Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти

SOS - как да спасим удавен мотор ?!?

Share
    Булти
    Admin

Брой мнения : 8496
    Местожителство : Бургас

SOS - как да спасим удавен мотор ?!?

Писане  Булти on Вто Ное 22 2011, 15:40

...отварям тая тема , щот мотора нещо отказва да пали ...само изгъргори веднъж и тва беше... стрелба

Последната промяна е направена от Булти на Чет Дек 19 2013, 13:22; мнението е било променяно общо 2 пъти
    Булти
    Admin

Re: SOS - как да спасим удавен мотор ?!?

Писане  Булти on Вто Ное 22 2011, 15:45

...според инструкциите досега направих следното :

- измих ДВГ-то отвсякъде със сладка вода и то при свален капак
    - смених маслото в картера
    - отвих свещта и дръпнах няколко пъти въжето , за излязат от цилиндъра евентуална попаднала вода или масло
    Jorestes

Брой мнения : 3567
    Местожителство : София

Писане  Jorestes on Вто Ное 22 2011, 16:05

Булти, не съм запознат, но тези дни след като прочетох за твойте патила си мислих,как е положението на мотора?!
    Ако ти трябва съдействие от СФ съм на линия и успех.
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Ное 22 2011, 16:38

...благодаря за предложената помощ ръкостискане ...току що на гости ми беше Христо Янчев , оказа се , че и той се е обръщал с лодка и е давил мотор ...и ми каза да видя платката на запалването и евентуално да я изчистя от соли , също не съм гледал и карбуратора scratch

Зоро

Брой мнения : 174

Писане  Зоро on Сря Ное 23 2011, 07:51

Единствено мога да помогна, като дам тел.номер на потдържащия лодката и двигателя ми,технически съм меко казано неграмотен Very Happy Very Happy Very Happy
    Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Ное 24 2011, 13:08

Булти, какво стана с мотора?! Всичко ок ли е???
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Чет Ное 24 2011, 13:18

...ми на вилата е - в събота и неделя ще го ръчкам ...благодаря за интереса ...

ръкостискане
    Jorestes

Писане  Jorestes on Чет Ное 24 2011, 13:25

Хондата е корава машинка, надявам се всичко да нормално. наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 28 2011, 10:52

Jorestes написа:Хондата е корава машинка, надявам се всичко да нормално. наздраве
    ...излезе прав , да обобщим отначало :

Very Happy След като отново бях адекватен , вкарах мотора в банята , свалих му капака и го промих , отвсякъде където можах с вода . После го оставих да изсъхне . След това му смених маслото . После извадих свещта и го завъртях няколко оборота , за да излезе каквото има в цилиндрите - вода или масло . Това е най-важната и първа операция , инак е твърде възможно да се строши мотора от т.н. ВОДЕН УДАР . Оказа се , че за радост вътре няма нищо . Сипах една лъжица моторно масло и пак завъртях няколко пъти - за да се смаже - цилиндъра - пак според инструкциите . После в тях пишеше да се източи горивото от резервоара и да се разглоби и промие карбуратора . Мен обаче ме домързя , пропуснах тази част и почнах опити да го паля . Мотора кюфна веднъж и туй беше ...и добре , че така стана щото ...

Последната промяна е направена от Булти на Пон Ное 28 2011, 11:18; мнението е било променяно общо 1 път
    Jorestes

Писане  Jorestes on Пон Ное 28 2011, 11:07

Много се радвам,че всичко е ок, Браво на моторетката. наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 28 2011, 11:21

...благодаря ти ... ръкостискане

......след седмица , след като оцелях от един як конски грип и се престраших да отворя карбуратора се хванах за главата - ми беше пълен с пясък Shocked , дори парче от мидена черупка се бе загнездило между чаркалъците , имаше си доволно морска вода . Баф м...а му и прибой . :lol: . Добре , че не е успяла да запали машинката , инак сичку туй щеше да влезе вътре . Източих бензина от резервоара в едно канче и там потопих и разклащах неколкократно карбуратора . Бях му разглобил долната камера ( с поплавъка ) , но горната не успях - едно винтче яко се заинати :evil: :evil: :evil: ...и до там . Мих , суших и след като сглобих , дръпнах отново въжето - не ще и не ще Twisted Evil . ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 28 2011, 11:41

...тъй , извадихме свещта , рязнах въжето на стартера до възела , за да мога да сваля капака , и инструктирах жената , къде да държи свещта с клещи - до корпуса му . Дърпам и гледаме - искра има да тЪ убий Shocked . Явно проблема бе в карбуратора . И тогава се сетих един номер , дето го прилагах като имах проблеми с карбуратора на УАЗ-ката ми навремето . Разглобих леко джаджите , дето мотора смучи въздух . Намерих една спринцовка и накарах жената да впръсква гориво там - точно преди карбуратора . Аз през туй време взех да дърпам въжето яко . Мотора припали , припали и угасна . На следващия опит се запали отвън , а жената с вик избяга Very Happy Very Happy Very Happy ...
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 28 2011, 11:50

...така около десетина опита - припали , припали спре . Но аз съм тъп-п-п и упорит Very Happy . И по едно време , като запали , ши литне Very Happy Very Happy Very Happy . Б-а-а-а-с-и-и-и кефа - отново имам матор . Very Happy Very Happy Very Happy .Правих още няколко проби - угасване и палене отново - проблем никакъв - бачка кът часовник . Сега предполагам , требе да му сменя отново маслото , ако все пак е влязъл някакъв пясък Question

Зоро

Брой мнения : 174

Писане  Зоро on Пон Ное 28 2011, 12:11

Продават се и някакви спрейове за премахване на влагата,с такъв ми зазимява двигателя майсторчето ръкостискане
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Пон Ное 28 2011, 13:08

...да-да , непременно ще падне ако пръскане ...
    ...и накрая малко снимки :

наздраве
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Съб Дек 03 2011, 11:55

...начи пичове , от мен да знаете - две смени на маслото е по добре Exclamation ...втория път , маслото което изтече , с което мотора бе работил само десетина минути , въпреки , че бях източил предишното до капка ( тва с което се бе давил мотора ) , бе леко пресечено и мътно , побеляло . Намазах една бяла хартия с него и видях , че дори има и песъчинки :evil: . Сега е с чисто и ново масло , което смятам също да сменя по рано от предписанията Exclamation
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Вто Сеп 11 2012, 16:50

Рибарино , ако не те мързи , напиши си тук дертовете по твоя матор , че имам нещо наум много мисля
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Вто Сеп 11 2012, 23:29

То с моят матор много екшън е имало.Като се почне от една пружинка дето ми заяде и запалих двигателя на пълна газ и включен на скорост че счупи ботуша и изкарах ангелите на Черноморци,защото нищо не успя да изгаси двигателя докато не ми мина през акъла да спра бензина.Последно както карах в едни големи вълни от Черноморец към Отманли насред Черната нива настъпи тишина,двигателя висеше на жилата,а капака плуваше 20 м в ляво.

Спасяването: Сваляне на свещите,миене със спрей против ръжда и бензин.Дърпане на въжето докато излезе всичко и бъркане с един шомпъл в цилиндрите да се обере остъка от водата.Пръскане на целият двигател включително и ел уредбата с проникващ спрей.8 часа на слънце,проба за запалване,почистване на окиса от лулите на свещите.След като запали,задавяне с масло-за да се смаже хубаво (двутактов) После пак палене и много форсаж.След това периодично пръскане отвън на двигателя с проникващият спрей и си караш спокойно.Два-три коня умряха,ама и без това сега вече ме е страх да правя такива изпълнения каквито правих като падна двигателя.
    Един приятел ми направи нов капак и сега съм патрон.
    По принцип Пламен Каравелов ми прави двигателя,но при падането във водата моят съсед на Отманли реши да го лекува

Ако те интересува нещо звънкай кой бяга от една бира

Ако двигателя не е получил хидравличен удар или нещо такова беше ще го ползваш още много време.Аз си мисля,че ако не успееш сам да го палнеш трябва да се посъветваш с Пламен
    Булти
    Admin

Писане  Булти on Сря Сеп 12 2012, 10:20

...умряли му няколко коня ...

смях смях смях

...Рибарино , някой ден ще получа удар от твойти лафове...

ха-ха-ха ха-ха-ха ха-ха-ха

....моя го оправих де , вече цял сезон нямам проблеми ...

йеее
    Ribarina

Брой мнения : 1596
    Местожителство : Burgas

Писане  Ribarina on Сря Сеп 12 2012, 23:29

Смей се ама е така.Преди вдигах 63 км/ч скоро едвам стигах 43 а сега съм с около 55.Сега искам по голямо ДВГ,ама ще ми трябва и по-голям кораб,че ще се пребия някъде. skuter

П.П: Хвърлил съм око на един РИБ с 60 коня,ама май ще го взема без конете и ще търся нещо четиритактово,макар и с по-малко кончета,то и лодката е 4,5 м.Направо ще хвърчи с 60-така ама ми е малко акъла да водя толкова коне на море

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Ное 21 2017, 08:18