Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

За кого са сълзите на сирените

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 09:25

Прогнозите все едни такива - никакви . Ако ги послушам и не вляза в Морето - се оказват все преувеличени и на Времето нищо му няма , а аз скърцам със зъби от Сушата . Когато обаче не издържа да чакам ,  вляза с лодката и ги игнорирам , често се сблъсквам с Реалност , много по лоша от прогнозираната ...
     Така и оня ден . Очакваше се само , некво слабо преваляване привечер . Имах си и едно наум де - ако станеше нещо , щях да бягам да се крия под Моста . За целия ден - откъм вятър го даваха тихо . При положение , че няма вълни , малка лодка лесно можеше да се приюти отдолу , но при бурно море бургаският символ ставаше страшен и смъртоносен  - отдолу ....

Последната промяна е направена от Булти на Нед Юни 15 2014, 09:41; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 09:38

Газ на макс с намерения на Мириус бензин . На Бургаския риф съм . Отдолу имало потънал преди години гръцки кораб . Преди пред ден , тук набарах сафрид . Мятам чепарето , но ... всеки Ден е различен и уникален . То ако не бе така , Животът ни щеше да бъде прекалено скучен . Сафрид няма-а-а-а . Тръгвам към Фарватера . Заставам на плаваща котва - естествено ,  леко встрани от него . Тук там някоя граца . Минава голям кораб . Той отива някъде далеч по Света , аз си  оставам тук ....  

Булти
    Admin

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 10:11

Продължавам да упорствам . Жегата става непоносима . Чадъра не ме спасява . Изгарям . Вадя една фланела , бухвам я във водата и мокра я обличам - облекчение , но временно . Топлото ме унася и клатенето на пръчката става все по вяло и вяло ....вчерашния ден си бях в къщи ... бе странен ден ...усещах се някак си особено...ставах един такъв - лек ... безтегловен  ... почти левитирах ... части от тялото ми ставаха прозрачни ... аз ставах прозрачен ...изпарявах се ...изчезвах .... сливах се с Нищото ... - Опа-а-а , кво е тва , къв е тоя перископ дето ме наблюдава от водата  Shocked   Question  Exclamation  Question   . Излязъл от унеса натискам греблата и се доближавам :

- Морето носи в Себе си , всевъзможни неща ...
    Булти
    Admin

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 10:25

Притъмнява ,  а трябваше да е чак довечера . Рибата е малко . Паля мотора и се изнасям  обратно  към Рифа . Поне да съм по близо до Моста . Мятам чепарето и веднага върха на пръчката се огъва . Не оставя рибата , оловото да падне на дъното ... и пак пълни чепарета ... отново радост , но ....винаги има едно НО ...то инак щеше ли да я има тая История  Very Happy  .... нещо ... Небето не изглежда изобщо добре :

Булти
    Admin

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 11:06

Гръм разцепва небето . След него втори , трети . Чуват се още отдалеч - там някъде и вали . Ще трябва да бягам . Едри капки , подобно на тежки Сълзи , закапват по идеално гладката ,  морска повърхност ... кой ли заплака за мен ... след секунди спират ... 
     ... по нататък се случва следното ( който иска да вярва , който не иска - негова си работа  Very Happy  ) :

Паля мотора и с пълна газ се понасям към Моста в Бургас . На третата минута , машинката почва да се дави и гъргори ....почти спира ( на ти Булти - намерен бензин ) . Само при положение - напълно дръпнат смукач - бачка и то едва , едва - инак гасне . Бурята се носи право и бързо  към мен , а аз пъпля много-о-о бавно-о-о-о ....около мен се случва вече това :

( на третата снимка  , виждате ли това , което едва сега , виждам и аз  What a Face  )
    Булти
    Admin

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 11:56

... аз се имам за Морски вълк  Very Happy ... и от Бури и Ветрове ... не ме е страх  What a Face ...
    ... но това ,  което видях тогава ....ме уплаши и то сериозно ...
    ... тежки , стелещи се ниско над повърхността на морето , черни облаци и между тях ...неспирна , безкрайна, яркосиня , проблясваща  паяжина от Мълнии ...сякаш Самият Господ заваряваше с небесния си електрожен или Никола Тесла бе възкръснал и си правеше поредния експеримент . Толкова много мълнии и Енергия - събрани на едно място , досега не бях виждал  What a Face  . Ако Тоя  , дето с огън  тъчеше  Огнения си килим , минеше отгоре ми ... не виждах шанс просто , някой заряд да ме пропусне ...

Събрах карбоновата пръчка и избутах тубата с намерения безнин по далеч от мен към носа ...не че това щеше да ми помогне особено  Very Happy  . Бурята ме застигаше , мълнии вече падаха около мен  . Чудех се на кой Господ ,  е най ефективно да се моля в момента - дали на Исус , Буда , Кришна или Мохамед   scratch  ... Бял  Гарване ,  къде си ... цялата ситуация ми изглеждаше като някакъв парадоксален и безкрайно ироничен капан ...зачудих се дали Мълнията боли , какво ли ще остане от мен , дали ще видят последните ми снимки ...

Булти
    Admin

Небесни сълзи

Писане  Булти on Нед Юни 15 2014, 12:37

... май това щеше да си остане  последното ,  но ненаписано приключение ...
    ... внезапно облаците смениха посоката  си и тръгнаха на Югоизток - нима , ми се беше разминало ?!? ... и както морето си беше гладко , след като Фронта отмина - се раздуха ( друг парадокс - обикновено вятъра върви под облака )  - отначало слабо с  леко свистене , после все по силно и силно и стана ... Ураган .  Едно 20 - 25 метра в секунда , вероятно имаше . Вълните почнаха да ме заливат - бяха  ледено студени  What a Face  и спираха дъха ...аз  , със едната ръка държах дръжката на мотора  с другата опъвах смукача до скъсване  Very Happy  ... движех се бавно или по скоро ,  подскачах между вълните в посока Моста ...
     - Облаците вече бяха на хоризонта . Брега  бе наблизо , а вятъра бе започнал да поутихва . Мотора се задави рязко , преместих пробно смукача - напред ,  назад и ... ай сектир ве - проработи ...проработи , така както  е нормално да работи и сякаш никога не се е развалял ... май Де Жа Ву - припомнете си историята от Моста , в която бях спасил едно момче , по време ,  пак на буря ...

На брега - тихо и спокойно . Нищо не се е случвало - само дето Плажа е леко пуст  Very Happy  . Няколко човека дойдоха да говорят с мен - били ме видяли от Моста , дори единия ме бил снимал ....те ако знаеха навътре кво беше  Exclamation  Exclamation  Exclamation      

...........................................КРАЙ.................................................

chpetrov

Брой мнения : 636
    Местожителство : софия

Re: За кого са сълзите на сирените

Писане  chpetrov on Нед Юни 15 2014, 22:17

Булти написа: ...сякаш Самият Господ заваряваше с небесния си електрожен ..
    great  йессс 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Юни 16 2014, 00:49

надраве 
    Jorestes

Брой мнения : 3623
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пон Юни 16 2014, 10:35

Страхотно приключение супер супер супер !!!

надраве надраве надраве 
    chpetrov

Писане  chpetrov on Пон Юни 16 2014, 13:03

виж какво ти се е разминало

http://www.blitz.bg/news/article/273795
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Юни 16 2014, 17:19

въххх въххх въххх 

... дали да не ходя вече само в Гората за гъби ....

- още инфо :

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/prolivni-dyzhdove-vyv-varna-navodniha-ulici-i-sgradi-6014878

замислен 
    chpetrov

Писане  chpetrov on Пон Юни 16 2014, 21:46

На Витоша под хижа Боерица има местност Ветровала.
    Тя се е появила може би към края на 50-те години (тогава някои са били все още в Ташкент  Wink ).
    Аз я видях за първи път през лятото на 1962 или 1963. Огромни смърчове около пътеката лежаха повалени като кибритени клечки. Корените на някои от тях се извисяваха на 3-4 м. Локален смерч беше овършал гората около пътеката от Златни Мостове към хижа Кумата. Смерчът може би е миниторнадо, но помня стърчащите към небето корени.

За светкавиците високо в планината е излишно да говорим. Даже не е необходимо да се качваш нависоко - сигурно удрят и на Севри баир.

Дали ще е планински смерч, или морско торнадо, или божествен електрожен - важно е Белия Гарван да е с теб .
     ръкостискане 

Благодаря за пилкерите и за подаръка.
    Довечера ще гледам дали ще свети.
     надраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Юни 16 2014, 22:09

ръкостискане 

.... няма да светне , щото на тазгодишните , не съм слагал от светещия прах  Very Happy  ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юни 19 2014, 10:07

chpetrov написа:....

Дали ще е планински смерч, или морско торнадо, или божествен електрожен - важно е Белия Гарван да е с теб .
     ръкостискане 

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/mylniia-ubi-25-godishen-myzh-vyv-varnensko-6015074

What a Face
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юни 19 2014, 10:13

chpetrov написа:На Витоша под хижа Боерица има местност Ветровала.
    Тя се е появила може би към края на 50-те години (тогава някои са били все още в Ташкент  Wink ).
    Аз я видях за първи път през лятото на 1962 или 1963. Огромни смърчове около пътеката лежаха повалени като кибритени клечки. Корените на някои от тях се извисяваха на 3-4 м. Локален смерч беше овършал гората около пътеката от Златни Мостове към хижа Кумата. Смерчът може би е миниторнадо, но помня стърчащите към небето корени.

... Поради влошените метеорологични условия в община Чавдар също беше обявено бедствено положение, след като селото бе ударено от смерч... 

...Минала е много тежка буря. Видях съборени покриви на къщи, изтръгнати големи дървета”, каза по телефона ...

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/40-zhilishta-v-karlovo-udareni-ot-mylniia-6015150

What a Face
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юни 19 2014, 17:04

...в момента стана страшно ...

гръм 

... снощи безуспешно се опитвах да заснема мълнии , но падаха от запад - северозапад и нямаше как да стане ... на долните снимки , съм уловил само светлината от светкавиците - става светло като ден - вижте часа на снимките :

Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Юни 19 2014, 17:20

гръм
    Jorestes

Брой мнения : 3623
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Пет Юни 20 2014, 09:10

Ужас...........,  гръм гръм гръм 
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Юни 20 2014, 14:48

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/ochevidci-gledkata-v-kv.-asparuhovo-e-strashna-6015287

Таксиметров шофьор, излязъл тази сутрин от пометения от стихията квартал, обясни, че гледката е била съкрушителна:
    "Нещо ужасно и страшно е. Единственото вярно нещо, което каза министърът, е, че се намира в кв. "Аспарухово". В целия квартал, в който се опитвах да стигна до онкоболницата, за да закарам лекарки, видях един бус на жандармерията, но никой не гледаше в колите за останали хора, няма техника, която да почиства по улиците. Никой нищо не прави. Видях коли, забити в магазини, хората плачеха, нямаше нито лекари, нито армия. Хората са уплашени, не знаят къде се намират".

... поради простата причина , че съм се сблъсквал често и ....на две очи с Вълненията на Майката Природа  ....се чувствам ... по някакъв начин съпричастен към Трагедията във Варна ...днес в мен се роди стих , който посвещавам на пострадалите и в Памет на загиналите ...

Последната промяна е направена от Булти на Пет Юни 20 2014, 14:56; мнението е било променяно общо 1 път
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пет Юни 20 2014, 14:54

отгоре трещи
    Сирените плачат
    бе различно преди , нали
    не синя Вълна
    а кална и мръсна
    животи затри
    и гарвани грачат

колко много сълзи
    от Небето се спускат
    колко много реки
    към Морето препускат
    и невинни души
    Земята напускат

п .с. не претендирам за художественост , просто ми дойде , спонтанно и отвътре ...

Neutral
    JEMiliov

Брой мнения : 125

Писане  JEMiliov on Пет Юни 20 2014, 22:52

Булти написа:
    отгоре трещи
    Сирените плачат
    бе различно преди , нали
    не синя Вълна
    а кална и мръсна
    животи затри
    и гарвани грачат

колко много сълзи
    от Небето се спускат
    колко много реки
    към Морето препускат
    и невинни души
    Земята напускат

п .с. не претендирам за художественост , просто ми дойде , спонтанно и отвътре ...

Neutral
     Neutral 
    Булти
    Admin

Супер Луна

Писане  Булти on Пон Авг 11 2014, 00:04

http://www.vesti.bg/razvlechenia/lyubopitno/poglednete-nagore-shte-vidite-superluna-6019534

... погледнете нагоре .... и ще видите Белият Гарван ...

.... дали Йордан Йовков е бил ... луд ...

... или Аз ...

... тогава една Бяла Лястовица ...

.... е била достатъчна ...

... сега е нужно ... нещо повече...

... Бял гарван .... Бял Конник ...защо не и Бял Лъв  Very Happy 

... нещо по голямо ...

... защото сега положението ...

.... е доста по ши...но от тогава ...

... и имаме нужда от повече Надежда ...

... Белият Гарван е ...

... литературен ... събирателен Образ ...

... завинаги ще остане у Вас ...

... и във Мен ...

... повечето ми Живот ...

... бе мизерен ...

... и аз се научих ....

... и в най голямото си отчаяние ...

... да намирам някаква Надежда ...

.... радвам се , че  Ви има ...

... инак Живота ми ...

... би бил... безмислен ....

ръкостискане
    kuins