Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Камери , карти , лоция , навигация ...

Share
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Re: Камери , карти , лоция , навигация ...

Писане  Ribarina on Нед Сеп 21 2014, 07:38

Не съм забравил за програмката. Ако искаш дай меил да ти я пратя,малка е ,а пък кой знае кога ще се видим да ти дам флашката
    JEMiliov

Брой мнения : 124
    Местожителство : Бургас

Писане  JEMiliov on Вто Сеп 23 2014, 19:53

noemis написа:
    Ribarina написа:Аз отдавна инсталирах този навионикс,но още ми се свиди да платя за картата. Скоро видях безплатна версия,но не върви на моят телефон.На всички Htc работи но на Самсунга не ще

Откъде безплатна?
    Я дай линк или повече инфо!
    Виждал съм я само в Google Play, а там навсякъде си пише, че Navionics + може да се пробва само временно "преди да вземете решение за закупуване".
    Колега noemis и аз току що си изтеглих безплатно смях (сега намерих свободно време) Navionics Boating със функцията sonarCharts. Благодаря за инфото! ръкостискане
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Вто Сеп 23 2014, 21:52

noemis написа:......
    Все пак полза имаше - към 8 сутринта при поредното завъртане ме настигнаха едни познати с доста скъпичко сонарче (Humminbird) с GPS на борда. Ето как, викам си, ще проверя дали евтиното телефонче с карта на Навионикс + показва точно контурите на дъното. Речено-сторено. Аверите тръгнаха напред по ръба на рифа, а аз малко след тях и с два-три метра встрани от курса им. По време на целия маршрут те нито един път не излязоха извън ивицата от 15-20 м между ръба на рифа и края му така, като се показваше при мен на картата. Нещо повече - движеха се по самия ръб с незначителни отклонения! Как да не съм доволен!!! Като ми остане време, ще ви пусна снимка на трака.

Ето го и въпросния риф:

Няколко скрийншота на рифа и трака:

Подробно за трака - рифа си е дългичък: 1,7 км и средна скорост на тролене 5,3 км/ч

Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Сря Сеп 24 2014, 08:46

Браво ! Браво ! Браво !
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Окт 16 2014, 15:14

nikibg написа:Колеги малко не по темата.Предварително се извинявам за което.Знам обаче ,че може да се разчита на вас.Искам да взема сонар lowrance mark 4 hdi ,но няма инсталирани карти на черноморието.Може ли да се свалят и инсталират такива?
    Благодаря в аванс!

noemis написа:
    Питай Иван от Аквата, мисля че се предлагат безплатни карти за Черно море за тези сонари (lowrance). Но според мен по-точни сонарни карти от Навионикс + към този момент на пазара няма. Все пак най-точните карти стават, ако си вземеш сонар с картплотер - да ти прави собствена карта на местата над които си минал.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Окт 18 2014, 14:19

Ноемис , би ли написал , модела на телефона ти , дето е с Навионикс ?

ръкостискане

... Ноемис с Навионикс - думите  как си подхождат само Very Happy ...
    Marinero

Брой мнения : 111
    Местожителство : Las Burgas

Писане  Marinero on Сря Окт 22 2014, 17:22

Братоци от къде мога да си сваля това приложение Navionics "for free" демек да не ми искат мъни
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Сря Окт 22 2014, 19:36

Marinero написа:Братоци от къде мога да си сваля това приложение Navionics  "for free" демек да не ми искат мъни  
    За сега не можеш или поне аз не знам а рових навсякъде в нета и се принудих миналия месец да си купя беше на промоция само през месец септември за 12 лв. и някакви стотинки. Вчера ми се прецака  Телефона че се наложи да върна заводските настройки и ми изчезна Navionics Boating HD и видях че във момента същата карта за Средеземноморието и Черно море каквато имах и аз, струва 78лв. Но ме светнаха че щом единпът съм си я купил с моя профил от Маркета  тоест вече съм регнат един път във тяхния сайт на Навионикс като клиент и си я изтеглих безплатно, тоест закупуването става само единпът. Оглеждай се за промоций пак ако не я кракнат до тогава разбира се.
    п.п.: Говорим за програмата със функция sonarCharts. Без тази функция я има безплатно. Успех на кафе
    chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Писане  chpetrov on Чет Окт 23 2014, 21:35

Булти написа:Ноемис , би ли написал , модела на телефона ти , дето е с Навионикс ?

ръкостискане

... Ноемис с Навионикс - думите  как си подхождат само Very Happy ...

noemis = simeon ?

navionics .. scinoivan
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 09 2014, 17:57

Ribarina

Писане  Ribarina on Нед Ное 09 2014, 17:58

Жената счупи едно такова.Интересно е ,ама не влиза в презерватив да си го носиш в морето
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 09 2014, 18:07

Монка , твоето мнение ?!?

черпи
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 09 2014, 18:08

- дали ще върви Навионикса с него Question Question Question
    noemis

Писане  noemis on Нед Ное 09 2014, 18:21

Ще върви, но е хубаво да има и G-Sensor (за ориентация в пространството).
    Мисля, че има и по-добри предложения в този сайт, на този не ми харесва и Това:

поддържа TF card (2GB,4GB,8GB,16GB,32GB)
    ?!?!

слот за micro SD карта ти трябва.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Нед Ное 09 2014, 18:26

Аз не мисля че морето е място за таблет.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 09 2014, 18:29

... Симеоне , избери ми тогава ти , един евтин таблет с джипиес - заповед от Админа Very Happy ...

черпи
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 09 2014, 18:31

Ribarina написа:Аз не мисля че морето е място за таблет.
    - ши му сложим неопрен ...

Very Happy
    noemis

Писане  noemis on Нед Ное 09 2014, 18:32

То и за телефон не е, но засега (поради липса на мъни ) се оправям и с него. Дойдат ли по-добри времена и до сонар ще се стигне ...
    Ribarina

Писане  Ribarina on Нед Ное 09 2014, 18:32

А ми Very Happy

Куробран се слага ама таблета не улазя
    Marinero

Писане  Marinero on Нед Ное 09 2014, 20:23

Аз имам един спейшъл калъф от Лализаса - SG4-Active Улазя у него като у тях си и си се чувства на сухо дори и да го понамокря. За сега си карам с навигацията на Garmin - в колата с street pilot а в лодката с Garmin Blue chart. Таблета и според мен не е за у морето с малка лодка.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 09 2014, 20:35

... колко е голяма лоТката , зависи и от големината на човекО ...

...

- саморедактирах се ...

Very Happy

Последната промяна е направена от Булти на Вто Ное 11 2014, 11:44; мнението е било променяно общо 4 пъти
    Marinero

Писане  Marinero on Нед Ное 09 2014, 23:01

Аи ся дан са засягами на лотки и ташаци. Просто един по модерен тилифон в жеба щи е по удобен от един таблет дето ши са чудиш къде да си го сложиш.

Последната промяна е направена от Marinero на Нед Ное 09 2014, 23:06; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Ное 12 2014, 13:21

... на Буната , северно от Американеца , на една плоча , някой си е отбелязал посоките на Света . Реших да експериментирам ( малко със закъснение  What a Face  ) и в центъра им сложих , моето еФтино компасче , което преди години бях купил от Метро . Онзи ден в гъстата мъгла с видимост от 20 до 200 метра изминах километри в Морето с него  , дори и успях , невредим да се върна  , почти на мястото  откъдето тръгнах ...

.... мнозина не знаят , но при положение , че се ориентираш с компас , е нужно да знаеш в определени моменти ( когато сменяш посоката ) - къде точно се намираш . По принцип  според мен , трЕбва си  носиш копия от карти , на които да отбелязваш предполагаемото си местоположение - с точка . Всяка нова точка се изчислява на базата на - изминат път ( той може да се изчисли  , чрез времето през което се движиш с определена скорост или още по  лесно - с разхода на гориво Very Happy  )  , посока , течения , вятър и вълни . Винаги има грешка , но за разстояния от порядъка на  20 км . не би била фатална ( излишно е да споменавам за вероятната грешка на компаса , случайни и постоянни грешки , имаше и едно понятие - девиация  Very Happy , Земята е кръгла , а не плоска като на картата - пак грешка в изчисленията  и т.н. )   . Интересното в онзи мъглив ден  бе ,  че точките си ги правех мислено в съзнанието ( фотографска му памет  Very Happy  ) и накрая излязох почти без грешка Shocked  .... дали в предишен - минал ми  живот , не съм живял на яхта , като самотник в Морето ...What a Face

... него ден хванах малко риба , но след като излязох , въпреки  че на моменти бях брал малко страх ( да си призная , де ) - почувствах известна гордост в Себе си cheers ...

... една яхта ... някъде ме чака ...

... всичко е въпрос на време ...

... посоките на компаса ми , съвпаднаха с нарисуваните ...

pirat
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Ное 12 2014, 13:56

... определено с джипиеса е много по лесно , но ако се счупи ... или му свърши батерията ...или се разхерметизира ... да не споменавам , че при всеобщ катаклизъм на Земята е възможно да паднат спътниците или да прекъснат комуникациите What a Face ...

... и едно компасче в джЕба , също не е излишно ... тренировки  с него и сверявайки  резултатите с  GPS - също няма да е излишно ...

... онзи ден в гъстата мъгла , много бързо си припомних , ученото по Навигация в Морското ...

Very Happy
    noemis

Писане  noemis on Сря Ное 12 2014, 16:14

Според мен, местоположение по компас е твърде рисковано да се определя!

Най-малкото защото не е възможно да караш в морето по права линия.
    Пример: дори с GPS, когато искам да отида от т.А до т.В, ми се налага да правя непрекъснати корекции на курса заради вятъра, вълните и течението, които оказват много силно влияние на леките гуменетки.

Дали по компас ще спазиш посоката? Вероятно да, но в никакъв случай няма да се движиш по права линия и съответно няма да ти е възможно да изчислиш колко разстояние си изминал. Разходът на гориво също не е критерий - сигурен съм че знаеш каква голяма разлика в разстоянието и скоростта оказват вятъра, вълните и течението (при еднакво количество гориво и ралични посоки на движение). Накратко: при твърде много променливи, съчетано с невъзможност за определяне на точните им стойности във всеки един момент, прави мисията за определяне на изминатия път и точното местоположение невъзможна дори за суперкомпютър.

За точно местоположение ти трябва още едно уредче, но то се ползва при наличие на ясно небе. В мъгла компасът помага за посоките (все пак трябва да си наясно и с магнитните аномалии в района - знаеш, че в бургаския залив си имаме една такава). В твоя случай е проработило това, че често влизаш на това място и си си изградил едно не лошо пространствено усещане (шесто чувство Very Happy ) + помощта от компаса. Помогнало е изключително много и доста спокойното море през този ден - ако те беше завлякло някое много силно течение (силен вятър в мъгла е малко вероятен), и компас нямаше да ти помогне (в най-добрия случай караш на запад и се надяваш да не излезеш на километри от където си тръгнал).

Цялата тази тирада беше само за да те убедя да не се предоверявяш единствено на компаса за определяне на координатите си в моментите, когато не виждаш никакви ориентири около себе си. За посоките върши отлична работа с уговорката от по-горе за магнитните аномалии (то има ралика между магнитния и географския север, ама да не задълбаваме чак толкова).

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Ное 21 2017, 08:19