Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Лодки и двигатели

Share
    datajumanji

Брой мнения : 220

Re: Лодки и двигатели

Писане  datajumanji on Пон Сеп 16 2013, 14:08

Булти написа:noemisИ мен в последно време ме домързява сериозно да си надувам лодката - само за нея отделям двайсетина минути, а ако слагам и извънбордовия отива към 40 мин. Да не говорим, че всичко това си тежи и за 2 или 4 часа риболов не си струва усилието (особено ако няма риба). Така че ако става въпрос за нещо близо до брега (с възможност за бързо и лесно излизане), определено и тези детски лодчици са вариант.

В крайна сметка има и по-лесни за "сглобяване лодки", които са ми като несбъдната мечта:

нооо, струват колкото средно добър автомобил на старо:

ПОРТА-БОУТ БЪЛГАРИЯ

datajumanjiтова горното е супер оригинален начин да се удавиш...
    има всякакви идиоти по земята...

noemis
    datajumanji написа:това горното е супер оригинален начин да се удавиш...
    има всякакви идиоти по земята...
    И ще се удавиш защото? ....
    На последния линк има филмчета, от които се разбира, че се използват от японските въоръжени сили. Показан е запис на тест с пускане на лодката от 7 м височина с над 300кг бетонни блокчета, вижда се и че дори пълна догоре с вода не потъва и позволява гребането.
    В никакъв случай не е "по-опасна" от гумена лодка, а бързината на сглобяването е просто без аналог.

Излиза много леко на глисаж - тук е с 6 КС извънбордов и трима човека на борда:

Единственият, всъщност огромният недостатък е цената - ако беше поне наполовина можеше и да се замисля ...
    Това, че някой, някъде ползва разни орехови черупки за нещо, не означава, че е надеждна, сигурна и дори използваема.
    За някакво езеро може би става, за язовир е на ръба, а за черно море просто си удавани с главно "у".
    А японците не ги гледай, те са над 130 милиона глави и са единствените дето са се вживявали толкова през втората световна война...говоря за камикадзе...

ПП
    Може би за гърция сутрин става, само дето не се сещам как ще я регистрираш?!?!?!
    stonetales

Брой мнения : 821
    Местожителство : Sinemorec

Писане  stonetales on Сря Сеп 25 2013, 08:18

Е бре, бат Джуманджи - откъде извади таз хубава лодка бре? А честито:)

А двете останалите май само за удавяне стават???:)
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Писане  Булти on Пет Сеп 27 2013, 13:08

През последния си излет , имах удоволствието да видя на живо  : ХОБИ каяк в морето йеее . Той е с педали , тримаран и платно голямо , почти колкото на сърфовете . Движеше се и бързо почти колкото тях йеее  .  Имаше лек вятър , каяка бе на хоризонта , докато откача един поп и си вдигна главата , бе дошъл до мен affraid . Пича който го управляваше  ме заговори , като за нула време смъкна платното и през цялото време после си джиткаше на педали около мен Very Happy . На борда си имаше фишфайндър и две въдици приготвени за тролинг . Помолих го за снимка и той се съгласи , но за нещастие ме предаде батерията или фотото - едно от двете Neutral  . Поговорихме , поговорихме и щастливия собственик на уникалното возило отцепи за Крайморие . След 10-на минути не го виждах вече де е  Shocked .
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Сеп 27 2013, 13:19

....ей за тва чудо става въпрос :

- предполагам каякара бе бургазлия , щото каза че е пуснал от Адам и Ева - капаните  Very Happy 

п.с. малий как му завидях , не е истина ...

а-а-а-а-а
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Сеп 27 2013, 13:22

...продават ги тук :

http://hobiekayaks-varna.com/bg/products/8.html

-цената е доста солена  въххх 

- доколкото бях чел преди , при ХОБИ каяците , педалите задвижват две перки  под кила движещи се подобно на гръдните перки при тюлените много мисля ....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Сеп 27 2013, 13:34

...що не взема да си направя един подобен :

What a Face
    stonetales

Брой мнения : 821
    Местожителство : Sinemorec

Писане  stonetales on Пет Сеп 27 2013, 14:52

Голема радост е катамарана - тук май е Тримаран де - а и това много гот изглежда. Само ако излезе буря не знам как ще се държи?:)

mustakatiq_pop

Брой мнения : 19

Писане  mustakatiq_pop on Пет Сеп 27 2013, 15:58

Платното се рифова , като се навива около мачтата , тъй че и при силен вятър си работи много добре
    Видял си Боян от Бургас . В фишинг манията се зове bibobiba
    Педалната системе е страшно ефективна .Голям кеф са , ама си сакат екипировка .Скоростта наистина е висока и пръските са много . При скорост забиваш моцуна във вълните и се мокриш порядъчно Very Happy
    След като си го видял , той е обикалял да троли за лефери .Един вид е пробвал разни места но на връщане го е задухал много сериозен вятър , Разправя , че вдигнало метър -метър и отгоре ветрова вълна ...
    Който има възможност и обича ветроходството , адреналина , риболова и морето -това е машината ... страхотни са. Продава ги и Ванката от Поморие .Има и двойки Wink
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Сеп 27 2013, 16:14

mustakatiq_pop написа: но на връщане го е задухал много сериозен вятър , Разправя , че вдигнало метър -метър и отгоре ветрова вълна ...
    - ми  нали и аз бех там :

Булти...а това е от вчера в Бургас :

- отново двама хулигана , като по малкия ме ухапа гадно по пръста  - зъбите им са като бръснач въххх ...за отмъщение ...го изядох лично аз на-на-на

п.с. ...вчера следобяд , напълно изненадващо духна източния , като за минути скороста му  стигна  сигурно до 20 метра в секунда ....прибирането се оказа доста трудно и докато изляза на брега , си бях  мокър Very Happy  ...прогнозите за сетен път се оказаха погрешни а-а-а-а-а ...на 20-та минута сърфистите бяха в Морето смях
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Сеп 27 2013, 16:19

Хондака се справи безгрешно в ситуацията и....капитана де Very Happy  , но си бях доволно мокър Very Happy ....той ми каза , че на връщане ще се обади , но не го мернах и да ти кажа доста се притесних , да не би от вълните да се разглоби туй нящо Very Happy  , но явно е ЯКО ...радвам се , че се е прибрал читав ...предай му поздрави и ако може ,  го питай дали е хванал нещо ....предварително - Благодаря !

ръкостискане
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Вто Ное 26 2013, 21:25

Както някои от вас знаят от тази година съм щастлив собственик на малко четиритактово двигателче за лодката (2,6 к/с) и за голямо съжаление дойде време да му направя така нареченото зазимяване.

Двигателчето ще се съхранява цяла зима на топло (не по-малко от 14-15 градуса) в малка суха стаичка, изправено на стойка.
    Първо мисля да го запаля и да го промия за минимум 5 минути в кофа с чешмяна вода като го оставя да спре сам от изпразването на резервоара (така и в карбуратора няма да има повече бензин). После ще проверя филтъра на карбуратора и свещите (тя всъщност е една), следва смяна на маслата (трансмисионно и картерно) и намазването му с грес на необходимите места (посочени са в упътването). След което го оставям така до началото на следващия риболовен сезон - при мен това вероятно ще е когато температурата на морската вода стане поне 14-15 градуса.

Въпросът ми е дали не бъркам някъде или не пропускам нещо?
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Ное 27 2013, 20:25

супер 

...и още нещо - вадиш свещта и наливаш оттам със спринцовка около 1 супена лъжица масло ....и развърташ - да се намаже цялото цилиндър с масло ...отваряш моторя и дето видиш ръжда , пръскаш с ВД - 40 - работи - пробвано е....по средата на  Зимата ми се обаждаш и отиваме на Острова да вадим миди ....аз поради тая причина , моя не го зазимявам  Very Happy
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Ное 27 2013, 20:29

...забравих - там дето пръскаш с ВД-то , гледай да не попада върху греста - не се обичат взаимно  Twisted Evil
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пет Ное 29 2013, 19:40

Зазимявай моторя,ще ходим на гребане с детските лодки наздраве .

Аз моя другата седмица го задавям кораво,пръскам в цилиндрите с масло и прибирам на борсата в склада джаба 
    Април,коля едно агне,ядем го,паля двигателя и почвам да обикалям Болшевик за водолази тръгнали да гонят Михаля skuter 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Ное 29 2013, 19:43

uaa 

смях смях смях 

ръкостискане

JimBeam

Брой мнения : 223

Писане  JimBeam on Пет Ное 29 2013, 19:49

.

Последната промяна е направена от JimBeam на Пет Ное 28 2014, 09:51; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Ное 29 2013, 19:54

смях смях смях 

...Свато ...

обичам те обичам те обичам те
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Ное 29 2013, 19:55

...баси и тая тема оспамихме ...

What a Face
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Съб Ное 30 2013, 03:58

бой Ами да, човека пита как да си съхрани двигателя, а пък вие цяло агне на бързо разкостихте, само дето не казахте по колконаздраве изпихте..смях 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 17 2013, 15:12

...така ...колегата Админ е попаднал на следната моторна  лодка за продаване в Германия :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 17 2013, 15:22

...тежка е 1440 kg , за дължината и другите подробности ще чакаме инфо от колегата . Цената и в Германия е 5 250 евро с колесара . В нея  влиза стационарното ДВГ - което е било дефектирало  . На сниките гледам и извънбордово мотор да се мъдри отзад   Very Happy  - но ще питаме допълнително - дали е включено в цената ....я кажете - бива ли я ?

skuter
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 17 2013, 15:28

...ще ми е интересно и коя година е произведена - като гледам делкото на моторя - х-м-м-м  Very Happy ...поне няма да има много електроника в него  cheers ...

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Вто Дек 17 2013, 18:09

Мноо харчат ве, Булти! Литър квото и гориво  -  е над 2,50лв.... Ше ти се "прекъне кръстът" да пренасяш туби...A като тръгнеш на по-дълъг път, ше ти се надуе главата от бръмчене и боботене и все ще се чудиш - няма ли пак нещо да му стане на тоя тъп двигател и кво пак иска, като нали - скоро го ремонтира...
    Като си купуваш яхта - вземи я с платна. Дори да не е висок клас ветроходна, а просто да има мачта с грот и стаксел,
    е 1000 пъти по-разумно... Да не говорим за двата вида плаване - два различни свята са!
    Вятъра ти е безплатен и го има винаги. С платната си свободен. И пак си имай мотор...даже трябва

Ако наистина си решил да купуваш - разгледай обяви и в Бг..има разумни...
    sailing.bg

или тази

или въобще - тук

p.s. а основната точка, от която трябва да тръгнеш е - за кво и за къде ти е тази лодка. За Бг брега само или - и за островите в егейско море или пък - да ходиш до Нова Зенландия  Very Happy Само за риболова през деня ли ще я позлваш или и ще живееш на нея.....
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 17 2013, 22:49

...в Поморие , мога да си я държа отсреща в морето ,  кажи речи целогодишно , кът ми кефне - газ  skuter към Парашкева ....или в някой друг по дълбок залив - закотвям я там и  lqto , кеф докато има провизии , от време на време можеш да идваш на гости с някой черен овен Very Happy ...-ех , мечти , мечти drunken ...с колесара лесно можеш да закараш в Гръцко ...не сме тръгнали да я купуваме , пускаме обявата тук и някой ако прояви интерес  може да напраЙм   мъни ...за ветроходна и аз съм повече навит , но тогава ще те викам да показваш  занаята  Very Happy

Последната промяна е направена от Булти на Сря Дек 18 2013, 11:55; мнението е било променяно общо 1 път

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Сря Дек 18 2013, 07:22

ти вземи ветроходна и - напускам работа  Very Happy

e, добре де, като е за тва лодката, на тая тогава кво не й харесваш :-)

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Авг 19 2017, 14:14