Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Камери , карти , лоция , навигация ...

Share
    Marinero

Брой мнения : 111
    Местожителство : Las Burgas

Re: Камери , карти , лоция , навигация ...

Писане  Marinero on Пон Ное 24 2014, 16:46

Е за подводен Навионикса със сонарната си карта ще е супер полезен.
    noemis

Брой мнения : 872
    Местожителство : Бургас

Писане  noemis on Пон Ное 24 2014, 22:58

Булти не го мисли, той се цели в едни малки рифчета с дълбочина от 4-5 до 7-10 м отдалечени на 1,5-3 км от брега, които не са обозначени на другите карти. Закотвя си лодката до тях и после ще си гони митичните лавраци и гофуси. Имаше и една плитчина североизточно от Поморие, на 1,5 км от брега и дълбока едва 3-4 м!!! Дори аз се изкушавам да се топна там.
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496

Писане  Булти on Сря Дек 10 2014, 15:32

... така ... телефона пристигна вчера ... снощи зареждах батерия ... днес в студа - проба до Пантеона ... ЖПС-а не ще и не ще да се свърже а-а-а-а-а а-а-а-а-а а-а-а-а-а .... бъзикам тук , бъзикам там - не ще а-а-а-а-а ... взех да посинявам от студ въххх ... накрая се светнах да променя първоначалното позициониране на ТЛФ-то от Германия в България - и хабер си нямах , че има такваз опция много мисля ...

... и чудо - тръгна ... Навионикса и той заработи ... и отидохме на Моста ... не е истина това , което показва , не е истина просто - отклонение няма , или ако има - не е на повече от 5 см ... баф тос китайски телефон - то по точно от  като на военните , бре - Ноемиса ми приказваше как може да се вкара ракета в прозорец Very Happy ... братския китайски народ , отново е приложил гения си ( вкл . и на разузнаването Very Happy ) телефона е полутаблет - сичко се вижда перфектно ...

хоро хоро хоро

танц
    Ватус

Брой мнения : 1175

Писане  Ватус on Сря Дек 10 2014, 15:42

Ей ся вече не можем те прибра у дома. С тая джажа 25 часа в денонощието ще си в открито море и ще си сФиркаш и ше пориш мъглявината. Twisted Evil
    Ае да ти е честита маймунката! ръкостискане
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 10 2014, 15:49

либоф-ф-ф

- да ти кажа прав си Very Happy ... направих си конфигурация и как да го зареждам с динамо - тъй , че няма излизане Very Happy ... снимки малко по късно ...

... още веднъж благодарности на Ноемиса за споделянето на опит ....

либоф-ф-ф
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Сря Дек 10 2014, 16:42

Честито и със здраве да си го ползваш! наздраве
    Marinero

Писане  Marinero on Сря Дек 10 2014, 17:21

Честито и да те води безаварино по морските полета.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Дек 10 2014, 18:53

.... единственото нещо ... по добро ... от споделянето на емоциите в Морето е .... е споделянето с Приятелите със същите разбирания - те имат също такива подобни ... и кефа е на МАКС ...

либоф-ф-ф
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 15 2014, 11:08

... бях обещал снимки на конфигурацията Very Happy - зареждане на батерията на телефона с динамо- прожекторче :

... тва кръглото на въртока е малко компасче  ... дори работи Very Happy :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 15 2014, 18:33

... чалъм за оглеждане на рифове :

Very Happy
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Пон Дек 15 2014, 19:18

Туй фенерче трябва да го въртиш като полудял. Има преносими батерии с много живот
    Marinero

Писане  Marinero on Пон Дек 15 2014, 20:57

Има има и соларни зарядни обаче Булти иска да е offgrid демек дан зависи от мрежата и системата Very Happy
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 15 2014, 21:17

.... със соларен панел , пак ще съм независим ,  но струва скъпо и заема място .... а ако има мъгла или облаци ... ши духам супата ... ясно е ....че ще нося още поне три комплекта батерии  .... но и зарядното ще бъде с мен ...

ръкостискане

Последната промяна е направена от Булти на Пон Дек 15 2014, 21:53; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Дек 15 2014, 21:49

Ribarina написа:Туй фенерче трябва да го въртиш като полудял. Има преносими батерии с много живот

- колкото и резервни батерии да си нося , при всяко влизане , ще трябва да ги дозареждам - инак откъде да съм сигурен , че има  " живот " в тях ... ако не ги забравя ... ще ги взимам и дозареждам ... ако ги дозареждам обаче всеки път ... ще им предизвикам - така наречения - Мемори ефект   и ... скоро ши требе да ги фъргам ...винаги е добре - чУек да си носи и компас , все пак ...който не е патил - той не знае  Very Happy  ...

ръкостискане

п.с. ...тази икона - ръкостискане - я слагам ,  щото тъй рече колегЪта ПетроФФ - лесно се слага и нищо не струва ...не за друго ...

What a Face
    Ribarina

Писане  Ribarina on Вто Дек 16 2014, 07:15

То с тоя компас пък като ще се намериш .
    Батериите,външните които продават имат индикатор и от опита ми с фенерчета с динамо знам че псувнята трябва да е качествена преди да му направиш викингско погребение.
    Е може и да греша и двете фенерчета дето псувах да не са били качествени,макар и едното да ми беше подарък от Австрия.
    Аз предпочитам батериите,никога не разчитам на зареждащи се фенерчета и нямам компас,освен на телефоните,които съм имал.
    Преди време на един нощен риболов видях колко е хубаво да имаш пакет батерии в джоба,а не да разчиташ на заряда на акумулаторна такава. Аз тогава се качих по камъните а колегата включваше 4х4 да излезе на равно.
    На мастър хаус видях радио с нещо подобно като това фенерче. А по Дискавъри даваха как са го направили с цел африканските племена да слушат радио,което си е тотално тъпо. А пък идеята е добра за планинари и такива като нас. За това радио даваха някакви години работа,а тези нашите от чайна майна им се чупи зъбчатката която върти маховика, понеже е от долнопробна пласмаса.

На всеки двигател има една малка черна кутия, от която излизат два кабела и отиват отпред с изход странна букса приличаща на моно аудио букса. Там при добро желание има 12 волта. Но с висок ампераж
    Там се закача акумолатор. Хубаво е да се замери,защото понякога тази букса се използва за диагностика на двигателя и там излизат разни тоци с честота равна на броят на запалванията на свещите.
    В този случай черната кутия със стабилизатор струва от 30 до 130 лв според двигателя. Мовтира се много лесно и вече имаш 12 волта на лодката. Вариянт е да се сложи и такава кетия,която да вади нормален ампераж и после избора на конектор си е въпрос на вкус.
    На моят двигател кутията вади 12 волта , но с честота равна на тази на оборотите на вала. Тогава изглежда е било по лесно да се следи това. На страницата на boating. net черната кутия за мен струва 25 usd.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Дек 16 2014, 09:53

... благодаря за подробния отговор ръкостискане ... фенерчето динамо - смятам да го използвам за аварийни случаи а не да разчитам главно на него Idea ... телефона който ще ползвам за джипиес , ще бъде без СИМ карта ( да не хаби излишно ток ) - но с него винаги мога да набирам 112 - дано не се наложи ... динамото може да ми зарежда и другия телефон - малкия ... имам 5 подобни фенерчета - по палатки са ми вършели работа ... съществен момент е и въртенето - леко , без да се използва сила и не е нужно да се върти бързо - дори по самия звук можеш да разбереш дали зарежда или не - всичко е въпрос на усет и практика ... имам дори фенерче динамо със слънчев панел смях ... бре маняк съм на тема фенерчета - туй що години по палатки съм се мъкнал ...
    Ribarina

Писане  Ribarina on Вто Дек 16 2014, 18:59

Чакай малко още не съм си пуснал компютъра да се разпиша
    ,с телефона сомо толкова мога Very Happy

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Вто Дек 16 2014, 22:18

От моя скромен опит съм забелязал,че GPS приемниците,, лапат'' много ток,на това фенерче в никакъв случай не разчитай Булти.Или резервни батерии или автомобилно зарядно включено към динамото на двигателя.Изобщо за морето и за риболова от лодка трябват сигурни и стабилни неща.Не си позволявай компромиси с китайски джаджи за по 1 лев
    p.s.Това ми напомня за един случай на около 10тина мили източно от Емине.С мои приятели от Поморие отиваме да вдигаме калкански мрежи(същите на приказки бяха много големи)Тръгваме в 03 часа от Поморие с голяма алуминиева лодка-тип спасителна от кораб с кабина и оборудване за калканолов.Някъде по пътя към точката с мрежите, муфата на лодката загрява и блокирва-двигателя изгасва и в един момент настава страшна паника.Бряг от никъде не се вижда,никакъв обхват на телефона,Вятър-много силен,, бонент'' котвата не стига дъното.Следва суматоха и вайкане.Дойде ми на ум,че трябва да вържем две одеала за плаваща котва за да не се отдалечим много на изток.След няколко часа минаха едни колеги с една така и ни дръпнаха.
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 17 2014, 18:10

Когато се ходи за калкани е голяма емоция Very Happy

Според мен слънчевата батерия е добра инвестиция : http://www.ebay.com/itm/50000mAh-Portable-Solar-Panel-Dual-USB-External-Battery-Power-Bank-Pack-Charger-/351085763707?pt=AU_Solar&var=&hash=item51be579c7b

Не е толкова скъпо.

Ей това пък е само за нас : http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X+Mouse+over+image+to+zoom+5000mAh-Waterproof-Solar-Power-Bank-Battery-Charger-f&_nkw=+Mouse+over+image+to+zoom+5000mAh-Waterproof-Solar-Power-Bank-Battery-Charger-for-phones++5000mAh-Waterproof-Solar-Power-Bank-Battery-Charger-for-phones++5000mAh-Waterproof-Solar-Power-Bank-Battery-Charger-for-phones++5000mAh-Waterproof-Solar-Power-Bank-Battery-Charger-for-phones++5000mAh-Waterproof&_sacat=0

Аз май ще си купя

.......

Брой мнения : 427
    Местожителство : .........

Писане  ....... on Сря Дек 17 2014, 18:16

Ribarina написа:Когато се ходи за калкани е голяма емоция Very Happy

Едни приятели, водолази от Варна като ходили за калкани ... с бутилки.. Very Happy
    и после им взели цялата екипировка, колата и - естествено улова - към 200кг калкан.
    А пък им дали - акт за около 2000лв.

Та, така е - има емоция Very Happy
    Ribarina

Писане  Ribarina on Сря Дек 17 2014, 18:19

Е ние преди имахме квота и лиценз, няма лабаво.
    Ама много мародери и криеш мрежите,после ги търсиш големи филми.Гадно време и големи пътешествия
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Фев 19 2015, 16:36

... въпроса с батерията на GPS-a решен :

- зарядно за кола и една дузина стари , тягови батерии от ел. скутера на дядото :

cheers

Ribarina

Писане  Ribarina on Чет Фев 19 2015, 18:16

Много грубо. Ако ми остане време ще ти направя нещо
    alexanderson

Брой мнения : 95

Писане  alexanderson on Пет Фев 20 2015, 01:01

Това няма ли да е по-практично и удобно http://www.zaredi-me.com/
    Ribarina

Писане  Ribarina on Пет Фев 20 2015, 11:14

Ей го дейго
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_dcat=123417&Compatible%2520Brand=Universal&_nkw=solar+charger+waterproof&rt=nc&LH_FS=1

Само да разбера защо не ми се зарежда сметката в пейпал и ще си поръчам

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Сеп 26 2017, 06:54