:44

не съм умислен, ами не'ам сили да дишам  Very Happy 

по ония години - излизах със западния вятър сутринта и надвечер се връщах с морския. Цял ден висях и откренявах и се джасках по вълните между Несебър и Созопол. От март до декември - всеки свободен ден или половин ден...

тва с гмуркането сега е заместител на онова от тогава  Very Happy 
    ichikonti

Брой мнения : 409
    Местожителство : Севлиево

Писане  ichikonti on Нед Яну 26 2014, 10:24

Флиппо-блазе ти!Това само съм си го мечтал.......
    Като бях на 14, ходих на ветроходно състезание във Варненския залив, кякъде около с.Езерово/мисля нещо такова се казваше/.Толкова абсурди, не са ми се случвали накуп!На първата гонка /бях на "Кадет"/с шкипера сме се амбицирали да бием пластмасовите кадети на софиянци и несебърлии.Дрън-дрън...., ама нали съм си загубил цялата пролетна ваканция, за да горя с бензинова горелка старата боя по шперплатовия кадетов корпус, а те само са тренирали...Стартирахме добре, обаче пластпасовките с хубавите платна фъркат-фъркат.Ние клепим отзад.Излезе една голяма вълна и духна силно и ние ГАААазз.И на един поворот, като духна още по-силно и  нещо каза ПРААААС....и мачтата барабар с такелажа падна във водата.На колегата му мина до носа и леко го докосна.Първоначално нищо не можеш да разбереш какво става.Платното върху нас, пълен хаос и страшен плясък от удара във водата....Пълен шок!
    После разбрахме, че глупавото оборудване, което са  дали ни е издънило.Стоманената ванта понеже не е стигнала като дължина, са я понадили с обикновено въже.То се е намокрило и се разтегнало, ама си е било и износено.Ние -келеши по 35-40 кила с напикани гащи, колко сила да сме имали, че да опънем добре вантата?От клатенето въжето се скъсало.
    На всичкото отгоре от предходни екипажи на същия кадет, върху платното имаше една 0.Ние не я променихме и се превърнахме в пълни нули... бой 
    Другият ни екипаж в същия клас също "катастрофираха"-счупиха перото на руля на две.
    На следващия ден имаме два неставащи за нищо кадети и два екипажа горящи за последната гонка.В противоречие с правилата, от два екипажа -направихме един.А от два кадета-един.От единия платното, от другия мачтата и лодката, а от първия руля.Аз сядам тоя път на стаксела и ГААААз....С колегата от другия екипаж откреняваме яко, направо си бяхме отвън целите.И изведнъж ......лодката почна да вибрира, все едно Т34 минава до тебе.Ние не ебаваме естествено иииииииииииии по едно време пак същото ПРААААААС......Без малко да се окапачим.Лодката загуби стабилност.............и до нас изплува едно голямо парче шперплат.
    Веднага свалихме грота и останахме само на стаксел.Дърпаме шверта и какво да видим?Счупен на две!!!!Необяснимо.
    Едвам се прибрахме с тоя стаксел и нестабилна лодка.
    От тогава псувам всички "организатори" и  "трЕнери", които си вземаха парите от държавата за състезанията, на нас даваха целодневно по баничка и кисело мляко, а те си бараха курвите по нощните барове и не ебаваха да ни сменят оборудването с ново.
    Та така... наздраве
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Нед Яну 26 2014, 19:01

Страхотна история !!!

супер  супер  супер

.......

Писане  ....... on Чет Яну 30 2014, 14:00

Ичиконти,
    много познати неща разказваш. И аз съм ходил по разни клубове..така ми мина детството - в дремане и моткане по разни кейове и хангари, без да се кача на лодка, чакане, връщане   Very Happy  Треньорите бяха богове и не е'аваха ветроходството  Very Happy 
    Цяло лято си спомням, че търкахме един железен катер, целия омазан с масло. За две години - един път влязохме в една бонаца, пльокахме и се потихме...Накрая се изкъпах в пристанището и после косата ми капеше на кичури  Very Happy . Обещаваха такава лодка, онакава, ама за другото лято ... Накрая бях вече достатъчно голям за фин. Изместих се в др клуб. Там ми дадоха една стара лодка да я "стягам". Носът й го нямаше. Някъф се спрял в кея с нея. Лепих, мацах, цапах се с епоксида смола два месеца, шкурках, китосвах, къртих, отначало..  и уж бях готов вече и - разхвърляха клуба.  Така си останах с мерака, докато след десетина години (вече ходих на работа) съвсем случайно не видях един фин захвърлен в един двор. Намерих човека, врънках го седмици на ред и накрая ми го продаде. Изхабих 3 месеца работа и много пари. Накрая стана - такава, квато я виждате.
    И тогава вече - си го изкарах тъпкано за всичките години молене, чакане, обикаляне. Сам, без клубове и отбори и треньори Very Happy

И аз си завиждам за тия години Very Happy
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Яну 30 2014, 14:50

йессс 

И тогава вече - си го изкарах тъпкано за всичките години молене, чакане, обикаляне. Сам, без клубове и отбори и треньори 

....само трай още малко ....

Very Happy

.......

Писане  ....... on Чет Яну 30 2014, 15:29

Булти написа:йессс 

....само трай още малко ....

Very Happy

йессс 

.......

Писане  ....... on Чет Яну 30 2014, 15:30

"..само трай още малко ...."

така казваха едно време треньорите и шефовете на клубовете.

Сега - Админът!

началническа му работа  Very Happy   Very Happy   Very Happy 

Ватус

Писане  Ватус on Чет Яну 30 2014, 17:31

Флипко, като те гледам, май вече не си толкова фин, че да караш фин.
    Нещо по голямко ще ти отива повече - яхтичка, яхта, яхтище... Wink 
    Той админа щом те призовава към търпение, значи е намислил нещо, ама като знам, че и тои като мен е фрашкан с  кинти ще почакаш още малко за кораб 
     смях 
    ichikonti

Писане  ichikonti on Чет Яну 30 2014, 20:03

ръкостискане Флиппо.
    Аз бях слабичък, а и в момента не прехвърлям 70-те кг и не съм за финка.Много повратлива лодка, лека, доста бърза и лесно се обръща-особено при порив.Маса й трябва при откреняването.Не съм карал, но в нашия клуб по онова време я караха дебели хора-лекари и зъболекар.ВИП класа един вид.
    Като духне вятъра в платното и мачтата й се виждаше как се огъва в горния край....Мечта.
    А за търкането-гадна работа, но после разбрах, че е нищо в сравнение с казармата.....
    Калафатил съм Ял 4 и 6 и на отговорника тъпия Форд Таунус, в свободното си време.От тогава му излезе лафа "Лорда с Форда".Баси лорда, с тоя ръждясал Форд.Не, че не карам и аз подобен.
    Тъпо е човек да се съобразява с такива социалистически животни, като тия маймуни.Пачката-народна пара в джоба и всяка вечер в нощния бар с курворите.А после на събранията-всички с лоши резултати, само той неопетнен.От петнадесет годишен не му говоря, въпреки, че го срещам рядко.Такива хора изчезват за мен.Има ги, ама все едно ги е нямало и ги няма!!!

.......

Писане  ....... on Чет Яну 30 2014, 22:00

Мерси Ватусе  Very Happy ,
    за Фин не трябва да си фин  Very Happy 
    я съм - 95-100 кила - точно за Фин в плътен вятър  Very Happy 
    Виж и Ичиконти тва ти казва  Very Happy 
    друга е работата, че сега вече имам само килограмите от комлекта  Very Happy 
    Ватус

Писане  Ватус on Пет Яну 31 2014, 07:49

Е, да де, аама ше ни дойде тясничка "Финката", ако решим цялата банкетна група круиз до Острова да праим с нея. Wink 
    ichikonti

Писане  ichikonti on Пет Яну 31 2014, 13:34

Много харесвах клас "Пират".Много бърза лодка за двама.Нисък профил, голяма маневреност, но от шперплат е много тежка.Имахме една такава варненска, но се пълнеше с вода....Вътре беше дърво до дърво.Като се напоеше с вода и "клякаше" съвсем.Сещам се, че имаше голяма ветрова площ.
    Ей такова ако може да се намери в момента, но от стъклопласт, че от карбон боли джоба pirat 
    Jorestes

Брой мнения : 3566
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Вто Фев 18 2014, 12:59

"Здравейте,колеги!Продавам надуваема лодка 330 с алуминиево дъно , марка неизвестна , закупена на 11.07.2011 г от КРЕПО ВАРНА.Лодката е на не повече от 15 излета , няма лепено , протрито , към нея има сак за транспортиране , помпа , гребла и рамонтен комплект /неотварян/. Единствената забележима промяна от оригиналния и външен вид /според мен/ е монтираната стойка за чадър /фланеца който се вижда на дъното , към него се навива неръждаема тръба около 25 см/.С лодката продавам и двутактов мотор Selva Naxos 15 коня с къс ботуш в комплект с оригиналния му резервоар.Мотора по документи е закупен 12.08.2005 г .При мен е от началото на 2012 г , закупих го от колега от форум gofishingbg.Мотора е със сменена оригинална турбинка на водната помпа /нямаше нужда,просто за мое спокойствие/ , към него има и нови резервни свещи NGK.Причината за продажбата е ,че за мое съжаление ми остава все по малко време за риболов.От тия 15-тина излета за които съм споменал че е ползван комплекта , за 2013 г имам само един ,снимките са именно от тогава , след фото сесията всичко е прибрано и си стои така и досега.Освен това излезе ,че имам и достатъчно приятели с лодки които биха ме взели на борда да им подавам биричката и след като сметнах две и две излезе че в момента няма смисъл да ми заемат място.""

Приятели, какво ще кажете за тази оферта ???!! scratch Очаквам мненията ВИ.......................
    Цената е 2000лв. за лодката с двигателя, но се намира във Варна и не знам как ще я видя и докарам до СФ????
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Фев 18 2014, 14:35

...по принцип добре изглежда , но ако е съхранявана сгъната - кофти - в тъканта се образуват миркопукнатини - най добре се разбира когато , като се изпусне лодката се гледа дали се получават гънки  Idea  , което не е много фатално , но все пак ....за мотора хич не те съветвам - как е експлоатиран , дали е давен или не - никой няма да ти каже , ако почне да ти прави чакмаци - все едно си купил лодката за 2 хилки - като на цената на нова или ще се ръсиш още за ремонт на мотора ...ти си решаваш , ако аз купувах - не бих рикувал ...изчакай и други мнения ....
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Фев 18 2014, 14:45

Благодаря ти приятелю,  ръкостискане 
    kuins

Писане  kuins on Вто Фев 18 2014, 15:11

В момента КРЕПО ВАРНА не предлага лодки, поне аз не открих, твърде вероятно инцидентен внос на световно неизвестен ментак от Чайна таун.
    Матор 15 к.с. + лодка 330 = два бондака -  някъде нещо не е както трябва.
    Фона на фотката е от плетеняк, добре подържани алеи и т.н. - показва грижлив собственик с възможности, който вероятно се е прекарал, и сега търси някой рибок- аджамия, затова, както казва Бултака - умната! наздраве

П.С. Освен това снимката е от края на м. юни което е началото на сезона и ич, ма ич не е актуална - до края на октомври много неща могат да и се случат, вервай ми.
    Сорри, но бат Куинс (Фил Марлоу) така мисли.

Последната промяна е направена от kuins на Вто Фев 18 2014, 15:18; мнението е било променяно общо 1 път
    Jorestes

Писане  Jorestes on Вто Фев 18 2014, 15:16

Благодаря ти приятелю, kuins надраве надраве 
    kuins

Писане  kuins on Вто Фев 18 2014, 15:24

Сещам се и за друго - за две години, от които едната (2012) рибата беше кал, който не влезе, той не хвана и само 15 излета с тази лодка - тук нещата ми идват в повече.
    А и в Института по Психология ни казваха: "Бягайте далече от прекалено красиво изглеждащи неща!!!" наздраве 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Фев 18 2014, 15:39

йессс 

...Марлоу ...си е Марлоу ....

ръкостискане

Sponsored content

Писане  Sponsored content