Приключенията на Булти и приятели

приключения без край

Камери , карти , лоция , навигация ...

Share

Булти
    Admin

Брой мнения: 7353
    Местожителство: Бургас

Камери , карти , лоция , навигация ...

Писане  Булти on Чет Ное 24, 2011 3:11 pm

Добре е , да я има тази тема и тук . За начало слагам моята пиратска карта :

...който я иска в голяма резолюция , да пише на лични , да му я пратя на мейла

наздраве

Последната промяна е направена от Булти на Пон Авг 18, 2014 1:29 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти

Булти
    Admin

Re: Камери , карти , лоция , навигация ...

Писане  Булти on Пет Яну 13, 2012 2:12 pm

...благодарности на колегата Иван Димитров за посочения линк :

http://markant.data.bg/p/files/Black%20Sea

ръкостискане

dnvelev

Брой мнения: 9
    Местожителство: гр.Пазарджик

Писане  dnvelev on Нед Фев 12, 2012 12:06 pm

Здравейте !Поздравления за интересния сайт(блог).Може ли да ми кажете къде мога да намеря информация за разчитане на тези карти-имам предвид от "А,Б"-то, кой символ какво означава и т.н.

Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Фев 13, 2012 11:53 am

Добре дошъл !!!

...виж тук :

http://sailing.bg/main.php?act=html&file=lotzia/lotzia2.html&language=bg

..или тук :

http://www.biliana.com/blacksea.php?lang=bg&ito=6,32,74

http://www.planinite.info/Maps/Maps.htm#%D0%9A%D0%90%D0%A0%D0%A2%D0%98_-%D0%9E%D0%A1%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%9D%D0%98_%D0%9F%D0%9E%D0%9D%D0%AF%D0%A2%D0%98%D0%AF__

dnvelev

Писане  dnvelev on Съб Мар 03, 2012 10:24 am

Подробно опиание на символите на руските топографски карти
    http://cluster3.lib.berkeley.edu/EART/pdf/soviet.pdf

и друг сайт хидрография
    http://hibaratxt.narod.ru/karty/indexsusl.html#_Toc455464762

stonetales

Брой мнения: 821
    Местожителство: Sinemorec

Писане  stonetales on Нед Мар 04, 2012 8:41 pm

Може би ще кажа някоя глупост, но влез във граничарския форум, намери "морски" и го питай за карти.

От Него съм виждал стари руски военни карти - (в нета)- със Всяка Една местност и пътечка в Странджата. И то със Старите, местни названия и наречия!

murjo

Брой мнения: 180
    Местожителство: Харманли

Писане  murjo on Нед Мар 04, 2012 8:54 pm

http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

dnvelev

Писане  dnvelev on Сря Мар 28, 2012 11:17 pm

http://www.karela-sailing.com/bg/wp-content/uploads/2010/02/locia_blsea.pdf

Лоция на Българското крайбрежие от Босфора до Бургаския залив-...още едно парче от един голям пъзел...
    Аз, като човек от вътрешността,незапознат в детайли,но изпитващ истинска любов към морето,опитах да намеря карта или поне описание, което да систематизира целия релеф по крайбрежието ,барабар с официалните имена, както и с неофициалните-имена на носове, заливи, плажове, местности,релеф на дъното и т.н.Искам лятото да тръгна подготвен .Това лято съм на почивка в Созопол и по този повод порових в интернет за инфо,ами например по старите руски карти Райския залив се води целия залив от Харманите на юг,обаче в разни други сайтове е описано малко заливче преди нос Колокита. Хората по места ги знаят местата, обаче ако мръднат малко настрани- и са дотам. Мисля, че има нужда от едно детайлно описание на цялото крайбрежие с описание на прилежащата акватория ,имена,диалектни имена,достъпи до морето, условия,.Да има възможност да се дописва-нещо като Уикипедия,но не толкова строго, по-живо ,с определено риболовна(харпунджийска)насоченост,линкове към снимки и т.нат.Нещо като спеарфиш гайд на черноморието.Мисля,че начинанието е достойно и напълно по силите на хората ,приятели на този сайт!

stonetales

Брой мнения: 821
    Местожителство: Sinemorec

Писане  stonetales on Чет Мар 29, 2012 8:56 am

Заеби достойността:)
    Много По-важно е, че теб те кефи начинанието:) Това е истинският негов Двигател.

Ето първото инфо. Под Синеморец има залив, именуван от местните Листи. Вчера обаче научих от един по-особен представител на човешката раса, че истинското древно име на залива е Асти - на името на древното тракийско племе, което е живяло по тия места. Но от мързел на езика името се видоизменило на "листи" - с ударение на последното и.

Не случайно тук има и хотел, наименуван "Асти-Арт".

Jorestes

Брой мнения: 2811
    Местожителство: София

Писане  Jorestes on Чет Мар 29, 2012 10:43 am

И аз се чудех и маех, Как се казва една рекичка, която зимата се влива в морето на плажа Нестинарка, някоИ я назоваваха - Царевска рекичка.
    Оказа се Зирковска река, където и хванах Златна каракуда отдавна изчезнал вид в Софийско.
    Shocked

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Мар 29, 2012 11:00 am

...лично за себе си , в репортажите си и приключенията , се стремя да давам информация за места и наименования и обикновено показвам къде какво съм ударил и по какво време джаба ...ако имате желание споделяйте и вие , за това е форума - стигнал съм до мнение , че всеки един излет , споделен в нета от колега , винаги носи някаква информация , винаги човек научава нещо ново ...ако се развие Форума в това направление , предлагам да махна разделението - Мои и Ваши приключения и да направя раздели по географски принцип - всъщност какво ще правя и какво не , не е от особено значение - форума го правим ние ръкостискане , от вас зависи какъв ще бъде Чиърз ...то иначе щях да си направя блог Very Happy ...истинската причина да създам този Форум е , да го направя такъв , какъвто да няма недостатъците , които не ми харесват в други форуми в които съм участвал ....знам че ще е трудно , но ми прави кеф да работя в това направление , а както казва Камъка , кефа е най -важното Чиърз

Jorestes

Брой мнения: 2811
    Местожителство: София

Писане  Jorestes on Чет Мар 29, 2012 11:08 am

Браво, само така. ръкостискане
    Ние сме с теб. Чиърз Чиърз Чиърз

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Мар 29, 2012 11:09 am

...Благодаря !!!

черпи

dnvelev

Писане  dnvelev on Чет Мар 29, 2012 8:31 pm

stonetales написа:Заеби достойността:)
    Много По-важно е, че теб те кефи начинанието:) Това е истинският негов Двигател.

Ето първото инфо. Под Синеморец има залив, именуван от местните Листи. Вчера обаче научих от един по-особен представител на човешката раса, че истинското древно име на залива е Асти - на името на древното тракийско племе, което е живяло по тия места. Но от мързел на езика името се видоизменило на "листи" - с ударение на последното и.

Не случайно тук има и хотел, наименуван "Асти-Арт".

Това имах в предвид!Обаче-как да стане по- систематизирано?Т.е такъв тип информация да съпътства някаква реална подробна карта,на която да има отбелязани места и местности,пътища,достъпи,места за риболов и др.,която да може да се ъпдейтва постоянно.Нещо като мултимедия...но май ще се събере много информация,която не знам как ще бъде обработена...
    п.с. Тенкю за инфото,френд!Не съм стиснат и ако се видим ще черпя .

dnvelev

Писане  dnvelev on Чет Мар 29, 2012 8:44 pm

Jorestes написа:И аз се чудех и маех, Как се казва една рекичка, която зимата се влива в морето на плажа Нестинарка, някоИ я назоваваха - Царевска рекичка.
    Оказа се Зирковска река, където и хванах Златна каракуда отдавна изчезнал вид в Софийско.
    Shocked

Малко ще се оспамя,Булти ако иска да ме трие,но все пак май влиза и по темата,де.Та...-в тази рекичка,(моят хазяин и викаше "Дяа Зирка",т.е реката на дядо Зирко-имал е някаква мелница нагоре по течението човека)още докато съществуваше къмпинг Нестинарка,бяхме на квартира в Царево и една привечер бяхме пуснали въдици,хванахме каракуда около килограм ,още няколко по-малки,,както и няколко огромни рака.Така ,че в лоция и навигация-бих я записал като най каракудаджийското място в Царевска община Very Happy

В момента е: Съб Окт 25, 2014 6:16 pm