Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

Камери , карти , лоция , навигация ...

Share
    sea_dragon
    Admin

Брой мнения : 386
    Местожителство : Burgas

Re: Камери , карти , лоция , навигация ...

Писане  sea_dragon on Чет Ное 20 2014, 16:23

razbrah kak stava na samata karta pishe navionics plus :)
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Писане  Булти on Чет Ное 20 2014, 17:01

... сега в момента , колегата я тегли на части ...

Very Happy

... нейсе ...

хоро
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 20 2014, 17:47

... тва ли требеше да се вижда в телевизорО Very Happy :

танц
    Marinero

Брой мнения : 111
    Местожителство : Las Burgas

Писане  Marinero on Чет Ное 20 2014, 18:55

Колко паре потроши ?
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Чет Ное 20 2014, 19:44

Булти написа:... тва ли требеше да се вижда в телевизорО Very Happy :

танц

ДААААА!!!

Marinero написа:Колко паре потроши ?
    И аз да попитам същото.
    От немско повече ли скубят?
    Или по-малко? замислен
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 20 2014, 21:28

... програмата е взета за 15 евро с картата за Средиземно и Черно Море ... телефона с доставката струва - 40 евро - леко ударен е в ъгъла , но е чисто нов и работи - фолиото на монитора му е още залепено ... след малко ще пробва жипиеса на улицата ... ми тва е положението ...

мъни
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 20 2014, 21:44

... навигацията работи ...

cheers cheers cheers

... към 10-ти ще е при мен ...

... остават пробите на море - дано даде време ...

удавник
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 20 2014, 21:48

... всъщност води се телефон - таблет и монитора е по голям от Самсунга на колегата ....

... да видим колко ще го ползвам преди да го удавник удавник удавник ....

смях смях смях

п.с. жипиеса обаче тръгвал , малко по бавно ...
    Marinero

Писане  Marinero on Пет Ное 21 2014, 08:40

Ай честито. Сега ти препоръчвам да си купиш водонепроницаем калъф. Аз си купих от Лализас - Магазина за яхтено оборудване под краставицата. Другия вариант е с презервативи ама твоя щом е XXL смях дали ши улези низнам. Имай предвид ,че GPS модула смуче батерията као дзвер. Като те знам как се отплесваш в морето не е лошо да си вземеш и едно соларно зарядно за "телевизоро"

todor471

Брой мнения : 128

Писане  todor471 on Нед Ное 23 2014, 18:22

Колеги,и аз искам да си сваля Навионикс с карта Черно море на телефона.Някой може ли да обясни подробно как става,стъпка по стъпка наздраве наздраве наздраве
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Нед Ное 23 2014, 19:10

Сега noemis ще ти се скара бой Чети предните постове ръкостискане
    JEMiliov

Брой мнения : 124

Писане  JEMiliov on Нед Ное 23 2014, 20:10

Булти написа:... навигацията работи ...

cheers cheers cheers

удавник
    Честито дет се вика Булти ... добре дошъл в клуба Very Happy
    п.п.: аз пробвах на двама мой приятели на техните телефони. Инсталирах им го като влизам от техните апарти в моя профил в андройд маркет,а тегля го и го инсталирам. Засега работят програмките чудесно, после си излизам от профила и така БГ та нали съм я платил единпът ха ха ха макар и тогава да беше на промоция от 80лв. на 12лв. lqto
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 23 2014, 20:12

.... прочети после и как и колегата - другото Админ , после се мъчи и ще ти стане още по ясно ...

Very Happy

.... аз доколкото разбрах - влизаш в Навионикс  , от телефона си ( когато имаш нет )  , оттам теглиш карти ( за района който ти требе ) , като самите карти са Навионикс + , не самата програма ... от самото обяснение на Ноемиса , без да се обижда   ръкостискане  , не става съвсем ясно Very Happy , но затова е Форума ...

ръкостискане

... надявам се и колегата Админ да се включи - днес беше във Франкфурт на Майната си  Very Happy , вероятно като си почине ... колегата Емилов също може ... също и Ноемиса . може да ни тегли една майна ...

смях  смях  смях

Последната промяна е направена от Булти на Нед Ное 23 2014, 20:17; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 23 2014, 20:17

JEMiliov написа:

cheers cheers cheers

удавник
    п.п.: аз пробвах на двама мой приятели на техните телефони. Инсталирах им го  като влизам от техните  апарти в моя профил в андройд маркет,а тегля го и го инсталирам. Засега работят програмките чудесно, после си излизам от профила и така БГ та нали съм я платил единпът ха ха ха макар и тогава да беше на промоция от 80лв. на 12лв. lqto

- благодаря , Приятелю за пожеланието , благодаря и на Маринеро ... горното предложих и на Ноемиса , но той ми каза , че не можело ...

... що да не може  Question  Exclamation  Question  ... освен , че може да ти се приебе софтуера , може и да си удавиш и телефона , но програмата , вече си я платил , нали ... да беше писал малко по рано , щях да икономисам 30 кинта или да си ги разделя с теб ... карай да върви ...

ръкостискане

Последната промяна е направена от Булти на Нед Ное 23 2014, 20:23; мнението е било променяно общо 2 пъти

todor471

Писане  todor471 on Нед Ное 23 2014, 20:18

изтеглих я аз програмата,но от там накъде?
    Как да изтегля карта
    JEMiliov

Писане  JEMiliov on Нед Ное 23 2014, 20:21

Булти написа:
    JEMiliov написа:

cheers cheers cheers

удавник
    п.п.: аз пробвах на двама мой приятели на техните телефони. Инсталирах им го  като влизам от техните  апарти в моя профил в андройд маркет,а тегля го и го инсталирам. Засега работят програмките чудесно, после си излизам от профила и така БГ та нали съм я платил единпът ха ха ха макар и тогава да беше на промоция от 80лв. на 12лв. lqto

- благодаря , Приятелю за пожеланието , благодаря и на Маринеро ... горното предложих и на Ноемиса , но той ми каза , че не можело ... що да не може ... освен , че може да ти се приебе софтуера , може и да си удавиш и телефона , но програма , вече си я платил , нали ... да беше писал малко по рано , щях да икономисам 30 кинта или да си разделя с теб ... карай да върви ...

ръкостискане
    еее да кажа ама не бях сигурен дали няма да ги пусне на траял вершън програмите опело но вече времето показа че може и си работят и на двамата. Станалото станало ръкостискане
    JEMiliov

Писане  JEMiliov on Нед Ное 23 2014, 20:24

todor471 написа:изтеглих я аз програмата,но от там накъде?
    Как да изтегля карта
    значи сега ако не си я платил или ще ти пусне фъндък 24 ч. или един месец май беше.
    Теглиш картата като с пръстчето по екрана притегли до черно море и там загради със квадрата курсур региона за който искаш да свалиш карта. Малко неясно май го написъх но е елементарно да го направиш.
    п.п.: Написъл съм го като футболния тренюр Димитър Пенев ха ха ха ха
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 23 2014, 20:27

... търсиш опция да изтеглиш карта за Черно море - картата е навионикс + ... не съм го правил лично и не мога да ти отговоря , пък и телефона ми още не пристигнал ... аре колеги помагайте ...

ръкостискане
    Marinero

Писане  Marinero on Нед Ное 23 2014, 21:10

Парите са си ваши. Щом ви се плаща плащайте. Версията която ви предложих е без сонарна карта но е free for ever.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 23 2014, 22:30

... вероятно и ти си прав , колега - приятелю , но на мойто телефон не тръгна - тази програма - твойта ...

.... инак , както каза Симеон - местата на рибите са там - дето се събират изобатите ( демек линиите ) - в свободната версия има ли - или няма линии Question Question Question

ръкостискане
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Нед Ное 23 2014, 23:25

... това за събирането на линиите го каза Ноемис , аз съм напълно съгласен с него - на базата опит - Подводен риболов - който от малък практикувам ... мога да го обясня , но предпочитам в по тесен кръг Very Happy  ... така ... тука идва другия интересен момент - колегата Тодор е мрежар ( няма да обсъждам сега  - забрани на мрежи , вредни ли са или не ... и т.н. - всеки гледа от неговата си камбанария Very Happy  ) и вероятно Тошко се интересува от интересни места - където да пусне мрежи ... това несъмнено ще доведе до конфликти и т.н. ... но аз не се страхувам , щото такива събирателни точки , за омрежарване са трудни - това са силно пресечени местности , в които и при най слабото вълнение , мрежите ще се закачат по дъното или ще се събират на кълбета и оплитат - говорим за рифове с рязко пропадане в дълбочина ... резултатите - освен плачевни за мрежарите ( свързани с финансово набутване )  , ще бъдат плачевни и за всички останали ...  останалите и неприбрани парчета мрежи , ще си останат да висят като парцали по дъното и ще продължават да  " работят " , унищожавайки безмислено риби .... воблери и изобщо секакви  такъми - въдичарски . Където съм сварил на гмуркане ,  съм събирал от всичко - и парчета мрежи и ... такъми , но все пак на мен  , работната ми дълбочина , не е на повече от 15 метра ... та глупаво е и гадно ,  да се пускат мрежи върху рифовете  ... не казвам , че колегата Тодор и други , които четат , но не пишат , ще направят точно това и може би точно затова Навионикса , ще им бъде от полза да си пускат мрежите - точно на равни терени - да бъдат добре изпънати мрежите Wink ... следващия интересен момент идва с необозначените мрежи ... щото моля ви ... воблер за 30 - 40 кинта , не се оставя току тъй ... има здрави оплетки на машинката - дето и скали повдигат , има и котви ... има и ножове .... просто всеки каквото прави по морето - трябва да мисли и за другите , ако иска и те да помислят за него ...  

ръкостискане

todor471

Писане  todor471 on Пон Ное 24 2014, 12:46

Освен,че пускам мрежи,аз също ходя както на чепаре,така и с въдици,волти,воблери ,харпуни и тн. Програмата ми трябва предимно за навигация и по скоро за "ей тъй,да я имам на телефона си". Далеч съм от мисълта че ще ми хваща рибата и ще ми показва местата къде е рибата.
    kuins

Брой мнения : 1234

Писане  kuins on Пон Ное 24 2014, 13:10

todor471 написа:Освен, че пускам мрежи, аз също ходя както на чепаре, така и с  въдици, волти, воблери ,харпуни и т.н. Програмата ми трябва предимно за навигация и по скоро за "ей тъй, да я имам на телефона си". Далеч съм от мисълта че ще ми хваща рибата и ще ми показва местата къде е рибата.

ръкостискане Браво !
    noemis

Брой мнения : 872

Писане  noemis on Пон Ное 24 2014, 15:57

todor471 написа:Освен,че пускам мрежи,аз също ходя както на чепаре,така и с  въдици,волти,воблери ,харпуни и тн. Програмата ми трябва предимно за навигация и по скоро за "ей тъй,да я имам на телефона си". Далеч съм от мисълта че ще ми хваща рибата и ще ми показва местата къде е рибата.
    Тогава не ти трябва Навионикс+ .
    Дърпай си безплатната версия от линка на Marinero и не му мисли.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 24 2014, 15:57

todor471 написа:Освен,че пускам мрежи,аз също ходя както на чепаре,така и с  въдици,волти,воблери ,харпуни и тн. Програмата ми трябва предимно за навигация и по скоро за "ей тъй,да я имам на телефона си". Далеч съм от мисълта че ще ми хваща рибата и ще ми показва местата къде е рибата.

- напълно съм съгласен ...

ръкостискане

... просто използвах името ти за пример ...

ръкостискане

... аз лично смятам да използвам Навионикса , най вече за подводен риболов ...
    удавник

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Сря Юли 26 2017, 03:39